Los Angeles Intl Arpt - Şeremetyevo Uluslararası Havalimanı Uçak Bileti | En Ucuz Uçak Bileti Satış Sitesi

Los Angeles Intl ArptŞeremetyevo Uluslararası Havalimanı

En Ucuz Los Angeles - Moskova Uçak Biletleri

Sonuç Bulunamadı

Üzgünüz, aradığınız kriterlere uygun uçuş bulunamadı.

En Ucuz Moskova - Los Angeles Uçak Biletleri

Sonuç Bulunamadı

Üzgünüz, aradığınız kriterlere uygun uçuş bulunamadı.

Moskova'da Ulaşım Hakkında

Rusya'nın başkenti Moskova'da, dünya üzerinde ulaşım ağı en gelişmiş şehirlerden bir tanesi olsa da kalabalık nüfusu ve soğuk ikliminden dolayı çoğu zaman yoğun bir trafiğin ortasında kalınabiliyor. Şehir genellikle yürüyerek gezilebilecek büyüklükte olsa da, uzak yerlere gitmek için Rusya'nın en büyük ve en basit metro hatlarından olan Moskova metrosu kullanılıyor. Sabah saat 05:30'da başlayan metro seferleri gece saat 01:00'e kadar devam ediyor. 01:00'den sonra ise kullanabileceğiniz tek ulaşım seçeneği taksi. Taksiler sabit fiyat üzerinden çalışmadıkları gibi, pazarlık etme imkanınız da bulunuyor. Aslında bakacak olursanız Moskova metrosu, Rusya'da gezilecek yerler arasında bulunuyor. Metro istasyonlarının birçoğu Sovyet dönemine ait olan Moskova metrosuna, çoklu biniş kartı aldığınız takdirde daha ucuza seyahat edebilirsiniz. Metronun dışında şehrin istediğiniz herhangi bir bölgesine otobüs ya da troleybüsle de ulaşabilirsiniz. 2 Rus Rublesi (Yaklaşık 2.25 TL) olan otobüs biletlerini, otobüsün içinden, şoföre para vererek temin edebilirsiniz. Fakat otobüs durakları arasındaki mesafe fazla olduğu ve şehirde trafiğin yoğun bir şekilde yaşanması sebebiyle kent içi ulaşımda en çok tercih edilen ulaşım alternatifi metro oluyor. Moskova'da taksi kullanmanız durumunda, öncesinde bilmeniz gereken şeyler var. Örneğin, taksiler sabit bir fiyat üzerinden çalışmıyorlar. Taksinin hangi şirkete bağlı olduğu, fiyatta da değişkenliğe sebep oluyor. Bu nedenle oldukça esnek olan taksi fiyatları, size fazla gelirse şoförle pazarlık yapabiliyorsunuz. Ayrıca, eğer son metroyu kaçırırsanız gitmek istediğiniz yer için taksi kullanmanız gerekiyor ve gece taksiye binmek, özellikle Moskova'da bir nebze de olsa tehlikeli olabiliyor.

Moskova Sheremetyevo Havalimanı'ndan Şehir Merkezine Nasıl Gidilir?

Moskova'da bulunan üç havalimanı arasından en eskisi olan Moskova Sheremetyevo Havalimanı, aynı zamanda hem Moskova'nın hem de Rusya'nın en büyük ikinci havalimanı olma özelliği taşıyor. İlk hizmete açıldığında Sovyet ordusunun hava kuvvetleri tarafından kullanılan Moskova Sheremetyevo Havalimanı, Avrupa'nın en iyi havalimanı ödülüne layık görülmüş. Moskova Sheremetyevo Havalimanı ile şehir merkezi arasında 29 kilometrelik bir mesafe bulunuyor. Bu mesafeyi katetmek isteyen ziyaretçilerin ise kullanabileceğini pek çok ulaşım alternatifi bulunuyor. Aeroexpress, hem şehir içi ulaşımda hem de Moskova Sheremetyevo Havalimanı'nı ile şehir merkezi güzergahında en çok kullanılan ulaşım aracı olarak ön plana çıkıyor. Bunun yanı sıra otobüsler ve havalimanı servisleri de havalimanından şehir merkezine yapılacak yolculuklarda kullanılabiliyor. Toplu taşıma araçlarının yanı sıra dilerseniz taksi, araç kiralama ya da transfer alternatiflerinden bir tanesiyle de ulaşımınızı sağlayabilirsiniz.

Toplu Taşıma Araçları (Aeroexpress, Otobüs)

Aeroexpress

Moskova Sheremetyevo Havalimanı'ndan şehir merkezine gitmek isteyen yolcuların en çok tercih ettiği ulaşım aracı olan Aeroexpress, trafiğe takılmadan gitmek istediğiniz yere ulaşmanızı sağlıyor. Ortalama 30 - 35 dakika süren yolculuk için ödemeniz gereken ücret ise tek yön 500 Ruble (46.5 TL). Her yarım saatte bir düzenlenen Aeroexpress seferleri, D ve F terminallerinden yapılıyor. Havalimanından Aeroexpress kullanarak ilk olarak Belorussky Metro İstasyonu'na gidiyorsunuz. Buradan da aktarma yaparak, Moskova'da gitmek istediğiniz yere metroyla kolayca ulaşabiliyorsunuz.

Otobüs

Metrodan sonra en çok tercih edilen ulaşım aracı olsa da otobüsler, trafik yoğunluğundan dolayı insanı kanser edebiliyor. Havalimanı ile şehir merkezi arasındaki 29 kilometrelik yol, eğer trafik varsa 1.5 - 2 saatte anca gidilebiliyor. Trafiksiz bir günde ise bu yolu almak ortalama 40 - 45 dakika sürüyor. Diğer tüm ulaşım araçlarına göre daha ekonomik olan otobüsler, terminal binasından her yarım saatte bir sefer düzenliyor. 817 ve 947 numaralı otobüsleri kullanarak Planernaya Metro İstasyonu’na, 851 ve 949 numaralı otobüsleri kullanarak da Rechnoy Vokzal Metro İstasyonu’na gidebiliyorsunuz. Moskova Sheremetyevo Havalimanı'ndan otobüsle şehir merkezine gitmek isteyenler 55 ile 75 Ruble (5 - 7 TL) arasında bilet ücreti ödemeleri gerekiyor.

Özel Ulaşım Araçları (Taksi, Araç Kiralama, Transfer)

Taksi

Moskova Sheremetyevo Havalimanı'ndan şehir merkezine gitmek için iyi bir alternatif oluşturan taksileri havalimanının hemen çıkışında bulabilirsiniz. Taksiler ortalama 1000 - 1800 Ruble (93 - 167 TL) arasında bir ücret talep ediyorlar. Dilerseniz 8(926) 244 87 88 numaralı telefondan havalimanı taksi durağını arayarak daha detaylı bilgi alabilirsiniz. Dilerseniz de online rezervasyon imkanı sunan TaxiTender firmasıyla ortalama 1800 Ruble (167 TL) ücretle yolculuğunuzu tamamlayabilirsiniz. Taksi ile Moskova Sheremetyevo Havalimanı'nı ile şehir merkezi arasındaki mesafe, trafik olmadığı takdirde ortalama 35 - 40 dakika sürüyor. Trafik olduğunda ise bu süre uzayabiliyor. Ayrıca taksiler, trafiğin yoğun olduğu dönemlerde daha yavaş çalışıyor, Böyle zamanlarda da toplu taşıma araçları iyi bir alternatif oluşturuyor.

Araç Kiralama

Moskova Sheremetyevo Havalimanı'nın D terminalinde çok sayıda araba kiralama firmasının ofisi bulunuyor. Siz de bu firmalardan size en uygun teklifi yapan bir tanesini seçip, kiraladığınız arabayla şehir merkezine doğru yola çıkabilirsiniz. Ancak, Moskova'da araç kullanımının yaygın olması ve şehrin soğuk bir iklime sahip olmasından dolayı, şehir merkezine rahat bir şekilde gidebilmek için trafik hakkında önceden bilgi edinmek gerekiyor. Önceden edindiğiniz bilgi sayesinde trafikte 2 saat beklemekten kurtulabilirsiniz. Kiralık araçlar, markasına, modeline ve kiralayan firmaya göre farklı fiyatlarla ücretlendirilebiliyor. Fakat firmaların size özel erken rezervasyon fırsatlarından da yararlanabilirsiniz.

Transfer

Moskova Sheremetyevo Havalimanı'ndan şehir merkezine gitmek için iki farklı transfer hizmeti bulunuyor. İlkinde, konaklamayı planladığınız otelin havalimanı transfer hizmeti verip vermediğini öğrenmeniz gerekiyor. Eğer veriyorsa, oteli, seyahatinizden bir gün önce arayarak sefer bilgilerinizi paylaşıyorsunuz. Otel de uçağınız havalimanına indiğinde sizi şoförüyle hazır bir şekilde bekleyecek bir araç gönderiyor. Siz de yolculuğun keyfini çıkarıyorsunuz. Diğer transfer hizmetini ise araç kiralama firmaları ya da transfer hizmeti veren firmalar sağlıyor. Genellikle Moskova Sheremetyevo Havalimanı'nın D terminalinde konumlanan bu firmalar, hem kişiye özel hem de grupça transfer hizmeti verebiliyor. Kişiye özel transfer hizmeti biraz daha pahalı olsa da, havalimanından bindiğiniz araçla dilediğiniz yere gidebiliyorsunuz. Eğer gitmek istediğiniz yere transfer hizmetinden yararlanarak ulaşmak istiyorsanız, önceden araştırma yapmanızda yarar var.

Moskova Sheremetyevo Havalimanı