Kayseriİstanbul

KayseriİstanbulInvalid date
Aramayı Değiştir
Gidiş
Varış
Fiyat Grafiği

En Ucuz Kayseri - İstanbul Uçak Biletleri

Sonuç Bulunamadı

Üzgünüz, aradığınız kriterlere uygun uçuş bulunamadı.

En Ucuz İstanbul - Kayseri Uçak Biletleri

Sonuç Bulunamadı

Üzgünüz, aradığınız kriterlere uygun uçuş bulunamadı.

Şehir Merkezinden Kayseri Erkilet Havalimanı’na Nasıl Gidilir?

Şehir merkezinden her ne kadar 5 kilometre uzaklıkta yer alıyor olsa da şehir merkezinden Kayseri Erkilet Havalimanı’na ulaşmak için tercih edebileceğiniz birçok yol mevcut. Aktarma yapmadan Erkilet Havalimanı’na ulaşmanızı sağlayan bu ulaşım araçlarını ise belediye otobüsleri, Havaş otobüsleri, taksiler ve kiralık araçlar olarak sıralayabiliriz. Öte yandan önceden rezervasyon yaptırmak şartıyla ve eğer varsa kalacağınız otelin veya yolculuk yaptığınız havayolu firmasının transfer hizmetlerinden de yararlanabiliyorsunuz. Kayseri şehir merkezinden Erkilet Havalimanı’na ulaşmak ise yaklaşık 10 dakika sürüyor.

Toplu Taşıma Araçları (Havaş Otobüsleri ve Belediye Otobüsü)

Havaş Otobüsleri

Havaş otobüsleri şehir merkezinden Erkilet Havalimanı’na aktarmasız bir şekilde ulaşmanın en ideal yollarından. Her ne kadar belediye otobüslerinden bir nebze daha pahalı da olsa Havaş otobüsleri, dakikliği ve hizmet kalitesiyle ön plana çıkmayı başarıyor. Yine belediye otobüslerinden daha hızlı olarak nitelendirebileceğimiz Havaş otobüsleri, şehir merkezinden ve Talas’tan olmak üzere iki farklı güzergâhtan havalimanına ulaşmanızı sağlıyor. Şehir merkezi ve Erkilet Havalimanı arasında çalışan Havaş otobüslerine; Şehirlerarası Otobüs Terminali karşısı, Kadir Has Stadyumu ve Anatamir Tramvay Durağı’ndan binebiliyorsunuz. Havalimanına giderken yolda geçireceğiniz süre ise trafiğin durumuna göre yaklaşık 30 dakika. Talas Havaş otobüsleri ise Kayseri Anayurt Meydanı, Talas İlçe Jandarma Komutanlığı Önü, Yurtlar Bölgesi Tramvay Durağı, İpeksaray AVM karşısı, Tuna Tramvay Durağı, M. Şimşek Caddesi Ziraat Bankası’nın karşısından yolcularını alarak 45 dakika içerisinde havalimanına gitmenizi sağlıyor.  

Belediye Otobüsü

Ulaşımın en ucuz yolu olarak karşımıza çıkan belediye otobüsleri, birçok farklı hatla şehrin farklı bölgelerinden binerek havalimanına rahat bir şekilde ulaşmanızı sağlıyor. 4 numaralı belediye otobüsü, sadece kış aylarında olmak üzere Erciyes Kayak Merkezi’nden kalktıktan sonra Hunat, Dudayev Parkı, Çevreyolu, Kocasinan Kaymakamlık, Doğumevi, Opet, Kayserigaz, Mustafa Kemalpaşa Bulvarı, havalimanı yolu 1, havalimanı yolu 2, havalimanı yolu 3 güzergâhını izleyerek havalimanına gidiyor. Öte yandan bu otobüsler sadece hafta sonları olmak üzere sabah 08:50 ve öğlen 12:50 arasında hizmet veriyor. Erkilet Havalimanı’ndan 102 numaralı belediye otobüsleri ise Mevlana Mahallesi, Yunus Emre Cami, Alpaslan Okulu, Yeni Mahalle Meydanı, Adliye, İstasyon Caddesi, Medrese, Hunat, Ahievran Zaviyesi, Şehitlik ve fakülte duraklarından binerek kolayca havalimanına ulaşmanızı sağlıyor. Bu otobüsler ise haftanın 7 günü boyunca saat 06:20’den 22:00’a kadar hizmet vermeye devam ediyor. 102 numaralı otobüsle hemen hemen aynı duraklardan yolcu alsa da S. Burhanettin durağından havalimanına gitmek isteyenlerin 101 numaralı belediye otobüslerini tercih etmeleri gerekiyor. 100 numaralı belediye otobüsleri ise Mevlana Hastanesi ve Erkilet Havalimanı arasında çalışıyor. Bineceğiniz hat ne olursa olsun Kayseri Belediyesi’ne bağlı bu otobüsleri kullanabilmek için satın almanız gereken kartın ismi ise Kart38.

