İzmirÇanakkale

İzmirÇanakkaleInvalid date
Aramayı Değiştir
Gidiş
Varış
Fiyat Grafiği

En Ucuz İzmir - Çanakkale Uçak Biletleri

Sonuç Bulunamadı

Üzgünüz, aradığınız kriterlere uygun uçuş bulunamadı.

En Ucuz Çanakkale - İzmir Uçak Biletleri

Sonuç Bulunamadı

Üzgünüz, aradığınız kriterlere uygun uçuş bulunamadı.

Şehir Merkezinden Adnan Menderes Havalimanı’na Nasıl Gidilir?

İzmir’in şehir merkezine 18 kilometre uzaklıkta konumlanan Adnan Menderes Havalimanı’na şehir merkezinden ulaşabilmenizi sağlayan çok sayıda toplu taşıma aracı ve özel ulaşım aracı mevcut. ESHOT otobüsleri, Havaş, İzmir Metro, İzban ve İzdeniz olarak sıralayabileceğimiz bu toplu taşıma araçlarını kullanmak istemediğiniz takdirde özel taşıma araçlarından da yararlanabiliyorsunuz. Daha hızlı ve daha konforlu bir yolculuk fırsatı sunan özel taşıma araçlarını ise taksi ve araç kiralama olarak sıralayabiliriz. Şehir merkezinden Adnan Menderes Havalimanı’na ulaşım trafiğin durumuna göre yaklaşık 20 ila 25 dakika sürüyor. İş çıkışı saatlerinde ve hafta sonlarında uzayabilen bu yolculuk süresini ise İzban kullanarak kısaltabiliyorsunuz.

Toplu Taşıma Araçları (ESHOT Otobüsleri, Havaş, İzban, İzmir Metro)

ESHOT Otobüsleri

İzmir’deki en aktif toplu taşıma aracı olarak nitelendirebileceğimiz ve şehrin hemen her noktasına konumlanan duraklarıyla Adnan Menderes Havalimanı’na rahatça gitmenizi sağlayan ESHOT otobüslerine, nerede olursanız olun rahatça ulaşabiliyorsunuz. Adnan Menderes Havalimanı’na Karşıyaka ve Mavişehir’den 200 numaralı otobüse, Alsancak Cumhuriyet Meydanı’ndan 202 numaralı otobüse ve İzotaş’tan 204 numaralı otobüse binerek rahatlıkla ulaşabiliyorsunuz.

Havaş Otobüsleri

Her ne kadar ESHOT otobüslerinden daha pahalı olsa da dakikliği ve hızıyla dikkatleri üzerine çeken Havaş otobüsleri taksilere para vermek istemeyenler tarafından sıklıkla tercih ediliyor. Alsancak’tan direkt olarak havaalanına giden Havaş otobüsleri, sabaha karşı 03:30’dan akşam 23:30’a kadar saatte bir olmak üzere hizmet veriyor. Alsancak’ta Swissotel Büyük Efes Oteli’nin önünden kalkan Havaş otobüsleri, sırasıyla Çankaya, Basmahane, Kahramanlar, Yeşildere, Karabağlar, Gaziemir ve Adnan Menderes Havalimanı rotasını izliyor. Adnan Menderes Havalimanı’na Alsancak’tan yaklaşık 1 saatte gitmenizi sağlayan Havaş otobüslerine aynı zamanda Aydın ve Manisa gibi çevre illerden de ulaşabiliyorsunuz.

İzban ve İzmir Metro

Direkt olarak veya aktarmalı bir şekilde şehrin dilediğiniz her noktasından Adnan Menderes Havalimanı’na varmanızı sağlayan İzban ve İzmir Metro, trafikte vakit kaybetmeden hızlı ve konforlu bir şekilde seyahat etmek isteyenler için en ideal tercih. Eğer bulunduğunuz bölgede herhangi bir İzban veya İzmir Metro durağı yoksa ESHOT otobüsleri ile Halkapınar veya Alsancak Garı’na giderek yaklaşık 50 dakikada Adnan Menderes Havalimanı’na ulaşabiliyorsunuz.

Özel Ulaşım Araçları (Taksi, Araç Kiralama)

Eğer uçağınızın kalkmasına az bir zaman kaldıysa sizler için en ideal ulaşım aracı taksi. Her ne kadar İstanbul’da olduğu kadar popüler olmasa da taksiler geceleri otobüs seferlerinin az olduğu saatlerde havalimanına ulaşım açısından hayat kurtarıcı olabiliyor. Şehir içinde havalimanı taksilerine denk gelmeniz zor olduğundan özel olarak çağıracağınız bir taksiye binebilir ve yaklaşık yarım saatte Adnan Menderes Havalimanı’na ulaşabilirsiniz.

