İstanbulKars

İstanbulKarsInvalid date
Aramayı Değiştir
Gidiş
Varış
Fiyat Grafiği

En Ucuz İstanbul - Kars Uçak Biletleri

Sonuç Bulunamadı

Üzgünüz, aradığınız kriterlere uygun uçuş bulunamadı.

En Ucuz Kars - İstanbul Uçak Biletleri

Sonuç Bulunamadı

Üzgünüz, aradığınız kriterlere uygun uçuş bulunamadı.

Şehir Merkezinden İstanbul Havalimanı'na Nasıl Gidilir?

Şehir içi ulaşımda adeta sınıf atlayan İstanbul'da kent merkezinden İstanbul Yeni Havalimanı'na gitmek için de pek çok alternatif bulunuyor. Toplu taşıma araçlarından belediye otobüslerini ve havalimanı servislerini kullanabileceğiniz gibi, 2019 yılının sonlarına doğru açılması planlanan metro hattını da hizmet vermeye başladıktan sonra kullanabilirsiniz. Acelesi olanlar, uçağı kaçırma riski ile karşı karşıya kalanlar içinse taksi iyi bir seçenek oluşturuyor. Bunların dışında özel ulaşım araçlarından taksi ve araç kiralama seçeneklerini de kullanabilirsiniz.

Toplu Taşıma Araçları (Belediye Otobüsü, Havalimanı Servisi, Metro)

Belediye Otobüsü

Kent merkezinde 3 farklı hat üzerinde hizmet veren belediye otobüsleriyle kolaylıkla İstanbul Yeni Havalimanı'na ulaşabilirsiniz. H2 hattıyla Mecidiyeköy Metrobüs, Çağlayan, Nurtepe, Hasdal, Kemer Yolu, Orman Yolu, Kıyı Emniyeti ve İhsaniye Kavşağı’ndan, H3 hattıyla Gümrük, 4.Cadde, Rumeliler, Atatürk Mahallesi, Demirciler Sitesi’nden, H4 hattıyla ise İstanbul Atatürk Havalimanı, Bahçeşehir Metrokent'ten geçerek İstanbul Yeni Havalimanı'na ulaşabilirsiniz. Belediye otobüslerinde İstanbulKart'ınızı kullanabileceğiniz gibi araca bindikten sonra şoföre nakit olarak da ödeme yapabilirsiniz.

Havalimanı Servisi

Havaist olarak da adlandırılan havalimanı servisleri 4 farklı hat üzerinde hizmet veriyor. İST1 hattıyla Yenikapı, Bakırköy İDO, Kuleli, Başakşehir Metrokent'ten, İST2 hattıyla TÜYAP, Cumhuriyet Mahallesi, Bahçeşehir Merkez'den, İST7 hattıyla Kozyatağı Metro, Tepeüstü, Kavacık Köprüsü'nden, İST hattıyla ise Abdülhak Hamit Caddesi, Beşiktaş Meydan, Zincirlikuyu Metrobüs ve Göktürk Emniyet Amirliği'nden geçerek İstanbul Yeni Havalimanı'na ulaşabilirsiniz. Havalimanı servislerini kullanmak için herhangi bir karta gerek yok. Nakit olarak ödeme yapabiliyorsunuz.

Metro

Kent merkezi ile İstanbul Yeni Havalimanı arasında hizmete açıldıktan sonra büyük rağbet görmesi beklenen metro hattında çalışmalar devam ediyor. 2019 yılının sonlarına doğru Gayrettepe - İstanbul Yeni Havalimanı metrosunun hizmete açılması planlanırken, 6 istasyon ve 27 kilometre uzunluğunda olacak Halkalı - İstanbul Yeni Havalimanı metro hattı ise 2020 yılının sonlarına doğru açılacak. Metro hattını kullanmak isteyen yolcular İstanbulKart'larını kullanabilecekleri gibi istasyonlarda bulunan bilet makinelerinden tek kullanımlık bilet satın alabilirler.

Özel Ulaşım Araçları (Taksi, Araç Kiralama, Transfer)

Taksi

Şehir merkezi ile İstanbul Yeni Havalimanı arasında bir hayli mesafe bulunsa da özellikle uçağı kaçırma riskiyle karşı karşıya kalanlar için taksiler, iyi birer alternatif oluşturuyorlar. Dilerseniz kent merkezinde yer alan taksi duraklarından herhangi bir tanesini arayarak bulunduğunuz yere taksi çağırabilir, dilerseniz de yoldan geçen boş bir taksiyi çevirerek seyahatinize başlayabilirsiniz. Buna ek olarak, aradaki mesafeyi de göz önünde bulundurarak şoförle pazarlık yapabilir, fiyatta indirime gitmesini talep edebilirsiniz.

Araç Kiralama

Yalnızca kent merkezinden havalimanına gitmek için değil, şehir içi ulaşımda da işlerinizi oldukça kolaylaştıracak olan araç kiralama seçeneğini gözden geçirebilirsiniz. Şehir merkezinden İstanbul Yeni Havalimanı'na gitmek için araç kiralama firmalarıyla görüşerek rezervasyonunuzu yaptırabilirsiniz. Ancak, şuan için havalimanında hiçbir araç kiralama firması hizmet veriyor. Bu nedenle firmalar, araçlarını havalimanında teslim almak için sizden ekstra ücret talep edebilirler. Yakın zamanda ulusal ve uluslararası olmak üzere pek çok araç kiralama firmasının İstanbul Yeni Havalimanı'ndan hizmet vermesi bekleniyor. Üstelik, erken rezervasyon yaptırmanız durumunda hem paradan hem de zamandan tasarruf edebilirsiniz.