Özel Ulaşım Araçları (Taksi, Araç Kiralama)

Taksi

Belediye otobüslerini veya Havaş servislerini kullanmak istemeyenlerin veya uçağının kalkmasına az bir vakit kalanların tercih etmesi gereken ulaşım aracı ise taksiler. Havalimanının geliş terminaline kadar gitmenizi sağlayan ve şehrin hangi noktasında olursanız olun rahatça bulabileceğiniz taksiler sayesinde haftanın her günü 24 saat boyunca sadece 5 dakikada havalimanına ulaşabiliyorsunuz.

Araç Kiralama

Çevre il ve ilçeleri de gezmek isteyenler tarafından sıklıkla tercih ediliyor araç kiralama. Bu sayede zaman zaman daha ucuza ulaşabilirken diğer yandan toplu taşıma araçlarını beklerken yolda vakit de kaybetmiyorsunuz. Tatiliniz boyunca kullandığınız bu araçları döneceğiniz zaman havalimanında teslim edebiliyor olmanız da cabası. 5 dakika gibi kısa bir sürede havalimanına ulaşmanızı sağlayan ve hem şehir içinde hem de havalimanında ofisi bulunan araç kiralama firmaları ise Avis, Budget, Sixt, Carmobil, Filo Park Rent A Car, Hertz ve Enterprise.

Kayseri Erkilet Havalimanı Hakkında

1998 senesinden bugüne sivil havacılık hizmeti veren Kayseri Erkilet Havalimanı, Kayseri şehir merkezine yaklaşık 5 km mesafede konumlanıyor. İstanbul Atatürk Havalimanı, İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı, İzmir Adnan Menderes Havalimanı vb. havalimanlarından aktarmasız olarak ulaşım sağlayabileceğiniz Kayseri Erkilet Havalimanı’na Hannover, Rotterdam, Münster, Köln, Stuttgart, Frankfurt, Münih, Amsterdam gibi yurt dışı rotalardan da uçabilirsiniz.

İstanbul’da Ulaşım Hakkında

Sabiha Gökçen Havalimanı, geniş bir alana yayılmış olan dış ve iç hat terminalleriyle 2001 yılından beri verdiği taşımacılık hizmetleriyle Avrupa’nın en hızlı büyüyen havalimanlarından biri olarak da gösteriliyor. İstanbul’un Anadolu Yakası’nda yer alan Sabiha Gökçen Havalimanı; Taksim’e 50, Kadıköy’e ise 40 kilometre uzaklıkta yer alıyor. E-5 karayoluna sadece 5 kilometre uzaklıkta yer alan ve 25 milyon yolcuya hizmet verebilen Sabiha Gökçen Havalimanı; VIP salonları, otelleri, alışveriş mağazaları, seyahat acenteleri ve yeme içme alanlarıyla da göz doldurmayı başarıyor. Gerek Avrupa gerekse Anadolu yakasında onlarca farklı toplu taşıma aracı ile her gün milyonlarca insanı gitmek istediği yere ulaştıran İstanbul, dünyanın sayılı ulaştırma ağlarından birine sahip. Trafiği her ne kadar zaman zaman yoğun da olsa şehir içi ulaşımda hangi yolu veya hangi taşıtı kullanırsanız hedefinize daha hızlı ulaşabileceğinizi gösteren web tabanlı uygulamalar da mevcut. Tren, metro, Marmaray, otobüs, minibüs, taksi dolmuş ve İDO gibi onlarca toplu taşıma aracının yanında taksi ve Uber gibi özel taşıma araçlarıyla da istediğiniz her yere rahatlıkla ulaşabileceğiniz İstanbul’da Sabiha Gökçen Havalimanı’nın ulaşımı hakkında en sık sorulan soruları yanıtladık.

Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan Şehir Merkezine Nasıl Gidilir?

