AnkaraAmsterdam

AnkaraAmsterdamInvalid date
Aramayı Değiştir
Gidiş
Varış
Fiyat Grafiği

En Ucuz Ankara - Amsterdam Uçak Biletleri

Sonuç Bulunamadı

Üzgünüz, aradığınız kriterlere uygun uçuş bulunamadı.

En Ucuz Amsterdam - Ankara Uçak Biletleri

Sonuç Bulunamadı

Üzgünüz, aradığınız kriterlere uygun uçuş bulunamadı.

Şehir Merkezinden Ankara Esenboğa Havalimanı’na Nasıl Gidilir?

Şehir merkezinden Ankara Esenboğa Havalimanı’na ulaşmak için birden fazla yol mevcut. Eğer zamanınız kısıtlıysa ve hızlı bir şekilde seyahat etmeniz gerekiyorsa taksileri tercih etmenizde yarar var. Yine aynı şekilde araç kiralayarak da hızlı bir şekilde Esenboğa Havalimanı’na ulaşabiliyorsunuz. Fakat uçağınızın kalkmasına daha vakit varsa ve özel taşıma araçlarına para vermek istemiyorsanız halk otobüsleri ile de Esenboğa Havalimanı’na rahatlıkla ulaşım sağlayabiliyorsunuz. Otobüse bindikten sonra havaalanına ulaşmanız yaklaşık 2 saat sürüyor. Taksi ve araç kiralamada ise bu sürenin yaklaşık olarak 40 dakika.

Toplu Taşıma Araçları (Halk Otobüsleri)

Halk otobüsleri ile şehir merkezinden Esenboğa Havalimanı’na ulaşmak her ne kadar rahat ve kolay olsa da daha önce de belirttiğimiz gibi yaklaşık 2 saat sürüyor. Fakat aceleniz yoksa kullanabileceğiniz ve şehrin en merkezi noktalarında duraklara sahip olan 442-3 numaralı hat sizi Esenboğa Havaalanı’na götürmeye yetiyor. Hafta içi ve cumartesi olmak üzere 6 gün boyunca gece 24:00’ten akşam 23:30’a kadar hizmet veren 442-3 numaralı otobüsler yarım saatte bir olmak üzere harekete geçiyor. Aşti’den kalkan 442-3 numaralı otobüslerin izlediği rota ise sırasıyla şehirlerarası otobüs terminali, Güvenpark, Ankara Arena Spor Salonu, Atatürk Kültür Merkezi ve Esenboğa Havalimanı iç hatlar gidiş terminali. Dış hatlar terminalinden de geçen halk otobüslerine tek kullanımlık kartlar vasıtasıyla veya AnkaraKart ile binmeniz mümkün.

Özel Ulaşım Araçları (Araç Kiralama, Taksi)

Araç Kiralama

Ankara’da kaldığınız sürece sıklıkla araç kullanmanız gerekiyorsa ve sürekli elinizin altında bir araç olmasını istiyorsanız araç kiralamak sizin için en doğru tercih. Konforlu ve hızlı bir şekilde şehrin her yerine ulaşmanızı sağlayacak ve anlaştığınız süre zarfında sürekli elinizin altında olacak bu araçları hem şehir merkezinde hem de Esenboğa Havalimanı’nda şubesi olan yerli ve yabancı birçok farklı firmadan temin edebiliyorsunuz. Güvenle araç kiralayabileceğiniz en bilindik araç kiralama firmaları ise Eco Rent A Car, Div Rent, Payless, Thrifty, Sixt, Avis, Garenta, Central, Europcar, Hertz, Budget, Almira ve Rent Go olarak sıralayabiliriz. Araç kiraladıktan sonra Ankara şehir merkezinden Esenboğa Havalimanı’na ulaşmanız ise trafiğin durumuna göre yaklaşık 40 dakika sürüyor.

Taksi

Her ne kadar toplu taşıma araçları kadar tercih edilmese de taksiler, geç saatlerde ve sınırlı vaktiniz kaldığında şehir merkezinden Esenboğa Havalimanı’na ulaşım açısından hayat kurtarıcı olabiliyor. Daha önce de belirttiğimiz gibi sabit bir fiyat politikasını takip eden ve Esenboğa Havalimanı bünyesinde çalışan bu taksiler fahiş fiyatlar ödememeniz açısından oldukça önemli bir yere sahip. Şehir içinde bir durakları olmamasına karşın telefonla arayarak Esenboğa Taksi firmasından bir taksi talep ettiğinizde aynı fiyat tarifesi ile Esenboğa Havalimanı’na rahatlıkla ulaşabiliyorsunuz. Şehir merkezine yaklaşık 30 kilometre uzaklıkta yer alan Esenboğa Havalimanı’na trafiğin yoğunluğuna ve bindiğiniz noktaya göre ulaşmanız ise yaklaşık 40 dakika sürüyor.