Araç Kiralama

Hem şehir içinde hem de havalimanında ofisi bulunan Sixt, Europcar, Avro Rent a Car, Trendcar, Garenta, Circular, Duray, Windy Car, Erboy, Avis, Budget, Pappilion, Rent Go ve Enterprise gibi firmalardan bir araç kiralayarak İzmir’de kaldığınız süre zarfında aracı kullanabilir ve döneceğiniz zaman aracı havalimanında firmaya teslim edebilirsiniz. Şahsi aracınızı kullanarak Adnan Menderes Havalimanı’na ulaşmanız ise şehir merkezinden yaklaşık yarım saat sürüyor.

İzmir Adnan Menderes Havalimanı Hakkında

TAV Havalimanları tarafından işletilen ve eski adı Cumaovası Havalimanı olan İzmir Adnan Menderes Havalimanı, yolcu trafiği bakımından Türkiye’nin en işlek havalimanlarından biri olma özelliğini taşıyor. 2016 yılının istatistiklerine göre neredeyse 12 milyon yolcuya taşımacılık hizmeti vermiş olan İzmir Adnan Menderes Havalimanı toplamda 118 bin metrekarelik bir alanı kaplayan terminal binasına sahip. İzmir şehir merkezine 18 km mesafede yer alan havalimanına yerli ve yabancı 65’ten fazla hava yolu firması aktarmalı ve aktarmasız uçuş seferleri düzenliyor.

Çanakkale'de Ulaşım Hakkında

Marmara Bölgesi'nin incisi olarak kabul edilen Çanakkale, gerek tarihi gerekse doğal güzellikleriyle hem yerli hem de yabancı turistlerin son yıllarda ilgisini çekmeyi başarıyor. Gelişen hizmet ağıyla birlikte ulaşım da önemli adımlar atarak takdiri hak eden Çanakkale'de bir yerden bir yere gitmek için belediye otobüsü, minibüs, taksi gibi pek çok ulaşım alternatifi bulunuyor. Belediye otobüslerinde ücretler 'Kent Kart' ile ödeniyor. Otobüsler arası aktarma yaptığınız takdirde ile 20 dakikada ücret ödemiyorsunuz, sonraki 10 dakikada %50 indirimli seyahat ediyorsunuz. Buna ek olarak toplu taşıma araçlarında kullanılan 5 TL'lik bir fiyata sahip olan 'Serbest Kart'ı geçerlilik süresini doldurana kadar kullanabiliyorsunuz. Özellikle kent merkezinde otobüsler ve minibüsler aktif şekilde çalışıyor ve neredeyse 10 dakikada bir hareket ediyorlar. Şehir içi ulaşımda taksiler de yolcular için iyi bir alternatif oluşturuyor.

Çanakkale Havalimanı'ndan Şehir Merkezine Nasıl Gidilir?

Çanakkale Havalimanı'ndan şehir merkezine gitmek için katedilmesi gereken mesafe olan 17 kilometreyi birçok farklı ulaşım alternatifiyle aşabilirsiniz. Çanakkale, yaz kış binlerce yerli ve yabancı turistin akınına uğrayan, doğal ve tarihi güzellikleri ile her geleni kendine hayran bırakan eşsiz bir kent. Şehir dışından gelen ziyaretçiler için de otobüs ve uçak alternatifleri bulunuyor. Uçakla gelmeyi tercih eden ziyaretçilerin, havalimanına iniş yaptıkları anda şehir merkezine gitmek için ortalama 25 dakikalık bir yol katetmesi gerekiyor. Bu süre, tercih edilecek ulaşım aracı ve trafiğe bağlı olarak kısalıp uzayabiliyor. Çanakkale Havalimanı'ndan şehir merkezine gitmek için toplu taşıma aracı olarak Çanakkale Belediyesi'nin sağladığı otobüsler kullanılıyor. Bunların yanı sıra taksi, araç kiralama ve transfer seçenekleri de yolcular tarafından sıklıkla başvurulan ulaşım alternatifleri olarak ön plana çıkıyor.

Toplu Taşıma Araçları (Belediye Otobüsleri)

