ParisLondra

ParisLondraInvalid date
Aramayı Değiştir
Gidiş
Varış
Fiyat Grafiği

En Ucuz Paris - Londra Uçak Biletleri

Sonuç Bulunamadı

Üzgünüz, aradığınız kriterlere uygun uçuş bulunamadı.

En Ucuz Londra - Paris Uçak Biletleri

Sonuç Bulunamadı

Üzgünüz, aradığınız kriterlere uygun uçuş bulunamadı.

Şehir Merkezinden Paris Charles de Gaulle Havalimanı’na Nasıl Gidilir?

Paris şehir merkezinden, 25 kilometre mesafedeki havalimanına ulaşabilmek için otobüs, tren, minibüs, taksi ve araç kiralama gibi tüm ulaşım alternatifleri geçerli. Bu noktada yalnızca; uçağa geç kalma riski yaratmamak adına temkinli olmak gerekiyor. Havalimanı oldukça yoğun olduğundan buradaki sıralarda harcayacağınız zamanı da mutlaka dikkate alın. Araç kiraladıysanız bu süreye park ve araç teslim sürelerini de ilave edin.

Toplu Ulaşım Araçları (Otobüs, Tren)

Otobüs

Havalimanından Roissybus otobüsleri ile şehir merkezine geçerken biletinizi gidiş dönüş alarak havalimanı transferinde tasarruf edebilirsiniz. Otobüsün en öne çıkan avantajlarından biri, tren ya da araç kiralamadan farklı olarak tüm terminallere doğru kullanılabilmesi. Roissybus firmasının tüm terminallerde durağı bulunuyor.Kullanabileceğiniz bir diğer otobüs seçeneği ise, Paris şehir merkezinden hareket eden belediye otobüsleri. 350 ve 351 ile numaralandırılan otobüsler sayesinde son derece makul fiyata 1 saat kadar sürede havalimanına ulaşabilirsiniz. Gece saatlerinde de “nightbus” adı verilen bir uygulama mevcut. Uçuşunuz geç saatlerdeyse, taksiye binmek zorunda kalmamak için bu otobüse önceden rezervasyon yaptırabilirsiniz.

Tren

RER adı verilen trenler ile havalimanına ulaşmanın yaklaşık süresi 35 dakika. Trenle ulaşım 2 ve 3 numaralı terminallere olabildiği için; eğer 1 numaralı terminale geçmeniz gerekiyorsa havalimanı içindeki transfer süresini de hesaba katmalısınız. Sefer sıklığı bakımından da, tercih edebileceğiniz en ideal seçenek kesinlikle tren gibi görünüyor. Demiryolunun havalimanına doğrudan erişiminin bulunması nedeniyle halihazırda Paris ve çevresinde yaşamakta olan birçok insan da otobüs ya da taksiyle trafiğe girmek yerine tren kullanmayı tercih ediyor.

Özel Ulaşım Araçları (Taksi, Araç Kiralama)

Taksi

Paris şehir merkezinde taksi bulmak yönünden sorun yaşamazsınız. Ancak sürpriz bir ödemeyle karşılaşmamak için 25 kilometrelik havalimanı yoluna biçilen taksi ücretini baştan konuşmanızda fayda var. Eğer 4 kişi seyahat ediyorsanız, taksi hepinizi araca almayabilir; bu duruma da hazırlıklı olmalısınız. Fransa’da taksilerde en fazla 3 kişi seyahat edebiliyor. Ek bagaj varsa, taksici kimi zaman bunun için de ücret talep edebiliyor. Bunun yerine, tıpkı havalimanından dönerken olduğu gibi, ödemeyi de bölüşebileceğiniz taksi dolmuş seçeneğini de aklınızda bulundurun.Dilerseniz taksi uygulamalarını cep telefonunuza indirerek de detaylı ücret bilgisi alabilirsiniz.

Araç kiralama

Havalimanı içerisindeki araç kiralama ofisleri 1 ve 2 numaralı terminallerde bulunuyor. Seyahatinize 3 numaralı terminalden başlayacaksanız bu durumu göz önünde bulundurmalısınız. Araç teslimi sırasında evrak işleyişine ve park imkanlarına dikkat etmek de başka bir önemli konu. Sadece Budget, Hertz, Avis, Sixt ve Enterprise gibi firmaları değil; daha az bilinen Advantage, Alamo, National, Thrifty, Dollar ve Firefly gibi markaları da bu havalimanının çatısı altında bulabilirsiniz.

Paris Charles de Gaulle Havalimanı Hakkında

Paris Charles de Gaulle Havalimanı, Avrupa’nın en işlek hava trafiğine sahip ulaşım merkezlerinden biri. Havalimanının yıllık ziyaretçi sayısının transit yolcularla birlikte 65 milyon seviyesine ulaştığı biliniyor. Söz konusu Paris gibi son derece turistik öneme sahip bir şehrin en büyük havalimanı olunca; buraya ait terminal haritasını çözmek bile hayli zaman gerektiriyor. Üç terminalin bulunduğu limanda geçerli bir uçak iniş biletine sahip olmadan terminaller arasında geçiş yapmak mümkün değil. Terminaller arasındaki geçişin yürüyerek yapılmasına da izin verilmiyor; bu ulaşım CDGVAL isimli havalimanı içi transfer hizmeti ile sağlanıyor. Havalimanı içerisinde döviz bürosundan bankaya, bebek bakım odasından eczaneye, ücretsiz internet hizmeti sunan noktalardan emanet eşya kasalarına kadar her türlü servis mevcut. Engelli yolcuların tekerlekli sandalye gibi hizmetlerden yararlanabilmek için birkaç gün önceden havalimanı ile iletişime geçmeleri isteniyor. Yine havalimanında bulunan mağazaların hizmet çerçevesi de oldukça geniş. Paris Charles de Gaulle Havalimanı’nda masaj salonları da var, tütün mamüllerinden alkollü içkilere ve parfüme kadar geniş yelpazede vergisiz satış yapan dükkanlar da. Kur farkı da göz önüne alınınca zaten pahalı bir şehir olan Paris’e göre havalimanından hediyelik eşya alışverişi yapmak pek makul değil. Bu nedenle hediyelik alışverişinizi son ana bırakmamaya çalışın. Havalimanında bulunan restoran ve kafeler de yine yalnızca fast food türü mekanlardan oluşmuyor. Havalimanı sınırları dahilinde hem Paris hem de dünya mutfağından çeşitli lezzetlerin tadına bakabilirsiniz. Havalimanında ayrıca, Paris seyahatinizle ilgili detaylı bilgi alabileceğiniz turist danışma masaları da mevcut. Buradan alacağınız bir kitapçık ile hem şehir hem de çevresi hakkında detaylı turistik bilgiye sahip olabilirsiniz. Fransa genelinde İngilizce yayın bulmak daha zor olabileceği için bu fırsatı değerlendirmeye çalışın. Ayrıca havalimanı internet sitesinde de birçok farklı dil seçeneği ile detaylı havalimanı haritalarına ulaşabilirsiniz.

Londra’da Ulaşım Hakkında

Birleşik Krallık ve İngiltere’nin başkenti olan Londra, dünyanın sosyoekonomik yönden en gelişmiş şehirlerinden biri. Burası yalnızca ülkesinin değil; Avrupa’nın da en önemli idari, ticari ve turistik merkezleri arasında. Ilıman okyanus ikliminin hüküm sürdüğü şehir, yılın her döneminde ziyaretçilerine başka bir keyif veriyor. Tabii her an şehrin meşhur yağmurlarına denk gelmeye hazırlıklı olmalısınız. Hem doğal güzelliklerin hem de tarihi yapıların itinayla korunduğu Londra’da zaman geçirirken yapılabilecek çok sayıda farklı ve eğlenceli aktivite var. Avrupa’nın en çok ziyaret edilen ikinci şehri olan Londra; en az dört ya da beş günlük bir gezi planlamasını kesinlikle hak ediyor. Londra’da şehir içi ulaşımın demirbaşlarından olan metro aynı zamanda dünyanın en eskilerinden biri olmasıyla ünlü. Londra metrosu ile şehrin hemen hemen her noktasına gidebileceğiniz gibi kısa mesafeli ulaşımlarınız için otobüs ya da taksileri de tercih edebilirsiniz.

Heathrow Havalimanı'ndan şehir merkezine nasıl gidilir?

Söz konusu dünyanın en turistik şehirlerinden biri olunca, yine dünyanın en yoğun havalimanları arasında yer alan Heathrow Havalimanı’ndan hareket etmenin de onlarca farklı yolu bulunuyor. Londra metrosu ve demiryolu bağlantıları, son derece gelişmiş durumda. Otobüs ise, havalimanından şehir merkezi yönüne gidişte geçerli seçeneklerden biri. Tüm bunlara taksi ve araç kiralama gibi özel ulaşım araçları da eklenince, Londra’da 7 gün ve 24 saat boyunca havalimanı-şehir merkezi transferi yapmak mümkün. Dikkate alınması gereken nokta ise, İngiltere’nin hem kur etkisi hem de yüksek hayat standardı nedeniyle pahalı bir ülke olduğu. Bu nedenle, tüm gezi bütçesini ulaşım giderlerine harcamamak için, büyük ölçüde toplu taşıma kullanmak faydalı olabilir. İhtiyaç duyarsanız, şehir merkezindeki turist danışma masalarından da güncel ulaşım ücretleri ve havalimanına en uygun ulaşım biçimleri hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz.

Toplu Ulaşım Araçları

Otobüs

Heathrow Havalimanı’nın 5 terminali içerisinden 2 tanesinde otobüs durakları mevcut. 2 ve 3 numaralı terminallerden size yakın olanı seçip otobüse binebilirsiniz. National Express adı altında hareket eden otobüs seferleri, en fazla yarım saat gibi bir sürede tekrarlanıyor. Otobüs biletini online olarak satın almak ya da ön rezervasyon yaptırmak mümkün. Tabii bu nedenle, rezervasyon yapılmadığı durumlarda bir sonraki seferi beklemek de gerekebilir. Otobüs biletleri ile tren ücretleri yaklaşık olarak aynı seviyelerde seyrediyor.

Tren

Heathrow  Connect isimli trenler, Londra şehri ile havalimanı arasındaki demiryolu transferini sağlıyor. 1 numaralı terminal hariç olmak üzere terminallerin tümünde tren istasyonları mevcut. Gece 23:00’e kadar devam eden tren seferleri, hafta boyunca 04:30 gibi erken saatlerde çalışmaya başlıyor. Yalnızca Pazar günleri için, sefer saatleri daha geç başlayabilir. Trenle Londra şehir merkezindeki Paddington istasyonuna ulaşmak için yaklaşık 25 dakika süreye ihtiyaç var. Tren seferleri tek yön satın alınabildiği gibi; çift yön için de aynı anda işlem yapılabilir.

Metro

Dünyanın parmakla gösterilen metro sistemleri arasında yer alan Londra metrosu, havalimanından şehir merkezine ulaşmak için en ekonomik alternatifi sunuyor. Yine ilk terminal hariç terminallerin tümünden metro istasyonlarına geçiş yapılabilir. Şehir merkezi yönüne doğru ilerlemek Piccadilly metro hattı tercih edilmeli. İnilmesi gereken durak ise, yine şehir merkezinde yer alan Waterloo istasyonu. Burada pek çok turist cazibe merkezine yalnızca yürüme mesafesinde olacaksınız. Tek kullanımlık metro bileti dışında, tüm gün sınırsız kullanılan bilet türleri de tercih edilebilir.

Özel Ulaşım Araçları

Taksi

Londra Heathrow Havalimanı’ndan şehir merkezine taksi ile ulaşılmak istendiğinde hem trafik hem de yüksek maliyetler devreye girebilir. Ulaşım süresi kimi zaman 1 saate kadar uzuyor. Taksi için ödenecek ücret ise, otobüs ya da trenin 8 katına kadar çıkabiliyor. Taksi kullanmadan önce baştan ücret bilgisi almak yerinde bir karar. Engelli yolcular için havalimanı gelen yolcu salonu karşısındaki siyah taksilerde engelli dostu uygulamalar mevcut.

Araç Kiralama

Heathrow Havalimanı’nda bulunan tüm terminallerde bütçenize ve ihtiyacınıza uygun olarak tercih edebileceğiniz araç kiralama masaları mevcut. Avis, Sixt, Hertz, Europcar gibi Avrupa’nın öne çıkan markaları ile işbirliği yapabilirsiniz. Şehirdeki otopark ücretleri ve yakıt gideri de dikkate alınırsa; araç kiralama ekonomik yönden pek de makul sayılamayacak bir seçenek. Bu ulaşım biçimini daha çok, seyahati sırasında esneklik arayan ya da Londra’dan başka şehirlere devam edecek olan turistler tercih edebilir.

Londra Heathrow Havalimanı