Ağrıİzmir

AğrıİzmirInvalid date
Aramayı Değiştir
Gidiş
Varış
Fiyat Grafiği

En Ucuz Ağrı - İzmir Uçak Biletleri

Sonuç Bulunamadı

Üzgünüz, aradığınız kriterlere uygun uçuş bulunamadı.

En Ucuz İzmir - Ağrı Uçak Biletleri

Sonuç Bulunamadı

Üzgünüz, aradığınız kriterlere uygun uçuş bulunamadı.

Şehir Merkezinden Ağrı Ahmed-i Hani Havalimanı’na Nasıl Gidilir?

Ağrı Ahmed-i Hani Havalimanı ile şehir merkezi arasında 8.5 kilometrelik bir mesafe bulunuyor. Şehir merkezinden kalkan havalimanı servisleriyle en fazla 15 dakikada bu mesafeyi katedebilirsiniz. Eğer aceleniz varsa ya da rahatınıza düşkün biriyseniz özel ulaşım araçlarından taksileri de kullanabilirsiniz. Bunların dışında yararlanabileceğiniz diğer ulaşım alternatifleri ise araç kiralama ve transfer hizmeti. Özel ulaşım araçlarından hangisini tercih ederseniz edin, şehir merkezinden Ağrı Ahmed-i Hani Havalimanı’na gitmeniz en fazla 10 dakika sürecektir.

Toplu Taşıma Araçları (Havalimanı Servisi)

Havalimanı Servis

Ağrı Ahmed-i Hani Havalimanı’na gitmek için belediye otobüsleri ve minibüsleri kullanamadığınız şehirde toplu taşıma aracı olarak şehirdeki tek hizmeti havalimanı servisleri veriyor. Ağrı'nın en merkezi noktalarından hareket eden, AnadoluJet ile ortaklık yürüten Pinaşya Turizm, Mefser Turizm vb. firmalarla Ağrı Ahmed-i Hani Havalimanı’na en fazla 15 dakikada ulaşabilirsiniz. Malazgirt, Doğubeyazıt, Kütüphane, Belediye İş Merkezi, Öğretmenevi, Eski Otogar, Saat Kulesi ve Yeni Otogar’dan kalkan ve hiçbir yere uğramadan direkt Ağrı Ahmed-i Hani Havalimanı’na giden havalimanı servisleri hakkında daha detaylı bilgi edinmek istiyorsanız, 472 616 63 63 ve 0472 312 67 72 numaralı telefonları arayabilirsiniz.

Özel Ulaşım Araçları (Taksi, Araç Kiralama, Transfer)

Taksi

Şehir içi ulaşımda belediye otobüsleri ve minibüslerle birlikte en sık kullanılan araç olan taksilerle Ağrı Ahmed-i Hani Havalimanı’na gitmek oldukça rahat. Şehir merkezinde yer alan taksi duraklarından herhangi bir tanesine gidebilir, dilerseniz de bulunduğunuz yere taksi çağırabilirsiniz. Haftanın 7 günü ve günün 24 saati aynı ücret tarifesinden hizmet veren taksilerin boş olanlarından bir tanesini yoldan da çevirerek seyahatinizi tamamlayabilirsiniz. Ağrı'da arayabileceğiniz taksi duraklarından birkaç tanesi şu şekilde; İnan Taksi (0472 215 48 08), Acar Taksi (0472 215 44 12) ve Özlem Taksi (0472 215 22 25). Şehir merkezinden Ağrı Ahmed-i Hani Havalimanı’na taksiyle gitmek için 18 ile 23 TL arasındaki ücreti gözden çıkarmanız gerekiyor. Yolculuk ise ortalama 10 dakika sürüyor.

Araç Kiralama

Ağrı ziyaretiniz birkaç gün sürecekse eğer, şehir içi ulaşımda belediye otobüsleri ya da taksilerle uğraşmamak için araç kiralama formülünü tercih edebilirsiniz. Eğer Ağrı Ahmed-i Hani Havalimanı’na indiğiniz gibi aracınızı kiralarsanız, dönüşte de yine havalimanına giderek aracınızı kolayca teslim edebilirsiniz. Hem şehir merkezinde hem de Ağrı Ahmed-i Hani Havalimanı’nda şubesi bulunan araç kiralama firmaları şu şekilde; Ağrı Dağı Oto Kiralama (0544 318 51 91), Ağrı Oto Kiralama (0533 656 19 11), Azizoğlu Oto Kiralama (0472 215 90 03). Şehir merkezinden kiraladığınız aracınızla  D965 yolu üzerinden Ağrı Ahmed-i Hani Havalimanı'na giderseniz yolculuğunuz ortalama 10 dakika sürer.