Kars’ta Ulaşım Hakkında

Doğu Ekspresi’nin son durağı olan Kars, gerek gastronomi turizmi gerekse doğal güzellikleri sayesinde her yıl binlerce turiste ev sahipliği yapıyor. Her geçen gün popülerliğini artıran Kars’ta ulaşım da turizmle beraber gelişmeye devam ediyor. Öte yandan çevre il ve ilçelerde bir havalimanı bulunmaması sebebiyle de sıklıkla tercih edilen Kars Harakani Havalimanı’ndan şehir içine ve çevre illere birçok farklı ulaşım yolu bulunuyor. Ulaşım konusunda ziyaretçilerini üzmeyen Kars, farklı taşıma araçları ve bu araçların ekonomikliği bakımından da takdiri hak ediyor. Gerek belediye otobüsleri gerek minibüsler gerekse özel taşıma araçları ile istediğiniz her noktaya kolayca ulaşımınızı sağlayabiliyorsunuz.

Kars Harakani Havalimanı’ndan Şehir Merkezi’ne Nasıl Gidilir?

Kars’ın şehir merkezine yaklaşık 6 kilometre uzaklıkta konumlanan Kars Harakani Havalimanı’ndan şehir içine gitmek için kullanabileceğiniz birçok farklı yol bulunuyor. Havalimanına indiğinizde tercih edebileceğiniz bu farklı seçenekler ile şehir merkezine ulaşmanız ise en fazla 10 dakika sürüyor. Havalimanı veya belediye servisleri gibi toplu taşıma araçlarını kullanabileceğiniz gibi taksi ve araç kiralama gibi seçeneklerden yararlanarak gitmek istediğiniz noktaya daha hızlı ve konforlu bir şekilde de ulaşımınızı sağlayabiliyorsunuz. Kars’a gelmeden önce oteliniz ile irtibata geçtiğiniz takdirde ise bir transfer aracı da talep edebiliyorsunuz.

Toplu Taşıma Araçları (Belediye Otobüsleri ve Havalimanı Servisleri)

Belediye Otobüsü

Kars Harakani Havalimanı’ndan şehir içine ve merkeze 3 kilometre mesafede yer alan Kars Otogarı’na rahatça ulaşmanızı sağlayan belediye otobüsleri ile oldukça cüzi fiyatlarla seyahat edebiliyorsunuz. Yolcuların yoğunluğuna ve trafik durumuna bağlı olarak şehir merkezine ulaşmanız ise yaklaşık 15 dakika sürüyor. Hareket saatleri uçak seferlerine göre belirlenen belediye otobüsleri uçaklar indikten en fazla 30 dakika sonra harekete geçiyor. Üzerlerinde “ Kars Belediyesi Havalimanı Şehir İçi Servisi” yazılı olan bu otobüslere ise geliş terminalinin hemen dışındaki duraklardan ulaşabiliyorsunuz. Binmek için herhangi bir karta ihtiyaç duymayacağınız belediye otobüsleri ile ilgili ayrıntılı bilgiye veya kesin hareket saatlerine ise 04742232152 numarasından ulaşabiliyorsunuz.

Havalimanı Servisleri

Kars Harakani Havalimanı’ndan kalkan Ardahan Sınır Turizm acentesinin servisleri sayesinde şehir merkezine rahatça ulaşabiliyorsunuz. Öte yandan Ardahan’a gitmek istediğinizde de hareket saatleri uçakların iniş ve kalkış saatlerine göre düzenlenen bu servisleri kullanabiliyorsunuz.

Özel Ulaşım Araçları (Taksi, Araç Kiralama ve Transfer)

Taksi

Kars Harakani Havalimanı şehir merkezine yalnızca 6 kilometre mesafede olduğu için taksiler de ziyaretçiler tarafından sıklıkla kullanılıyor. Günün 24 saati aynı fiyat tarifesi üzerinden hizmet veren bu taksiler vasıtasıyla oldukça ucuz fiyatlarla şehir içine ulaşımınızı sağlayabiliyorsunuz. Havalimanı terminalinden çıktığınızda sizi hazır bir şekilde bekleyen taksiler sayesinde 7-8 dakika içerisinde Kars’ın merkezine ulaşabiliyorsunuz. Eğer beklemeyi sevmiyorsanız ya da daha hızlı ve konforlu bir ulaşım aracı arıyorsanız tercih edebileceğiniz Kars Havalimanı taksilerine 05359377676 numarasından da ulaşabiliyorsunuz.

Araç Kiralama

Trafik yoğunluğu bakımından oldukça sakin ve ucuz olması sebebiyle Kars’ta yalnızca 1 adet araç kiralama firması bulunuyor. Kars Harakani Havalimanı’ndan araç kiraladığınız takdirde ise şehir merkezine ulaşmanız en fazla 10 dakikanızı alıyor. Kars Harakani Havalimanı’na inişinizi gerçekleştirdikten sonra kiralayacağınız araçlar vasıtasıyla yakın il ve ilçeleri de otobüs bekleme derdi olmadan gezme şansını elde edebiliyorsunuz. Öte yandan ön rezervasyon yaptırıp araç alma ve teslim etme günlerinizi de belirttiğiniz takdirde çeşitli indirimlerden de yararlanabiliyorsunuz.