İzmirHatay

İzmirHatayInvalid date
Aramayı Değiştir
Gidiş
Varış
Fiyat Grafiği

En Ucuz İzmir - Hatay Uçak Biletleri

Sonuç Bulunamadı

Üzgünüz, aradığınız kriterlere uygun uçuş bulunamadı.

En Ucuz Hatay - İzmir Uçak Biletleri

Sonuç Bulunamadı

Üzgünüz, aradığınız kriterlere uygun uçuş bulunamadı.

Şehir Merkezinden Adnan Menderes Havalimanı’na Nasıl Gidilir?

İzmir’in şehir merkezine 18 kilometre uzaklıkta konumlanan Adnan Menderes Havalimanı’na şehir merkezinden ulaşabilmenizi sağlayan çok sayıda toplu taşıma aracı ve özel ulaşım aracı mevcut. ESHOT otobüsleri, Havaş, İzmir Metro, İzban ve İzdeniz olarak sıralayabileceğimiz bu toplu taşıma araçlarını kullanmak istemediğiniz takdirde özel taşıma araçlarından da yararlanabiliyorsunuz. Daha hızlı ve daha konforlu bir yolculuk fırsatı sunan özel taşıma araçlarını ise taksi ve araç kiralama olarak sıralayabiliriz. Şehir merkezinden Adnan Menderes Havalimanı’na ulaşım trafiğin durumuna göre yaklaşık 20 ila 25 dakika sürüyor. İş çıkışı saatlerinde ve hafta sonlarında uzayabilen bu yolculuk süresini ise İzban kullanarak kısaltabiliyorsunuz.

Toplu Taşıma Araçları (ESHOT Otobüsleri, Havaş, İzban, İzmir Metro)

ESHOT Otobüsleri

İzmir’deki en aktif toplu taşıma aracı olarak nitelendirebileceğimiz ve şehrin hemen her noktasına konumlanan duraklarıyla Adnan Menderes Havalimanı’na rahatça gitmenizi sağlayan ESHOT otobüslerine, nerede olursanız olun rahatça ulaşabiliyorsunuz. Adnan Menderes Havalimanı’na Karşıyaka ve Mavişehir’den 200 numaralı otobüse, Alsancak Cumhuriyet Meydanı’ndan 202 numaralı otobüse ve İzotaş’tan 204 numaralı otobüse binerek rahatlıkla ulaşabiliyorsunuz.

Havaş Otobüsleri

Her ne kadar ESHOT otobüslerinden daha pahalı olsa da dakikliği ve hızıyla dikkatleri üzerine çeken Havaş otobüsleri taksilere para vermek istemeyenler tarafından sıklıkla tercih ediliyor. Alsancak’tan direkt olarak havaalanına giden Havaş otobüsleri, sabaha karşı 03:30’dan akşam 23:30’a kadar saatte bir olmak üzere hizmet veriyor. Alsancak’ta Swissotel Büyük Efes Oteli’nin önünden kalkan Havaş otobüsleri, sırasıyla Çankaya, Basmahane, Kahramanlar, Yeşildere, Karabağlar, Gaziemir ve Adnan Menderes Havalimanı rotasını izliyor. Adnan Menderes Havalimanı’na Alsancak’tan yaklaşık 1 saatte gitmenizi sağlayan Havaş otobüslerine aynı zamanda Aydın ve Manisa gibi çevre illerden de ulaşabiliyorsunuz.

İzban ve İzmir Metro

Direkt olarak veya aktarmalı bir şekilde şehrin dilediğiniz her noktasından Adnan Menderes Havalimanı’na varmanızı sağlayan İzban ve İzmir Metro, trafikte vakit kaybetmeden hızlı ve konforlu bir şekilde seyahat etmek isteyenler için en ideal tercih. Eğer bulunduğunuz bölgede herhangi bir İzban veya İzmir Metro durağı yoksa ESHOT otobüsleri ile Halkapınar veya Alsancak Garı’na giderek yaklaşık 50 dakikada Adnan Menderes Havalimanı’na ulaşabiliyorsunuz.

