MalatyaAnkara

MalatyaAnkaraInvalid date
Aramayı Değiştir
Gidiş
Varış
Fiyat Grafiği

Şehir Merkezi’nden Malatya Erhaç Havalimanı’na Nasıl Gidilir?

Şehir merkezinden yaklaşık 35 kilometre uzaklıkta konumlanan Malatya Erhaç Havalimanı’na gitmek için kullanabileceğiniz birçok farklı ulaşım aracı bulunuyor. En çok tercih edilen toplu taşıma araçları ise Türkiye’nin birçok yerinde olduğu gibi Havaş otobüsleri. Havaş otobüslerini kullanarak yaklaşık 45 dakika gibi bir sürede Malatya Erhaç Havalimanı’na ulaşımınızı sağlayabiliyorsunuz. Öte yandan uçağınızın kalkmasına kısıtlı bir süre varsa veya toplu taşıma araçlarına binmek istemiyorsanız taksiler ve kiralık araçlar da diğer seçenekler arasında yer alıyor.

Toplu Taşıma Araçları (Havaş Otobüsleri)

Havaş Otobüsleri

İşletmesi Motaş A.Ş. tarafından yürütülen ve Malatya şehir içi ulaşımda hizmet veren trambüsler ve belediye otobüsleri vasıtasıyla Malatya Erhaç Havalimanı’na gitmek ne yazık ki mümkün değil. Şehir merkezi ve havalimanı arasında ulaşımı sağlayan tek toplu taşıma aracı ise Havaş otobüsleri. Haftanın her günü olmak üzere sabah 04.00 ve akşam 21.45 arasında hizmet veren Havaş otobüsleri uçakların kalkış saatlerine koordineli bir şekilde ortalama 2 saatte bir hareket ediyor. Havaş Şehir Ofisi, çevre yolu, MAŞTİ ve Malatya Erhaç Havalimanı güzergâhında hizmet veren Havaş otobüslerinin yolcu alma durakları ise Onbin Konut - Polis Kantini - Polis Okulu – AFRA – MAŞTİ - 2.Ordu TSK Lojman Kavşağı - Beydağı Devlet Hastanesi (SSK) - Altın Kayısı - Eski Garaj - Emeksiz Kavşağı - Doğu Garajı - İnönü Stad Karşısı Havaş Ofisi şeklinde sıralanıyor. Bu durakları kullanıp Malatya Erhaç Havalimanı’na gitmek isteyen yolcuların ise otobüs hareket saatlerinden 15 dakika önce durakta olmaları öneriliyor. Havaş otobüsleri ile havalimanına gitmek için yolda geçireceğiniz süre ise yaklaşık 45 dakika.

Özel Ulaşım Araçları (Taksi, Araç Kiralama, Transfer)

Taksi

Şehir içi ulaşımda olduğu kadar havalimanına gitmek için de oldukça sık bir şekilde kullanılan taksiler, şehir merkezine yaklaşık 35 kilometre mesafede olan Malatya Erhaç Havalimanı’na yaklaşık 30 dakikada gitmenizi sağlıyor. İsterseniz en yakın durağa giderek isterseniz bulunduğunuz noktaya çağırarak ulaşımınızı sağlayabileceğiniz taksiler hakkında ayrıntılı bilgilere ise 05442191444 ve 05313901886 numaralarından ulaşabiliyorsunuz.

Araç Kiralama

Şehir içinden araç kiralarken dikkat etmeniz gereken en önemli nokta tercih ettiğiniz firmanın havalimanında da ofisi olup olmadığı. Eğer araç kiraladığınız firmanın havalimanında da bir ofisi varsa şehir içinde ve çevre illeri gezerken kullandığınız aracınızı döneceğiniz zaman havalimanında da iade edebiliyorsunuz. Bu doğrultuda tercih edebileceğiniz en popüler firmalar ise Avis (04222660076), Grand Rent A Car (04222660022), Meydan Oto Kiralama (04223243434) ve Meydan Taşımacılık (04223256060).

