İstanbul Havalimanı - Dalaman Havalimanı Uçak Bileti | En Ucuz Uçak Bileti Satış Sitesi

İstanbul HavalimanıDalaman Havalimanı

En Ucuz İstanbul - Dalaman Uçak Biletleri

Sonuç Bulunamadı

Üzgünüz, aradığınız kriterlere uygun uçuş bulunamadı.

En Ucuz Dalaman - İstanbul Uçak Biletleri

Sonuç Bulunamadı

Üzgünüz, aradığınız kriterlere uygun uçuş bulunamadı.

Şehir Merkezinden İstanbul Havalimanı'na Nasıl Gidilir?

Şehir içi ulaşımda adeta sınıf atlayan İstanbul'da kent merkezinden İstanbul Yeni Havalimanı'na gitmek için de pek çok alternatif bulunuyor. Toplu taşıma araçlarından belediye otobüslerini ve havalimanı servislerini kullanabileceğiniz gibi, 2019 yılının sonlarına doğru açılması planlanan metro hattını da hizmet vermeye başladıktan sonra kullanabilirsiniz. Acelesi olanlar, uçağı kaçırma riski ile karşı karşıya kalanlar içinse taksi iyi bir seçenek oluşturuyor. Bunların dışında özel ulaşım araçlarından taksi ve araç kiralama seçeneklerini de kullanabilirsiniz.

Toplu Taşıma Araçları (Belediye Otobüsü, Havalimanı Servisi, Metro)

Belediye Otobüsü

Kent merkezinde 3 farklı hat üzerinde hizmet veren belediye otobüsleriyle kolaylıkla İstanbul Yeni Havalimanı'na ulaşabilirsiniz. H2 hattıyla Mecidiyeköy Metrobüs, Çağlayan, Nurtepe, Hasdal, Kemer Yolu, Orman Yolu, Kıyı Emniyeti ve İhsaniye Kavşağı’ndan, H3 hattıyla Gümrük, 4.Cadde, Rumeliler, Atatürk Mahallesi, Demirciler Sitesi’nden, H4 hattıyla ise İstanbul Atatürk Havalimanı, Bahçeşehir Metrokent'ten geçerek İstanbul Yeni Havalimanı'na ulaşabilirsiniz. Belediye otobüslerinde İstanbulKart'ınızı kullanabileceğiniz gibi araca bindikten sonra şoföre nakit olarak da ödeme yapabilirsiniz.

Havalimanı Servisi

Havaist olarak da adlandırılan havalimanı servisleri 4 farklı hat üzerinde hizmet veriyor. İST1 hattıyla Yenikapı, Bakırköy İDO, Kuleli, Başakşehir Metrokent'ten, İST2 hattıyla TÜYAP, Cumhuriyet Mahallesi, Bahçeşehir Merkez'den, İST7 hattıyla Kozyatağı Metro, Tepeüstü, Kavacık Köprüsü'nden, İST hattıyla ise Abdülhak Hamit Caddesi, Beşiktaş Meydan, Zincirlikuyu Metrobüs ve Göktürk Emniyet Amirliği'nden geçerek İstanbul Yeni Havalimanı'na ulaşabilirsiniz. Havalimanı servislerini kullanmak için herhangi bir karta gerek yok. Nakit olarak ödeme yapabiliyorsunuz.

Metro

Kent merkezi ile İstanbul Yeni Havalimanı arasında hizmete açıldıktan sonra büyük rağbet görmesi beklenen metro hattında çalışmalar devam ediyor. 2019 yılının sonlarına doğru Gayrettepe - İstanbul Yeni Havalimanı metrosunun hizmete açılması planlanırken, 6 istasyon ve 27 kilometre uzunluğunda olacak Halkalı - İstanbul Yeni Havalimanı metro hattı ise 2020 yılının sonlarına doğru açılacak. Metro hattını kullanmak isteyen yolcular İstanbulKart'larını kullanabilecekleri gibi istasyonlarda bulunan bilet makinelerinden tek kullanımlık bilet satın alabilirler.

Özel Ulaşım Araçları (Taksi, Araç Kiralama, Transfer)

Taksi

Şehir merkezi ile İstanbul Yeni Havalimanı arasında bir hayli mesafe bulunsa da özellikle uçağı kaçırma riskiyle karşı karşıya kalanlar için taksiler, iyi birer alternatif oluşturuyorlar. Dilerseniz kent merkezinde yer alan taksi duraklarından herhangi bir tanesini arayarak bulunduğunuz yere taksi çağırabilir, dilerseniz de yoldan geçen boş bir taksiyi çevirerek seyahatinize başlayabilirsiniz. Buna ek olarak, aradaki mesafeyi de göz önünde bulundurarak şoförle pazarlık yapabilir, fiyatta indirime gitmesini talep edebilirsiniz.

