İstanbulMuş

İstanbulMuşInvalid date
Aramayı Değiştir
Gidiş
Varış
Fiyat Grafiği

En Ucuz Muş - İstanbul Uçak Biletleri

Sonuç Bulunamadı

Üzgünüz, aradığınız kriterlere uygun uçuş bulunamadı.

Şehir Merkezinden Sabiha Gökçen Havalimanı’na Nasıl Gidilir?

Pendik Tren İstasyonu ve Pendik Deniz Otobüsü İskelesi’ne yaklaşık 15 kilometre mesafede konumlanan Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan şehir merkezine gitmek için yaklaşık 50 kilometrelik bir yolculuk yapmak gerekiyor. Öte yandan otobüs gibi toplu taşıma araçlarının yanında deniz otobüsü ve tren kullanarak da şehir içine ulaşabileceğiniz gibi eğer aceleniz varsa araç kiralayarak veya taksi çağırarak da rahatlıkla ulaşımınızı sağlayabilirsiniz.

Toplu Taşıma Araçları (Havabüs Otobüsleri, İETT Otobüsleri)

Havabüs Otobüsleri

Taksim veya Kadıköy’den Sabiha Gökçen Havalimanı’na seyahat etmek isteyenler için ideal bir yol olan Havabüs otobüsleri bulunduğunuz noktaya göre değişen bir ücrete sahip. Point Otel ve Divan Otel’in önünden kalkan beyaz renkli HAVATAŞ otobüsleri, sizleri havalimanı terminal binasının gelen katında çıkışın hemen karşısında bırakıyor. 1. Levent, Dolapdere, Zincirlikuyu, Kavacık-FSM Köprüsü ve Taksim güzergâhlarında ilerleyen Havabüs otobüsleri, sabaha karşı 3’te başladığı seferlerine gece 1’de son veriyor. Bindiğiniz noktaya göre yaklaşık 1,5 saat civarı süren bir yolculukla Sabiha Gökçen Havalimanı’na ulaşmanızı sağlayan bu otobüslerin bir diğer kalkış noktası ise Kadıköy. Kadıköy Havabüsleri, Yeni Sahra, Tem bağlantılı yol ve Kadıköy güzergâhını takip ederek Sabiha Gökçen Havalimanı’na ulaşıyor. Sultanahmet’ten Sabiha Gökçen Havalimanı’na gitmek isteyenler ise tramvaya binerek Sirkeci durağına, sonra Eminönü-Kadıköy vapurunu kullanıp son olarak da HAVATAŞ otobüslerine binerek yolculuklarını tamamlayabilirler.

İETT Otobüsleri

Levent’ten E4 ve E3 otobüsleri ile Botancı’dan E9 otobüsü ile Kadıköy ve Kurtköy’den E10 otobüsü ile Sultanahmet’ten E11 otobüsü ile Altunizade ve Ümraniye’den E18 otobüsü ile Uzunçayır’dan 16S Metrobüsü ile Kartal ve Tepeören’den 132 numaralı otobüs ile ve Pendik Metro’dan KM20 ile rahatlıkla Sabiha Gökçen Havalimanı’na ulaşım sağlayabilirsiniz. Gişelerden tek geçişlik olarak alabileceğiniz biletler ise aldığınız noktaya göre fiyat olarak değişkenlik gösterebiliyor. Öte yandan İstanbul’da daha uzun süre kalmayı planlıyorsanız, Mavi Kart veya İstanbul Kart alarak kaldığınız süre içerisinde daha indirimli ve sorunsuz bir şekilde ulaşımınızı sağlayabilirsiniz.

Özel Ulaşım Araçları (Araç Kiralama, Taksi)

Araç Kiralama

Gerek Avrupa gerekse Anadolu yakalarının merkezlerinde bulabileceğiniz dünyaca ünlü araç kiralama şirketleri mevcut. Eğer kendi aracınız yoksa bu şirketlerin birinden araç kiralayarak havalimanına ulaştığınızda aracı burada bırakabiliyorsunuz. Bu araç kiralama şirketlerinden öne çıkanlarını ise Windy Car Rental, Rent Go, Sun, Europark, Sixt, Europcar, Hertz, Budget, Dollar, Avis, Thrifty olarak sıralayabiliriz. Özel bir araçla Sabiha Gökçen Havalimanı’na gitmek isteyenler ve kısıtlı zamanı olanlar için ise E5 veya TEM otoyolunu tavsiye ediyoruz. Zira diğer yollar kilometre bazında daha kısa olsalar bile yoğun trafik sebebiyle yolda geçirdiğiniz süre iki hatta üç katına çıkabiliyor. Öte yandan otelde konaklayacaksanız önceden görüştüğünüz takdirde otelin shuttle hizmetinden yararlanabileceğinizi de hatırlatmadan geçmeyelim.

Taxi

Uber, özel ve paylaşımlı olmak üzere farklı türde hizmetlerinden yararlanabileceğiniz taksiler, İstanbul’un dört bir yanında 7/24 hizmet veriyor. Avrupa Yakası’ndan Sabiha Gökçen Havalimanı’na taksi ile gitmek her ne kadar pahalı da olsa paylaşımlı taksi kullanılarak bu fiyat aşağılara çekilebilir. Havaalanının Pendik’ten 12, Taksim Meydanı’ndan ise yaklaşık 50 kilometre uzakta olduğunu düşünürsek seçim sizin. Öte yandan Sawkoop bünyesinde hizmet veren ve havalimanı için sabit bir tarife uygulayan taksileri de internetten rahatlıkla bulabileceğiniz numaralar sayesinde çağırabilirsiniz. Gittiğiniz yol ne kadar uzak olsa da sabit bir fiyat tarifesi izledikleri için bu taksileri rahatlıkla tercih edebilirsiniz.

Muş'ta Ulaşım Hakkında

Hem doğal hem de tarihi güzellikleriyle Doğu Anadolu Bölgesi'nin saklı bahçesi olan Muş, her geçen yıl ziyaretçi sayısını arttırıyor. Kara yolu, hava yolu ve demir yolu ile turistlere pek çok ulaşım imkanı sunan Muş'ta şehir içi ulaşım da bir hayli gelişmiş durumda. Geçtiğimiz yıllarda şehir içi ulaşımda yaşanan sıkıntılar, yerel halkı isyan ettirme noktasına getirse de, Muş Valiliği'nin sıkı çalışması sonucu bu problemler giderilmiş. Günümüzde ise belediye otobüsleri, taksiler ve minibüslerin kullanıldığı şehir içi ulaşım bir hayli ekonomik.

Muş Havalimanı'ndan Şehir Merkezine Nasıl Gidilir?

Muş Havalimanı ile şehir merkezi arasında yaklaşık 18 kilometrelik bir mesafe bulunuyor. Şehir içi ulaşımda en çok minibüsler ve belediye otobüsleri tercih edilse de bu toplu taşıma araçları ile maalesef Muş Havalimanı'ndan Şehir merkezine yolculuk edilemiyor. Bunların yerine taksiler, araç kiralama firmaları ve havalimanı servisleri hizmet veriyor. Aynı zamanda konaklayacağınız otelin havalimanı transfer hizmeti olması durumunda şehir merkezine nasıl gideceğinizi düşünmenize hiç gerek kalmıyor. Taksi ve araç kiralama yöntemlerini tercih ederseniz havalimanından şehir merkezine ulaşmanız ortalama 20 - 25 dakika sürüyor. Havalimanı servislerinde ise bu süre 30 dakikayı bulabiliyor.

Toplu Taşıma Araçları (Havalimanı Servisleri)

Havalimanı Servisleri: Muş Havalimanı'ndan şehir merkezine giden minibüs ya da belediye otobüsü gibi araçlar bulunmadığından havalimanı servisleri, toplu taşıma aracı olarak kullanabileceğiniz tek ulaşım şekli. Türkiye'nin çoğu havalimanında olduğu gibi Muş'ta da havalimanı servisi olarak Havaş hizmet veriyor. Havaş'ın yanı sıra Nurevşan Turizm'in araçlarıyla da şehir merkezine ulaşım sağlayabilirsiniz. Havalimanı servisleri hakkında detaylı bilgi almak istiyorsanız 0436 250 00 11 numaralı telefondan Havaş'ı, 0436 212 86 82 ve 0436 212 86 83 numaralarından da Nurevşan Turizm Seyahat Acentesini arayabilirsiniz.

Özel Ulaşım Araçları (Taksi, Araç Kiralama ve Transfer)

Taksi

Muş Havalimanı'ndan şehir merkezine yolculuk etmek isteyen kişilerin en çok tercih ettiği özel ulaşım aracı olan taksiler, haftanın 7 günü ve günün 24 saati müşterilerine en kaliteli hizmeti verebilmek için canla başla çalışıyorlar. Hem gündüz hem de gece aynı fiyat tarifesi üzerinden şehir merkezine gidebileceğiniz taksilerle yolculuk ortalama 20 - 25 dakika arası sürüyor. Dilerseniz uçağınız indikten sonra terminalden çıkar çıkmaz yolcu bekleyen taksilerden bir tanesini çevirerek gitmek istediğiniz yere yolculuğunuza başlayabilirsiniz, dilerseniz de şehir merkezinde bulunan diğer taksi duraklarından herhangi bir tanesini arayarak havalimanına taksi isteyebilirsiniz. Herhangi bir sorun, istek ya da şikayet durumunda Muş Havaalanı Taksi Durağı'na 0436 217 01 32 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz.

Araç Kiralama

Taksilere alternatif olarak kullanılan bir diğer ulaşım şekli olan araç kiralama, diğer taşıma araçlarına göre bazı artı yönler de barındırıyor. Araç kiraladığınız takdirde havalimanından gitmek istediğiniz yere yola çıktığınızda, eğer aceleniz yoksa yol üstünde ilginizi çeken ya da görmek istediğiniz, sizde merak uyandıran yerleri gezebilirsiniz. Ulaşım özgürlüğünüz tamamen sizin elinizde olur. Muş Havalimanı'nda bulunan üç farklı araç kiralama firmasından herhangi bir tanesini seçerek size en uygun aracı kiralayabilirsiniz. Üstelik araç kiraladığınız takdirde şehir merkezine en fazla 25 dakikada gidebilirsiniz. Eğer erken rezervasyon yaptırırsanız ve aracı teslim alacağınız ve teslim edeceğiniz tarihleri net bir şekilde belirtirseniz, firmaların size özel sundukları fırsatlardan da yararlanabilirsiniz.

Transfer

Havalimanı transfer yolcular için en rahat ulaşım şekli olsa da, bu hizmetten yaralanabilmek için konaklamayı planladığınız otelden havalimanı transferi yapıp yapmadıklarını öğrenmeniz gerekiyor. Eğer transfer hizmeti bulunuyorsa, yolculuğa başlamadan en az bir gün önce otelinizi arayarak uçağınız saat kaçta havalimanına ineceğini otel yetkililerine bildirmeniz gerekiyor. Böylece uçağınız iner inmez, sizi bekleyen arabaya binerek otelinizin yolunu tutabilirsiniz.