Malatya Erhaç Havalimanı Hakkında

Hem askeri hem de sivil amaçlarla kullanılan Malatya Erhaç Havalimanı, Malatya’nın merkezine yaklaşık 35 kilometre uzaklıkta konumlanıyor. 9 milyon metrekarelik alanıyla yıllardır başarılı bir şekilde hizmet veren Malatya Erhaç Havalimanı’nın işletmesi Türk Hava Kuvvetleri ve DHMİ tarafından ortak bir şekilde yürütülüyor. Onur Air, Pegasus Havayolları, Anadolujet ve Türk Hava Yolları ile direkt olarak ulaşabileceğiniz Malatya Erhaç Havalimanı’na aynı zamanda İstanbul Atatürk Havalimanı, İzmir Adnan Menderes Havalimanı, İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı, Frankfurt, Antalya, Ankara ve Düsseldorf’tan hiç aktarma yapmadan ulaşımınızı sağlayabiliyorsunuz.

Ankara Şehir İçi Ulaşımı Hakkında

Siz nerede olursanız olun veya gideceğiniz yer neresi olursa olsun birçok farklı taşıma aracı ile sizi hedeflediğiniz noktaya direkt olarak götürebilecek kadar çok seçeneğe sahip olan Ankara, bu özelliği ile Türkiye’nin önde gelen şehirlerinden biri olmayı başarıyor. Ego halk otobüsleri, metro, banliyö, dolmuş ve Ankaray ile geniş bir ulaşım ağında hizmet veren Ankara’nın toplu taşıma araçları için geliştirilen birden çok web tabanlı uygulama da toplu taşıma araçlarını tercih edenlerin kullanımına sunuluyor. Ankara’nın yerlileri için geliştirilse dahi herkes tarafından kullanabilen ve toplu taşıma araçları hakkında bilgi sağlayan bu uygulamalar ile Ankara içinde seyahat etmek de bir o kadar kolaylaşıyor. Kartınıza dolum yapmaktan tutun da otobüslerin bulunduğunuz durağa kaç dakika sonra ulaşacağını öğrenmeye kadar birçok farklı işlemi tek tıkla yapabileceğiniz bu uygulamalar sayesinde hangi taşıtı kullanırsanız daha hızlı seyahat edebileceğinizi dahi görebiliyorsunuz. Diğer yandan ülkemizin yüzölçümü olarak en büyük şehirleri arasında yer alan Ankara’da aktarmalı ulaşım da bir o kadar kaçınılmaz. 16 Aralık 192 tarihinde kurulan EGO (Ankara Elektrik, Gaz ve Otobüs İşletme Müessesi) ise tüm toplu taşıma araçlarının bağlı olduğu kurum.
Öte yandan Ankara’da toplu taşıma araçlarından faydalanabilmek için fiyatları ve özellikleri birbirinden farklı olan 5 adet ulaşım kartından birine sahip olmak gerekiyor. Güvenceli AnkaraKart’ın Tam AnkaraKart’lardan farkı, ek güvence özelliğinin bulunması. Güvenceli AnkaraKart’ınıza kiosklardan veya bayilerden dolum yapabiliyorsunuz. Tam AnkaraKart’lar ise Smart veya Mini Banko cihazlarından ya da bayilerden doldurulabiliyor. İndirimli AnkaraKart ise belirli evraklar karşılığında sadece öğretmen ve öğrencilerin alabildiği bir kart. Bir diğer toplu taşıma kartı olan Serbest AnkaraKart, Ankara Büyükşehir Belediyesi tarafından ihtiyaç sahiplerinin kullanımına sunuluyor. Son kart olan Kullan-At AnkaraKart ise Ankara’da kısa bir süre kalacakların sıklıkla tercih ettiği kart çeşidi. Fakat bu kartlara dolum yapılamadığı için her geçişte yenisinin alınması gerekiyor. Bir haftadan daha uzun süre kalacakların ve toplu taşıma araçlarını sıklıkla kullanacakların Tam AnkaraKart alması ise en akıllıca tercih.