Araç Kiralama

Yalnızca kent merkezinden havalimanına gitmek için değil, şehir içi ulaşımda da işlerinizi oldukça kolaylaştıracak olan araç kiralama seçeneğini gözden geçirebilirsiniz. Şehir merkezinden İstanbul Yeni Havalimanı'na gitmek için araç kiralama firmalarıyla görüşerek rezervasyonunuzu yaptırabilirsiniz. Ancak, şuan için havalimanında hiçbir araç kiralama firması hizmet veriyor. Bu nedenle firmalar, araçlarını havalimanında teslim almak için sizden ekstra ücret talep edebilirler. Yakın zamanda ulusal ve uluslararası olmak üzere pek çok araç kiralama firmasının İstanbul Yeni Havalimanı'ndan hizmet vermesi bekleniyor. Üstelik, erken rezervasyon yaptırmanız durumunda hem paradan hem de zamandan tasarruf edebilirsiniz.

Dalaman’da Ulaşım Hakkında

Muğla’nın en popüler ilçelerinden biri olan Dalaman, her yıl yerli ve yabancı binlerce turiste ev sahipliği yapıyor. Yine aynı sebeple ulaşımın çok önemli olduğu Dalaman’da gerek turistler gerekse yerli halk tarafından sıkça kullanılan ve en ekonomik ulaşım aracı ise toplu taşıma araçları. Dalaman’da seyahat ederken rahatlıkla kullanabileceğiniz bu konforlu ve ucuz toplu taşıma araçları, MUTTAŞ otobüsleri ve dolmuşları olarak da biliniyor. Güncel ulaşım ücretlerine Dalaman Belediyesi’nin internet sayfasından rahatça ulaşabileceğiniz MUTTAŞ otobüsleri yolcularından gidecekleri noktanın uzaklığına göre değişen bir ücret talep ediyor. Yani birçok belediyenin aksine nereye giderseniz gidin aynı ücreti vermiyorsunuz. Kentkartlar aracılığıyla kullanabileceğiniz bu toplu taşıma araçları ile 10 kilometrelik mesafelerde ise indirimli bir tarife uygulanıyor.

Muğla Dalaman Havalimanı’ndan Diğer Turistik Merkezlere Nasıl Gidilir?

Muğla’da yer alan ve aktif olarak hizmet veren iki havalimanından biri olan Dalaman Havalimanı’ndan Fethiye, Datça ve Marmaris gibi cazibe merkezlerine direkt olarak ulaşım sağlanabiliyor. HAVAŞ servisleri ve MUTTAŞ otobüsleri ile istediğiniz yere kolayca gidebileceğiniz gibi farklı özel ulaşım araçlarından da yararlanabiliyorsunuz. Havalimanına iniş yaptıktan sonra araç kiralayarak Muğla’nın dışındaki ilçelere de rahatlıkla gidebileceğiniz gibi ister tek başınıza ister paylaşımlı olarak bir taksi tutarak hızlı bir şekilde istediğiniz noktaya da gidebiliyorsunuz.

Toplu Ulaşım Araçları İle Turistik Merkezlere Nasıl Gidilir?

Dalaman Havalimanı’ndan Dalaman İlçe Merkezine Nasıl Gidilir?

Şehir merkezine 6 kilometre uzaklıkta yer alan Dalaman Havalimanı’na inişinizi gerçekleştirdikten sonra en ekonomik ulaşım aracı olan MUTTAŞ otobüslerini kullanarak 5 ila 10 dakika gibi bir sürede Dalaman şehir merkezine rahatlıkla ulaşabiliyorsunuz. Mesafe kısa olduğu için hangi aracı kullanırsanız kullanın sürede pek bir değişiklik olmayacağı için bu otobüsleri kullanmanızı tavsiye ediyoruz. Öte yandan HAVAŞ otobüsleri vasıtasıyla da şehir merkezine rahatça ulaşımınızı sağlayabiliyorsunuz.

Dalaman Havalimanı’ndan Marmaris’e Nasıl Gidilir?