Pendik Deniz Otobüsü İskelesi ve Pendik Tren İstasyonu’na yaklaşık 15 kilometre mesafede konumlanan Sabiha Gökçen Havalimanı’na; Taksim’den 50 Kurtköy ve Kadıköy’den de 40 kilometrelik bir yolculuk sonucunda ulaşılabiliyor. Bu sebeple otobüs gibi toplu taşıma araçlarının yanında deniz otobüsü ve tren kullanarak da ulaşım sağlanabilen Sabiha Gökçen Havalimanı’na eğer aceleniz varsa araç kiralayarak veya taksi çağırarak da ulaşabilirsiniz.

Toplu Taşıma Araçları (Havabüs Otobüsleri, İETT Otobüsleri)

Havabüs Otobüsleri

Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan Taksim veya Kadıköy’e seyahat etmek isteyenler için ideal bir yol olan Havabüs otobüsleri gideceğiniz noktaya göre değişen bir ücrete de sahip. Havalimanı terminal binasının gelen katında çıkışın hemen karşısından kalkan ve üzerinde HAVATAŞ yazan beyaz otobüsler, havalimanından kalktıktan sonra direkt olarak Point Otel ve Taksim Divan Otel’in önüne gidiyor. 1. Levent, Dolapdere, Zincirlikuyu, Kavacık-FSM Köprüsü ve Taksim güzergâhlarında ilerleyen Havabüs otobüsleri, sabaha karşı 3’te başladığı seferlerine gece 1’de son veriyor. Yaklaşık 1,5 saat civarı süren bir yolculukla istediğiniz noktaya ulaşmanızı sağlayan bu otobüslerin bir diğer güzergâhı ise Kadıköy. Kadıköy Havabüsleri, rıhtımdaki İETT duraklarının önünden kalktıktan sonra Yeni Sahra, Tem bağlantılı yol ve Kadıköy güzergâhını takip ediyor. Sultanahmet’e gitmek için ise HAVATAŞ otobüsleriyle Kadıköy’e gittikten sonra Kadıköy-Eminönü vapuruna binerek Sirkeci durağına, oradan da tramvaya binerek Sultanahmet Meydanı’na ulaşabilirsiniz.

İETT Otobüsleri

Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan çıktıktan sonra kolaylıkla karşı yakaya geçerek Taksim’e ve diğer yakın ilçelere ulaşmanızı sağlayan İETT otobüsleri; E4 ve E3 otobüsleri ile Levent’e, E9 otobüsü ile Bostancı’ya, E10 otobüsü ile Kurtköy ve Kadıköy’e, E11 otobüsü ile Sultanahmet’e, E18 otobüsü ile Ümraniye ve Altunizade’ye, 16S Metrobüsü ile Uzunçayır’a, 132 numaralı otobüs ile Tepeören ve Kartal’a ve KM20 ile Pendik Metro’ya rahat bir ulaşım sunuyor. Gişelerden tek geçişlik olarak alabileceğiniz biletler ise gideceğiniz noktaya göre fiyat olarak değişkenlik gösteriyor. Öte yandan İstanbul’da daha uzun süre kalmayı planlıyorsanız, Mavi Kart veya İstanbul Kart alarak daha indirimli bir yolculuk yapma şansına da sahipsiniz.

Özel Ulaşım Araçları (Araç Kiralama, Taksi)

Araç Kiralama

Özel aracınızla en kısa ve rahat yoldan Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan İstanbul’un şehir merkezine gitmek için öncelikle 1,5 kilometre uzaklıkta yer alan TEM otoyolunu veya E5 Karayolunu kullanmanız gerekiyor. Ardından gideceğiniz istikâmetin tabela ve göstergelerini kullanarak İstanbul’un hemen her yerine rahatlıkla ulaşım sağlayabilirsiniz. Öte yandan araç kiralamak isterseniz havalimanının terminalinde hizmet veren onlarca araç kiralama firması mevcut. Bu firmalardan öne çıkanları ise RentGo, Sixt, Hertz ve Enterprise.

Taksi

Uber, özel ve paylaşımlı olmak üzere farklı türde hizmetlerinden yararlanabileceğiniz taksiler, Sabiha Gökçen Havalimanı’nda günün 24 saati olmak üzere her gün hizmet veriyor. Terminalin dışına çıktığınızda denk geleceğiniz taksilerin genellikle havalimanı taksileri olduğunu belirtmekte de fayda var. Bunun anlamı ise havalimanı taksilerinin kilometre başına sabit bir fiyat uyguluyor olması. Yani hangi taksiye binerseniz binin, taksinin tekerlek boyu ne olursa olsun vereceğiniz ücret değişmiyor. Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan Taksim Meydanı’na taksi ile ulaşım ise trafiğin durumuna göre ortalama 1 saat sürüyor.

İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı