OrlandoAmsterdam

OrlandoAmsterdamInvalid date
Aramayı Değiştir
Gidiş
Varış
Fiyat Grafiği

En Ucuz Orlando - Amsterdam Uçak Biletleri

Sonuç Bulunamadı

Üzgünüz, aradığınız kriterlere uygun uçuş bulunamadı.

En Ucuz Amsterdam - Orlando Uçak Biletleri

Sonuç Bulunamadı

Üzgünüz, aradığınız kriterlere uygun uçuş bulunamadı.

Amsterdam'da Ulaşım Hakkında

Amsterdam, dünyanın en gelişmiş şehirlerinden biri olmakla birlikte, şehir içi ulaşımda da ziyaretçilerine büyük kolaylık sağlıyor. Şehirde kullanılan toplu taşıma araçları oldukça gelişmiş bir güzergah ağı üzerinden hareket ediyor. Aynı zamanda Amsterdam'da bisiklet kullanımının giderek artması, trafik problemini de ortadan kaldırıyor. Amsterdam'da toplu ulaşım araçlarını kullanabilmek için pek çok kart bulunuyor. OV-chipkaart sayesinde otobüs, tramvay ve metrolara binebilirsiniz. Amsterdam'da kısa süreli bir tatil planlayanların tek kullanımlık kart ya da gündüz kartı almaları, şehir içi ulaşımda toplu taşıma araçlarını rahatça kullanmalarını sağlıyor. 1 saat geçerli olan tek kullanımlık kartlar, tramvay veya otobüs şoförlerinden temin edilebilirken, 1 ile 7 gün arasında geçerliliğini koruyan gündüz kartları sürücülerden alınamıyor. Amsterdam'da satın alabileceğiniz diğer kartlar ise şu şekilde; Amsterdam Şehir Kartı, GVB Kartı, Amsterdam & Bölgesel Seyahat Bileti, Amsterdam Travel Bilet ve Eski Hollanda Turu Bileti.

Amsterdam Schiphol Havalimanı’ndan Şehir Merkezine Nasıl Gidilir?

Dünyanın en çok kullanılan havalimanları arasında yer alan Amsterdam Schiphol Havalimanı ile şehir merkezi arasında 15 kilometrelik bir mesafe bulunuyor. Bu güzergah üzerinde her bütçeye uygun ulaşım alternatifi bulunuyor. Toplu taşıma araçlarından tren, shuttle servis ve belediye otobüsü ile havalimanından şehir merkezine gitmeniz mümkün. Trenle ortalama 15 - 20 dakika süren mesafe, shuttle servis ve belediye otobüsü ile ortalama 25 - 30 dakika sürüyor. Amsterdam Schiphol Havalimanı ile şehir merkezi güzergahında kullanılabilecek diğer ulaşım araçları ise taksi, araç kiralama, transfer ve bisiklet. Amsterdam'da bisiklet kullanımı yaygın olduğundan, Amsterdam Schiphol Havalimanı'ndan kiraladığınız bisikletle özel bir yol üzerinden kolaylıkla şehir merkezine gidebilirsiniz.

Toplu Taşıma Araçları (Tren, Belediye Otobüsü, Shuttle Servis)

Tren

NS Dutch Railways'in işlettiği Schiphol Tren İstasyonu, Amsterdam Schiphol Havalimanı'ndan şehir merkezine ulaşımda büyük bir hız ve kolaylık sağlıyor. Terminalden yürüyerek 6 dakikalık mesafede bulunan istasyondan, sabah saat 06:00'dan gece saat 00:00'a kadar 10 dakikada bir sefer düzenleniyor. 00:00'dan sonra ise sabah 06:00'ya kadar seferler sayısı saat başına indiriliyor. Trenle ortalama 15 - 20 dakikada havalimanından şehir merkezine ulaşabilirsiniz. Amsterdam Schiphol Havalimanı - Merkez Tren İstasyonu güzergahında tek yön bilet fiyatı 4.20 avro (30 TL). Bu bilet, 2. vagonda seyahat etmenize olanak tanıyor. Eğer biletinizi 1. sınıftan almak istiyorsanız, 7.10 avro (51 TL) ücret ödemeniz gerekiyor. Biletinizi havalimanında bulunan sarı bilet makinelerinden alabiliyorsunuz. Fakat, eğer kredi kartı ile alırsanız 0.50 avro işlem ücreti kesiliyor. 0 - 4 yaş arası çocukların ücretiz şekilde yolculuk edebildiği trenlerde 4 - 11 yaş arası çocuklar içinse Railrunner biletleri kesiliyor. Bu biletin fiyatı ise 2.50 avro (18 TL).

Belediye Otobüsü

Amsterdam Schiphol Havalimanı'ndan şehir merkezine gitmek için belediye otobüslerini de kullanabilirsiniz. Gece ve gündüz olmak üzere iki ayrı hat üzerinden hizmet veren otobüslerden 197 ve 370 numaralı olanlar, gün içerisinde Platform B9'dan hareket ediyorlar. Bu otobüsler, Museumplein, Rijksmuseum, Leidseplein‘e ve şehir dışında yer alan Oud Zuid’e gidiyor. Gündüz seferleri 15 dakikada bir düzenleniyor ve yolcu sayısına göre yolculuk ortalama 30 - 40 dakika sürüyor. Saat 00:30 - 05:00 arasında hizmet veren 97 ve 358 numaralı otobüsler ise saat başı hareket ediyor. Amsterdam Schiphol Havalimanı'ndan şehir merkezine otobüsle gitmek isteyenlerin 4 avro (29 TL) ücret ödemesi gerekiyor. GVB tarafından işletilen belediye otobüslerine ayrıca OV-chipkaart ve Amsterdam Travel Ticket ile binebilirsiniz. Buna ek olarak  I Amsterdam Card kullanarak da seyahat edebilirsiniz.

Shuttle Servis

Tren ve belediye otobüsüne alternatif olarak shuttle servis kullanarak havalimanından şehir merkezine ulaşabilirsiniz. 100'den fazla otele direkt ulaşım sağlayan Connexxion firması, Amsterdam Schiphol Havalimanı'ndan şehir merkezine 30 dakikada bir sefer düzenliyor. Shuttle servis ile havalimanından şehir merkezine tek yön bilet fiyatı 17 avro (122 TL), gidiş - dönüş bilet fiyatı ise 27 avro (193 TL).

Özel Ulaşım Araçları (Taksi, Araç Kiralama, Transfer, Bisiklet)

Taksi

Şehir merkezine hızlı bir şekilde ulaşmak isteyenlerin genellikle tercih ettiği taksilerin hepsi terminal binasının önünde bulunuyor. Ortalama 40 ile 50 avro (286 TL ile 358 TL) arasında bir fiyata götüren taksilerin iki çeşidi bulunuyor. Özel ve paylaşımlı olarak ikiye ayrılan bu taksilerden özel olanlarını yalnızca siz veya grubunuz kullanabiliyor ve maksimum 4 kişilik oluyor. Paylaşımlı taksiler ise 8 kişiye kadar yolcu alabiliyor ve rastgele insanlar bir araya gelerek kullanabiliyor. Özel taksilerde taksimetre 2.89 avrodan (21 TL) açılıyor ve her kilometrede 2.12 avro (15 TL), her dakikada ise 0.35 avro (2.5 TL) ekleniyor. Trafik yoğunluğuna göre taksi ile Amsterdam Schiphol Havalimanı'ndan şehir merkezine gitmek ortalama 30 - 35 dakika sürüyor.

Araç Kiralama

Ulaşım özgürlüğünüz elinde bulundurmak istiyorsanız, bütçeniz de buna el veriyorsa, havalimanında bulunan Alamo, Avis, Hertz, Sixt, Budget, Europcar gibi araç kiralama firmalarından bir tanesini seçebilirsiniz. Araba kiralama ücretleri, seçeceğiniz arabanın modeline, kiralama süresine ve firmaya göre değişebiliyor.

Transfer

Yüksek kalitede hizmet veren Amsterdam otellerinden bazılarının Amsterdam Schiphol Havalimanı ile şehir merkezi arasında havalimanı transfer hizmeti sunuyor. Konaklamayı planladığınız otelin böyle bir hizmet verip vermediğini öğrenmek için, Booking.com üzerinden otelinizin sayfasına bakabilirsiniz. Otellerin transfer hizmetleri, çoğu zaman diğer ulaşım araçlarına göre daha uygun fiyatlı oluyor. Eğer otelinizin havalimanı transfer hizmeti bulunuyorsa, Booking.com üzerinden bilgi alabilir ve rezervasyon yaptırabilirsiniz.

Bisiklet

Eğer siz de doğa dostu, sırt çantalı bir gezginseniz, havalimanından şehir merkezine gitmek için bisiklet kullanabilirsiniz. Bisiklet kullananlar için havalimanından şehir merkezine giden özel bir bisiklet yolu bulunuyor. Günlük bisiklet kiraları ise ortalama 10 avro (71 TL). Ayrıca daha uzun süreli kiralamalarda indirim de yapılabiliyor. Dilerseniz bisikletinizi terminal binasından kiralayabilir dilerseniz Donkey Republic, Bike City Star Bikes Rental, Mac Bike gibi bisiklet kiralama firmalarından rezervasyon yaptırabilirsiniz.

Amsterdam Schiphol Havalimanı