MUTTAŞ otobüsleri vasıtasıyla Dalaman Havalimanı’ndan Marmaris’e direkt olarak ulaşım sağlamak mümkün. Uçakların iniş ve kalkış saatlerine göre hareket eden MUTTAŞ otobüsleri sayesinde haftanın her günü Marmaris’e rahatça ulaşabiliyorsunuz. Öte yandan HAVAŞ servisleri de Marmaris’ ulaşmak için kullanabileceğiniz bir başka toplu taşıma aracı. Dalaman Havalimanı’ndan kalkan ve en rahat ulaşım yollarından biri olan HAVAŞ servisleri 90 dakika gibi bir sürede aktarmasız olarak Marmaris’e gitmenize imkân veriyor.

Dalaman Havalimanı’ndan Fethiye’ye Nasıl Gidilir?

MUTTAŞ otobüslerini kullanarak Fethiye’ye aktarma yapmadan ulaşmak mümkün. Haftanın her günü uçuç saatlerine göre hareket eden bu otobüslerin güncel hareket saatlerine ise MUTTAŞ’ın resmi internet sitesinden ulaşabiliyorsunuz. Fethiye’ye gitmek için kullanabileceğiniz bir diğer toplu taşıma aracı ise HAVAŞ servisleri. Dalaman Havalimanı’ndan HAVAŞ otobüslerine binerek 1 saat içerinde Fethiye’ye ulaşım sağlanabiliyor. Öte yandan bu otobüsleri kullanarak yolun üzerinde yer alan Göcek, Ölüdeniz ve Günlükbaşı gibi diğer turistik merkezlerde de inebiliyorsunuz.

Dalaman Havalimanı’ndan Köyceğiz’e Nasıl Ulaşılır?

Sadece yaz aylarında olmak üzere Dalaman Havalimanı’ndan MUTTAŞ otobüsleri vasıtasıyla Köyceğiz’e direkt olarak ulaşım sağlamak mümkün. Fakat ne yazık ki sezon dışında kalan aylarda Köyceğiz’e gitmek için aktarma yapmak gerekiyor. Haftanın her günü MUTTAŞ otobüslerini kullanarak gidebileceğiniz Köyceğiz’e aynı zamanda HAVAŞ servisleri vasıtasıyla da gidebiliyorsunuz. Marmaris hattında çalışan HAVAŞ otobüslerine binerek Köyceğiz’in yanında Gökova ve Ortaca gibi çekim merkezlerine ulaşmak da mümkün.

Özel Ulaşım Araçları İle Dalaman Havalimanı’ndan Turistik Merkezlere Nasıl Gidilir?

Taksi

Dalaman Havalimanı’nın önünde yer alan taksilerle ister Dalaman’a ister çevredeki turistik noktalara rahatça ulaşabiliyorsunuz. Haftanın her günü 24 saat boyunca hizmet veren taksileri tek başınıza kullanabileceğiniz gibi paylaşımlı olarak da seyahat edebiliyorsunuz. Gideceğiniz noktaya göre taksiye binmeden önce fiyat bilgisi alabileceğiniz panolar da belirli noktalarda mevcut. Öte yandan taksicilerden de fiyat hakkında bilgi alabileceğiniz, taksi ile sıkça gidilen duraklar ise havalimanına 6 kilometre uzaklıkta yer alan Dalaman, 26 kilometre uzaklıkta yer alan Ortaca, 19 kilometre uzaklıkta yer alan Göcek ve 29 kilometre uzaklıkta yer alan Köyceğiz.

Araç Kiralama

Gelen yolcu salonlarının bulunduğu yerden rahatlıkla ulaşabileceğiniz araç kiralama firmaları, haftanın her günü 24 saat boyunca hizmet veriyor. Muğla’da veya çevre illerde rahatlıkla gezmek için kullanabileceğiniz bu araçları Avis, Sixt, Budget, Europcar gibi ünlü araç kiralama firmalarından kiralayabiliyorsunuz. Uçuştan önce firmalara telefonla ulaşarak araç kiraladığınızda ise siz uçaktan indiğinizde aracınız hazır olarak sizi bekliyor.
Transfer: Dalaman’a gitmeden önce Dalaman’da yer alan transfer firmalarından biriyle anlaşarak ulaşım tarihinizi ve saatinizi verdiğiniz takdirde, siz indiğinizde şoförlü bir araç havalimanında sizi bekliyor. Yorucu bir seyahatten sonra ayaklarınızı uzatıp istediğiniz noktaya en hızlı ve en konforlu şekilde gitmenizi sağlayacak transfer araçları ile rahatça ulaşımınızı sağlayabiliyorsunuz.

Dalaman Havalimanı