Denizliİstanbul

DenizliİstanbulInvalid date
Aramayı Değiştir
Gidiş
Varış
Fiyat Grafiği

Denizli İstanbul

Denizli'de Turistik Yerlerden Denizli Çardak Havalimanı'na Ulaşım

Pamukkale

Travertenleri ve kaplıcalarıyla ünlü Pamukkale'den Denizli Çardak Havalimanı’na gitmek için toplu taşıma aracı olarak bir tek havalimanı servislerini kullanabilirsiniz. Türk Hava Yolları, Anadolu Jet ve Pegasus hava yolu firmalarının yalnızca müşterilerine sundukları havalimanı servisleri ile Denizli Çardak Havalimanı'na ulaşabileceğiniz gibi, Baytur firmasının servisleriyle de seyahat edebilirsiniz. Ayrıca, eğer uçağı kaçırma riskiyle karşı karşıyasınız veya toplu taşıma araçlarıyla uğraşmak istemiyorsanız taksi, araç kiralama ve transfer seçeneklerinden de yararlanabilirsiniz.

Şehir Merkezinden Denizli Çardak Havalimanı'na Ulaşım

Şehir merkezi ile Denizli Çardak Havalimanı arasında bulunan 66 kilometrelik mesafeyi gidebileceğiniz tek toplu taşıma aracı havalimanı servisleri. Belediye otobüslerinin ve minibüslerin hizmet vermediği güzergahta özel ulaşım araçlarından tercih edebilecekleriniz arasında ise taksi, araç kiralama ve transfer hizmeti bulunuyor. Seçeceğiniz araca, trafik ve yolcu yoğunluğuna göre havalimanına gidiş süreniz değişiklik gösterebiliyor.

Toplu Taşıma Araçları (Havalimanı Servisi)

Havalimanı Servisi

Şehir içi ulaşımda en çok tercih edilen ulaşım araçları olan belediye otobüsleri ve minibüsler havalimanına sefer düzenlemiyor. Bu nedenle Baytur firmasının ve havayolu firmalarının sağladıkları havalimanı servisleri ile Denizli Çardak Havalimanı’na gidebiliyorsunuz. Türk Hava Yolları, Anadolu Jet, Pegasus ve Baytur firmalarının her gün şehir merkezinden hareket eden havalimanı servisleri var. Türk Hava Yolları'nın servisleri; saat 03:15, 05:30 ve 17:15’te hareket ediyor. Anadolu Jet ise günde yalnızca bir kez saat 11:45’te sefer düzenliyor. Pegasus firmasının sefer saatleri ise saat 05:45, 18:30 ve 19:30. Şehir merkezinden havalimanı servisi ile Denizli Çardak Havalimanı’na gitmenin ortalama 100 - 110 dakika sürdüğünü bir daha hatırlatalım.

Özel Ulaşım Araçları (Taksi, Araç Kiralama, Transfer)

Taksi

Denizli’de şehir içi ulaşımda sıklıkla başvurulan bir yöntem olan taksiler ile şehir merkezinden Denizli Çardak Havalimanı’na gitmek, aradaki mesafenin oldukça fazla olmasından dolayı bir hayli pahalı olabiliyor. Bu nedenle yolculuğa başlamadan önce şoförle pazarlık etmenizde fayda var. Şehir merkezinde yer alan taksi duraklarından Çınar Taksi (0252 241 97 97), Forum Çamlık Demokrasi Taksi (258 212 33 66), Yenişehir Taksi (0258 373 97 04), sigorta Taksi (0258 212 53 67) herhangi bir tanesini arayarak bulunduğunuz yere taksi çağırabilirsiniz. Dilerseniz de yoldan geçen herhangi boş bir taksiyi çevirerek yolculuğuna başlayabilirsiniz Şehir merkezinden taksiyle Denizli Çamlık Havalimanı'n gitmek ortalama 50 - 60 dakika.

Araç Kiralama

Denizli’de kalacağınız süre boyunca sizi ulaşım derdinden kurtaracak olan araç kiralama formülüyle şehir merkezinden Denizli Çardak Havalimanı'na ulaşmak oldukça kolay. Şehir merkezinde yer alan araç kiralama firmaları ile görüşerek fiyat alabilir, rezervasyonunuzu yaptırabilirsiniz. Ancak havalimanında şubesi bulunan firmalarla görüşmemizde fayda var. Çünkü diğer firmalar genellikle havalimanına araç kiralamaya pek fazla yanaşmıyorlar. Denizli Çardak Havalimanı’nda Avis, Budget, rent Go ve Sixt firmalarının ofisleri bulunuyor. Ayrıca erken rezervasyon yaptırmanız durumunda hem zamandan hem de paradan tasarruf edebilirsiniz. Şehir merkezinden kiraladığınız araçla Denizli Çardak Havalimanı'na gitmekse ortalama 65 - 70 dakika sürüyor.

Transfer

Havalimanına nasıl gideceğiniz derdini düşünmeden veya 'Uçağı kaçırır mıyım?' riski ile karşı karşıya kalmadan yolculuk edebileceğiniz transfer hizmetiyle kolay bir şekilde havalimanına ulaşabilirsiniz. Öncelikle konakladığınız otele resepsiyonuna inerek, havalimanı transferi olup olmadığını sormalısınız. Eğer böyle bir hizmetleri varsa, uçağınızın kalkış gününden en az bir gün öncesinde otel yetkililerine haber vererek rezervasyon yaptırabilirsiniz. Böylece otel tarafından, en az 1-1,5 saat öncesinde havalimanında olacağınız şekilde sizin için şoförlü bir araç ayarlanır. Siz de yolculuğun keyfini çıkartırsınız. Fakat şunu unutmayın ki çoğu otel, havalimanı transfer hizmeti için ekstra ücret talep ediyor. Diğer bir transfer hizmeti içinse, şehir merkezinde yer alan ve havalimanı transfer hizmeti veren ofislerle görüşmeniz gerekiyor. Şehir merkezinde havalimanı transfer hizmeti veren birçok firma bulunuyor. Siz de dilerseniz yüz yüze görüşerek, dilerseniz telefonla arayarak, dilerseniz de internet üzerinden daha detaylı bilgi alabilir hatta rezervasyonunuzu yaptırabilirsiniz. Havalimanı servisi ve araç kiralama gibi hizmetleri de bünyesinde barındıran Baytur firması, aynı zamanda havalimanı transfer hizmeti de veriyor, isterseniz bu firmadan da bilgi alabilirsiniz. Eğer transfer ile Denizli Çardak Havalimanı’na gidecekseniz, sizinle birlikte yolculuk edecek birkaç kişi daha bulmanız, kişi başına düşen fiyatı daha da aşağıya çekebilirsiniz.

Denizli Çardak Havalimanı Hakkında

1991 senesinde inşa edilen ve hem sivil hem de askeri kategoride hizmet veren Denizli Çardak Havalimanı, Çardak ilçe sınırları içerisinde yer alıyor. Denizli il merkezine 66 km, Çardak ilçe merkezine ise 5 km uzaklıkta olan havalimanının 2 milyon 200 bin yolcu kapasiteli terminal binası bulunuyor. Denizli Çardak Havalimanı, geçtiğimiz yıl içerisinde 700 bine yakın yolcuya ev sahipliği yapmış. İstanbul, Ankara ve İzmir gibi şehirlere direkt uçuşlar bulabileceğiniz gibi Türkiye'nin pek çok iline ve yurt dışına da aktarmalı uçuşlar buradan düzenleniyor. Havalimanı veya uçuşlar hakkında bilgi almak istiyorsanız 0258 846 11 39 numaralı telefondan havalimanı santraline ulaşabilirsiniz.