İstanbul Havalimanı - Nuri Demirağ Havalimanı Uçak Bileti | En Ucuz Uçak Bileti Satış Sitesi

İstanbul HavalimanıNuri Demirağ Havalimanı

En Ucuz İstanbul - Sivas Uçak Biletleri

Sonuç Bulunamadı

Üzgünüz, aradığınız kriterlere uygun uçuş bulunamadı.

En Ucuz Sivas - İstanbul Uçak Biletleri

Sonuç Bulunamadı

Üzgünüz, aradığınız kriterlere uygun uçuş bulunamadı.

Şehir Merkezinden İstanbul Havalimanı'na Nasıl Gidilir?

Şehir içi ulaşımda adeta sınıf atlayan İstanbul'da kent merkezinden İstanbul Yeni Havalimanı'na gitmek için de pek çok alternatif bulunuyor. Toplu taşıma araçlarından belediye otobüslerini ve havalimanı servislerini kullanabileceğiniz gibi, 2019 yılının sonlarına doğru açılması planlanan metro hattını da hizmet vermeye başladıktan sonra kullanabilirsiniz. Acelesi olanlar, uçağı kaçırma riski ile karşı karşıya kalanlar içinse taksi iyi bir seçenek oluşturuyor. Bunların dışında özel ulaşım araçlarından taksi ve araç kiralama seçeneklerini de kullanabilirsiniz.

Toplu Taşıma Araçları (Belediye Otobüsü, Havalimanı Servisi, Metro)

Belediye Otobüsü

Kent merkezinde 3 farklı hat üzerinde hizmet veren belediye otobüsleriyle kolaylıkla İstanbul Yeni Havalimanı'na ulaşabilirsiniz. H2 hattıyla Mecidiyeköy Metrobüs, Çağlayan, Nurtepe, Hasdal, Kemer Yolu, Orman Yolu, Kıyı Emniyeti ve İhsaniye Kavşağı’ndan, H3 hattıyla Gümrük, 4.Cadde, Rumeliler, Atatürk Mahallesi, Demirciler Sitesi’nden, H4 hattıyla ise İstanbul Atatürk Havalimanı, Bahçeşehir Metrokent'ten geçerek İstanbul Yeni Havalimanı'na ulaşabilirsiniz. Belediye otobüslerinde İstanbulKart'ınızı kullanabileceğiniz gibi araca bindikten sonra şoföre nakit olarak da ödeme yapabilirsiniz.

Havalimanı Servisi

Havaist olarak da adlandırılan havalimanı servisleri 4 farklı hat üzerinde hizmet veriyor. İST1 hattıyla Yenikapı, Bakırköy İDO, Kuleli, Başakşehir Metrokent'ten, İST2 hattıyla TÜYAP, Cumhuriyet Mahallesi, Bahçeşehir Merkez'den, İST7 hattıyla Kozyatağı Metro, Tepeüstü, Kavacık Köprüsü'nden, İST hattıyla ise Abdülhak Hamit Caddesi, Beşiktaş Meydan, Zincirlikuyu Metrobüs ve Göktürk Emniyet Amirliği'nden geçerek İstanbul Yeni Havalimanı'na ulaşabilirsiniz. Havalimanı servislerini kullanmak için herhangi bir karta gerek yok. Nakit olarak ödeme yapabiliyorsunuz.

Metro

Kent merkezi ile İstanbul Yeni Havalimanı arasında hizmete açıldıktan sonra büyük rağbet görmesi beklenen metro hattında çalışmalar devam ediyor. 2019 yılının sonlarına doğru Gayrettepe - İstanbul Yeni Havalimanı metrosunun hizmete açılması planlanırken, 6 istasyon ve 27 kilometre uzunluğunda olacak Halkalı - İstanbul Yeni Havalimanı metro hattı ise 2020 yılının sonlarına doğru açılacak. Metro hattını kullanmak isteyen yolcular İstanbulKart'larını kullanabilecekleri gibi istasyonlarda bulunan bilet makinelerinden tek kullanımlık bilet satın alabilirler.