Ağrı Ahmed-i Hani Havalimanı Hakkında

Ağrı Ahmed-i Hani Havalimanı ile şehir merkezi arasında 8.5 kilometrelik bir mesafe bulunuyor. 1997 senesinde sivil taşımacılığa açılan Ağrı Ahmed-i Hani Havalimanı,yılda ortalama 300 bin yolcunun durak noktası oluyor. Ağrı Ahmed-i Hani Havalimanı'ndan AnadoluJet hava yolu firmasıyla Ankara Esenboğa Havalimanı'na, Türk Hava Yolları firmasıyla da İstanbul Atatürk Havalimanı'na direkt uçuş gerçekleştirebilirsiniz. Havalimanı içerisinde 100 araç kapasiteli otopark, kafeler, restoranlar, dinlenme salonları, VİP salonları, banka hizmetleri, araç kiralama firmalarının ofisleri, transfer hizmeti veren firmaların ofisleri, market vb. imkanlar bulunuyor. Ayrıca kapalı otopark inşası da halen devam ediyor. 2015 senesinin temmuz ayında Ağrı Havalimanı olan ismi Ağrı Ahmed-i Hani Havalimanı olarak değiştirilmiş olup günümüzde de halen bu isimle hizmet veriyor.

İzmir’de Ulaşım Hakkında

Toplu taşıma araçları ile ulaşamayacağınız yer sayısının neredeyse sıfır olduğu İzmir’de şehir içi ulaşım ağı o kadar geniş ve gelişmiş ki Türkiye’nin hatta dünyanın sayılı yerleri arasında gösteriliyor. ESHOT otobüsleri, İzdeniz, İzban ve İzmir Metro gibi çok sayıda farklı toplu taşıma aracı ile tüm yolcularını başarıyla gitmek istedikleri yerlere ulaştırmayı başaran İzmir’de en dikkat çekici noktalardan biri ise bu farklı seçeneklerin tümüne ortak bir kart ile binilebiliyor olunması. Konaklayacağınız süreye göre alabileceğiniz Bilet 35, aylık bilet ve İzmirim Kart ile tüm bu ulaşım hizmetlerinden zahmetsizce yararlanabileceğiniz İzmir’de Urla gibi şehir merkezinden uzak ilçelere normal tarifeden biraz daha fazla bir ulaşım ücreti kesilse de merkeze yakın ilçelerin tümüne aynı fiyat tarifesi uygulanıyor. Kredi kartınız vasıtasıyla nerede olursanız olun kartınıza online olarak para yükleyebildiğiniz İzmir’de hangi toplu taşıma aracına binerseniz binin sabit bir fiyat tarifesinden yararlanabiliyor ve 90 dakika içerisinde yaptığınız hiçbir aktarmada ekstra bir ücret ödemiyorsunuz. Fakat bu 90 dakikalık aktarma uygulamasını Bilet 35 kartları ile kullanamayacağınızı belirtmekte fayda var. Bilet 35 kartları, genellikle şehirde birkaç gün veya birkaç hafta konaklayacak turistler tarafından kullanılıyor ve kullanıldığı ilk andan itibaren 35 gün boyunca geçerliliğini sürdürüyor. Size belirli bir sayıda toplu taşıma aracı kullanma imkânı sağlayan Bilet 35 kartları tüm gişelerden kolaylıkla temin edilebiliyor. Öte yandan gece geç vakitlerde de ulaşım imkânı sağlayan İzmir’de, bazı güzergâhlar arasında “Baykuş” adı verilen toplu taşıma araçları yer alıyor. Baykuşlar her ne kadar normal tarifenin iki katı kadar ücret talep etseler de geç vakitlerde sizi fahiş taksi fiyatlarından kurtarabiliyor.

Adnan Menderes Havalimanı’ndan Şehir Merkezine Nasıl Gidilir?

İzmir’in şehir merkezine 18 kilometre uzaklıkta konumlanan Adnan Menderes Havalimanı’nda yolcuların şehir merkezine ulaşabilmesini sağlayan çok sayıda toplu taşıma aracı ve özel ulaşım aracı mevcut. ESHOT otobüsleri, Havaş, İzmir Metro, İzban ve İzdeniz olarak sıralayabileceğimiz bu toplu taşıma araçlarını kullanmak istemediğiniz takdirde özel taşıma araçlarından da yararlanabiliyorsunuz. Daha hızlı ve daha konforlu bir yolculuk fırsatı sunan özel taşıma araçları ise taksi ve araç kiralama olarak karşımıza çıkıyor. Adnan Menderes Havalimanı’ndan şehir merkezine ulaşım, trafiğin durumuna göre yaklaşık 20 ila 25 dakika sürüyor. İş çıkışı saatlerinde ve hafta sonlarında uzayabilen bu yolculuk süresini ise İzban kullanarak kısaltabiliyorsunuz.

