Dalaman Havalimanı - Sabiha Gökçen Uluslararası Havalimanı Uçak Bileti | En Ucuz Uçak Bileti Satış Sitesi

Dalaman HavalimanıSabiha Gökçen Uluslararası Havalimanı

Çevredeki Turistik Merkezlerden Muğla Dalaman Havalimanı’na Nasıl Gidilir?

Muğla’da yer alan ve aktif olarak hizmet veren iki havalimanından biri olan Dalaman Havalimanı’na Fethiye, Datça ve Marmaris gibi popüler turistik merkezlerden direkt olarak ulaşım sağlanabiliyor. MUTTAŞ otobüsleri ile istediğiniz yerden Dalaman Havalimanı’na kolayca gidebileceğiniz gibi farklı özel ulaşım araçları vasıtasıyla da ulaşımınızı gerçekleştirebiliyorsunuz. Havalimanı için hizmet veren HAVAŞ servisleri ise sadece Marmaris ve Fethiye’den yolcu alıyor. Eğer Fethiye’den HAVAŞ otobüslerine binmeniz gerekiyorsa Göcek ve Fethiye Otogarı’ndan rahatlıkla bu araçlara ulaşabiliyorsunuz. Fakat daha uzak noktalardan HAVAŞ servislerine binmek için öncelikle Dalaman ilçe merkezine gitmeniz gerekiyor. Muğla’da veya çevredeki ilçelerde kaldığınız süre içerinde bir araç kiralayarak rahatça gezdikten sonra döneceğiniz zaman aracınızı havalimanına ulaşım sağladıktan sonra iade edebileceğiniz gibi kısıtlı vaktiniz kaldığında bireysel veya paylaşımlı olarak bir taksi tutarak da Dalaman Havalimanı’na rahatça ulaşım sağlayabiliyorsunuz.

Toplu Ulaşım Araçları İle Turistik Merkezlerden Dalaman Havalimanı’na Nasıl Gidilir?

Dalaman İlçe Merkezinden Dalaman Havalimanı’na Nasıl Gidilir?

Dalaman şehir merkezinden Dalaman Havalimanı’na en ekonomik ulaşım aracı olan MUTTAŞ otobüslerini kullanarak 5 ila 10 dakika gibi bir sürede rahatlıkla ulaşabiliyorsunuz. Şehir merkezine yaklaşık 6 kilometre mesafede yer alan Dalaman Havalimanı, şehir merkezine yakın olduğu için hangi aracı kullanırsanız kullanın bu ulaşım süresi çok değişmiyor. Hal böyle olunca çok acil bir durum olmadığı sürece en ekonomik ulaşım aracı olan MUTTAŞ otobüsleri aynı zamanda en mantıklı ulaşım aracı da olmuş oluyor. Öte yandan HAVAŞ otobüsleri vasıtasıyla da şehir merkezinden Dalaman Havalimanı’na rahatça ulaşımınızı sağlayabiliyorsunuz.

Marmaris’ten Dalaman Havalimanı’na Nasıl Gidilir?

MUTTAŞ otobüsleri vasıtasıyla Marmaris’ten Dalaman Havalimanı’na direkt olarak ulaşım sağlamak mümkün. Uçakların iniş ve kalkış saatlerine göre hareket eden MUTTAŞ otobüsleri sayesinde haftanın her günü Marmaris’ten Dalaman Havalimanı’na rahatça ulaşabiliyorsunuz. Öte yandan HAVAŞ servisleri de Marmaris’ten Dalaman Havalimanı’na ulaşmak için kullanabileceğiniz bir başka toplu taşıma aracı. Sadece Fethiye ve Marmaris’ten kalkan HAVAŞ servisleri vasıtasıyla 90 dakika gibi bir sürede havalimanına gidebiliyorsunuz. Fakat uçağınızın kalkmasına daha kısıtlı bir zaman kaldıysa taksi çağırmanız daha mantıklı olabilir. Zira HAVAŞ servisleri belirli bir güzergâhı izlediği için her zaman 90 dakika içerisinde Dalaman Havalimanı’na gidemeyebiliyor.

Fethiye’den Dalaman Havalimanı’na Nasıl Gidilir?

