RomaChicago

RomaChicagoInvalid date
Aramayı Değiştir
Gidiş
Varış
Fiyat Grafiği

En Ucuz Roma - Chicago Uçak Biletleri

Sonuç Bulunamadı

Üzgünüz, aradığınız kriterlere uygun uçuş bulunamadı.

En Ucuz Chicago - Roma Uçak Biletleri

Sonuç Bulunamadı

Üzgünüz, aradığınız kriterlere uygun uçuş bulunamadı.

Şehir Merkezinden Roma Fiumicino Havalimanı'na Nasıl Gidilir?

Şehir merkezi ile Roma Fiumicino Havalimanı arasında bulunan 38 kilometrelik mesafede kullanabileceğiniz birçok ulaşım aracı hizmet veriyor. Bunlardan en ekonomik olanları toplu taşıma araçları. Roma havaalanı treni, Terravision otobüsü, SIT bus shuttle ve belediye otobüsü iki güzergah arasında hizmet veren toplu taşıma araçları olarak ön plana çıkarken, özel ulaşım araçlarından taksi, araç kiralama ve transfer seçeneklerinden de yararlanabilirsiniz.

Toplu Taşıma Araçları (Roma Havaalanı Treni, Terravision Otobüsü, SIT Bus Shuttle, Belediye Otobüsü)

Roma Havaalanı Treni

Kent merkezinden Roma Fiumicino Havalimanı arasında iki farklı tren hizmet veriyor. Leonardo Express, 06:23 - 23:23 saatleri arasında, Termini Tren İstasyonu'ndan hareket ediyor. Yoğunluk yaşanan saatlerde 15 dakikada bir kalkan tren, nispeten daha sakin günlerde ise 30 dakikada bir kalkıyor. Kent merkezinden Leonardo Express ile Roma Fiumicino Havalimanı'na 30 - 35 dakika içerisinde ulaşabilirsiniz. Diğer bir tren seçeneği olan FL1 banliyö treni ise Leonardo Express'e göre daha yavaş, ancak daha ucuz. Ayrıca, tramvay veya metrodan aktarma yapmanız gerekiyor. Kent merkezinden metro ile Ostiense veya Tiburtina istasyonlarına ya da 8 numaralı tramvayla Trastevere'ye gelerek FL1 banliyö trenini kullanabilirsiniz. Bu trenler, hafta içi her 15 dakikada bir, hafta sonu ve resmi tatillerde ise her 30 dakikada bir hareket ediyor. Kent merkezinden FL1 banliyö treni ile Roma Fiumicino Havalimanı'na gitmekse ortalama 50 - 60 dakika sürüyor.

Terravision Otobüsü

Roma Termini'den hareket eden Terravision otobüsü ile kent merkezinden Roma Fiumicino Havalimanı'na ortalama 50 - 60 dakika içerisinde gidebilirsiniz. Gündüz vakti her 30 dakikada bir düzenlenen seferlerle havalimanının 3. terminal binasına ulaşabilirsiniz. Tek yön bileti 5 Avro iken, gidiş - dönüş bileti ise 9 Avro.
SIT Bus Shuttle: Dilerseniz Vatikan'dan, dilerseniz de Termini Tren Garı'ndan binebileceğiniz SIT Bus Shuttle, saat 07:45 ile 23:50 aralığında hizmet veriyor. Her 30 dakikada bir hareket eden servislerle havalimanının 3. terminal binasına ulaşabilirsiniz. Termini Tren Garı'ndan SIT Bus Shuttle ile Roma Fiumicino Havalimanı'na gitmek ortalama 45 - 50 dakika sürerken, Vatikan'dan havalimanına gitmekse ortalama 55 - 60 dakika sürüyor.

Belediye Otobüsü

Kent merkezinden Roma Fiumicino Havalimanı'na gitmenin en ekonomik yolu olan belediye otobüsleri ile Roma Fiumicino Havalimanı'na kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Haftanın 7 günü ve günün 24 saati hizmet veren otobüslere binmek için ödemeniz gereken bilet fiyatı ise 4.50 Avro. Kent merkezinden belediye otobüsüyle Roma Fiumicino Havalimanı'na gitmekse ortalama 60 - 70 dakika sürüyor.

Özel Ulaşım Araçları (Taksi, Araç Kiralama, Transfer)

Taksi

Şehir merkezinden Roma Fiumicino Havalimanı'na gitmenin en rahat yolu olan taksiler, taban fiyattan ücretlendirme yaptıkları için ortalama 45 - 50 Avro bedelle havalimanına ulaşabilirsiniz. Dilerseniz şehir merkezinde yer alan taksi duraklarından; Consorzio AssoTaxi (+39 06 5184 1788), Compagnia Taxi (+39 06 2780 1278), Rome Taxi (+39 06 9295 6519), Taxi Prati-Trionfale (+39 06 361 2472) herhangi bir tanesini arayarak bulunduğunuz yere taksi çağırabilir, dilerseniz de sokaktan geçen boş bir taksiyi çevirerek seyahatinizi tamamlayabilirsiniz. Şehir merkezinden taksiyle Roma Fiumicino Havalimanı'na gitmek ortalama 40 - 45 dakika sürüyor.

Araç Kiralama

İtalya'ya seyahat eden turistler tarafından sıklıkla başvurulan bir yöntem olan araç kiralama seçeneği ile ulaşım özgürlüğünüzü elinize alabilirsiniz. Şehir merkezinde yer alan araç kiralama firmalarıyla görüşerek rezervasyonunuzu yaptırabilirsiniz. Fakat, araç kiralamayı düşündüğünüz firmanın havalimanında şubesi bulunması dikkat edin. Eğer, havalimanında şubesi bulunmuyorsa firma, aracı havalimanından almak için sizden ekstra ücret talep edebiliyor. Roma Fiumicino Havalimanı'nda; Hertz, Avis, Budget, Goldcar, Sixt, Noleggio Auto, Firefly, Locauto, Europcar, Win Rent, ACE Rent a Car, Maggiore, Thrifty ve Autonoleggio araç kiralama firmalarının ofisleri bulunuyor. Üstelik, ön rezervasyon yaptırmanız durumunda firmaların size özel sundukları indirim ve kampanyalardan da yararlanabilirsiniz. Şehir merkezinden kiraladığınız araçla Roma Fiumicino Havalimanı'na gitmekse ortalama 45 - 50 dakika sürüyor.

Roma Fiumicino Havalimanı Hakkında

İtalya'nın en işlek, Avrupa'nın da en işlek 8. havalimanı olma unvanını taşıyan Roma Fiumicino Havalimanı, yılda ortalama 40 milyon yolcuya ev sahipliği yapıyor. 1961 senesinde hizmete açılan havalimanının T1, T2, T3 ve T4 olmak üzere dört ayrı terminal binası bulunuyor. Yurt dışında pek çok ülkeden direkt uçuşların düzenlendiği Roma Fiumicino Havalimanı'na Türkiye'den de Türk Hava Yolları ve Pegasus firmaları aktarmalı ve aktarmasız uçuşlar düzenliyorlar.