AmsterdamAnkara

AmsterdamAnkaraInvalid date
Aramayı Değiştir
Gidiş
Varış
Fiyat Grafiği

En Ucuz Amsterdam - Ankara Uçak Biletleri

Sonuç Bulunamadı

Üzgünüz, aradığınız kriterlere uygun uçuş bulunamadı.

En Ucuz Ankara - Amsterdam Uçak Biletleri

Sonuç Bulunamadı

Üzgünüz, aradığınız kriterlere uygun uçuş bulunamadı.

Şehir Merkezinden Amsterdam Schiphol Havalimanı'na Nasıl Gidilir?

Ulaşım ağı oldukça gelişmiş olan Amsterdam'da havalimanına gitmek için kullanabileceğini birçok alternatif bulunuyor Tren, belediye otobüsü ve shuttle servis, hızlı, güvenilir ve ekonomik ulaşım hizmeti sağlıyorlar. Toplu taşıma araçları dışında taksi, araç kiralama ya da transfer hizmetlerinden bir tanesini de tercih edebilirsiniz. Tüm bunların dışında, Amsterdam Schiphol Havalimanı'na ulaşmak için çoğu ülkede bulunmayan alternatif bir ulaşım şekli bulunuyor; bisiklet. Şehir merkezinden kiralayacağınız bisikletle ortalama 50 - 60 dakikada Amsterdam Schiphol Havalimanı'na ulaşabilirsiniz.

Toplu Taşıma Araçları (Tren, Belediye Otobüsü, Shuttle Servis)

Tren

Şehir merkezinden havalimanına giden en hızlı ulaşım aracı olan trenle ortalama 15 - 20 dakika içerisinde Amsterdam Schiphol Havalimanı'na ulaşabilirsiniz. Schiphol Tren İstasyonu'nda indikten sonra havalimanına gitmek ise yürüyerek yalnızca 6 dakika. Günün 2 saati hizmet veren trenler, gece ve gündüz olmak üzere iki hatta ayrılıyor. Gündüz hattı saat 06:00 - 00:00 saatleri arasında hizmet veriyor ve her 10 dakikada bir sefer düzenleniyor. 00:00'dan 06:00'ya kadarsa gece hattı devreye giriyor ve seferler saat başına düşüyor. Şehir merkezindeki duraklardan bulunan sarı bilet makinelerinden tren biletinizi temin edebilirsiniz. Eğer ikinci vagonda yolculuk etmek istiyorsanız 4.20 avro (30 TL), 1. sınıf bilet almak istiyorsanız da 7.10 avro (51 TL) bilet parası ödemeniz gerekiyor. Ayrıca, kredi kartı ile yapılan işlemlerde 0.50 avro (2.50 TL) işlem ücreti alınıyor. 0 - 4 yaş arası çocuklar trende ücretsiz yolculuk edebilirken, 4 - 11 yaş arası çocuklar içinse 2.50 avroya (18 TL) Railrunner bileti alınabiliyor.

Belediye Otobüsü

Trende olduğu gibi belediye otobüsünde de gece ve gündüz olmak üzere iki ayrı hat çalışıyor. Gündüz hattında çalışan 197 ve 370 numaralı otobüsler her 15 dakikada bir geçiyor. Gece hattında çalışan 97 ve 358 numaralı otobüslerse saat başı sefer düzenliyor. Otobüs ile şehir merkezinden Amsterdam Schiphol Havalimanı'na gitmek ortalama 30 - 40 dakika sürüyor. Tek yön için otobüs bileti fiyatı 4 avro (29 TL). Tabii OV-chipkaart, Amsterdam Travel Ticket veya  I Amsterdam Card'la da otobüsleri kullanabilirsiniz.
Shuttle Servis Toplu taşıma hizmetlerinden bir diğer olan shuttle servisle de şehir merkezinden havalimanına kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Connexxion firması, şehirde bulunan 100'den fazla otelle anlaşmalı olarak Amsterdam Schiphol Havalimanı - şehir merkezi güzergahında yolcu taşıyor. Shuttle servisler her yarım saatte bir hareket ediyor. Tek yön için bilet fiyatı 17 avro (122 TL) iken, gidiş - dönüş bilet fiyatı ise 27 avro (193 TL). Shuttle servislerle yolcu yoğunluğuna göre ortalama 45 - 50 dakikada havalimanına ulaşabilirsiniz. Dilerseniz internet üzerinden rezervasyon yapma imkanınız da bulunuyor.