Ankara Esenboğa Havalimanı’ndan Şehir Merkezine Nasıl Gidilir?

Ankara Esenboğa Havalimanı’ndan şehir merkezine ulaşmak için birden fazla yol mevcut. Eğer zamanınız kısıtlıysa ve hızlı bir şekilde seyahat etmeniz gerekiyorsa taksileri tercih etmenizde fayda var. Yine aynı şekilde araç kiralayarak da hızlı bir şekilde ulaşımınızı gerçekleştirebiliyorsunuz. Fakat herhangi bir aceleniz yoksa ve özel taşıma araçlarına para vermek istemiyorsanız halk otobüsleri ile de şehir merkezine rahatlıkla ulaşabiliyorsunuz. Otobüse bindikten sonra şehir merkezine ulaşmanız ise trafiğin durumuna göre yaklaşık 2 saat sürüyor.

Toplu Taşıma Araçları (Halk Otobüsleri)

Halk otobüsleri ile Esenboğa Havalimanı’ndan şehir merkezine ulaşmak her ne kadar rahat ve kolay olsa da daha önce de belirttiğimiz gibi yaklaşık 2 saat sürüyor. Fakat aceleniz yoksa kullanabileceğiniz ve şehrin en merkezi noktalarında duraklara sahip olan 442-3 numaralı hat, sizi istediğiniz noktaya götürmeye yetiyor. İlk durağı Esenboğa Havalimanı iç hatlar geliş terminali olan 442-3 hatlı otobüsle yolculuk Aşti’de son buluyor. Atatürk Kültür Merkezi, Ankara Arena Spor Salonu, Güvenpark ve şehirlerarası otobüs terminali ise sırasıyla güzergâhta yer alan duraklar. Hafta içi ve cumartesi olmak üzere 6 gün boyunca gece 24:00’ten akşam 23:30’a kadar hizmet veren 442-3 numaralı otobüsler yarım saatte bir olmak üzere hareket ediyor.

Özel Ulaşım Araçları (Araç Kiralama, Taksi)

Araç Kiralama

Belli bir süre Ankara’da kalacaksanız ve sürekli yollarda olmanız gerekiyorsa tercih edebileceğiniz en rahat yöntem araç kiralamak. Konforlu ve hızlı bir şekilde şehrin her yerine ulaşmanızı sağlayacak ve anlaştığınız süre zarfında sürekli elinizin altında olacak bu araçları Esenboğa Havalimanı’nda şubesi olan yerli ve yabancı birçok farklı firmadan temin edebiliyorsunuz. Ön rezervasyon yaptırdığınız takdirde havaalanında sizi bekleyecek olan araçları kiralayabileceğiniz en bilindik firmalar ise Eco Rent A Car, Div Rent, Payless, Thrifty, Sixt, Avis, Garenta, Central, Europcar, Hertz, Budget, Almira ve Rent Go. Araç kiraladıktan sonra Ankara şehir merkezine ulaşmanız ise trafiğin durumuna göre yaklaşık 40 dakika sürüyor.

Taksi

Eğer şehir içine gitmek için taksiyi tercih edecekseniz Esenboğa Havalimanı bünyesinde hizmet veren taksileri tercih etmenizi öneriyoruz. Diğer taksilerin aksine sabit fiyat sunmaları sebebiyle büyük beğeni toplayan Esenboğa Havalimanı taksileri sayesinde fahiş fiyatlar ödemekten kaçınabiliyorsunuz. Havalimanından şehir merkezine rahat bir şekilde ulaşmanızı sağlayan taksilerle de araç kiralamada olduğu gibi yaklaşık 40 dakikada hedefinize ulaşabiliyorsunuz. Esenboğa Havalimanı ve şehir merkezi arasındaki mesafenin de yaklaşık 30 kilometre olduğunu hatırlatalım.