Fethiye’den Dalaman Havalimanı’na MUTTAŞ otobüslerini kullanarak aktarma yapmadan ulaşmak mümkün. Haftanın her günü uçuç saatlerine göre hareket eden bu otobüslerin güncel hareket saatlerine ise MUTTAŞ’ın resmi internet sitesinden ulaşabiliyorsunuz. Fethiye’den Dalaman Havalimanı’na gitmek için kullanabileceğiniz bir diğer toplu taşıma aracı ise HAVAŞ servisleri. Daha önce de belirttiğimiz gibi HAVAŞ servisleri sadece Fethiye ve Marmaris’ten kalkıyor. Bu sebeple Fethiye’den rahatlıkla ulaşabileceğiniz HAVAŞ otobüslerine binerek 1 saat içerinde Dalaman Havalimanı’na gidebiliyorsunuz. Öte yandan yolun üzerinde yer alan Göcek, Ölüdeniz ve Günlükbaşı gibi diğer turistik merkezlerden de geçtiği için bu duraklardan da HAVAŞ servislerine binebiliyorsunuz. Fakat belirli bir güzergâhı izledikleri için trafiğin durumuna göre her zaman 1 saatte yolculuğunu tamamlayamayan HAVAŞ servisleri, bazı durumlarda uçağınıza yetişememenize sebep olabiliyor.

Köyceğiz’den Dalaman Havalimanı’na Nasıl Ulaşılır?

Sadece yaz aylarında olmak üzere Köyceğiz’den Dalaman Havalimanı’na MUTTAŞ otobüsleri vasıtasıyla direkt olarak ulaşım sağlamak mümkün. Fakat ne yazık ki sezon dışında kalan aylarda Köyceğiz’den Dalaman Havalimanı’na gitmek için aktarma yapmanız gerekiyor. Haftanın her günü MUTTAŞ otobüslerini kullanarak gidebileceğiniz Dalaman Havalimanı’na aynı zamanda Marmaris üzerinden gelen HAVAŞ servisleri vasıtasıyla da gidebiliyorsunuz. Marmaris hattında çalışan HAVAŞ otobüslerine Köyceğiz’in yanında Gökova ve Ortaca gibi çekim merkezlerinden binerek de Dalaman Havalimanı’na ulaşımınızı sağlayabiliyorsunuz.

Özel Ulaşım Araçları İle Dalaman Havalimanı’na Nasıl Gidilir?

Taksi

İster Dalaman’da ister çevredeki turistik noktalarda rahatça ulaşabileceğiniz taksiler vasıtasıyla Dalaman Havalimanı’na rahatça ulaşabiliyorsunuz. Haftanın her günü 24 saat boyunca hizmet veren taksileri tek başınıza kullanabileceğiniz gibi paylaşımlı olarak da seyahat edebiliyorsunuz. Taksiye binmeden önce pazarlık yapmanızın da faydası olabiliyor. Muğla Havalimanı’na ulaşmak için ise Fethiye’den 45 kilometrelik, Ölüdeniz’den 56 kilometrelik, Gökova’dan 63 kilometrelik, Akyaka’dan 67 kilometrelik ve Marmaris’ten 91 kilometrelik bir yolculuk yapmanız gerekiyor. Öte yandan Antalya’nın Kaş ilçesinden de 143 kilometrelik bir yolculuk ile Dalaman Havalimanı’na ulaşabiliyorsunuz.

Araç Kiralama

Muğla Dalaman Havalimanı’na ulaşımda kullanabileceğiniz en rahat yollardan biri de araç kiralama. İster Dalaman seyahatiniz başladığınızda ister dönmenize saatler kala kiralayabileceğiniz araçlar vasıtasıyla oldukça hızlı bir şekilde Dalaman Havalimanı’na ulaşımınızı sağlayabiliyorsunuz. Dalaman’da Sembol, Ercan ve Enterprise gibi araç kiralama firmalarından yararlanabileceğiniz gibi Marmaris’te Elite, Ege ve Zeus gibi firmalardan da aracınızı kiralayabilirsiniz. Dalyan’da ise Caria, Tarık ve Garenta en çok rağbet gören araç kiralama firmaları. Eğer Antalya’nın Kaş ilçesinden bir araç kiralamak istiyorsanız Ali Baba, Andifli Rent A Car ve Deniz gibi firmaları tercih edebilirsiniz.