Özel Ulaşım Araçları (Taksi, Araç Kiralama)

Eğer uçağınızın kalkmasına az bir zaman kaldıysa sizler için en ideal ulaşım aracı taksi. Her ne kadar İstanbul’da olduğu kadar popüler olmasa da taksiler geceleri otobüs seferlerinin az olduğu saatlerde havalimanına ulaşım açısından hayat kurtarıcı olabiliyor. Şehir içinde havalimanı taksilerine denk gelmeniz zor olduğundan özel olarak çağıracağınız bir taksiye binebilir ve yaklaşık yarım saatte Adnan Menderes Havalimanı’na ulaşabilirsiniz.

Araç Kiralama

Hem şehir içinde hem de havalimanında ofisi bulunan Sixt, Europcar, Avro Rent a Car, Trendcar, Garenta, Circular, Duray, Windy Car, Erboy, Avis, Budget, Pappilion, Rent Go ve Enterprise gibi firmalardan bir araç kiralayarak İzmir’de kaldığınız süre zarfında aracı kullanabilir ve döneceğiniz zaman aracı havalimanında firmaya teslim edebilirsiniz. Şahsi aracınızı kullanarak Adnan Menderes Havalimanı’na ulaşmanız ise şehir merkezinden yaklaşık yarım saat sürüyor.

İzmir Adnan Menderes Havalimanı Hakkında

TAV Havalimanları tarafından işletilen ve eski adı Cumaovası Havalimanı olan İzmir Adnan Menderes Havalimanı, yolcu trafiği bakımından Türkiye’nin en işlek havalimanlarından biri olma özelliğini taşıyor. 2016 yılının istatistiklerine göre neredeyse 12 milyon yolcuya taşımacılık hizmeti vermiş olan İzmir Adnan Menderes Havalimanı toplamda 118 bin metrekarelik bir alanı kaplayan terminal binasına sahip. İzmir şehir merkezine 18 km mesafede yer alan havalimanına yerli ve yabancı 65’ten fazla hava yolu firması aktarmalı ve aktarmasız uçuş seferleri düzenliyor.

Hatay'da Ulaşım Hakkında

Türkiye'nin en güneyinde yer alan ve Akdeniz'e kıyısı olan Hatay, hem tarihi hem de doğal güzellikleriyle özellikle yerli turistin ilgisini çekiyor. Her geçen yıl gelişen turizm sektörüne paralel olarak şehir içi ulaşımda da büyük adımlar atılıyor. Türkiye'nin en kalabalık 13. ili olan Hatay, ulaşım alternatifleri konusunda hem yerel halkın hem de ziyaretçilerin yüzünü güldürüyor. Trafiğin pek az yaşandığı şehirde ayrıca, ulaşım oldukça uygun fiyatlarla gerçekleştiriliyor.

Hatay Havalimanı'ndan Şehir Merkezine Nasıl Gidilir?

Hatay şehir merkezi denilince akla iki farklı lokasyon geliyor; bunlar İskenderun merkez ve Antakya merkez. Hatay Havalimanı, İskenderun merkeze 45 kilometre, Antakya merkeze ise 25 kilometre mesafede bulunuyor. Havalimanından her iki ilçeye de gitmek için pek çok ulaşım alternatifi bulunuyor. Belediye otobüsleri ve havalimanı servisleri toplu taşıma araçları olarak hizmet verirken, taksi, araç kiralama ya da havalimanı transferi gibi diğer ulaşım araçlarını da Hatay Havalimanı'ndan şehir merkezine gitmek için kullanabilirsiniz. Eğer İskenderun merkeze gidecekseniz, seçeceğiniz ulaşım şekline ve trafiğe bağlı olarak yolculuğunuz ortalama 60 dakika sürüyor. Antakya merkeze gitmek isteyenler ise 30 dakikada gitmek istedikleri yere varabiliyorlar.

Toplu Taşıma Araçları (Havalimanı Servisleri)

Havalimanı Servisleri

Hatay şehir içi ulaşımında en çok kullanılan toplu taşıma aracı olan belediye otobüsleri maalesef Hatay Havalimanı'ndan ne İskenderun merkeze ne de Antakya merkeze gitmiyor. Bu nedenle yolcular tek toplu taşıma aracı olan Havaş'ı kullanıyor. Türkiye'nin neredeyse her yerinde havalimanı taşımacılığında öncü firma olarak hizmet veren Havaş, her uçak seferi sonrası sefer düzenliyor. Hatay Havalimanı'na uçak indikten yaklaşık 25 dakika sonra hem İskenderun merkeze hem de Antakya merkeze gitmek üzere Havaş otobüsleri kalkıyor. Havalimanından İskenderun'a gitmek ortalama 60 dakika sürerken, Antakya için bu süre ortalama 35 dakika. 2018 yılı en güncel haliyle bilet fiyatları Hatay Havalimanı - İskenderun merkez için 18 TL; Hatay Havalimanı - Antakya merkez içinse 13 TL.

Özel Ulaşım Araçları (Taksi, Araç Kiralama ve Transfer)

Taksi

Hatay Havalimanı ile İskenderun merkez arasında 45 kilometre, Hatay merkez ile de 25 kilometre mesafe bulunmasından dolayı taksiler, havalimanında şehir merkezine ulaşımda pek fazla tercih edilmiyor. Fakat acelesi olan yolcular ya da rahatına düşkün kişiler tarafından taksiler ulaşım alternatifi olarak kullanılabiliyor. Tabii bir de yolculuğunuzu kalabalık bir grup ile yaptıysanız, ücreti bölüşerek gitmek istediğiniz yere cüzi miktara yolculuk yapabilirsiniz. Günün 24 saati aynı tarife üzerinden hizmet veren taksilerle havalimanından İskenderun merkeze gitmek ortalama 45 dakika, Hatay merkeze gitmekse ortalama 25 dakika sürüyor. Hatay Havalimanı bünyesinde hizmet veren taksiler hakkında daha detaylı bilgi almak istiyorsanız 0538 981 94 48 numaralı telefonu arayabilirsiniz.

Araç Kiralama

Türkiye'nin en kalabalık 13. şehri olması ve her geçen yıl şehre gelen turist sayısının artmasıyla ulaşım alternatiflerinde de bir artış yaşandı. Hatay Havalimanı'na gelen yolcular, belediye otobüslerinin hizmet vermemesinden ve havalimanın ilçe merkezlerine olan uzaklığından dolayı araç kiralama seçeneği üzerinde epey bir durup düşünüyor. Havalimanında hizmet veren birçok araç kiralama firması bulunuyor. Siz de ulaşım özgürlüğünüzü elinizde tutmak istiyorsanız, araç kiralamayı hizmetlerinden faydalanmayı düşünebilirsiniz. Üstelik, ön rezervasyon yaptırıp, bir de aracı teslim alma ve teslim etme tarihlerini firma yetkililerine bildirdiğiniz vakit size özel indirim ve kampanyalardan da faydalanabilirsiniz.

Transfer

Havalimanından gitmek istediğiniz en yere en kolay ulaşım şekli olarak havalimanı transferi karşımıza çıkıyor. Fakat bu hizmetten faydalanabilmek için öncelikle otelinizin transfer hizmeti verip vermediğini öğrenmeniz gerekiyor. Eğer veriyorsa, yolculuğunuzdan önce oteli arayıp, uçağınızın saat kaçta havalimanına ineceğinin bilgisini iletmelisiniz. Ardından otel, ineceğiniz saatte terminal kapısının önünde olacak şekilde size şoförlü bir araç gönderiyor.

Hatay Havalimanı