Özel Ulaşım Araçları (Taksi, Araç Kiralama, Transfer, Bisiklet)

Taksi

Genellikle kalabalık grupların veya uçağı kaçırma tehlikesiyle karşı karşıya olanların kullandığı taksiler, günün 24 saati hizmet veriyorlar. Şehir merkezinden ortalama 40 - 50 avro (286 - 358 TL) fiyatla Amsterdam Schiphol Havalimanı'na gidebilirsiniz. Nakit ya da kredi kartı ile ödeyebileceğiniz ücretinizde eğer erken rezervasyon yaparsanız indirme de gidilebiliyor. Şehir merkezi ile havalimanı arasındaki 15 kilometrelik yol taksi ile ortalama 30 - 35 dakika sürüyor.

Araç Kiralama

Ulaşım derdini düşünmek istemeyenler genellikle araç kiralama formülünü seçiyorlar. Eğer bütçeniz de uygunsa, şehir merkezinde bulunan Avis, Alamo, Sixt, Hertz gibi dünyaca ünlü firmaların bir tanesinden aracınızı kiralayabilirsiniz.

Transfer

Konakladığınız otelin transfer hizmetinin olup olmadığını otel yetkililerinden veya Booking.com üzerinden öğrenebilirsiniz. Eğer transfer hizmeti veriliyorsa ve fiyatı da sizin için uygunsa, dileseniz internet üzerinden, dilerseniz de direkt otel yetkilileriyle konuşarak rezervasyonunuzu yapabilirsiniz.

Bisiklet

Amsterdam'da kullanılan alternatif ulaşım aracı bisikletle şehrin tüm noktalarına gidebileceğiniz gibi kent merkezinden Amsterdam Schiphol Havalimanı'na gidebilirsiniz. Yalnızca bisiklet kullanıcıları için kullanıma açık olan özel bisiklet yolundan ortalama 50 - 60 dakika içerisinde havalimanına varmış olursunuz. Günlük ortalama 10 avro (71 TL) olan bisiklet kiraları, kiralayacağınız gün sayısı arttıkça daha makul seviyeler düşebiliyor.

Amsterdam Schiphol Havalimanı Hakkında

2003 senesinde inşa edilen ve dünyanın en büyük havalimanlarından bir tanesi olan Schiphol Havalimanı, Hollanda'nın başkenti Amsterdam'da bulunuyor. Yılda 50 milyonu aşkın ziyaretçinin durak noktası olan havalimanına dünyanın neredeyse her yerinden ulaşmak mümkün. Türkiye'den de Pegasus Havayolları ve Türk Hava Yolları, aktarmalı ve aktarmasız seferler düzenliyor. Amsterdam Schiphol Havalimanı ile şehir merkezi arasında 15 kilometrelik bir mesafe bulunuyor.

Ankara Şehir İçi Ulaşımı Hakkında

Siz nerede olursanız olun veya gideceğiniz yer neresi olursa olsun birçok farklı taşıma aracı ile sizi hedeflediğiniz noktaya direkt olarak götürebilecek kadar çok seçeneğe sahip olan Ankara, bu özelliği ile Türkiye’nin önde gelen şehirlerinden biri olmayı başarıyor. Ego halk otobüsleri, metro, banliyö, dolmuş ve Ankaray ile geniş bir ulaşım ağında hizmet veren Ankara’nın toplu taşıma araçları için geliştirilen birden çok web tabanlı uygulama da toplu taşıma araçlarını tercih edenlerin kullanımına sunuluyor. Ankara’nın yerlileri için geliştirilse dahi herkes tarafından kullanabilen ve toplu taşıma araçları hakkında bilgi sağlayan bu uygulamalar ile Ankara içinde seyahat etmek de bir o kadar kolaylaşıyor. Kartınıza dolum yapmaktan tutun da otobüslerin bulunduğunuz durağa kaç dakika sonra ulaşacağını öğrenmeye kadar birçok farklı işlemi tek tıkla yapabileceğiniz bu uygulamalar sayesinde hangi taşıtı kullanırsanız daha hızlı seyahat edebileceğinizi dahi görebiliyorsunuz. Diğer yandan ülkemizin yüzölçümü olarak en büyük şehirleri arasında yer alan Ankara’da aktarmalı ulaşım da bir o kadar kaçınılmaz. 16 Aralık 192 tarihinde kurulan EGO (Ankara Elektrik, Gaz ve Otobüs İşletme Müessesi) ise tüm toplu taşıma araçlarının bağlı olduğu kurum.
Öte yandan Ankara’da toplu taşıma araçlarından faydalanabilmek için fiyatları ve özellikleri birbirinden farklı olan 5 adet ulaşım kartından birine sahip olmak gerekiyor. Güvenceli AnkaraKart’ın Tam AnkaraKart’lardan farkı, ek güvence özelliğinin bulunması. Güvenceli AnkaraKart’ınıza kiosklardan veya bayilerden dolum yapabiliyorsunuz. Tam AnkaraKart’lar ise Smart veya Mini Banko cihazlarından ya da bayilerden doldurulabiliyor. İndirimli AnkaraKart ise belirli evraklar karşılığında sadece öğretmen ve öğrencilerin alabildiği bir kart. Bir diğer toplu taşıma kartı olan Serbest AnkaraKart, Ankara Büyükşehir Belediyesi tarafından ihtiyaç sahiplerinin kullanımına sunuluyor. Son kart olan Kullan-At AnkaraKart ise Ankara’da kısa bir süre kalacakların sıklıkla tercih ettiği kart çeşidi. Fakat bu kartlara dolum yapılamadığı için her geçişte yenisinin alınması gerekiyor. Bir haftadan daha uzun süre kalacakların ve toplu taşıma araçlarını sıklıkla kullanacakların Tam AnkaraKart alması ise en akıllıca tercih.

Ankara Esenboğa Havalimanı’ndan Şehir Merkezine Nasıl Gidilir?

Ankara Esenboğa Havalimanı’ndan şehir merkezine ulaşmak için birden fazla yol mevcut. Eğer zamanınız kısıtlıysa ve hızlı bir şekilde seyahat etmeniz gerekiyorsa taksileri tercih etmenizde fayda var. Yine aynı şekilde araç kiralayarak da hızlı bir şekilde ulaşımınızı gerçekleştirebiliyorsunuz. Fakat herhangi bir aceleniz yoksa ve özel taşıma araçlarına para vermek istemiyorsanız halk otobüsleri ile de şehir merkezine rahatlıkla ulaşabiliyorsunuz. Otobüse bindikten sonra şehir merkezine ulaşmanız ise trafiğin durumuna göre yaklaşık 2 saat sürüyor.

Toplu Taşıma Araçları (Halk Otobüsleri)

Halk otobüsleri ile Esenboğa Havalimanı’ndan şehir merkezine ulaşmak her ne kadar rahat ve kolay olsa da daha önce de belirttiğimiz gibi yaklaşık 2 saat sürüyor. Fakat aceleniz yoksa kullanabileceğiniz ve şehrin en merkezi noktalarında duraklara sahip olan 442-3 numaralı hat, sizi istediğiniz noktaya götürmeye yetiyor. İlk durağı Esenboğa Havalimanı iç hatlar geliş terminali olan 442-3 hatlı otobüsle yolculuk Aşti’de son buluyor. Atatürk Kültür Merkezi, Ankara Arena Spor Salonu, Güvenpark ve şehirlerarası otobüs terminali ise sırasıyla güzergâhta yer alan duraklar. Hafta içi ve cumartesi olmak üzere 6 gün boyunca gece 24:00’ten akşam 23:30’a kadar hizmet veren 442-3 numaralı otobüsler yarım saatte bir olmak üzere hareket ediyor.

Özel Ulaşım Araçları (Araç Kiralama, Taksi)

Araç Kiralama

Belli bir süre Ankara’da kalacaksanız ve sürekli yollarda olmanız gerekiyorsa tercih edebileceğiniz en rahat yöntem araç kiralamak. Konforlu ve hızlı bir şekilde şehrin her yerine ulaşmanızı sağlayacak ve anlaştığınız süre zarfında sürekli elinizin altında olacak bu araçları Esenboğa Havalimanı’nda şubesi olan yerli ve yabancı birçok farklı firmadan temin edebiliyorsunuz. Ön rezervasyon yaptırdığınız takdirde havaalanında sizi bekleyecek olan araçları kiralayabileceğiniz en bilindik firmalar ise Eco Rent A Car, Div Rent, Payless, Thrifty, Sixt, Avis, Garenta, Central, Europcar, Hertz, Budget, Almira ve Rent Go. Araç kiraladıktan sonra Ankara şehir merkezine ulaşmanız ise trafiğin durumuna göre yaklaşık 40 dakika sürüyor.

Taksi

Eğer şehir içine gitmek için taksiyi tercih edecekseniz Esenboğa Havalimanı bünyesinde hizmet veren taksileri tercih etmenizi öneriyoruz. Diğer taksilerin aksine sabit fiyat sunmaları sebebiyle büyük beğeni toplayan Esenboğa Havalimanı taksileri sayesinde fahiş fiyatlar ödemekten kaçınabiliyorsunuz. Havalimanından şehir merkezine rahat bir şekilde ulaşmanızı sağlayan taksilerle de araç kiralamada olduğu gibi yaklaşık 40 dakikada hedefinize ulaşabiliyorsunuz. Esenboğa Havalimanı ve şehir merkezi arasındaki mesafenin de yaklaşık 30 kilometre olduğunu hatırlatalım.

Ankara Esenboğa Havalimanı