AnkaraAğrı

AnkaraAğrıInvalid date
Aramayı Değiştir
Gidiş
Varış
Fiyat Grafiği

En Ucuz Ankara - Ağrı Uçak Biletleri

Sonuç Bulunamadı

Üzgünüz, aradığınız kriterlere uygun uçuş bulunamadı.

En Ucuz Ağrı - Ankara Uçak Biletleri

Sonuç Bulunamadı

Üzgünüz, aradığınız kriterlere uygun uçuş bulunamadı.

Şehir Merkezinden Ankara Esenboğa Havalimanı’na Nasıl Gidilir?

Şehir merkezinden Ankara Esenboğa Havalimanı’na ulaşmak için birden fazla yol mevcut. Eğer zamanınız kısıtlıysa ve hızlı bir şekilde seyahat etmeniz gerekiyorsa taksileri tercih etmenizde yarar var. Yine aynı şekilde araç kiralayarak da hızlı bir şekilde Esenboğa Havalimanı’na ulaşabiliyorsunuz. Fakat uçağınızın kalkmasına daha vakit varsa ve özel taşıma araçlarına para vermek istemiyorsanız halk otobüsleri ile de Esenboğa Havalimanı’na rahatlıkla ulaşım sağlayabiliyorsunuz. Otobüse bindikten sonra havaalanına ulaşmanız yaklaşık 2 saat sürüyor. Taksi ve araç kiralamada ise bu sürenin yaklaşık olarak 40 dakika.

Toplu Taşıma Araçları (Halk Otobüsleri)

Halk otobüsleri ile şehir merkezinden Esenboğa Havalimanı’na ulaşmak her ne kadar rahat ve kolay olsa da daha önce de belirttiğimiz gibi yaklaşık 2 saat sürüyor. Fakat aceleniz yoksa kullanabileceğiniz ve şehrin en merkezi noktalarında duraklara sahip olan 442-3 numaralı hat sizi Esenboğa Havaalanı’na götürmeye yetiyor. Hafta içi ve cumartesi olmak üzere 6 gün boyunca gece 24:00’ten akşam 23:30’a kadar hizmet veren 442-3 numaralı otobüsler yarım saatte bir olmak üzere harekete geçiyor. Aşti’den kalkan 442-3 numaralı otobüslerin izlediği rota ise sırasıyla şehirlerarası otobüs terminali, Güvenpark, Ankara Arena Spor Salonu, Atatürk Kültür Merkezi ve Esenboğa Havalimanı iç hatlar gidiş terminali. Dış hatlar terminalinden de geçen halk otobüslerine tek kullanımlık kartlar vasıtasıyla veya AnkaraKart ile binmeniz mümkün.

Özel Ulaşım Araçları (Araç Kiralama, Taksi)

Araç Kiralama

Ankara’da kaldığınız sürece sıklıkla araç kullanmanız gerekiyorsa ve sürekli elinizin altında bir araç olmasını istiyorsanız araç kiralamak sizin için en doğru tercih. Konforlu ve hızlı bir şekilde şehrin her yerine ulaşmanızı sağlayacak ve anlaştığınız süre zarfında sürekli elinizin altında olacak bu araçları hem şehir merkezinde hem de Esenboğa Havalimanı’nda şubesi olan yerli ve yabancı birçok farklı firmadan temin edebiliyorsunuz. Güvenle araç kiralayabileceğiniz en bilindik araç kiralama firmaları ise Eco Rent A Car, Div Rent, Payless, Thrifty, Sixt, Avis, Garenta, Central, Europcar, Hertz, Budget, Almira ve Rent Go olarak sıralayabiliriz. Araç kiraladıktan sonra Ankara şehir merkezinden Esenboğa Havalimanı’na ulaşmanız ise trafiğin durumuna göre yaklaşık 40 dakika sürüyor.