Transfer

Muğla’da her ne kadar şehir içi ulaşımda otobüsler kullanılsa da Dalaman Havalimanı’na ulaşım için sıklıkla tercih edilen bir diğer ulaşım yolu transfer şirketleri. Toplu taşıma araçları her ne kadar ekonomik olsa da bazen tatsız olaylar yaşamanıza sebep olabileceğinden şoförlü transfer araçları sizi bu dertlerden kurtarabiliyor. Bu sebeple Dalaman’da, Marmaris’te, Dalyan’da ve Muğla’nın birçok ilçesinde oldukça fazla transfer hizmeti veren firma mevcut. Öte yandan bazı araç kiralama firmaları Antalya gibi oldukça uzak noktalardan bile transfer hizmeti verebiliyor.

Muğla Dalaman Havalimanı Hakkında

1981 yılında hizmet vermeye başlayan Dalaman Havalimanı, şehir merkezine yaklaşık 6 kilometre uzaklıkta bulunuyor. 2006 yılında yeni Dış Hatlar Terminali’ni açarak uluslararası düzeyde hizmet vermeye başlayan ve dünyanın birçok yerinden binlerce turisti çekmeyi başaran Dalaman Havalimanı; VIP, CIP, Sağlık hizmetleri ve ATM’lerin yanında 1355 araçlık devasa otoparkıyla da başarıyla hizmet veriyor.

 

İstanbul’da Ulaşım Hakkında

Sabiha Gökçen Havalimanı, geniş bir alana yayılmış olan dış ve iç hat terminalleriyle 2001 yılından beri verdiği taşımacılık hizmetleriyle Avrupa’nın en hızlı büyüyen havalimanlarından biri olarak da gösteriliyor. İstanbul’un Anadolu Yakası’nda yer alan Sabiha Gökçen Havalimanı; Taksim’e 50, Kadıköy’e ise 40 kilometre uzaklıkta yer alıyor. E-5 karayoluna sadece 5 kilometre uzaklıkta yer alan ve 25 milyon yolcuya hizmet verebilen Sabiha Gökçen Havalimanı; VIP salonları, otelleri, alışveriş mağazaları, seyahat acenteleri ve yeme içme alanlarıyla da göz doldurmayı başarıyor. Gerek Avrupa gerekse Anadolu yakasında onlarca farklı toplu taşıma aracı ile her gün milyonlarca insanı gitmek istediği yere ulaştıran İstanbul, dünyanın sayılı ulaştırma ağlarından birine sahip. Trafiği her ne kadar zaman zaman yoğun da olsa şehir içi ulaşımda hangi yolu veya hangi taşıtı kullanırsanız hedefinize daha hızlı ulaşabileceğinizi gösteren web tabanlı uygulamalar da mevcut. Tren, metro, Marmaray, otobüs, minibüs, taksi dolmuş ve İDO gibi onlarca toplu taşıma aracının yanında taksi ve Uber gibi özel taşıma araçlarıyla da istediğiniz her yere rahatlıkla ulaşabileceğiniz İstanbul’da Sabiha Gökçen Havalimanı’nın ulaşımı hakkında en sık sorulan soruları yanıtladık.

Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan Şehir Merkezine Nasıl Gidilir?

Pendik Deniz Otobüsü İskelesi ve Pendik Tren İstasyonu’na yaklaşık 15 kilometre mesafede konumlanan Sabiha Gökçen Havalimanı’na; Taksim’den 50 Kurtköy ve Kadıköy’den de 40 kilometrelik bir yolculuk sonucunda ulaşılabiliyor. Bu sebeple otobüs gibi toplu taşıma araçlarının yanında deniz otobüsü ve tren kullanarak da ulaşım sağlanabilen Sabiha Gökçen Havalimanı’na eğer aceleniz varsa araç kiralayarak veya taksi çağırarak da ulaşabilirsiniz.

