ParisKöln

ParisKölnInvalid date
Aramayı Değiştir
Gidiş
Varış
Fiyat Grafiği

En Ucuz Paris - Köln Uçak Biletleri

Sonuç Bulunamadı

Üzgünüz, aradığınız kriterlere uygun uçuş bulunamadı.

En Ucuz Köln - Paris Uçak Biletleri

Sonuç Bulunamadı

Üzgünüz, aradığınız kriterlere uygun uçuş bulunamadı.

Şehir Merkezinden Paris Charles de Gaulle Havalimanı’na Nasıl Gidilir?

Paris şehir merkezinden, 25 kilometre mesafedeki havalimanına ulaşabilmek için otobüs, tren, minibüs, taksi ve araç kiralama gibi tüm ulaşım alternatifleri geçerli. Bu noktada yalnızca; uçağa geç kalma riski yaratmamak adına temkinli olmak gerekiyor. Havalimanı oldukça yoğun olduğundan buradaki sıralarda harcayacağınız zamanı da mutlaka dikkate alın. Araç kiraladıysanız bu süreye park ve araç teslim sürelerini de ilave edin.

Toplu Ulaşım Araçları (Otobüs, Tren)

Otobüs

Havalimanından Roissybus otobüsleri ile şehir merkezine geçerken biletinizi gidiş dönüş alarak havalimanı transferinde tasarruf edebilirsiniz. Otobüsün en öne çıkan avantajlarından biri, tren ya da araç kiralamadan farklı olarak tüm terminallere doğru kullanılabilmesi. Roissybus firmasının tüm terminallerde durağı bulunuyor.Kullanabileceğiniz bir diğer otobüs seçeneği ise, Paris şehir merkezinden hareket eden belediye otobüsleri. 350 ve 351 ile numaralandırılan otobüsler sayesinde son derece makul fiyata 1 saat kadar sürede havalimanına ulaşabilirsiniz. Gece saatlerinde de “nightbus” adı verilen bir uygulama mevcut. Uçuşunuz geç saatlerdeyse, taksiye binmek zorunda kalmamak için bu otobüse önceden rezervasyon yaptırabilirsiniz.

Tren

RER adı verilen trenler ile havalimanına ulaşmanın yaklaşık süresi 35 dakika. Trenle ulaşım 2 ve 3 numaralı terminallere olabildiği için; eğer 1 numaralı terminale geçmeniz gerekiyorsa havalimanı içindeki transfer süresini de hesaba katmalısınız. Sefer sıklığı bakımından da, tercih edebileceğiniz en ideal seçenek kesinlikle tren gibi görünüyor. Demiryolunun havalimanına doğrudan erişiminin bulunması nedeniyle halihazırda Paris ve çevresinde yaşamakta olan birçok insan da otobüs ya da taksiyle trafiğe girmek yerine tren kullanmayı tercih ediyor.

Özel Ulaşım Araçları (Taksi, Araç Kiralama)

Taksi

Paris şehir merkezinde taksi bulmak yönünden sorun yaşamazsınız. Ancak sürpriz bir ödemeyle karşılaşmamak için 25 kilometrelik havalimanı yoluna biçilen taksi ücretini baştan konuşmanızda fayda var. Eğer 4 kişi seyahat ediyorsanız, taksi hepinizi araca almayabilir; bu duruma da hazırlıklı olmalısınız. Fransa’da taksilerde en fazla 3 kişi seyahat edebiliyor. Ek bagaj varsa, taksici kimi zaman bunun için de ücret talep edebiliyor. Bunun yerine, tıpkı havalimanından dönerken olduğu gibi, ödemeyi de bölüşebileceğiniz taksi dolmuş seçeneğini de aklınızda bulundurun.Dilerseniz taksi uygulamalarını cep telefonunuza indirerek de detaylı ücret bilgisi alabilirsiniz.

Araç kiralama

Havalimanı içerisindeki araç kiralama ofisleri 1 ve 2 numaralı terminallerde bulunuyor. Seyahatinize 3 numaralı terminalden başlayacaksanız bu durumu göz önünde bulundurmalısınız. Araç teslimi sırasında evrak işleyişine ve park imkanlarına dikkat etmek de başka bir önemli konu. Sadece Budget, Hertz, Avis, Sixt ve Enterprise gibi firmaları değil; daha az bilinen Advantage, Alamo, National, Thrifty, Dollar ve Firefly gibi markaları da bu havalimanının çatısı altında bulabilirsiniz.

Paris Charles de Gaulle Havalimanı Hakkında

Paris Charles de Gaulle Havalimanı, Avrupa’nın en işlek hava trafiğine sahip ulaşım merkezlerinden biri. Havalimanının yıllık ziyaretçi sayısının transit yolcularla birlikte 65 milyon seviyesine ulaştığı biliniyor. Söz konusu Paris gibi son derece turistik öneme sahip bir şehrin en büyük havalimanı olunca; buraya ait terminal haritasını çözmek bile hayli zaman gerektiriyor. Üç terminalin bulunduğu limanda geçerli bir uçak iniş biletine sahip olmadan terminaller arasında geçiş yapmak mümkün değil. Terminaller arasındaki geçişin yürüyerek yapılmasına da izin verilmiyor; bu ulaşım CDGVAL isimli havalimanı içi transfer hizmeti ile sağlanıyor. Havalimanı içerisinde döviz bürosundan bankaya, bebek bakım odasından eczaneye, ücretsiz internet hizmeti sunan noktalardan emanet eşya kasalarına kadar her türlü servis mevcut. Engelli yolcuların tekerlekli sandalye gibi hizmetlerden yararlanabilmek için birkaç gün önceden havalimanı ile iletişime geçmeleri isteniyor. Yine havalimanında bulunan mağazaların hizmet çerçevesi de oldukça geniş. Paris Charles de Gaulle Havalimanı’nda masaj salonları da var, tütün mamüllerinden alkollü içkilere ve parfüme kadar geniş yelpazede vergisiz satış yapan dükkanlar da. Kur farkı da göz önüne alınınca zaten pahalı bir şehir olan Paris’e göre havalimanından hediyelik eşya alışverişi yapmak pek makul değil. Bu nedenle hediyelik alışverişinizi son ana bırakmamaya çalışın. Havalimanında bulunan restoran ve kafeler de yine yalnızca fast food türü mekanlardan oluşmuyor. Havalimanı sınırları dahilinde hem Paris hem de dünya mutfağından çeşitli lezzetlerin tadına bakabilirsiniz. Havalimanında ayrıca, Paris seyahatinizle ilgili detaylı bilgi alabileceğiniz turist danışma masaları da mevcut. Buradan alacağınız bir kitapçık ile hem şehir hem de çevresi hakkında detaylı turistik bilgiye sahip olabilirsiniz. Fransa genelinde İngilizce yayın bulmak daha zor olabileceği için bu fırsatı değerlendirmeye çalışın. Ayrıca havalimanı internet sitesinde de birçok farklı dil seçeneği ile detaylı havalimanı haritalarına ulaşabilirsiniz.