İstanbulMalatya

İstanbulMalatyaInvalid date
Aramayı Değiştir
Gidiş
Varış
Fiyat Grafiği

En Ucuz Malatya - İstanbul Uçak Biletleri

Sonuç Bulunamadı

Üzgünüz, aradığınız kriterlere uygun uçuş bulunamadı.

Şehir Merkezinden İstanbul Havalimanı'na Nasıl Gidilir?

Şehir içi ulaşımda adeta sınıf atlayan İstanbul'da kent merkezinden İstanbul Yeni Havalimanı'na gitmek için de pek çok alternatif bulunuyor. Toplu taşıma araçlarından belediye otobüslerini ve havalimanı servislerini kullanabileceğiniz gibi, 2019 yılının sonlarına doğru açılması planlanan metro hattını da hizmet vermeye başladıktan sonra kullanabilirsiniz. Acelesi olanlar, uçağı kaçırma riski ile karşı karşıya kalanlar içinse taksi iyi bir seçenek oluşturuyor. Bunların dışında özel ulaşım araçlarından taksi ve araç kiralama seçeneklerini de kullanabilirsiniz.

Toplu Taşıma Araçları (Belediye Otobüsü, Havalimanı Servisi, Metro)

Belediye Otobüsü

Kent merkezinde 3 farklı hat üzerinde hizmet veren belediye otobüsleriyle kolaylıkla İstanbul Yeni Havalimanı'na ulaşabilirsiniz. H2 hattıyla Mecidiyeköy Metrobüs, Çağlayan, Nurtepe, Hasdal, Kemer Yolu, Orman Yolu, Kıyı Emniyeti ve İhsaniye Kavşağı’ndan, H3 hattıyla Gümrük, 4.Cadde, Rumeliler, Atatürk Mahallesi, Demirciler Sitesi’nden, H4 hattıyla ise İstanbul Atatürk Havalimanı, Bahçeşehir Metrokent'ten geçerek İstanbul Yeni Havalimanı'na ulaşabilirsiniz. Belediye otobüslerinde İstanbulKart'ınızı kullanabileceğiniz gibi araca bindikten sonra şoföre nakit olarak da ödeme yapabilirsiniz.

Havalimanı Servisi

Havaist olarak da adlandırılan havalimanı servisleri 4 farklı hat üzerinde hizmet veriyor. İST1 hattıyla Yenikapı, Bakırköy İDO, Kuleli, Başakşehir Metrokent'ten, İST2 hattıyla TÜYAP, Cumhuriyet Mahallesi, Bahçeşehir Merkez'den, İST7 hattıyla Kozyatağı Metro, Tepeüstü, Kavacık Köprüsü'nden, İST hattıyla ise Abdülhak Hamit Caddesi, Beşiktaş Meydan, Zincirlikuyu Metrobüs ve Göktürk Emniyet Amirliği'nden geçerek İstanbul Yeni Havalimanı'na ulaşabilirsiniz. Havalimanı servislerini kullanmak için herhangi bir karta gerek yok. Nakit olarak ödeme yapabiliyorsunuz.

Metro

Kent merkezi ile İstanbul Yeni Havalimanı arasında hizmete açıldıktan sonra büyük rağbet görmesi beklenen metro hattında çalışmalar devam ediyor. 2019 yılının sonlarına doğru Gayrettepe - İstanbul Yeni Havalimanı metrosunun hizmete açılması planlanırken, 6 istasyon ve 27 kilometre uzunluğunda olacak Halkalı - İstanbul Yeni Havalimanı metro hattı ise 2020 yılının sonlarına doğru açılacak. Metro hattını kullanmak isteyen yolcular İstanbulKart'larını kullanabilecekleri gibi istasyonlarda bulunan bilet makinelerinden tek kullanımlık bilet satın alabilirler.

Özel Ulaşım Araçları (Taksi, Araç Kiralama, Transfer)

Taksi

Şehir merkezi ile İstanbul Yeni Havalimanı arasında bir hayli mesafe bulunsa da özellikle uçağı kaçırma riskiyle karşı karşıya kalanlar için taksiler, iyi birer alternatif oluşturuyorlar. Dilerseniz kent merkezinde yer alan taksi duraklarından herhangi bir tanesini arayarak bulunduğunuz yere taksi çağırabilir, dilerseniz de yoldan geçen boş bir taksiyi çevirerek seyahatinize başlayabilirsiniz. Buna ek olarak, aradaki mesafeyi de göz önünde bulundurarak şoförle pazarlık yapabilir, fiyatta indirime gitmesini talep edebilirsiniz.

Araç Kiralama

Yalnızca kent merkezinden havalimanına gitmek için değil, şehir içi ulaşımda da işlerinizi oldukça kolaylaştıracak olan araç kiralama seçeneğini gözden geçirebilirsiniz. Şehir merkezinden İstanbul Yeni Havalimanı'na gitmek için araç kiralama firmalarıyla görüşerek rezervasyonunuzu yaptırabilirsiniz. Ancak, şuan için havalimanında hiçbir araç kiralama firması hizmet veriyor. Bu nedenle firmalar, araçlarını havalimanında teslim almak için sizden ekstra ücret talep edebilirler. Yakın zamanda ulusal ve uluslararası olmak üzere pek çok araç kiralama firmasının İstanbul Yeni Havalimanı'ndan hizmet vermesi bekleniyor. Üstelik, erken rezervasyon yaptırmanız durumunda hem paradan hem de zamandan tasarruf edebilirsiniz.

Malatya’da Ulaşım Hakkında

Şehir içinde ulaşımın genellikle Malatya Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Hizmetleri tarafından sağlanan belediye otobüsleri vasıtasıyla sağlandığı Malatya’da ayrıca trambüsler, dolmuşlar, taksiler ve kiralık araçlar da sıkça kullanılıyor. Belediye otobüsleri 77 farklı güzergâhı ve 2000’i aşan durağıyla beraber istediğiniz hemen her yere gitmenizi sağlıyor. Öte yandan Türkiye’de türünün ilk örneği olan trambüsler de 36 kilometrelik bir rotada sabah 06.00 ve gece 23.30 arasında hizmet veriyor. Toplu taşıma araçlarını kullanmak için edinmeniz gereken kartın ismi ise Malatya Kart. Bir aydan uzun süre kalacaklar için önceden öğrenci veya diğer kartları çıkartmak mantıklı olsa da daha kısa süreli konaklayacaklar için Malatya Kart yeterli oluyor.

Malatya Erhaç Havalimanı’ndan Şehir Merkezi’ne Nasıl Gidilir?

Şehir merkezinden yaklaşık 35 kilometre uzaklıkta konumlanan Malatya Erhaç Havalimanı’ndan şehir merkezine gitmek için kullanabileceğiniz birçok farklı ulaşım aracı bulunuyor. En çok tercih edilen toplu taşıma araçları ise Havaş otobüsleri. Eğer Havaş otobüslerinin bulunmadığı saatlerde Malatya Erhaç Havalimanı’na iniş yaptıysanız taksi tutmak veya araç kiralamak da diğer seçenekler arasında yer alıyor. Öte yandan eğer bir otelde konaklayacaksanız, konaklayacağınız otel ile önceden görüşüp eğer varsa bir transfer aracı da talep edebiliyorsunuz. Malatya Erhaç Havalimanı’ndan Malatya’nın merkezine gitmek ise yaklaşık 45 dakika sürüyor.

Toplu Taşıma Araçları (Havaş)

Havaş Otobüsleri

Malatya Erhaç Havalimanı’na indiğinizde geliş terminalinin önünden rahatlıkla ulaşabileceğiniz Havaş otobüsleri sayesinde zahmetsiz bir şekilde Malatya şehir merkezine ulaşımınızı sağlayabiliyorsunuz. Haftanın her günü olmak üzere sabah 04.00 ve akşam 21.45 arasında hizmet veren Havaş otobüsleri, uçakların havalimanına inişinden yaklaşık 25 dakika sonra hareket ediyor. Bu sebeple eğer Havaş otobüsüne binmek istiyorsanız havalimanında çok da oyalanmamanızda fayda var zira bir sonraki Havaş otobüsünü beklemek biraz can sıkıcı olabilir. Malatya Erhaç Havalimanı geliş terminalinden kalkan Havaş otobüslerinin güzergâhı ise MAŞTİ, çevre yolu ve Hava Şehir Ofisi olarak sıralanıyor. Öte yandan güzergâhta yer alan yolcu indirme durakları ise İnönü Stat karşısı Havaş Ofisi - Doğu Garajı - Emeksiz Kavşağı - Eski Garaj - Altın Kayısı - Beydağı Devlet Hastanesi (SSK) - 2. Ordu TSK Lojman kavşağı – MAŞTİ – AFRA - Polis Okulu - Polis Kantini ve Onbin Konut. Havaş otobüslerine bindikten sonra yolda geçireceğiniz süre ise yaklaşık 45 dakika. Fakat bu süre trafiğin durumuna göre değişkenlik gösterebiliyor. Havaş otobüsleri ile ilgili daha ayrıntılı bilgi almak için ise 04223239808’i arayabilirsiniz.

Özel Ulaşım Araçları (Taksi, Araç Kiralama, Transfer)

Taksi

Malatya Erhaç Havalimanı’na inişinizi gerçekleştirdiğinizde Havaş otobüslerini beklemek istemiyorsanız ya da daha hızlı ve daha konforlu bir taşıma aracı arıyorsanız tercih edebileceğiniz en mantıklı araçlar taksiler. İster tek başınıza ister paylaşımlı olarak kullanabileceğiniz taksiler ile Malatya Erhaç Havalimanı’ndan şehir merkezine sabit bir fiyat tarifesi ile ulaşabiliyorsunuz. Sabit bir fiyat politikası uygulandığı için taksilerle fazla pazarlık yapma şansınız olmadığını belirtmekte de fayda var. Taksilerle ilgili daha ayrıntılı bilgiye ise havalimanı ve şehir merkezi arasında ulaşımı sağlayan duraklara ait 05442191444 ve 05313901886 numaralarından ulaşabilirsiniz.

Araç Kiralama

Malatya Erhaç Havalimanı’na gelmeden önce ön araştırma ve ön rezervasyon yaparak oldukça uygun fiyatlara bir araç kiralayabiliyorsunuz. Malatya’da uzun süre kalacaklar veya dilediği her an elinin altında bir araç olmasını isteyenler için oldukça mantıklı bir tercih olan kiralık araçlar toplu taşıma ile uğraşmak istemeyenler için de biçilmiş kaftan. Malatya Erhaç Havalimanı’nda ofisi olan ve ön rezervasyon yaptırdığınız takdirde siz indiğinizde hazır bir şekilde sizi bekleyecek araçları kiralayabileceğiniz en popüler ve en çok tercih edilen araç kiralama firmaları ise Avis (04222660076), Grand Rent A Car (04222660022), Meydan Oto Kiralama (04223243434) ve Meydan Taşımacılık (04223256060). Havalimanından bir araç kiraladığınız takdirde trafiğin durumuna göre 30 ila 40 dakika arasında şehir merkezine ulaşımınızı sağlayabiliyorsunuz.