Ahmed-i Hani Havalimanı - İstanbul Tümü Uçak Bileti | En Ucuz Uçak Bileti Satış Sitesi

Ahmed-i Hani Havalimanıİstanbul Tümü

En Ucuz Ağrı - İstanbul Uçak Biletleri

Sonuç Bulunamadı

Üzgünüz, aradığınız kriterlere uygun uçuş bulunamadı.

En Ucuz İstanbul - Ağrı Uçak Biletleri

Sonuç Bulunamadı

Üzgünüz, aradığınız kriterlere uygun uçuş bulunamadı.

Şehir Merkezinden Ağrı Ahmed-i Hani Havalimanı’na Nasıl Gidilir?

Ağrı Ahmed-i Hani Havalimanı ile şehir merkezi arasında 8.5 kilometrelik bir mesafe bulunuyor. Şehir merkezinden kalkan havalimanı servisleriyle en fazla 15 dakikada bu mesafeyi katedebilirsiniz. Eğer aceleniz varsa ya da rahatınıza düşkün biriyseniz özel ulaşım araçlarından taksileri de kullanabilirsiniz. Bunların dışında yararlanabileceğiniz diğer ulaşım alternatifleri ise araç kiralama ve transfer hizmeti. Özel ulaşım araçlarından hangisini tercih ederseniz edin, şehir merkezinden Ağrı Ahmed-i Hani Havalimanı’na gitmeniz en fazla 10 dakika sürecektir.

Toplu Taşıma Araçları (Havalimanı Servisi)

Havalimanı Servis

Ağrı Ahmed-i Hani Havalimanı’na gitmek için belediye otobüsleri ve minibüsleri kullanamadığınız şehirde toplu taşıma aracı olarak şehirdeki tek hizmeti havalimanı servisleri veriyor. Ağrı'nın en merkezi noktalarından hareket eden, AnadoluJet ile ortaklık yürüten Pinaşya Turizm, Mefser Turizm vb. firmalarla Ağrı Ahmed-i Hani Havalimanı’na en fazla 15 dakikada ulaşabilirsiniz. Malazgirt, Doğubeyazıt, Kütüphane, Belediye İş Merkezi, Öğretmenevi, Eski Otogar, Saat Kulesi ve Yeni Otogar’dan kalkan ve hiçbir yere uğramadan direkt Ağrı Ahmed-i Hani Havalimanı’na giden havalimanı servisleri hakkında daha detaylı bilgi edinmek istiyorsanız, 472 616 63 63 ve 0472 312 67 72 numaralı telefonları arayabilirsiniz.

Özel Ulaşım Araçları (Taksi, Araç Kiralama, Transfer)

Taksi

Şehir içi ulaşımda belediye otobüsleri ve minibüslerle birlikte en sık kullanılan araç olan taksilerle Ağrı Ahmed-i Hani Havalimanı’na gitmek oldukça rahat. Şehir merkezinde yer alan taksi duraklarından herhangi bir tanesine gidebilir, dilerseniz de bulunduğunuz yere taksi çağırabilirsiniz. Haftanın 7 günü ve günün 24 saati aynı ücret tarifesinden hizmet veren taksilerin boş olanlarından bir tanesini yoldan da çevirerek seyahatinizi tamamlayabilirsiniz. Ağrı'da arayabileceğiniz taksi duraklarından birkaç tanesi şu şekilde; İnan Taksi (0472 215 48 08), Acar Taksi (0472 215 44 12) ve Özlem Taksi (0472 215 22 25). Şehir merkezinden Ağrı Ahmed-i Hani Havalimanı’na taksiyle gitmek için 18 ile 23 TL arasındaki ücreti gözden çıkarmanız gerekiyor. Yolculuk ise ortalama 10 dakika sürüyor.

Araç Kiralama

Ağrı ziyaretiniz birkaç gün sürecekse eğer, şehir içi ulaşımda belediye otobüsleri ya da taksilerle uğraşmamak için araç kiralama formülünü tercih edebilirsiniz. Eğer Ağrı Ahmed-i Hani Havalimanı’na indiğiniz gibi aracınızı kiralarsanız, dönüşte de yine havalimanına giderek aracınızı kolayca teslim edebilirsiniz. Hem şehir merkezinde hem de Ağrı Ahmed-i Hani Havalimanı’nda şubesi bulunan araç kiralama firmaları şu şekilde; Ağrı Dağı Oto Kiralama (0544 318 51 91), Ağrı Oto Kiralama (0533 656 19 11), Azizoğlu Oto Kiralama (0472 215 90 03). Şehir merkezinden kiraladığınız aracınızla  D965 yolu üzerinden Ağrı Ahmed-i Hani Havalimanı'na giderseniz yolculuğunuz ortalama 10 dakika sürer.

Ağrı Ahmed-i Hani Havalimanı Hakkında

Ağrı Ahmed-i Hani Havalimanı ile şehir merkezi arasında 8.5 kilometrelik bir mesafe bulunuyor. 1997 senesinde sivil taşımacılığa açılan Ağrı Ahmed-i Hani Havalimanı,yılda ortalama 300 bin yolcunun durak noktası oluyor. Ağrı Ahmed-i Hani Havalimanı'ndan AnadoluJet hava yolu firmasıyla Ankara Esenboğa Havalimanı'na, Türk Hava Yolları firmasıyla da İstanbul Atatürk Havalimanı'na direkt uçuş gerçekleştirebilirsiniz. Havalimanı içerisinde 100 araç kapasiteli otopark, kafeler, restoranlar, dinlenme salonları, VİP salonları, banka hizmetleri, araç kiralama firmalarının ofisleri, transfer hizmeti veren firmaların ofisleri, market vb. imkanlar bulunuyor. Ayrıca kapalı otopark inşası da halen devam ediyor. 2015 senesinin temmuz ayında Ağrı Havalimanı olan ismi Ağrı Ahmed-i Hani Havalimanı olarak değiştirilmiş olup günümüzde de halen bu isimle hizmet veriyor.