Özel Ulaşım Araçları (Taksi, Araç Kiralama, Transfer)

Taksi

Şehir merkezi ile İstanbul Yeni Havalimanı arasında bir hayli mesafe bulunsa da özellikle uçağı kaçırma riskiyle karşı karşıya kalanlar için taksiler, iyi birer alternatif oluşturuyorlar. Dilerseniz kent merkezinde yer alan taksi duraklarından herhangi bir tanesini arayarak bulunduğunuz yere taksi çağırabilir, dilerseniz de yoldan geçen boş bir taksiyi çevirerek seyahatinize başlayabilirsiniz. Buna ek olarak, aradaki mesafeyi de göz önünde bulundurarak şoförle pazarlık yapabilir, fiyatta indirime gitmesini talep edebilirsiniz.

Araç Kiralama

Yalnızca kent merkezinden havalimanına gitmek için değil, şehir içi ulaşımda da işlerinizi oldukça kolaylaştıracak olan araç kiralama seçeneğini gözden geçirebilirsiniz. Şehir merkezinden İstanbul Yeni Havalimanı'na gitmek için araç kiralama firmalarıyla görüşerek rezervasyonunuzu yaptırabilirsiniz. Ancak, şuan için havalimanında hiçbir araç kiralama firması hizmet veriyor. Bu nedenle firmalar, araçlarını havalimanında teslim almak için sizden ekstra ücret talep edebilirler. Yakın zamanda ulusal ve uluslararası olmak üzere pek çok araç kiralama firmasının İstanbul Yeni Havalimanı'ndan hizmet vermesi bekleniyor. Üstelik, erken rezervasyon yaptırmanız durumunda hem paradan hem de zamandan tasarruf edebilirsiniz.

Sivas'ta Ulaşım Hakkında

Henüz raylı sistemlerin uygulamaya sokulmamasından mütevellit Sivas'ta şehir içi ulaşım minibüs, otobüs ve taksilerle sağlanıyor. Her geçen yıl hizmet kalitesine yükselten Sivas'ta ulaşım için Kent Kart kullanılıyor. Bu karta sahip olan öğrenciler 1.5 TL öderken, tam bilet ücreti ise 2 TL. Kent Kart sahibi olmayanlar içinse ücret 2.75 TL. Şehir merkezinden Sivas’ın diğer ilçelerine seyahat etmek istiyorsanız, şehir otogarının hemen yanında konumlanan semt garajından kalkan otobüsleri kullanabilirsiniz. Sivas'ın kent merkezinde İstasyon ve Atatürk Caddeleri olmak üzere iki ana cadde bulunuyor. Çoğu yerin birbirine yakın oluşu böylece ulaşımı da kolaylaştırıyor.

Sivas Nuri Demirağ Havalimanı'ndan Şehir Merkezi'ne Nasıl Gidilir?

Sivas Nuri Demirağ Havalimanı ile Sivas şehir merkezi arasında 23 kilometrelik mesafe var. Havalimanından şehir merkezine gitmek için tercih edebileceğiniz pek çok ulaşım alternatifi bulunuyor. Uçağınız indikten sonra hangi ulaşım aracını seçeceğiniz ve trafiğin yoğunluğu şehir merkezine ne kadar sürede gideceğinizi etkilerken, her şeyin normal seyrinde ilerlediği bir günde bu yolculuk ortalama 25 - 35 dakika sürüyor. Sivas Nuri Demirağ Havalimanı'ndan kent merkezine gitmek için belediye otobüsleri ile havalimanı servislerini kullanabileceğiniz gibi taksi, araç kiralama ve transfer gibi seçenekleri de tercih edebilirsiniz.