Ankara Esenboğa Havalimanı Hakkında

Şehrin merkezine yaklaşık 30 kilometre mesafede yer alan ve Ankara’nın kuzeyinde konumlanan Esenboğa Uluslararası Havalimanı (ESB), İzmir Adnan Menderes ve İstanbul Atatürk havalimanları gibi TAV Havalimanları tarafından işletiliyor. Başkentimizin ana havalimanı olan Esenboğa Havalimanı, 1955 yılından beri taşımacılık hizmetine devam ediyor. İç hatlar ve dış hatlar terminalinde duty free mağazaları, eczane, klinik, turizm ofisleri, maliye bürosu (Yurt dışı çıkış harç pulu), PTT şubesi, Garanti Bankası şubesi, VIP salonları, hediyelik eşya dükkânları araç kiralama firmaları, çeşitli bankalara ait ATM'ler, restoranlar, kafe ve kafeteryalar, gazete bayileri, marketler, CIP ve seyahat acenteleri ile hizmet veren Esenboğa Havalimanı, 10 milyon yolculuk kapasitesiyle ön plana çıkıyor. İç hatlar ve dış hatların tek terminalde olduğu Türkiye’nin ilk havalimanı olma unvanını da elinde bulunduran Esenboğa Havalimanı, her yıl 10 milyonun üzerinde yolcuya hizmet veriyor.

Amsterdam'da Ulaşım Hakkında

Amsterdam, dünyanın en gelişmiş şehirlerinden biri olmakla birlikte, şehir içi ulaşımda da ziyaretçilerine büyük kolaylık sağlıyor. Şehirde kullanılan toplu taşıma araçları oldukça gelişmiş bir güzergah ağı üzerinden hareket ediyor. Aynı zamanda Amsterdam'da bisiklet kullanımının giderek artması, trafik problemini de ortadan kaldırıyor. Amsterdam'da toplu ulaşım araçlarını kullanabilmek için pek çok kart bulunuyor. OV-chipkaart sayesinde otobüs, tramvay ve metrolara binebilirsiniz. Amsterdam'da kısa süreli bir tatil planlayanların tek kullanımlık kart ya da gündüz kartı almaları, şehir içi ulaşımda toplu taşıma araçlarını rahatça kullanmalarını sağlıyor. 1 saat geçerli olan tek kullanımlık kartlar, tramvay veya otobüs şoförlerinden temin edilebilirken, 1 ile 7 gün arasında geçerliliğini koruyan gündüz kartları sürücülerden alınamıyor. Amsterdam'da satın alabileceğiniz diğer kartlar ise şu şekilde; Amsterdam Şehir Kartı, GVB Kartı, Amsterdam & Bölgesel Seyahat Bileti, Amsterdam Travel Bilet ve Eski Hollanda Turu Bileti.

Amsterdam Schiphol Havalimanı’ndan Şehir Merkezine Nasıl Gidilir?

Dünyanın en çok kullanılan havalimanları arasında yer alan Amsterdam Schiphol Havalimanı ile şehir merkezi arasında 15 kilometrelik bir mesafe bulunuyor. Bu güzergah üzerinde her bütçeye uygun ulaşım alternatifi bulunuyor. Toplu taşıma araçlarından tren, shuttle servis ve belediye otobüsü ile havalimanından şehir merkezine gitmeniz mümkün. Trenle ortalama 15 - 20 dakika süren mesafe, shuttle servis ve belediye otobüsü ile ortalama 25 - 30 dakika sürüyor. Amsterdam Schiphol Havalimanı ile şehir merkezi güzergahında kullanılabilecek diğer ulaşım araçları ise taksi, araç kiralama, transfer ve bisiklet. Amsterdam'da bisiklet kullanımı yaygın olduğundan, Amsterdam Schiphol Havalimanı'ndan kiraladığınız bisikletle özel bir yol üzerinden kolaylıkla şehir merkezine gidebilirsiniz.

Toplu Taşıma Araçları (Tren, Belediye Otobüsü, Shuttle Servis)

Tren

NS Dutch Railways'in işlettiği Schiphol Tren İstasyonu, Amsterdam Schiphol Havalimanı'ndan şehir merkezine ulaşımda büyük bir hız ve kolaylık sağlıyor. Terminalden yürüyerek 6 dakikalık mesafede bulunan istasyondan, sabah saat 06:00'dan gece saat 00:00'a kadar 10 dakikada bir sefer düzenleniyor. 00:00'dan sonra ise sabah 06:00'ya kadar seferler sayısı saat başına indiriliyor. Trenle ortalama 15 - 20 dakikada havalimanından şehir merkezine ulaşabilirsiniz. Amsterdam Schiphol Havalimanı - Merkez Tren İstasyonu güzergahında tek yön bilet fiyatı 4.20 avro (30 TL). Bu bilet, 2. vagonda seyahat etmenize olanak tanıyor. Eğer biletinizi 1. sınıftan almak istiyorsanız, 7.10 avro (51 TL) ücret ödemeniz gerekiyor. Biletinizi havalimanında bulunan sarı bilet makinelerinden alabiliyorsunuz. Fakat, eğer kredi kartı ile alırsanız 0.50 avro işlem ücreti kesiliyor. 0 - 4 yaş arası çocukların ücretiz şekilde yolculuk edebildiği trenlerde 4 - 11 yaş arası çocuklar içinse Railrunner biletleri kesiliyor. Bu biletin fiyatı ise 2.50 avro (18 TL).

Belediye Otobüsü

Amsterdam Schiphol Havalimanı'ndan şehir merkezine gitmek için belediye otobüslerini de kullanabilirsiniz. Gece ve gündüz olmak üzere iki ayrı hat üzerinden hizmet veren otobüslerden 197 ve 370 numaralı olanlar, gün içerisinde Platform B9'dan hareket ediyorlar. Bu otobüsler, Museumplein, Rijksmuseum, Leidseplein‘e ve şehir dışında yer alan Oud Zuid’e gidiyor. Gündüz seferleri 15 dakikada bir düzenleniyor ve yolcu sayısına göre yolculuk ortalama 30 - 40 dakika sürüyor. Saat 00:30 - 05:00 arasında hizmet veren 97 ve 358 numaralı otobüsler ise saat başı hareket ediyor. Amsterdam Schiphol Havalimanı'ndan şehir merkezine otobüsle gitmek isteyenlerin 4 avro (29 TL) ücret ödemesi gerekiyor. GVB tarafından işletilen belediye otobüslerine ayrıca OV-chipkaart ve Amsterdam Travel Ticket ile binebilirsiniz. Buna ek olarak  I Amsterdam Card kullanarak da seyahat edebilirsiniz.

Shuttle Servis

Tren ve belediye otobüsüne alternatif olarak shuttle servis kullanarak havalimanından şehir merkezine ulaşabilirsiniz. 100'den fazla otele direkt ulaşım sağlayan Connexxion firması, Amsterdam Schiphol Havalimanı'ndan şehir merkezine 30 dakikada bir sefer düzenliyor. Shuttle servis ile havalimanından şehir merkezine tek yön bilet fiyatı 17 avro (122 TL), gidiş - dönüş bilet fiyatı ise 27 avro (193 TL).

Özel Ulaşım Araçları (Taksi, Araç Kiralama, Transfer, Bisiklet)

Taksi

Şehir merkezine hızlı bir şekilde ulaşmak isteyenlerin genellikle tercih ettiği taksilerin hepsi terminal binasının önünde bulunuyor. Ortalama 40 ile 50 avro (286 TL ile 358 TL) arasında bir fiyata götüren taksilerin iki çeşidi bulunuyor. Özel ve paylaşımlı olarak ikiye ayrılan bu taksilerden özel olanlarını yalnızca siz veya grubunuz kullanabiliyor ve maksimum 4 kişilik oluyor. Paylaşımlı taksiler ise 8 kişiye kadar yolcu alabiliyor ve rastgele insanlar bir araya gelerek kullanabiliyor. Özel taksilerde taksimetre 2.89 avrodan (21 TL) açılıyor ve her kilometrede 2.12 avro (15 TL), her dakikada ise 0.35 avro (2.5 TL) ekleniyor. Trafik yoğunluğuna göre taksi ile Amsterdam Schiphol Havalimanı'ndan şehir merkezine gitmek ortalama 30 - 35 dakika sürüyor.

Araç Kiralama

Ulaşım özgürlüğünüz elinde bulundurmak istiyorsanız, bütçeniz de buna el veriyorsa, havalimanında bulunan Alamo, Avis, Hertz, Sixt, Budget, Europcar gibi araç kiralama firmalarından bir tanesini seçebilirsiniz. Araba kiralama ücretleri, seçeceğiniz arabanın modeline, kiralama süresine ve firmaya göre değişebiliyor.

Transfer

Yüksek kalitede hizmet veren Amsterdam otellerinden bazılarının Amsterdam Schiphol Havalimanı ile şehir merkezi arasında havalimanı transfer hizmeti sunuyor. Konaklamayı planladığınız otelin böyle bir hizmet verip vermediğini öğrenmek için, Booking.com üzerinden otelinizin sayfasına bakabilirsiniz. Otellerin transfer hizmetleri, çoğu zaman diğer ulaşım araçlarına göre daha uygun fiyatlı oluyor. Eğer otelinizin havalimanı transfer hizmeti bulunuyorsa, Booking.com üzerinden bilgi alabilir ve rezervasyon yaptırabilirsiniz.

Bisiklet

Eğer siz de doğa dostu, sırt çantalı bir gezginseniz, havalimanından şehir merkezine gitmek için bisiklet kullanabilirsiniz. Bisiklet kullananlar için havalimanından şehir merkezine giden özel bir bisiklet yolu bulunuyor. Günlük bisiklet kiraları ise ortalama 10 avro (71 TL). Ayrıca daha uzun süreli kiralamalarda indirim de yapılabiliyor. Dilerseniz bisikletinizi terminal binasından kiralayabilir dilerseniz Donkey Republic, Bike City Star Bikes Rental, Mac Bike gibi bisiklet kiralama firmalarından rezervasyon yaptırabilirsiniz.

Amsterdam Schiphol Havalimanı