ErzurumMuğla

ErzurumMuğlaInvalid date
Aramayı Değiştir
Gidiş
Varış
Fiyat Grafiği

En Ucuz Erzurum - Muğla Uçak Biletleri

Sonuç Bulunamadı

Üzgünüz, aradığınız kriterlere uygun uçuş bulunamadı.

En Ucuz Muğla - Erzurum Uçak Biletleri

Sonuç Bulunamadı

Üzgünüz, aradığınız kriterlere uygun uçuş bulunamadı.

Şehir Merkezinden Erzurum Havalimanı’ndan Nasıl Gidilir?

Şehir merkezinden Erzurum Havalimanı’na ulaşmak için tercih edebileceğiniz birçok farklı yol mevcut. Şehir merkezi ve Erzurum Havalimanı arasında çalışan çeşitli otobüs ve minibüsler en çok tercih edilen toplu taşıma araçları. Havayolu firmalarının iniş ve kalkış seferlerine göre düzenlenen saatleriyle Erzurum Belediyesi tarafından işletilen servisler ise yine sıklıkla kullanılan araçlar arasında. Daha konforlu ve hızlı bir ulaşım aracı isteyenler veya uçağının kalkmasına sınırlı bir süre kalanlar için ise taksilerin ön plana çıktığı Erzurum’da, konakladığınız otelle önceden görüşerek bir transfer aracı da talep edebiliyorsunuz. Öte yandan araç kiralayarak Erzurum Havalimanı’na gitmek de yine seçenekler arasında. Fakat hangi ulaşım aracını kullanırsanız kullanın şehir merkezinden Erzurum Havalimanı’na ulaşmanız trafiğin durumuna göre en fazla yarım saat sürüyor.

Toplu Taşıma Araçları

Otobüs

Erzurum Belediyesi’ne bağlı olarak çalışan ve sefer saatlerini uçakların iniş ve kalkışlarına göre düzenleyen otobüsler olduğunu daha önce de belirtmiştik. Cüzi bir miktar para ödeyerek yararlanabileceğiniz bu otobüsler sayesinde şehir merkezinden aktarma yapmaksızın Erzurum Havalimanı’na ulaşabiliyorsunuz. Belediye bünyesinde hizmet veren bu otobüsler, İstasyon Meydanı’ndan kalktıktan sonra Gez Mahallesi, Hastaneler Caddesi, Kız Meslek Lisesi, Belediye, EBŞ Belediye Spor Tesisleri, Erzurum Teknik Üniversitesi, Erzurum Otogarı duraklarından geçerek Erzurum Havalimanı’na ulaşmanızı sağlıyor. Her uçağın kalkış saatinden 1,5 saat öncesinde şehir merkezinden hareket eden bu otobüsler sayesinde zahmetsizce uçağınıza yetişebiliyorsunuz.

Özel Ulaşım Araçları (Taksi, Araç Kiralama)

Taksi

Erzurum Havalimanı terminalinin önüne kadar hızlı bir şekilde gitmenizi sağlayan taksilere, şehrin merkezi yerlerinden haftanın her günü 24 saat boyunca kolaylıkla ulaşılabiliyor. Hem hızlı hem de konforlu bir ulaşım aracı olarak nitelendirebileceğimiz taksiler sayesinde uçağınızın kalkmasına sınırlı bir süre kalsa dahi rahatlıkla ulaşabiliyorsunuz. Erzurum Havalimanı’na bağlı olarak çalışan taksileri ise telefonla arayarak bulunduğunuz noktaya kadar çağırabiliyor ve hem gece hem de gündüz aynı fiyat tarifesi üzerinden hizmet veren bu taksiler sayesinde fahiş fiyatlar ödemekten kaçınabiliyorsunuz. Kalabalık bir şekilde bindiğiniz takdirde ise neredeyse belediye otobüsleriyle aynı fiyatlara gitmek istediğiniz yere ulaşımınızı sağlayabileceğiniz taksiler vasıtasıyla şehir merkezinden Erzurum Havalimanı’na gitmek en fazla yarım saatinizi alıyor.

Araç Kiralama

Eğer Erzurum’da birkaç gün kalmayı ve çevre illeri dolaşmayı planlıyorsanız ya da Erzurum’da kaldığınız süre boyunca sıkça ulaşım araçlarından yararlanmanız gerekiyorsa araç kiralamak en ekonomik ulaşım yolu olabiliyor. Erzurum’a gelmeden önce küçük bir fiyat araştırması yaparak gayet makul ücretler karşılığında araç kiralayabileceğiniz ve kiraladığınız bu araçları Erzurum seyahatiniz bittiğinde havalimanında teslim edebileceğiniz birçok firma mevcut Erzurum’da. Hem şehir merkezinde hem de Erzurum Havalimanı’nda ofisini bulabileceğiniz en güvenilir araç kiralama firmaları ise Sude Oto Kiralama, National, Evis, Başar Oto, Avis, A11 Tur, Tutku Rent A Car, Hertz, Er-Sude Oto Kiralama, Yılmaz Oto Kiralama ve Palandöken Safir Taşımacılık. Yerli ve yabancı bu firmalardan araç kiraladığınız takdirde aracınızla şehir merkezinden 13 kilometre uzaklıkta bulunan Erzurum Havalimanı’na ulaşmanız ise trafiğin durumuna göre sadece 15 dakikanızı alıyor.

Erzurum Havalimanı Hakkında

Ülkedeki birçok havalimanı gibi DHMİ tarafından işletilen ve Erzurum’un Aziziye ilçesinde konumlanan Erzurum Havalimanı, 8 milyon metrekarelik devasa alanıyla yıllardır taşımacılık hizmeti vermeye devam ediyor. 530 araç kapasiteli park yeri, kafe ve restoranları, ATM makineleri ve VIP salonlarıyla yolcularına birçok hizmet sağlayan Erzurum Havalimanı’na; İzmir Adnan Menderes veya Antalya Havalimanı’ndan SunExpress ile, İstanbul Atatürk Havalimanı’ndan Türk Hava Yolları ile, Ankara’dan, Antalya, Bursa-Yenişehir ve İstanbul Sabiha Gökçen havalimanlarından AnadoluJet ile, İstanbul Sabiha Gökçen ve Ankara Esenboğa Havalimanı’ndan Pegasus Havayolları ile rahatça ulaşabiliyorsunuz.