Toplu Taşıma Araçları (Havabüs Otobüsleri, İETT Otobüsleri)

Havabüs Otobüsleri

Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan Taksim veya Kadıköy’e seyahat etmek isteyenler için ideal bir yol olan Havabüs otobüsleri gideceğiniz noktaya göre değişen bir ücrete de sahip. Havalimanı terminal binasının gelen katında çıkışın hemen karşısından kalkan ve üzerinde HAVATAŞ yazan beyaz otobüsler, havalimanından kalktıktan sonra direkt olarak Point Otel ve Taksim Divan Otel’in önüne gidiyor. 1. Levent, Dolapdere, Zincirlikuyu, Kavacık-FSM Köprüsü ve Taksim güzergâhlarında ilerleyen Havabüs otobüsleri, sabaha karşı 3’te başladığı seferlerine gece 1’de son veriyor. Yaklaşık 1,5 saat civarı süren bir yolculukla istediğiniz noktaya ulaşmanızı sağlayan bu otobüslerin bir diğer güzergâhı ise Kadıköy. Kadıköy Havabüsleri, rıhtımdaki İETT duraklarının önünden kalktıktan sonra Yeni Sahra, Tem bağlantılı yol ve Kadıköy güzergâhını takip ediyor. Sultanahmet’e gitmek için ise HAVATAŞ otobüsleriyle Kadıköy’e gittikten sonra Kadıköy-Eminönü vapuruna binerek Sirkeci durağına, oradan da tramvaya binerek Sultanahmet Meydanı’na ulaşabilirsiniz.

İETT Otobüsleri

Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan çıktıktan sonra kolaylıkla karşı yakaya geçerek Taksim’e ve diğer yakın ilçelere ulaşmanızı sağlayan İETT otobüsleri; E4 ve E3 otobüsleri ile Levent’e, E9 otobüsü ile Bostancı’ya, E10 otobüsü ile Kurtköy ve Kadıköy’e, E11 otobüsü ile Sultanahmet’e, E18 otobüsü ile Ümraniye ve Altunizade’ye, 16S Metrobüsü ile Uzunçayır’a, 132 numaralı otobüs ile Tepeören ve Kartal’a ve KM20 ile Pendik Metro’ya rahat bir ulaşım sunuyor. Gişelerden tek geçişlik olarak alabileceğiniz biletler ise gideceğiniz noktaya göre fiyat olarak değişkenlik gösteriyor. Öte yandan İstanbul’da daha uzun süre kalmayı planlıyorsanız, Mavi Kart veya İstanbul Kart alarak daha indirimli bir yolculuk yapma şansına da sahipsiniz.

Özel Ulaşım Araçları (Araç Kiralama, Taksi)

Araç Kiralama

Özel aracınızla en kısa ve rahat yoldan Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan İstanbul’un şehir merkezine gitmek için öncelikle 1,5 kilometre uzaklıkta yer alan TEM otoyolunu veya E5 Karayolunu kullanmanız gerekiyor. Ardından gideceğiniz istikâmetin tabela ve göstergelerini kullanarak İstanbul’un hemen her yerine rahatlıkla ulaşım sağlayabilirsiniz. Öte yandan araç kiralamak isterseniz havalimanının terminalinde hizmet veren onlarca araç kiralama firması mevcut. Bu firmalardan öne çıkanları ise RentGo, Sixt, Hertz ve Enterprise.

Taksi

Uber, özel ve paylaşımlı olmak üzere farklı türde hizmetlerinden yararlanabileceğiniz taksiler, Sabiha Gökçen Havalimanı’nda günün 24 saati olmak üzere her gün hizmet veriyor. Terminalin dışına çıktığınızda denk geleceğiniz taksilerin genellikle havalimanı taksileri olduğunu belirtmekte de fayda var. Bunun anlamı ise havalimanı taksilerinin kilometre başına sabit bir fiyat uyguluyor olması. Yani hangi taksiye binerseniz binin, taksinin tekerlek boyu ne olursa olsun vereceğiniz ücret değişmiyor. Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan Taksim Meydanı’na taksi ile ulaşım ise trafiğin durumuna göre ortalama 1 saat sürüyor.

İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı