Muşİstanbul

MuşİstanbulInvalid date
Aramayı Değiştir
Gidiş
Varış
Fiyat Grafiği

En Ucuz Muş - İstanbul Uçak Biletleri

Sonuç Bulunamadı

Üzgünüz, aradığınız kriterlere uygun uçuş bulunamadı.

En Ucuz İstanbul - Muş Uçak Biletleri

Sonuç Bulunamadı

Üzgünüz, aradığınız kriterlere uygun uçuş bulunamadı.

Şehir Merkezinden Muş Havalimanı’na Nasıl Gidilir?

Şehir merkezinden Muş Havalimanı'na gitmek istiyorsanız, belediye otobüsü ve minibüs seçeneklerini elemeniz gerekiyor. Bunların yerine toplu taşıma aracı olarak havalimanı servislerini kullanabilirsiniz. Eğer aceleniz varsa ya da daha konforlu bir yolculuk yapmak istiyorsanız taksi ve araç kiralama seçeneklerinden birini de tercih edebilirsiniz. Bunların yanı sıra havalimanı transfer hizmeti sunan bir otelde konaklıyorsanız, havalimanına nasıl gideceğinizi düşünmenize hiç gerek yok. Hangi ulaşım aracını seçerseniz seçin, trafik durumu ve yolcu sayısına bağlı olarak şehir merkezinden havalimanına ulaşım ortalama 20 - 30 dakika arası sürüyor.

Toplu Taşıma Araçları (Havalimanı Servisleri)

Havalimanı Servisleri

Şehir merkezinden Muş Havalimanı'na gitmek için toplu taşıma araçlarından en çok havalimanı servisleri tercih ediliyor çünkü başka toplu taşıma aracı havalimanı gitmiyor. Bu nedenle, ekonomik bir yolculuk yapmak istiyorsanız, Havaş'ın ya da Nurevşan Turizm'in araçlarıyla Muş Havalimanı'na gitmelisiniz. Genelde trafik olmayan Muş'ta havalimanı servisleriyle kolaylıkla havalimanına ulaşım sağlayabilirsiniz.

Özel Ulaşım Araçları (Taksi, Araç Kiralama, Transfer)

Taksi

Gece gündüz demeden aynı tarife üzerinden yolcuları bir yerden başka bir yere götürme görevini üstlenen taksiler, şehir merkezinden havalimanına gitmek isteyenlerin de en çok tercih ettiği özel ulaşım aracı olarak karşımıza çıkıyor. Şehir merkezi ile havalimanı arasında bulunan 18 kilometrelik mesafe sizleri korkutmasın çünkü burada taksi ücretleri, tatil yörelerindeki gibi katlamalı işlemiyor. Cüzi bir miktar ödeyerek Mu Havalimanı'na gidebilirsiniz. Dilerseniz şehir merkezinde bulunan taksi duraklarından herhangi bir tanesini arayarak taksi isteyebilir dilerseniz de sokağa çıktığınızda gördüğünüz boş bir taksiyi çevirerek yolculuğunuza başlayabilirsiniz. Özellikle uçağı kaçırma riskiyle karşı karşıya olanların taksilerin verdiği hizmetten mutlaka yararlanmaları gerekiyor.

Araç Kiralama

Şehir merkezinden havalimanına gitmek için araç kiralayabilirsiniz. Tabii yalnızca havalimanı yolculuğu için değil Muş'a gittiğinizde Muş'u özgürce dolaşmak, sürekli taksi parası ödememek ya da otobüs beklememek için oldukça makul bir seçenek olarak kabul ediliyor. Şehir merkezinde onlarca araç kiralama firması bulunsa da, eğer havalimanına gitmek istiyorsanız, orada bulunan firmaların bayilerinden araç kiralama yapmanız sizin için daha uygun olur. Muş Havalimanı'nda Muş Havalimanı Rent A Car, Asist Car Rental ve Avis gibi araç kiralama firmaları hizmet veriyor. Bu firmaların şehir merkezinde yer alan bayilerinin bir tanesinden araba kiralayabilirsiniz. Böylece havalimanına gittiğiniz firmanın bayisine aracı teslim edebilirsiniz.

Transfer

Şehir merkezinden havalimanına gitmek için konakladığınız otelin yetkililerine önceden uçağınızın saat kaçta kalkacağını bildirmeniz gerekiyor. Böylece yetkililer aracınızın, eğer iç hatlar yolculuğu yapacaksanız uçağınızın kalkmasına bir saat kala, dış hatlar yolculuğu yapacaksanız da bir buçuk saat öncesinden havalimanında bulunmasını sağlayacaklardır. Siz de havalimanına nasıl gideceğinizin derdine düşmeden sadece yolculuğunuzun tadını çıkarabilirsiniz.

Muş Havalimanı Hakkında

1992 senesinde sivil trafiğe açılan Muş Havalimanı, şehir merkezine 18 kilometre mesafede konumlanıyor. Her yol uçak ve yolcu sayısını arttıran havalimanı senelik ortalama 400 bin yolcunun durak noktası oluyor. Her gün İstanbul'dan ve Ankara'da düzenlenen aktarmasız uçuşlarla Muş'a seyahat edilebiliyor. Aynı zamanda Türkiye'nin, hatta dünyanın hemen hemen her noktasından İstanbul ya da Ankara aktarmalı uçuşlarla Muş'a seyahat etmek mümkün. Muş Havalimanı'nın terminal binası ise yaklaşık 2490 metrekarelik bir alanı kaplıyor.

 

İstanbul’da Ulaşım Hakkında

Sabiha Gökçen Havalimanı, geniş bir alana yayılmış olan dış ve iç hat terminalleriyle 2001 yılından beri verdiği taşımacılık hizmetleriyle Avrupa’nın en hızlı büyüyen havalimanlarından biri olarak da gösteriliyor. İstanbul’un Anadolu Yakası’nda yer alan Sabiha Gökçen Havalimanı; Taksim’e 50, Kadıköy’e ise 40 kilometre uzaklıkta yer alıyor. E-5 karayoluna sadece 5 kilometre uzaklıkta yer alan ve 25 milyon yolcuya hizmet verebilen Sabiha Gökçen Havalimanı; VIP salonları, otelleri, alışveriş mağazaları, seyahat acenteleri ve yeme içme alanlarıyla da göz doldurmayı başarıyor. Gerek Avrupa gerekse Anadolu yakasında onlarca farklı toplu taşıma aracı ile her gün milyonlarca insanı gitmek istediği yere ulaştıran İstanbul, dünyanın sayılı ulaştırma ağlarından birine sahip. Trafiği her ne kadar zaman zaman yoğun da olsa şehir içi ulaşımda hangi yolu veya hangi taşıtı kullanırsanız hedefinize daha hızlı ulaşabileceğinizi gösteren web tabanlı uygulamalar da mevcut. Tren, metro, Marmaray, otobüs, minibüs, taksi dolmuş ve İDO gibi onlarca toplu taşıma aracının yanında taksi ve Uber gibi özel taşıma araçlarıyla da istediğiniz her yere rahatlıkla ulaşabileceğiniz İstanbul’da Sabiha Gökçen Havalimanı’nın ulaşımı hakkında en sık sorulan soruları yanıtladık.

Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan Şehir Merkezine Nasıl Gidilir?

Pendik Deniz Otobüsü İskelesi ve Pendik Tren İstasyonu’na yaklaşık 15 kilometre mesafede konumlanan Sabiha Gökçen Havalimanı’na; Taksim’den 50 Kurtköy ve Kadıköy’den de 40 kilometrelik bir yolculuk sonucunda ulaşılabiliyor. Bu sebeple otobüs gibi toplu taşıma araçlarının yanında deniz otobüsü ve tren kullanarak da ulaşım sağlanabilen Sabiha Gökçen Havalimanı’na eğer aceleniz varsa araç kiralayarak veya taksi çağırarak da ulaşabilirsiniz.

Toplu Taşıma Araçları (Havabüs Otobüsleri, İETT Otobüsleri)

Havabüs Otobüsleri

Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan Taksim veya Kadıköy’e seyahat etmek isteyenler için ideal bir yol olan Havabüs otobüsleri gideceğiniz noktaya göre değişen bir ücrete de sahip. Havalimanı terminal binasının gelen katında çıkışın hemen karşısından kalkan ve üzerinde HAVATAŞ yazan beyaz otobüsler, havalimanından kalktıktan sonra direkt olarak Point Otel ve Taksim Divan Otel’in önüne gidiyor. 1. Levent, Dolapdere, Zincirlikuyu, Kavacık-FSM Köprüsü ve Taksim güzergâhlarında ilerleyen Havabüs otobüsleri, sabaha karşı 3’te başladığı seferlerine gece 1’de son veriyor. Yaklaşık 1,5 saat civarı süren bir yolculukla istediğiniz noktaya ulaşmanızı sağlayan bu otobüslerin bir diğer güzergâhı ise Kadıköy. Kadıköy Havabüsleri, rıhtımdaki İETT duraklarının önünden kalktıktan sonra Yeni Sahra, Tem bağlantılı yol ve Kadıköy güzergâhını takip ediyor. Sultanahmet’e gitmek için ise HAVATAŞ otobüsleriyle Kadıköy’e gittikten sonra Kadıköy-Eminönü vapuruna binerek Sirkeci durağına, oradan da tramvaya binerek Sultanahmet Meydanı’na ulaşabilirsiniz.

İETT Otobüsleri

Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan çıktıktan sonra kolaylıkla karşı yakaya geçerek Taksim’e ve diğer yakın ilçelere ulaşmanızı sağlayan İETT otobüsleri; E4 ve E3 otobüsleri ile Levent’e, E9 otobüsü ile Bostancı’ya, E10 otobüsü ile Kurtköy ve Kadıköy’e, E11 otobüsü ile Sultanahmet’e, E18 otobüsü ile Ümraniye ve Altunizade’ye, 16S Metrobüsü ile Uzunçayır’a, 132 numaralı otobüs ile Tepeören ve Kartal’a ve KM20 ile Pendik Metro’ya rahat bir ulaşım sunuyor. Gişelerden tek geçişlik olarak alabileceğiniz biletler ise gideceğiniz noktaya göre fiyat olarak değişkenlik gösteriyor. Öte yandan İstanbul’da daha uzun süre kalmayı planlıyorsanız, Mavi Kart veya İstanbul Kart alarak daha indirimli bir yolculuk yapma şansına da sahipsiniz.

Özel Ulaşım Araçları (Araç Kiralama, Taksi)

Araç Kiralama

Özel aracınızla en kısa ve rahat yoldan Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan İstanbul’un şehir merkezine gitmek için öncelikle 1,5 kilometre uzaklıkta yer alan TEM otoyolunu veya E5 Karayolunu kullanmanız gerekiyor. Ardından gideceğiniz istikâmetin tabela ve göstergelerini kullanarak İstanbul’un hemen her yerine rahatlıkla ulaşım sağlayabilirsiniz. Öte yandan araç kiralamak isterseniz havalimanının terminalinde hizmet veren onlarca araç kiralama firması mevcut. Bu firmalardan öne çıkanları ise RentGo, Sixt, Hertz ve Enterprise.

Taksi

Uber, özel ve paylaşımlı olmak üzere farklı türde hizmetlerinden yararlanabileceğiniz taksiler, Sabiha Gökçen Havalimanı’nda günün 24 saati olmak üzere her gün hizmet veriyor. Terminalin dışına çıktığınızda denk geleceğiniz taksilerin genellikle havalimanı taksileri olduğunu belirtmekte de fayda var. Bunun anlamı ise havalimanı taksilerinin kilometre başına sabit bir fiyat uyguluyor olması. Yani hangi taksiye binerseniz binin, taksinin tekerlek boyu ne olursa olsun vereceğiniz ücret değişmiyor. Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan Taksim Meydanı’na taksi ile ulaşım ise trafiğin durumuna göre ortalama 1 saat sürüyor.