Taksi

Her ne kadar toplu taşıma araçları kadar tercih edilmese de taksiler, geç saatlerde ve sınırlı vaktiniz kaldığında şehir merkezinden Esenboğa Havalimanı’na ulaşım açısından hayat kurtarıcı olabiliyor. Daha önce de belirttiğimiz gibi sabit bir fiyat politikasını takip eden ve Esenboğa Havalimanı bünyesinde çalışan bu taksiler fahiş fiyatlar ödememeniz açısından oldukça önemli bir yere sahip. Şehir içinde bir durakları olmamasına karşın telefonla arayarak Esenboğa Taksi firmasından bir taksi talep ettiğinizde aynı fiyat tarifesi ile Esenboğa Havalimanı’na rahatlıkla ulaşabiliyorsunuz. Şehir merkezine yaklaşık 30 kilometre uzaklıkta yer alan Esenboğa Havalimanı’na trafiğin yoğunluğuna ve bindiğiniz noktaya göre ulaşmanız ise yaklaşık 40 dakika sürüyor.

Ankara Esenboğa Havalimanı Hakkında

Şehrin merkezine yaklaşık 30 kilometre mesafede yer alan ve Ankara’nın kuzeyinde konumlanan Esenboğa Uluslararası Havalimanı (ESB), İzmir Adnan Menderes ve İstanbul Atatürk havalimanları gibi TAV Havalimanları tarafından işletiliyor. Başkentimizin ana havalimanı olan Esenboğa Havalimanı, 1955 yılından beri taşımacılık hizmetine devam ediyor. İç hatlar ve dış hatlar terminalinde duty free mağazaları, eczane, klinik, turizm ofisleri, maliye bürosu (Yurt dışı çıkış harç pulu), PTT şubesi, Garanti Bankası şubesi, VIP salonları, hediyelik eşya dükkânları araç kiralama firmaları, çeşitli bankalara ait ATM'ler, restoranlar, kafe ve kafeteryalar, gazete bayileri, marketler, CIP ve seyahat acenteleri ile hizmet veren Esenboğa Havalimanı, 10 milyon yolculuk kapasitesiyle ön plana çıkıyor. İç hatlar ve dış hatların tek terminalde olduğu Türkiye’nin ilk havalimanı olma unvanını da elinde bulunduran Esenboğa Havalimanı, her yıl 10 milyonun üzerinde yolcuya hizmet veriyor.

Ağrı'da Ulaşım Hakkında

Türkiye'nin Doğu Anadolu Bölgesi'nde yer alan ve İran'la sınır komşusu olan Ağrı, şehir içi ulaşımda ziyaretçilerine ve yerel halka oldukça ekonomik alternatifler sunuyor. Genellikle taksilerin ve belediye otobüslerinin kullanıldığı şehir içi ulaşımda uzak mesafedeki ilçelere ulaşım da dolmuşlarla sağlanıyor. Belediye otobüsleri ve minibüsler için tam bilet 1 TL iken öğrenci bileti ise 65 kuruş.

Ağrı Ahmed-i Hani Havalimanı’ndan Şehir Merkezine Nasıl Gidilir?

Ağrı Ahmed-i Hani Havalimanı'ndan şehir merkezine gitmek için ziyaretçilerin pek çok ulaşım alternatifi bulunuyor. Şehir içi ulaşımda en çok tercih edilen belediye otobüsleri ve minibüsleri havalimanından şehir merkezine seferleri bulunmasa da toplu taşıma araçlarından havalimanı servisleri, şehir merkezine gitmek için kullanılabiliyor. Bunun dışında özel ulaşım araçlarından taksileri de kullanabilirsiniz. Ağrı Ahmed-i Hani Havalimanı ile şehir merkezi arasında 8.5 kilometrelik bir mesafe bulunmasından dolayı, taksilere çok yüksek meblağlarda ücret ödemeniz gerekmiyor. Araç kiralama ve transfer hizmetleri de havalimanından şehir merkezine gitmek için kullanabileceğiniz diğer ulaşım araçları. Hangi ulaşım aracını tercih ederseniz edin, havalimanından kent merkezine gitmek ortalama 10 - 15 dakika sürüyor.

Toplu Taşıma Araçları (Havalimanı Servisi)

Havalimanı Servis

Ağrı Ahmed-i Hani Havalimanı'ndan şehir merkezine toplu taşıma aracı ile gitmek istiyorsanız tek bir seçeneğiniz bulunuyor. Belediye otobüsleri ve minibüsler havalimanı - şehir merkezi güzergahında hizmet vermezken, AnadoluJet hava yolu firmasına bağlı firmalar bu hat üzerinde seferler düzenliyor. Pinaşya Turizm, Mefser Turizm gibi AnadoluJet ile ortaklık yürüten firmalar, araçların sefer saatlerine AnadoluJet uçaklarının sefer saatlerine göre ayarlıyorlar. Havalimanı servisi aracılığıyla Ağrı Ahmed-i Hani Havalimanı’ndan Patnos, Malazgirt, Doğubeyazıt, Kütüphane, Belediye İş Merkezi, Öğretmenevi, Eski Otogar, Saat Kulesi ve Yeni Otogar’a gidebilirsiniz. Havalimanı servisleri hakkında daha detaylı bilgi edinmek istiyorsanız 0472 616 63 63 ve 0472 312 67 72 numaralı telefonları arayabilirsiniz.

Özel Ulaşım Araçları (Taksi, Araç Kiralama, Transfer)

Taksi

Ağrı Ahmed-i Hani Havalimanı'ndan şehir merkezine gitmenin en hızlı yolu olan taksiler, havalimanı terminal binasının hemen önünden kalkıyorlar. Gece gündüz aynı fiyat tarifesi üzerinden ücretlendirme yapan taksiler, havalimanı ile şehir merkezi arasındaki 8.5 kilometrelik mesafe için ortalama 18 ile 23 TL arasında bir ücret talep ediyorlar. Eğer hızlı bir şekilde şehir merkezine ulaşmak istiyorsanız ya da konforunuza düşkünseniz taksileri tercih edebilirsiniz. Üstelik taksi ile Ağrı Ahmed-i Hani Havalimanı'ndan şehir merkezine gitmek en fazla 10 dakika sürüyor.
Araç Kiralama: Yalnızca Ağrı Ahmed-i Hani Havalimanı'ndan şehir merkezine gitmek için değil, Ağrı seyahatiniz boyunca sizi oldukça rahatlatacak olan araç kiralama yöntemini gözden geçirmelisiniz. Araç kiraladığınız takdirde Ağrı'da kaldığınız süre boyunca bir daha ulaşım derdini düşünmenize gerek kalmıyor. Ulaşım özgürlüğünüz tamamen sizin elinizde oluyor. Ağrı Ahmed-i Hani Havalimanı'nda pek çok araç kiralama firması bulunuyor. Bunlardan bazıları şu şekilde; Ağrı Dağı Oto Kiralama (0544 318 51 91), Ağrı Oto Kiralama (0533 656 19 11) ve Azizoğlu Oto Kiralama (0472 215 90 03). Ağrı'ya doğru olan seyahatinize başlamadan önce yukarıda yer alan numaralardan araç kiralama firmalarını arayarak daha detaylı bilgi alabilirsiniz. Ayrıca erken rezervasyon yaptırdığınız ve aracı teslim alma ve teslim etme tarihlerinizi bildirdiğiniz takdirde firmaların size özel sunduğu indirim ve fırsatlardan da yararlanabilirsiniz. Ağrı Ahmed-i Hani Havalimanı’ndan kiraladığınız araçla şehir merkezine gitmek için D965 yolunu kullanabilirsiniz. Böylece yolculuğunuz en fazla 10 dakika sürer.