Toplu Taşıma Araçları (ESHOT Otobüsleri, Havaş, İzban, İzmir Metro)

ESHOT Otobüsleri

İzmir’deki en aktif toplu taşıma aracı olarak nitelendirebileceğimiz ve şehrin hemen her noktasına konumlanan duraklarıyla istediğiniz yere rahatça gitmenizi sağlayan ESHOT otobüslerine, havalimanının geliş terminalinden çıktığınızda rahatlıkla ulaşabiliyorsunuz. Gitmek istediğiniz yer Karşıyaka ve Mavişehir istikâmeti ise 200 numaralı otobüse, Alsancak Cumhuriyet Meydanı ise 202 numaralı otobüse ve Bornova, Metro ve Otogar durakları ise 204 numaralı otobüse binmeniz gerekiyor. Günün 24 saati çalışan bu otobüs hatları sayesinde Adnan Menderes Havalimanı’ndan şehir merkezine rahatlıkla ulaşabiliyorsunuz.

Havaş Otobüsleri

Her ne kadar ESHOT otobüslerinden daha pahalı olsa da dakikliği ve hızıyla dikkatleri üzerine çeken Havaş otobüsleri taksiye para vermek istemeyenler tarafından sıklıkla tercih ediliyor. Havalimanından Alsancak’a direkt olarak giden Havaş otobüsleri, sabah 08:40’tan sabaha karşı 03:30’a kadar saatte bir olmak üzere hizmet veriyor. Alsancak’taki son durağı Swissotel Büyük Efes Oteli olan Havaş otobüsleri, Adnan Menderes Havalimanı’ndan başlayarak sırasıyla Gaziemir, Karabağlar, Yeşildere, Kahramanlar, Basmahane ve Çankaya rotasını izliyor. Havalimanından Alsancak’a yaklaşık 1 saatte gitmenizi sağlayan Havaş otobüsleri ile aynı zamanda Aydın ve Manisa gibi çevre illere de ulaşabiliyorsunuz.

İzban ve İzmir Metro

Direkt olarak veya aktarmalı bir şekilde şehrin dilediğiniz her noktasına varmanızı sağlayan İzban ve İzmir Metro, trafikte vakit kaybetmeden hızlı ve konforlu bir şekilde seyahat etmek isteyenler için en ideal tercih. ESHOT otobüsleri gibi İzmir’in en popüler toplu taşıma araçlarından biri olan İzban’a havaalanından da rahatlıkla ulaşabiliyorsunuz. İzmir’in en uzak ilçelerine dahi ulaşabilmenizi sağlayan ve Gaziemir, Alsancak, Halkapınar, Şirinyer, Bayraklı, Menderes, Torbalı gibi yerlere giderken kullanabileceğiniz İzban, seferlerine saat 05:20’de başlayıp gece 01:20’de son veriyor. Hatay, Kemeraltı, Konak ve Çankaya gibi daha merkezi yerlere ulaşmanızı sağlayan İzmir Metro’nun seferleri ise haftanın 7 günü boyunca sabah 06:00’dan başlayıp gece 00:20’ye kadar devam ediyor. Havalimanından şehir merkezine gitmek istediğinizde ise Aliağa-Menemen istikâmetindeki İzban’a binerek Sarnıç, Gaziemir, Esbaş, Semt Garajı, Şirinyer, Kemer duraklarından sonra Alsancak’a ulaşabiliyorsunuz.

Özel Ulaşım Araçları (Taksi, Araç Kiralama)

Eğer zamanınız kısıtlıysa veya tek başınıza seyahat etmek istiyorsanız sizler için en ideal ulaşım aracı taksi. Havalimanı bünyesinde çalışan taksilerden birine binerek sabit fiyat tarifesinin verdiği avantajdan yararlanarak hangi taksiye binerseniz binin aynı ücreti ödüyorsunuz. Adnan Menderes Havalimanı’na inişinizi gerçekleştirdikten sonra terminalin dışında 7 gün ve 24 saat boyunca hizmet veren havalimanı taksilerinden birine binerek trafiğin durumuna göre yaklaşık 20-25 dakikada şehir merkezine ulaşabiliyorsunuz.

Araç Kiralama

Şehirde daha uzun süre kalacaklar veya sürekli ve hızlı olarak seyahat etmesi gerekenler için ise en ideal tercih araç kiralamak. Önceden rezervasyon yaptırdığınızda siz havalimanına indiğinizde kapıda sizi bekleyecek olan aracınızı terminal içerisinde hizmet veren yerli ve yabancı birçok farklı firmadan temin edebiliyorsunuz. Adnan Menderes Havalimanı içerisinde yer alan başlıca araç kiralama firmalarını ise Sixt, Europcar, Avro Rent a Car, Trendcar, Garenta, Circular, Duray, Windy Car, Erboy, Avis, Budget, Pappilion, Rent Go ve Enterprise olarak sıralayabiliriz.