Toplu Taşıma Araçları (Belediye Otobüsleri ve Havalimanı Servisleri)

Belediye Otobüsü

Sivas'ta gelişen havacılık hizmetleri sayesinde ulaşım imkanları da artıyor. Sivas Nuri Demirağ Havalimanı'ndan yaklaşık 23 kilometre uzaklıkta olan kent merkezine gitmek için havalimanından Sivas Belediyesi'ne bağlı otobüsler kalkıyor. Yolcu yoğunluğu ve trafik durumuna göre şehir merkezine varış süresi değişse de belediye otobüsleriyle bu yolculuk ortalama 30 ile 40 dakika arasında sürüyor. Sivas Nuri Demirağ Havalimanı'ndan kalkan belediye otobüslerini nakit ücret ödeyerek kullanabiliyorsunuz. Eğer Kent Kart'ınız varsa yolculuğunuz daha ucuza geliyor. Kent Kart olmadan şehir merkezine yapacağınız yolculuğun fiyatı ise 6 TL.

Havalimanı Servisleri

Sivas Nuri Demirağ Havalimanı'na inen yolcuların en çok tercih ettiği ulaşım şekli olan havalimanı servislerinde güvenilir ve kaliteli hizmetiyle Havaş beğeni topluyor. Uçağın havalimanına inişinden 25 dakika sonra kalkan servisler ortalama 30 dakika içerisinde şehir merkezine iniyor. Havalimanı servisleri ve Havaş'ın şehir merkezi içerisindeki durakları hakkında daha fazla bilgi almak için 0346 223 15 17, 0530 976 78 18 ve 0346 223 63 13 numaralarını arayabilirsiniz.

Özel Ulaşım Araçları (Taksi, Araç Kiralama ve Transfer)

Taksi

Sivas Nuri Demirağ Havalimanı, şehir merkezine yaklaşık 23 kilometre mesafede bulunduğu için taksi seçeneği yolcular tarafından pek fazla tercih edilmiyor. Haftanın 7 günü ve günün 24 saati kaliteli hizmet vermek için uğraşan taksiler, genellikle acelesi olan yolcular tarafından kullanılıyor. Hızlı ve konforlu bir yolculuk yapmak isteyen kişiler tarafından da kullanılan taksilerle havalimanından şehir merkezine ulaşım ortalama 20 dakika sürüyor. Eğer siz de beklemeyi sevenlerden değilseniz Sivas Havalimanı taksi durağından bir taksi tutarak gideceğiniz yere rahat ve hızlı bir şekilde ulaşabilirsiniz.

Araç Kiralama

Arabayla seyahat etmeye alışkın, rahatına düşkün kişiler tarafından tercih edilen araç kiralama seçeneği, hem uygun fiyatlı oluyor hem de otobüs ya da havalimanı servisi bekleme derdi bulunmuyor. Sivas Nuri Demirağ Havalimanı'nda bulunan altı farklı araç kiralama şirketinden dilediğinizi seçerek size en uygun aracı kiralayabilirsiniz. Üstelik araç kiraladığınız takdirde ilk olarak Sivas'ın yolunuzun üzerindeki ilçelerini gezebilir, yeni yerler keşfedebilirsiniz. Üstelik, erken rezervasyon yapmanız durumunda farklı araç kiralama firmalarının sizlere sunduğu özel indirimlerden ve fırsatlardan da yararlanabilirsiniz.

Transfer

Havalimanı transferi için ilk olarak konaklayacağınız otelin böyle bir hizmetinin olup olmadığını öğrenmeniz gerekiyor. Eğer oteliniz sizlere böyle bir hizmet sunuyorsa, Sivas'a doğru yola çıkmadan önce otel yetkililerine saat kaçta havalimanına ineceğiniz bildirmeniz gerekiyor. Böylelikle uçağınız indiğinde şoförünüz hazır bir şekilde sizi bekliyor ve hiç zaman kaybetmeden yola koyuluyorsunuz.

Sivas Nuri Demirağ Havalimanı