Belediye Otobüsleri

Çanakkale Havalimanı ile şehir merkezi arasında bulunan 17 kilometrelik mesafeyi belediye otobüslerini kullanarak kolayca katedebilirsiniz. Kent içi ulaşımda en çok tercih edilen ulaşım aracı olan belediye otobüsleri, Çanakkale Havalimanı'ndan şehir merkezine gitmek isteyen yolcuların da oldukça uygun bir fiyata seyahatlerini tamamlamalarına olanak sağlıyor. Üstelik, normal şartlarda 'Kent Kart' ya da 'Serbest Kart' kullanılan otobüslere nakit ödeme yaparak da binebiliyorsunuz. Belediye otobüslerini kullanarak şehir içine ulaşım, trafik yoğunluğu ve yolcu sayısına göre değişkenlik gösterse de ortalama 30 dakika sürüyor. Otobüslerin hareket saatleri uçak sefer saatlerine göre belirlense de, uçak havalimanına indikten en fazla 30 dakika sonra otobüs de harekete geçiyor. Belediye otobüslerinin nereden kalktığı, sefer saatleri vb. bilgileri edinmek için 444 17 17 numaralı telefondan Çanakkale Belediyesi'ni arayabilir, dilerseniz de 0286 217 58 90 numaralı telefonu tuşlayarak Çanakkale Belediyesi Araç Takip Merkezi'nden gerekli bilgiyi elde edebilirsiniz.

Özel Ulaşım Araçları (Taksi, Araç Kiralama ve Transfer)

Taksi

Çanakkale kent merkezinde sıklıkla tercih edilen taksiler, Çanakkale Havalimanı'ndan şehir merkezine gitmek isteyen yolcular tarafından genellikle tercih edilmiyor. Bunun nedeni ise taksilerin hem normalin üzerinde bir fiyata taşımacılık yapması hem de havalimanı ile şehir merkezi arasında 17 kilometrelik bir mesafe bulunması. Yine de taksiler haftanın 7 günü ve günün 24 saati hizmete daima hazır olduklarından, belediye otobüsünün saatinin gelmesini beklemek isteyenler ya da rahatına düşkün olanlar için iyi bir alternatif oluşturuyor. Üstelik yolculuğunuzu hangi saatte yaparsanız yapın, tek tarife üzerinden ücretlendiriliyorsunuz. Çanakkale Havalimanı'ndan şehir merkezine taksiyle gelmeyi tercih eden ziyaretçilerin yolculuk süreleri ortalama 20 dakika sürüyor. Eğer kalabalık bir grupla Çanakkale'ye geldiyseniz, taksi kent merkezine yapacağınız yolculukta iyi bir alternatif oluşturabilir. Dilerseniz 0286 212 33 66 numaralı telefondan Çanakkale Havalimanı Taksi Durağı'nı arayarak daha detaylı bilgi alabilirsiniz.

Araç Kiralama

Çanakkale Havalimanı'ndan şehir merkezine gitmek isteyenlerin ve yapacakları tatil boyunca ulaşım özgürlüğünü ellerinde bulundurmak için tercih ettikleri bir diğer ulaşım alternatifi ise araç kiralama. Çanakkale Havalimanı'nda bulunan birçok araç kiralama firmasından size en uygun teklifi vereni tercih edebilirsiniz. Ayrıca araç kiraladığınız takdirde direkt olarak gitmek istediğiniz yere yolculuk etmektense, Çanakkale ilçelerini ve görülmesi gereken yerlerini ziyaret edebilirsiniz. Araç kiralama seçeneğini tercih edenler için havalimanından şehir merkezine gelmekse ortalama 20 dakika sürüyor. Buna ek olarak seyahatinize başlamadan önce internet üzerinden araştırma yaparak ve firmaları telefonla arayarak aldığınız bilgiler doğrultusunda seçeceğiniz firmadan ön rezervasyon yaparsanız ve aracı teslim alma ve teslim etme tarihlerinizi açık bir şekilde beyan ederseniz, size özel indirim ve kampanyalardan da yararlanabilirsiniz.
Transfer: Çanakkale Havalimanı'ndan şehir merkezine gitmek için kullanılabilecek en cazip ulaşım şekli olan havalimanı transferi, yalnızca konaklamayı planladığınız otelin hizmeti sayesinde gerçekleştirilebilir. Eğer otelinizin havalimanı transfer hizmeti bulunuyorsa Çanakkale'ye gelmeden önce otel yetkililerine uçağınızın sefer saatini bildirirseniz, uçağınız indiğinde terminal binasının önünde sizi arabasıyla bekleyen bir şoför bulunacaktır. Böylece siz de otelinizin gönderdiği araç ile konforlu yolculuğunuzun tadını çıkarabilirsiniz. Bir diğer transfer hizmeti ise özel firmaların verdikleri transfer hizmeti. Genellikle yerel araç kiralama firmalarının uyguladıkları bir hizmet olsa da bazen yalnızca transfer hizmeti veren firmalar da olabiliyor. Çanakkale Havalimanı'ndan şehir merkezine gitmek için oldukça ekonomik fiyatlar sunan bu transfer firmaları, sizi havalimanından alarak gitmek istediğiniz yere kadar bırakıyor. Ayrıca, eğer kalabalık bir grup halinde gelirseniz, araba yerine otobüs de tercih edebiliyorsunuz.

Çanakkale Havalimanı