ParisBerlin

ParisBerlinInvalid date
Aramayı Değiştir
Gidiş
Varış
Fiyat Grafiği

En Ucuz Paris - Berlin Uçak Biletleri

Sonuç Bulunamadı

Üzgünüz, aradığınız kriterlere uygun uçuş bulunamadı.

En Ucuz Berlin - Paris Uçak Biletleri

Sonuç Bulunamadı

Üzgünüz, aradığınız kriterlere uygun uçuş bulunamadı.

Şehir Merkezinden Paris ORLY Havalimanı'na Nasıl Gidilir?

Kent merkezinden Paris ORLY Havalimanı'na gitmek için katedilmesi gereken 15 kilometrelik güzergâh üzerinden birçok ulaşım aracı hizmet sağlıyor. Air France Otobüsleri, Noctilien Night Bus, tramvay, Orlybus, RER Orlyval treni bu güzergahta kullanabileceğiniz toplu taşıma araçları. Acelesi olanlar veya uçağı kaçırma riskiyle karşı karşıya kalanlarsa genellikle taksi alternatifini tercih ediyor. Tüm bunların dışında araç kiralama ve transfer seçeneklerinden de faydalanabilirsiniz.

Toplu Taşıma Araçları (Air France Otobüsleri, Noctilien Night Bus, Tramvay, Orlybus, RER - Orlyval Treni)

Air France Otobüsleri

Kent merkezinde Zafer Takı'ndan hareket eden Air France Otobüsleri ile Paris ORLY Havalimanı'na gitmek oldukça kolay. Her dakikada bir sefer düzenleyen otobüslere binebilmek için gerekli olan bileti internet üzerinden temin edebileceğiniz gibi otobüs şoföründen de satın alabilirsiniz. Yeni adı Lu Bus Direct olan Air France Otobüsleri ile şehir merkezinden Paris ORLY Havalimanı'na gitmek ortalama 45 - 50 dakika sürüyor.

Noctilien Night Bus

Şehir merkezinden Paris ORLY Havalimanı'na gece saat 01.00'den sonra toplu taşıma aracı bulunmadığı için bu güzergahta Noctilien Night Bus hizmet veriyor. 3 farklı hat üzerinden hizmet veren bu otobüslerden Noctilien N131 ve Noctilien N31 numaralı olanları Paris Gare de Lyon'dan, Noctilien N144 numaralı olan ise Paris Est'ten hareket ediyor. Saat 01.30 ile 04.30 arasında hizmet veren N131 numaralı otobüsle seyahat ortalama 20 - 25 dakika, saat 01.10 ile 04.10 arasında hizmet veren N144 ile seyahat ortalama 40 - 45 dakika, saat 01.00 ile 05.30 arasında hizmet veren Noctilien N31 numaralı otobüsle ise seyahat ortalama 50 - 60 dakika sürüyor. Noctilien Night Bus seçeneğini Navigo Pass veya Paris Visite kartlarıyla kullanabilirsiniz.

Tramvay

Villejuif-Louis Aragon durağından kalkan tramvayla Paris ORLY Havalimanı'na kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Eğer daha uzak bir noktadan geliyorsanız, Villejuif-Louis Aragon durağına kadar metro ile gelebilir, buradan da tramvaya aktarma yapabilirsiniz. 7 numaralı tramvay hattı ile kent merkezinden Paris ORLY Havalimanı'na gitmekse ortalama 50 - 60 dakika sürüyor.

Orlybus

Şehir merkezinden Paris ORLY Havalimanı'na giden yolcuların en sık tercih ettiği ulaşım aracı olan Orlybus, sabah saat 06.00 ile gece saat 23.00 aralığında hizmet veriyor. Haftanın 7 günü hizmet veren ve her 10 - 20 dakikada bir sefer düzenleyen Orlybus'a binmek için gerekli olan bileti otobüs şoföründen satın alabileceğiniz gibi Navigo Pass kartınızı da kullanabilirsiniz. Şehir merkezinden Orlybus ile Paris ORLY Havalimanı'na gitmekse ortalama 45 - 50 dakika sürüyor.

RER - Orlyval Treni

Kent merkezinden kalkan RER B ile ilk olarak Anthony İstasyonu'na ulaşmanız gerekiyor. Daha sonra buradan kalkan şoförsüz Orlyval treni ile ücretsiz bir şekilde havalimanına ulaşabilirsiniz. Şehir merkezi ile Paris ORLY Havalimanı arasındaki güzergahta kullanılan bu ulaşım seçeneği ile yolculuk ortalama 40 - 50 dakika sürüyor.

Özel Ulaşım Araçları (Taksi, Araç Kiralama, Transfer)

Taksi

Acelesi olanlar, uçağı kaçırma riskiyle karşı karşıya kalanlar, rahatına düşkünler ve çok fazla valizi olanlar tarafından sıklıkla kullanılan taksi seçeneği ile kent merkezinden Paris ORLY Havalimanı'na gitmek ortalama 25 - 30 dakika sürüyor. Dilerseniz şehir merkezinde yer alan taksi duraklarından; Allo Taxi Paris 16 (+33 6 05 58 00 80), Taxi in Paris (+33 9 77 21 72 72), City Cab Paris (+33 9 82 53 23 51) herhangi bir tanesini arayarak bulunduğunuz yere taksi çağırabilir, dilerseniz de yoldan geçen boş bir taksiyi çevirerek yolculuğunuzu tamamlayabilirsiniz.

Araç Kiralama

Kent merkezinden Paris ORLY Havalimanı'na gitmek için sıklıkla başvurulan bir yöntem olan araç kiralama seçeneğinden faydalanmak için kent merkezinde yer alan araç kiralama firmalarıyla görüşerek rezervasyonunuzu yaptırabilirsiniz. Fakat aracı kiralayacağınız firmanın havalimanında şubesi bulunduğuna emin olun. Eğer firmanın havalimanında şubesi bulunmuyorsa, aracını havalimanından almak için sizden ekstra ücret talep edebilirler. Paris ORLY Havalimanı'nda; Europcar, Hertz, Enterprise, Avis, Firefly, InterRent, Budget, Sixt, Alamo, ve Thrifty araç kiralama firmalarının ofisleri bulunuyor. Üstelik, ön rezervasyon yaptırmanız durumunda paradan ve zamandan tasarruf edebilirsiniz. Kent merkezinden kiraladığınız araçla Paris ORLY Havalimanı'na gitmekse ortalama 30 - 35 dakika sürüyor.

Paris ORLY Havalimanı Hakkında

Charles de Gaulle Havalimanı'ndan sonra Fransa'nın en işlek ikinci havalimanı olma unvanını taşıyan Paris ORLY Havalimanı, yılda ortalama 30 milyon yolcuya ev sahipliği yapıyor. Fransa'nın dünyaya açılan kapısı olarak da bilinen Paris ORLY Havalimanı'na pek çok hava yolu firması, dünyanın belirli noktalarından direkt seferler düzenliyor. Türkiye'den de ise Türk Hava Yolları ve Pegasus firmaları tarafından Paris ORLY Havalimanı’na aktarmalı ve aktarmasız uçuşlarla ulaşmanız mümkün.