Kayseriİzmir

KayseriİzmirInvalid date
Aramayı Değiştir
Gidiş
Varış
Fiyat Grafiği

En Ucuz Kayseri - İzmir Uçak Biletleri

Sonuç Bulunamadı

Üzgünüz, aradığınız kriterlere uygun uçuş bulunamadı.

En Ucuz İzmir - Kayseri Uçak Biletleri

Sonuç Bulunamadı

Üzgünüz, aradığınız kriterlere uygun uçuş bulunamadı.

Şehir Merkezinden Kayseri Erkilet Havalimanı’na Nasıl Gidilir?

Şehir merkezinden her ne kadar 5 kilometre uzaklıkta yer alıyor olsa da şehir merkezinden Kayseri Erkilet Havalimanı’na ulaşmak için tercih edebileceğiniz birçok yol mevcut. Aktarma yapmadan Erkilet Havalimanı’na ulaşmanızı sağlayan bu ulaşım araçlarını ise belediye otobüsleri, Havaş otobüsleri, taksiler ve kiralık araçlar olarak sıralayabiliriz. Öte yandan önceden rezervasyon yaptırmak şartıyla ve eğer varsa kalacağınız otelin veya yolculuk yaptığınız havayolu firmasının transfer hizmetlerinden de yararlanabiliyorsunuz. Kayseri şehir merkezinden Erkilet Havalimanı’na ulaşmak ise yaklaşık 10 dakika sürüyor.

Toplu Taşıma Araçları (Havaş Otobüsleri ve Belediye Otobüsü)

Havaş Otobüsleri

Havaş otobüsleri şehir merkezinden Erkilet Havalimanı’na aktarmasız bir şekilde ulaşmanın en ideal yollarından. Her ne kadar belediye otobüslerinden bir nebze daha pahalı da olsa Havaş otobüsleri, dakikliği ve hizmet kalitesiyle ön plana çıkmayı başarıyor. Yine belediye otobüslerinden daha hızlı olarak nitelendirebileceğimiz Havaş otobüsleri, şehir merkezinden ve Talas’tan olmak üzere iki farklı güzergâhtan havalimanına ulaşmanızı sağlıyor. Şehir merkezi ve Erkilet Havalimanı arasında çalışan Havaş otobüslerine; Şehirlerarası Otobüs Terminali karşısı, Kadir Has Stadyumu ve Anatamir Tramvay Durağı’ndan binebiliyorsunuz. Havalimanına giderken yolda geçireceğiniz süre ise trafiğin durumuna göre yaklaşık 30 dakika. Talas Havaş otobüsleri ise Kayseri Anayurt Meydanı, Talas İlçe Jandarma Komutanlığı Önü, Yurtlar Bölgesi Tramvay Durağı, İpeksaray AVM karşısı, Tuna Tramvay Durağı, M. Şimşek Caddesi Ziraat Bankası’nın karşısından yolcularını alarak 45 dakika içerisinde havalimanına gitmenizi sağlıyor.  

Belediye Otobüsü

Ulaşımın en ucuz yolu olarak karşımıza çıkan belediye otobüsleri, birçok farklı hatla şehrin farklı bölgelerinden binerek havalimanına rahat bir şekilde ulaşmanızı sağlıyor. 4 numaralı belediye otobüsü, sadece kış aylarında olmak üzere Erciyes Kayak Merkezi’nden kalktıktan sonra Hunat, Dudayev Parkı, Çevreyolu, Kocasinan Kaymakamlık, Doğumevi, Opet, Kayserigaz, Mustafa Kemalpaşa Bulvarı, havalimanı yolu 1, havalimanı yolu 2, havalimanı yolu 3 güzergâhını izleyerek havalimanına gidiyor. Öte yandan bu otobüsler sadece hafta sonları olmak üzere sabah 08:50 ve öğlen 12:50 arasında hizmet veriyor. Erkilet Havalimanı’ndan 102 numaralı belediye otobüsleri ise Mevlana Mahallesi, Yunus Emre Cami, Alpaslan Okulu, Yeni Mahalle Meydanı, Adliye, İstasyon Caddesi, Medrese, Hunat, Ahievran Zaviyesi, Şehitlik ve fakülte duraklarından binerek kolayca havalimanına ulaşmanızı sağlıyor. Bu otobüsler ise haftanın 7 günü boyunca saat 06:20’den 22:00’a kadar hizmet vermeye devam ediyor. 102 numaralı otobüsle hemen hemen aynı duraklardan yolcu alsa da S. Burhanettin durağından havalimanına gitmek isteyenlerin 101 numaralı belediye otobüslerini tercih etmeleri gerekiyor. 100 numaralı belediye otobüsleri ise Mevlana Hastanesi ve Erkilet Havalimanı arasında çalışıyor. Bineceğiniz hat ne olursa olsun Kayseri Belediyesi’ne bağlı bu otobüsleri kullanabilmek için satın almanız gereken kartın ismi ise Kart38.

Özel Ulaşım Araçları (Taksi, Araç Kiralama)

Taksi

Belediye otobüslerini veya Havaş servislerini kullanmak istemeyenlerin veya uçağının kalkmasına az bir vakit kalanların tercih etmesi gereken ulaşım aracı ise taksiler. Havalimanının geliş terminaline kadar gitmenizi sağlayan ve şehrin hangi noktasında olursanız olun rahatça bulabileceğiniz taksiler sayesinde haftanın her günü 24 saat boyunca sadece 5 dakikada havalimanına ulaşabiliyorsunuz.

Araç Kiralama

Çevre il ve ilçeleri de gezmek isteyenler tarafından sıklıkla tercih ediliyor araç kiralama. Bu sayede zaman zaman daha ucuza ulaşabilirken diğer yandan toplu taşıma araçlarını beklerken yolda vakit de kaybetmiyorsunuz. Tatiliniz boyunca kullandığınız bu araçları döneceğiniz zaman havalimanında teslim edebiliyor olmanız da cabası. 5 dakika gibi kısa bir sürede havalimanına ulaşmanızı sağlayan ve hem şehir içinde hem de havalimanında ofisi bulunan araç kiralama firmaları ise Avis, Budget, Sixt, Carmobil, Filo Park Rent A Car, Hertz ve Enterprise.

Kayseri Erkilet Havalimanı Hakkında

1998 senesinden bugüne sivil havacılık hizmeti veren Kayseri Erkilet Havalimanı, Kayseri şehir merkezine yaklaşık 5 km mesafede konumlanıyor. İstanbul Atatürk Havalimanı, İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı, İzmir Adnan Menderes Havalimanı vb. havalimanlarından aktarmasız olarak ulaşım sağlayabileceğiniz Kayseri Erkilet Havalimanı’na Hannover, Rotterdam, Münster, Köln, Stuttgart, Frankfurt, Münih, Amsterdam gibi yurt dışı rotalardan da uçabilirsiniz.

İzmir’de Ulaşım Hakkında

Toplu taşıma araçları ile ulaşamayacağınız yer sayısının neredeyse sıfır olduğu İzmir’de şehir içi ulaşım ağı o kadar geniş ve gelişmiş ki Türkiye’nin hatta dünyanın sayılı yerleri arasında gösteriliyor. ESHOT otobüsleri, İzdeniz, İzban ve İzmir Metro gibi çok sayıda farklı toplu taşıma aracı ile tüm yolcularını başarıyla gitmek istedikleri yerlere ulaştırmayı başaran İzmir’de en dikkat çekici noktalardan biri ise bu farklı seçeneklerin tümüne ortak bir kart ile binilebiliyor olunması. Konaklayacağınız süreye göre alabileceğiniz Bilet 35, aylık bilet ve İzmirim Kart ile tüm bu ulaşım hizmetlerinden zahmetsizce yararlanabileceğiniz İzmir’de Urla gibi şehir merkezinden uzak ilçelere normal tarifeden biraz daha fazla bir ulaşım ücreti kesilse de merkeze yakın ilçelerin tümüne aynı fiyat tarifesi uygulanıyor. Kredi kartınız vasıtasıyla nerede olursanız olun kartınıza online olarak para yükleyebildiğiniz İzmir’de hangi toplu taşıma aracına binerseniz binin sabit bir fiyat tarifesinden yararlanabiliyor ve 90 dakika içerisinde yaptığınız hiçbir aktarmada ekstra bir ücret ödemiyorsunuz. Fakat bu 90 dakikalık aktarma uygulamasını Bilet 35 kartları ile kullanamayacağınızı belirtmekte fayda var. Bilet 35 kartları, genellikle şehirde birkaç gün veya birkaç hafta konaklayacak turistler tarafından kullanılıyor ve kullanıldığı ilk andan itibaren 35 gün boyunca geçerliliğini sürdürüyor. Size belirli bir sayıda toplu taşıma aracı kullanma imkânı sağlayan Bilet 35 kartları tüm gişelerden kolaylıkla temin edilebiliyor. Öte yandan gece geç vakitlerde de ulaşım imkânı sağlayan İzmir’de, bazı güzergâhlar arasında “Baykuş” adı verilen toplu taşıma araçları yer alıyor. Baykuşlar her ne kadar normal tarifenin iki katı kadar ücret talep etseler de geç vakitlerde sizi fahiş taksi fiyatlarından kurtarabiliyor.

Adnan Menderes Havalimanı’ndan Şehir Merkezine Nasıl Gidilir?

İzmir’in şehir merkezine 18 kilometre uzaklıkta konumlanan Adnan Menderes Havalimanı’nda yolcuların şehir merkezine ulaşabilmesini sağlayan çok sayıda toplu taşıma aracı ve özel ulaşım aracı mevcut. ESHOT otobüsleri, Havaş, İzmir Metro, İzban ve İzdeniz olarak sıralayabileceğimiz bu toplu taşıma araçlarını kullanmak istemediğiniz takdirde özel taşıma araçlarından da yararlanabiliyorsunuz. Daha hızlı ve daha konforlu bir yolculuk fırsatı sunan özel taşıma araçları ise taksi ve araç kiralama olarak karşımıza çıkıyor. Adnan Menderes Havalimanı’ndan şehir merkezine ulaşım, trafiğin durumuna göre yaklaşık 20 ila 25 dakika sürüyor. İş çıkışı saatlerinde ve hafta sonlarında uzayabilen bu yolculuk süresini ise İzban kullanarak kısaltabiliyorsunuz.

Toplu Taşıma Araçları (ESHOT Otobüsleri, Havaş, İzban, İzmir Metro)

ESHOT Otobüsleri

İzmir’deki en aktif toplu taşıma aracı olarak nitelendirebileceğimiz ve şehrin hemen her noktasına konumlanan duraklarıyla istediğiniz yere rahatça gitmenizi sağlayan ESHOT otobüslerine, havalimanının geliş terminalinden çıktığınızda rahatlıkla ulaşabiliyorsunuz. Gitmek istediğiniz yer Karşıyaka ve Mavişehir istikâmeti ise 200 numaralı otobüse, Alsancak Cumhuriyet Meydanı ise 202 numaralı otobüse ve Bornova, Metro ve Otogar durakları ise 204 numaralı otobüse binmeniz gerekiyor. Günün 24 saati çalışan bu otobüs hatları sayesinde Adnan Menderes Havalimanı’ndan şehir merkezine rahatlıkla ulaşabiliyorsunuz.

Havaş Otobüsleri

Her ne kadar ESHOT otobüslerinden daha pahalı olsa da dakikliği ve hızıyla dikkatleri üzerine çeken Havaş otobüsleri taksiye para vermek istemeyenler tarafından sıklıkla tercih ediliyor. Havalimanından Alsancak’a direkt olarak giden Havaş otobüsleri, sabah 08:40’tan sabaha karşı 03:30’a kadar saatte bir olmak üzere hizmet veriyor. Alsancak’taki son durağı Swissotel Büyük Efes Oteli olan Havaş otobüsleri, Adnan Menderes Havalimanı’ndan başlayarak sırasıyla Gaziemir, Karabağlar, Yeşildere, Kahramanlar, Basmahane ve Çankaya rotasını izliyor. Havalimanından Alsancak’a yaklaşık 1 saatte gitmenizi sağlayan Havaş otobüsleri ile aynı zamanda Aydın ve Manisa gibi çevre illere de ulaşabiliyorsunuz.

İzban ve İzmir Metro

Direkt olarak veya aktarmalı bir şekilde şehrin dilediğiniz her noktasına varmanızı sağlayan İzban ve İzmir Metro, trafikte vakit kaybetmeden hızlı ve konforlu bir şekilde seyahat etmek isteyenler için en ideal tercih. ESHOT otobüsleri gibi İzmir’in en popüler toplu taşıma araçlarından biri olan İzban’a havaalanından da rahatlıkla ulaşabiliyorsunuz. İzmir’in en uzak ilçelerine dahi ulaşabilmenizi sağlayan ve Gaziemir, Alsancak, Halkapınar, Şirinyer, Bayraklı, Menderes, Torbalı gibi yerlere giderken kullanabileceğiniz İzban, seferlerine saat 05:20’de başlayıp gece 01:20’de son veriyor. Hatay, Kemeraltı, Konak ve Çankaya gibi daha merkezi yerlere ulaşmanızı sağlayan İzmir Metro’nun seferleri ise haftanın 7 günü boyunca sabah 06:00’dan başlayıp gece 00:20’ye kadar devam ediyor. Havalimanından şehir merkezine gitmek istediğinizde ise Aliağa-Menemen istikâmetindeki İzban’a binerek Sarnıç, Gaziemir, Esbaş, Semt Garajı, Şirinyer, Kemer duraklarından sonra Alsancak’a ulaşabiliyorsunuz.

Özel Ulaşım Araçları (Taksi, Araç Kiralama)

Eğer zamanınız kısıtlıysa veya tek başınıza seyahat etmek istiyorsanız sizler için en ideal ulaşım aracı taksi. Havalimanı bünyesinde çalışan taksilerden birine binerek sabit fiyat tarifesinin verdiği avantajdan yararlanarak hangi taksiye binerseniz binin aynı ücreti ödüyorsunuz. Adnan Menderes Havalimanı’na inişinizi gerçekleştirdikten sonra terminalin dışında 7 gün ve 24 saat boyunca hizmet veren havalimanı taksilerinden birine binerek trafiğin durumuna göre yaklaşık 20-25 dakikada şehir merkezine ulaşabiliyorsunuz.

Araç Kiralama

Şehirde daha uzun süre kalacaklar veya sürekli ve hızlı olarak seyahat etmesi gerekenler için ise en ideal tercih araç kiralamak. Önceden rezervasyon yaptırdığınızda siz havalimanına indiğinizde kapıda sizi bekleyecek olan aracınızı terminal içerisinde hizmet veren yerli ve yabancı birçok farklı firmadan temin edebiliyorsunuz. Adnan Menderes Havalimanı içerisinde yer alan başlıca araç kiralama firmalarını ise Sixt, Europcar, Avro Rent a Car, Trendcar, Garenta, Circular, Duray, Windy Car, Erboy, Avis, Budget, Pappilion, Rent Go ve Enterprise olarak sıralayabiliriz.

İzmir Adnan Menderes Havalimanı