Nevşehirİstanbul

NevşehirİstanbulInvalid date
Aramayı Değiştir
Gidiş
Varış
Fiyat Grafiği

En Ucuz Nevşehir - İstanbul Uçak Biletleri

Sonuç Bulunamadı

Üzgünüz, aradığınız kriterlere uygun uçuş bulunamadı.

En Ucuz İstanbul - Nevşehir Uçak Biletleri

Sonuç Bulunamadı

Üzgünüz, aradığınız kriterlere uygun uçuş bulunamadı.

Turistik Merkezlerden Nevşehir Kapadokya Havalimanı’na Nasıl Gidilir?

Nevşehir Kapadokya Havalimanı’na 30 kilometre uzaklıkta konumlanan Nevşehir’in merkezinden Nevşehir Kapadokya Havalimanı’na ulaşmak için kullanabileceğiniz birçok farklı ulaşım yöntemi mevcut. Eğer toplu taşıma araçları vasıtasıyla Kapadokya’nın diğer bölgelerinden veya Nevşehir’in merkezinden Nevşehir Kapadokya Havalimanı’na direkt olarak ulaşmak istiyorsanız seçiminizi otobüslerden yana kullanabilirsiniz. Öte yandan bazı turizm firmaları da şehir içinden veya çevredeki illerden havalimanından servisler düzenliyor. Nevşehir Kapadokya Havalimanı’ndan 40 kilometre uzaklıkta yer alan Göreme’den otobüsler aracılığıyla Nevşehir Kapadokya Havalimanı’na gitmeniz trafiğin durumuna göre 1,5 saat sürebiliyor. Kapadokya’nın en çok ziyaretçi çeken yerlerinin başını çeken Ürgüp’ten Nevşehir Kapadokya Havalimanı’na gitmek için ise yine 1,5 saatlik bir yolculuğu göze almanız gerekiyor.

Ürgüp’ten Nevşehir Kapadokya Havalimanı’na Nasıl Gidilir?

Ürgüp’ten Nevşehir Kapadokya Havalimanı’na direkt olarak otobüs hizmeti olmasa da öncelikle Nevşehir’in merkezine giderek ardından aktarmayla Nevşehir Kapadokya Havalimanı’na rahatlıkla gidebiliyorsunuz. Kâmil Koç gibi büyük firmaların da Ürgüp’ten havalimanına gitmenizi sağlayacak seferleri mevcut. Otobüs vasıtasıyla Ürgüp’ten Nevşehir’in merkezine gitmeniz ise yaklaşık 45 dakika sürüyor. Öte yandan çeşitli minibüsler ve özel ulaşım araçlarını kullanarak da zahmetsiz bir şekilde Nevşehir Kapadokya Havalimanı’na gidebiliyorsunuz. Eğer havalimanı servislerini kullanmak isterseniz Türk Hava Yolları veya AnadoluJet gibi firmaların özel servislerinden de faydalanabilirsiniz. Yine havalimanında da şubesi bulunan İpektur Turizm sayesinde belirli saatlerde direkt olarak Nevşehir Kapadokya Havalimanı’na gitme şansını yakalayabiliyorsunuz.

Avanos’tan Nevşehir Kapadokya Havalimanı’na Nasıl Gidilir?

Avanos’tan Nevşehir Kapadokya Havalimanı’na aktarmasız bir şekilde gitmenizi sağlayan bir toplu taşıma aracı ne yazık ki bulunmuyor. Avanos’tan Nevşehir Kapadokya Havalimanı’na gitmek istediğiniz takdirde öncelikle Nevşehir’in merkezine gitmeniz ardından belediye otobüslerine binmeniz gerekiyor. Öte yandan yerli ve yabancı turistlere hizmet vermek için yarışan özel servisler sayesinde Avanos’tan Nevşehir Kapadokya Havalimanı’na direkt olarak gidebiliyorsunuz. Fakat havalimanı servisleri vasıtasıyla Avanos’tan Nevşehir Kapadokya Havalimanı’na ulaşmak mümkün değil.

Göreme’den Nevşehir Kapadokya Havalimanı’na Nasıl Gidilir?

Avanos’la aynı kaderi paylaşan Göreme’den de ne yazık ki Nevşehir Kapadokya Havalimanı’na direkt olarak ulaşım sağlayan bir belediye otobüsü yok. Hal böyle olunca öncelikle Nevşehir’in merkezine gitmeniz gerekiyor. Ardından aktarma yaparak Nevşehir Kapadokya Havalimanı’na gidebiliyorsunuz. Öte yandan havalimanı servisleri aracılığıyla Göreme’den zahmetsiz bir şekilde Nevşehir Kapadokya Havalimanı’na ulaşım sağlayabiliyorsunuz. Fakat servis saatlerinin çok sık olmadığını da belirtmek gerek. Zira kucağınızın kalkmasına kısıtlı bir zaman kaldığında servisler için bekleyeceğiniz süre canınızı sıkabilir.

Uçhisar’dan Nevşehir Kapadokya Havalimanı’na Nasıl Gidilir?

Ne yazık ki Uçhisar’dan Nevşehir Kapadokya Havalimanı’na direkt olarak çalışan bir belediye otobüsü bulunmuyor. Eğer Uçhisar’dan Nevşehir Kapadokya Havalimanı’na gitmek istiyorsanız öncelikle Nevşehir’in merkezine gidip ardından aktarma yapmanız gerekiyor. Nevşehir ve Uçhisar arasında hizmet veren belediye otobüsleri ise sabah 7’den akşam 7’ye kadar çalışıyor. Öte yandan pek sık olmamakla beraber Uçhisar’dan Nevşehir Kapadokya Havalimanı’na gitmek için havalimanı servislerini de kullanabiliyorsunuz. AnadoluJet ve Türk Hava Yolları gibi firmaların özel servislerinden yararlanarak aktarma yapmadan Nevşehir Kapadokya Havalimanı’na ulaşımınızı sağlayabiliyorsunuz.

Özel Ulaşım Araçları

Taksi

Uçağınızın kalkış saatine kısıtlı bir zaman kaldıysa tercih edebileceğiniz araçların başında taksiler geliyor. Uçuş saatleriyle koordineli bir şekilde çalışan S.S 30 numaralı Kapadokya Motorlu Taşımacılık Kooperatifi’nin taksilerinden birine binerek şehrin hemen her yerinden Nevşehir Kapadokya Havalimanı’na oldukça hızlı bir şekilde ulaşımınızı sağlayabiliyorsunuz. Ürgüp ve Göreme’den Nevşehir Kapadokya Havalimanı’na gitmek taksiler vasıtasıyla yaklaşık 45 dakika sürüyor. Taksiyi paylaşımlı bir biçimde kullandığınız takdirde ise oldukça makul fiyatlara yolculuk yapabiliyorsunuz.

Araç Kiralama

Aracınızı kiralayıp Kapadokya merkezinin yanında çevre il ve ilçeleri de gezdikten sonra dönüş vakti geldiyse Nevşehir Kapadokya Havalimanı’na ulaşım için dert etmenize gerek yok. Nevşehir Kapadokya Havalimanı’ndan kiraladığınız araçları döneceğiniz son ana kadar kullanıp uçağınız kalkmadan hemen önce teslim edebiliyorsunuz. Bu sayede hiçbir şekilde vakit kaybetmemiş ve konforlu bir şekilde seyahat etmiş oluyorsunuz. Toplu bir şekilde seyahat ediyorsanız taksilerden daha ucuza gelen bu seçenek sayesinde dilediğiniz vakitte beklemeden Nevşehir Kapadokya Havalimanı’na gitme şansını da elde etmiş oluyorsunuz. Nevşehir Kapadokya Havalimanı’nda bulabileceğiniz en popüler ve en çok tercih edilen araç kiralama firmaları ise ARTI Turizm, BE-PA Otomotiv, Avis ve Çapacı Rent A Car. Öte yandan sadece havalimanına gitmek için araç kiralamak istiyorsanız Nevşehir’in merkezinde yer alan Star, Gezegen, Uzmaneller ve Altan gibi firmalar da size yardımcı olacaktır.

Transfer

Eğer toplu taşıma araçlarını kullanmak istemiyorsanız veya daha konforlu ve hızlı bir ulaşım yolu arıyorsanız transfer araçları tercih edebileceğiniz en iyi ulaşım yöntemi. Popülerliğini gittikçe artıran ve lüks araçlarla ulaşım hizmeti sunan transfer firmalarına internet üzerinden rezervasyon yaptırarak ya da telefon vasıtasıyla ulaşabiliyorsunuz. Bineceğiniz noktayı belirledikten sonra istediğiniz saatte kapınızda olacak transfer aracı sayesinde zahmetsiz ve konforlu bir şekilde Nevşehir Kapadokya Havalimanı’na gitme şansını yakalayabiliyorsunuz. Öte yandan tercih ettiğiniz otelin veya havayolu firmasının da böyle bir hizmeti olup olmadığını sormanızda fayda var.

Nevşehir Kapadokya Havalimanı Hakkında

Tuzköy adıyla 15 Kasım 1998’de kurulan Nevşehir Kapadokya Havalimanı, aynı zamanda uluslararası sınır kapısı olma unvanını da elinde bulunduruyor. İstanbul Atatürk Havalimanı, Sabiha Gökçen Havalimanı ve İzmir Adnan Menderes Havalimanı’ndan direkt olarak ulaşım sağlayabileceğiniz Nevşehir Kapadokya Havalimanı’na bazı dönemlerde İspanya ve Yunanistan’dan da charter uçuşlar gerçekleştiriliyor. Yılda ortalama 700 bin yolcuya hizmet veren Nevşehir Kapadokya Havalimanı, işletmesi Devlet Hava Meydanları İşletmesi Genel Müdürlüğü tarafından yapılan 12 havalimanından biri olma özelliğine de sahip. Dış hatlar ve iç hatlar olmak üzere iki yolcu terminali bulunan Nevşehir Kapadokya Havalimanı’na aktarmasız bir biçimde ulaşmak için tercih edebileceğiniz havayolu firmaları ise AnadoluJet, Pegasus Havayolları ve Türk Hava Yolları. 400 araç kapasiteli bir otoparka sahip olan Nevşehir Kapadokya Havalimanı’nda hediyelik eşya dükkânları, marketler, postane, VIP/CIP salonları ve yeme içme mekânları da bulunuyor.

İstanbul’da Ulaşım Hakkında

Sabiha Gökçen Havalimanı, geniş bir alana yayılmış olan dış ve iç hat terminalleriyle 2001 yılından beri verdiği taşımacılık hizmetleriyle Avrupa’nın en hızlı büyüyen havalimanlarından biri olarak da gösteriliyor. İstanbul’un Anadolu Yakası’nda yer alan Sabiha Gökçen Havalimanı; Taksim’e 50, Kadıköy’e ise 40 kilometre uzaklıkta yer alıyor. E-5 karayoluna sadece 5 kilometre uzaklıkta yer alan ve 25 milyon yolcuya hizmet verebilen Sabiha Gökçen Havalimanı; VIP salonları, otelleri, alışveriş mağazaları, seyahat acenteleri ve yeme içme alanlarıyla da göz doldurmayı başarıyor. Gerek Avrupa gerekse Anadolu yakasında onlarca farklı toplu taşıma aracı ile her gün milyonlarca insanı gitmek istediği yere ulaştıran İstanbul, dünyanın sayılı ulaştırma ağlarından birine sahip. Trafiği her ne kadar zaman zaman yoğun da olsa şehir içi ulaşımda hangi yolu veya hangi taşıtı kullanırsanız hedefinize daha hızlı ulaşabileceğinizi gösteren web tabanlı uygulamalar da mevcut. Tren, metro, Marmaray, otobüs, minibüs, taksi dolmuş ve İDO gibi onlarca toplu taşıma aracının yanında taksi ve Uber gibi özel taşıma araçlarıyla da istediğiniz her yere rahatlıkla ulaşabileceğiniz İstanbul’da Sabiha Gökçen Havalimanı’nın ulaşımı hakkında en sık sorulan soruları yanıtladık.

Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan Şehir Merkezine Nasıl Gidilir?

Pendik Deniz Otobüsü İskelesi ve Pendik Tren İstasyonu’na yaklaşık 15 kilometre mesafede konumlanan Sabiha Gökçen Havalimanı’na; Taksim’den 50 Kurtköy ve Kadıköy’den de 40 kilometrelik bir yolculuk sonucunda ulaşılabiliyor. Bu sebeple otobüs gibi toplu taşıma araçlarının yanında deniz otobüsü ve tren kullanarak da ulaşım sağlanabilen Sabiha Gökçen Havalimanı’na eğer aceleniz varsa araç kiralayarak veya taksi çağırarak da ulaşabilirsiniz.

Toplu Taşıma Araçları (Havabüs Otobüsleri, İETT Otobüsleri)

Havabüs Otobüsleri

Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan Taksim veya Kadıköy’e seyahat etmek isteyenler için ideal bir yol olan Havabüs otobüsleri gideceğiniz noktaya göre değişen bir ücrete de sahip. Havalimanı terminal binasının gelen katında çıkışın hemen karşısından kalkan ve üzerinde HAVATAŞ yazan beyaz otobüsler, havalimanından kalktıktan sonra direkt olarak Point Otel ve Taksim Divan Otel’in önüne gidiyor. 1. Levent, Dolapdere, Zincirlikuyu, Kavacık-FSM Köprüsü ve Taksim güzergâhlarında ilerleyen Havabüs otobüsleri, sabaha karşı 3’te başladığı seferlerine gece 1’de son veriyor. Yaklaşık 1,5 saat civarı süren bir yolculukla istediğiniz noktaya ulaşmanızı sağlayan bu otobüslerin bir diğer güzergâhı ise Kadıköy. Kadıköy Havabüsleri, rıhtımdaki İETT duraklarının önünden kalktıktan sonra Yeni Sahra, Tem bağlantılı yol ve Kadıköy güzergâhını takip ediyor. Sultanahmet’e gitmek için ise HAVATAŞ otobüsleriyle Kadıköy’e gittikten sonra Kadıköy-Eminönü vapuruna binerek Sirkeci durağına, oradan da tramvaya binerek Sultanahmet Meydanı’na ulaşabilirsiniz.

İETT Otobüsleri

Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan çıktıktan sonra kolaylıkla karşı yakaya geçerek Taksim’e ve diğer yakın ilçelere ulaşmanızı sağlayan İETT otobüsleri; E4 ve E3 otobüsleri ile Levent’e, E9 otobüsü ile Bostancı’ya, E10 otobüsü ile Kurtköy ve Kadıköy’e, E11 otobüsü ile Sultanahmet’e, E18 otobüsü ile Ümraniye ve Altunizade’ye, 16S Metrobüsü ile Uzunçayır’a, 132 numaralı otobüs ile Tepeören ve Kartal’a ve KM20 ile Pendik Metro’ya rahat bir ulaşım sunuyor. Gişelerden tek geçişlik olarak alabileceğiniz biletler ise gideceğiniz noktaya göre fiyat olarak değişkenlik gösteriyor. Öte yandan İstanbul’da daha uzun süre kalmayı planlıyorsanız, Mavi Kart veya İstanbul Kart alarak daha indirimli bir yolculuk yapma şansına da sahipsiniz.

Özel Ulaşım Araçları (Araç Kiralama, Taksi)

Araç Kiralama

Özel aracınızla en kısa ve rahat yoldan Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan İstanbul’un şehir merkezine gitmek için öncelikle 1,5 kilometre uzaklıkta yer alan TEM otoyolunu veya E5 Karayolunu kullanmanız gerekiyor. Ardından gideceğiniz istikâmetin tabela ve göstergelerini kullanarak İstanbul’un hemen her yerine rahatlıkla ulaşım sağlayabilirsiniz. Öte yandan araç kiralamak isterseniz havalimanının terminalinde hizmet veren onlarca araç kiralama firması mevcut. Bu firmalardan öne çıkanları ise RentGo, Sixt, Hertz ve Enterprise.

Taksi

Uber, özel ve paylaşımlı olmak üzere farklı türde hizmetlerinden yararlanabileceğiniz taksiler, Sabiha Gökçen Havalimanı’nda günün 24 saati olmak üzere her gün hizmet veriyor. Terminalin dışına çıktığınızda denk geleceğiniz taksilerin genellikle havalimanı taksileri olduğunu belirtmekte de fayda var. Bunun anlamı ise havalimanı taksilerinin kilometre başına sabit bir fiyat uyguluyor olması. Yani hangi taksiye binerseniz binin, taksinin tekerlek boyu ne olursa olsun vereceğiniz ücret değişmiyor. Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan Taksim Meydanı’na taksi ile ulaşım ise trafiğin durumuna göre ortalama 1 saat sürüyor.

İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı