ZürihMuğla

ZürihMuğlaInvalid date
Aramayı Değiştir
Gidiş
Varış
Fiyat Grafiği

En Ucuz Zürih - Muğla Uçak Biletleri

Sonuç Bulunamadı

Üzgünüz, aradığınız kriterlere uygun uçuş bulunamadı.

En Ucuz Muğla - Zürih Uçak Biletleri

Sonuç Bulunamadı

Üzgünüz, aradığınız kriterlere uygun uçuş bulunamadı.

Dalaman’da Ulaşım Hakkında

Muğla’nın en popüler ilçelerinden biri olan Dalaman, her yıl yerli ve yabancı binlerce turiste ev sahipliği yapıyor. Yine aynı sebeple ulaşımın çok önemli olduğu Dalaman’da gerek turistler gerekse yerli halk tarafından sıkça kullanılan ve en ekonomik ulaşım aracı ise toplu taşıma araçları. Dalaman’da seyahat ederken rahatlıkla kullanabileceğiniz bu konforlu ve ucuz toplu taşıma araçları, MUTTAŞ otobüsleri ve dolmuşları olarak da biliniyor. Güncel ulaşım ücretlerine Dalaman Belediyesi’nin internet sayfasından rahatça ulaşabileceğiniz MUTTAŞ otobüsleri yolcularından gidecekleri noktanın uzaklığına göre değişen bir ücret talep ediyor. Yani birçok belediyenin aksine nereye giderseniz gidin aynı ücreti vermiyorsunuz. Kentkartlar aracılığıyla kullanabileceğiniz bu toplu taşıma araçları ile 10 kilometrelik mesafelerde ise indirimli bir tarife uygulanıyor.

Muğla Dalaman Havalimanı’ndan Diğer Turistik Merkezlere Nasıl Gidilir?

Muğla’da yer alan ve aktif olarak hizmet veren iki havalimanından biri olan Dalaman Havalimanı’ndan Fethiye, Datça ve Marmaris gibi cazibe merkezlerine direkt olarak ulaşım sağlanabiliyor. HAVAŞ servisleri ve MUTTAŞ otobüsleri ile istediğiniz yere kolayca gidebileceğiniz gibi farklı özel ulaşım araçlarından da yararlanabiliyorsunuz. Havalimanına iniş yaptıktan sonra araç kiralayarak Muğla’nın dışındaki ilçelere de rahatlıkla gidebileceğiniz gibi ister tek başınıza ister paylaşımlı olarak bir taksi tutarak hızlı bir şekilde istediğiniz noktaya da gidebiliyorsunuz.

Toplu Ulaşım Araçları İle Turistik Merkezlere Nasıl Gidilir?

Dalaman Havalimanı’ndan Dalaman İlçe Merkezine Nasıl Gidilir?

Şehir merkezine 6 kilometre uzaklıkta yer alan Dalaman Havalimanı’na inişinizi gerçekleştirdikten sonra en ekonomik ulaşım aracı olan MUTTAŞ otobüslerini kullanarak 5 ila 10 dakika gibi bir sürede Dalaman şehir merkezine rahatlıkla ulaşabiliyorsunuz. Mesafe kısa olduğu için hangi aracı kullanırsanız kullanın sürede pek bir değişiklik olmayacağı için bu otobüsleri kullanmanızı tavsiye ediyoruz. Öte yandan HAVAŞ otobüsleri vasıtasıyla da şehir merkezine rahatça ulaşımınızı sağlayabiliyorsunuz.

Dalaman Havalimanı’ndan Marmaris’e Nasıl Gidilir?

MUTTAŞ otobüsleri vasıtasıyla Dalaman Havalimanı’ndan Marmaris’e direkt olarak ulaşım sağlamak mümkün. Uçakların iniş ve kalkış saatlerine göre hareket eden MUTTAŞ otobüsleri sayesinde haftanın her günü Marmaris’e rahatça ulaşabiliyorsunuz. Öte yandan HAVAŞ servisleri de Marmaris’ ulaşmak için kullanabileceğiniz bir başka toplu taşıma aracı. Dalaman Havalimanı’ndan kalkan ve en rahat ulaşım yollarından biri olan HAVAŞ servisleri 90 dakika gibi bir sürede aktarmasız olarak Marmaris’e gitmenize imkân veriyor.

Dalaman Havalimanı’ndan Fethiye’ye Nasıl Gidilir?

MUTTAŞ otobüslerini kullanarak Fethiye’ye aktarma yapmadan ulaşmak mümkün. Haftanın her günü uçuç saatlerine göre hareket eden bu otobüslerin güncel hareket saatlerine ise MUTTAŞ’ın resmi internet sitesinden ulaşabiliyorsunuz. Fethiye’ye gitmek için kullanabileceğiniz bir diğer toplu taşıma aracı ise HAVAŞ servisleri. Dalaman Havalimanı’ndan HAVAŞ otobüslerine binerek 1 saat içerinde Fethiye’ye ulaşım sağlanabiliyor. Öte yandan bu otobüsleri kullanarak yolun üzerinde yer alan Göcek, Ölüdeniz ve Günlükbaşı gibi diğer turistik merkezlerde de inebiliyorsunuz.

Dalaman Havalimanı’ndan Köyceğiz’e Nasıl Ulaşılır?

Sadece yaz aylarında olmak üzere Dalaman Havalimanı’ndan MUTTAŞ otobüsleri vasıtasıyla Köyceğiz’e direkt olarak ulaşım sağlamak mümkün. Fakat ne yazık ki sezon dışında kalan aylarda Köyceğiz’e gitmek için aktarma yapmak gerekiyor. Haftanın her günü MUTTAŞ otobüslerini kullanarak gidebileceğiniz Köyceğiz’e aynı zamanda HAVAŞ servisleri vasıtasıyla da gidebiliyorsunuz. Marmaris hattında çalışan HAVAŞ otobüslerine binerek Köyceğiz’in yanında Gökova ve Ortaca gibi çekim merkezlerine ulaşmak da mümkün.

Özel Ulaşım Araçları İle Dalaman Havalimanı’ndan Turistik Merkezlere Nasıl Gidilir?

Taksi

Dalaman Havalimanı’nın önünde yer alan taksilerle ister Dalaman’a ister çevredeki turistik noktalara rahatça ulaşabiliyorsunuz. Haftanın her günü 24 saat boyunca hizmet veren taksileri tek başınıza kullanabileceğiniz gibi paylaşımlı olarak da seyahat edebiliyorsunuz. Gideceğiniz noktaya göre taksiye binmeden önce fiyat bilgisi alabileceğiniz panolar da belirli noktalarda mevcut. Öte yandan taksicilerden de fiyat hakkında bilgi alabileceğiniz, taksi ile sıkça gidilen duraklar ise havalimanına 6 kilometre uzaklıkta yer alan Dalaman, 26 kilometre uzaklıkta yer alan Ortaca, 19 kilometre uzaklıkta yer alan Göcek ve 29 kilometre uzaklıkta yer alan Köyceğiz.

Araç Kiralama

Gelen yolcu salonlarının bulunduğu yerden rahatlıkla ulaşabileceğiniz araç kiralama firmaları, haftanın her günü 24 saat boyunca hizmet veriyor. Muğla’da veya çevre illerde rahatlıkla gezmek için kullanabileceğiniz bu araçları Avis, Sixt, Budget, Europcar gibi ünlü araç kiralama firmalarından kiralayabiliyorsunuz. Uçuştan önce firmalara telefonla ulaşarak araç kiraladığınızda ise siz uçaktan indiğinizde aracınız hazır olarak sizi bekliyor.
Transfer: Dalaman’a gitmeden önce Dalaman’da yer alan transfer firmalarından biriyle anlaşarak ulaşım tarihinizi ve saatinizi verdiğiniz takdirde, siz indiğinizde şoförlü bir araç havalimanında sizi bekliyor. Yorucu bir seyahatten sonra ayaklarınızı uzatıp istediğiniz noktaya en hızlı ve en konforlu şekilde gitmenizi sağlayacak transfer araçları ile rahatça ulaşımınızı sağlayabiliyorsunuz.

Dalaman Havalimanı