MoskovaPekin

MoskovaPekinInvalid date
Aramayı Değiştir
Gidiş
Varış
Fiyat Grafiği

En Ucuz Moskova - Pekin Uçak Biletleri

Sonuç Bulunamadı

Üzgünüz, aradığınız kriterlere uygun uçuş bulunamadı.

En Ucuz Pekin - Moskova Uçak Biletleri

Sonuç Bulunamadı

Üzgünüz, aradığınız kriterlere uygun uçuş bulunamadı.

Şehir Merkezinden Moskova Domodedovo Havalimanı'na Nasıl Gidilir?

Şehir merkezi ile Moskova Domodedovo Havalimanı arasında bulunan 42 kilometrelik mesafede yolcuların kullanabileceğini pek çok ulaşım aracı bulunuyor. Ziyaretçiler için ulaşım problemini ortadan kaldıran şehirde kent merkezinden havalimanına gitmek için toplu taşıma aracı olarak Aeroexpress treni, banliyö treni, havalimanı servisleri ve belediye otobüslerini kullanabilirsiniz. Acelesi olanlar, uçağı kaçırma riski ile karşı karşıya kalanlar içinse taksiler iyi birer alternatif oluşturuyor. Tüm bunların dışında kullanabileceğiniz diğer ulaşım seçenekleri ise araç kiralama ve transfer seçenekleri.

Toplu Taşıma Araçları (Aeroexpress Treni, Banliyö Treni, Belediye Otobüsü, Havalimanı Servisi)

Aeroexpress Treni

Kent merkezinden Moskova Domodedovo Havalimanı'na gitmek isteyenlerin genellikle ilk tercihi olan Aeroexpress treni, merkezde yer alan Paveletskaya Tren İstasyonu'ndan hareket ediyor. Modern görünümü ve kaliteli hizmetiyle yolcuların beğenisini toplayan Aeroexpress treni ile şehir merkezinden Moskova Domodedovo Havalimanı'na ortalama 40 - 50 dakika içerisinde ulaşabilirsiniz. Her yarım saatte bir sefer düzenleyen bu tren için ödemeniz gereken tek yön bilet ücreti ise 500 Ruble tutarında.

Banliyö Treni

Banliyö treni, Aeroexpress trenine göre daha eski ve daha yavaş olsa da daha ucuz olmasından dolayı yolcular tarafından tercih edilebiliyor. Paveletskaya Tren İstasyonu'ndan hareket eden banliyö treni ile kent merkezinden Moskova Domodedovo Havalimanı'na gitmekse ortalama 60 - 70 dakika sürüyor. Aeroexpress trenine göre daha seyrek sefer düzenlemesine karşın banliyö treni için ödemeniz gereken tek yön bilet fiyatı ise ortalama 100 - 150 Ruble tutarında.

Belediye Otobüsü

Moskova'nın trafiğini bilenler belediye otobüsü seçeneğini direkt elese de geceleri tren seferleri sona erdiğinde toplu taşıma aracı olarak yalnızca belediye otobüsleri ve havalimanı servisleri hizmet veriyor. Üstelik gece vakti trafiğin de azaldığını düşünürsek belediye otobüsleri kent merkezinden havalimanına gitmek için iyi bir alternatif oluşturuyor. Kent merkezinden kalkan 308 numaralı otobüsle Moskova Domodedovo Havalimanı'na gitmek 100 - 120 dakika civarında sürdüğü için, bunun yerine metroya binerek Domodedovo Metro İstasyonu'na gelebilir, buradan da yine aynı otobüsle ortalama 30 - 40 dakika içerisinde Moskova Domodedovo Havalimanı'na ulaşabilirsiniz. 308 numaralı otobüs, 24 saat boyunca şehir merkezi - Moskova Domodedovo Havalimanı güzergahında çalışıyor. Sabah saat 06.00 ile gece saat 00.00 aralığında her 15 dakikada bir, bu saatlerin dışında ise her 40 dakikada bir havalimanına sefer düzenliyor.

Havalimanı Servisi

Moskova'da ulaşım için kara yolunu kullanmak pek fazla tercih edilmese de gece vakti trafiğin azalmasından dolayı havalimanı servisleri kent merkezinden Moskova Domodedovo Havalimanı'na gitmek için kullanılabiliyor. Günün 24 saati hizmet veren bu servisler özel bir şirket tarafından işletiliyor. Şehir merkezinden havalimanı servisiyle Moskova Domodedovo Havalimanı'na gitmekse ortalama 80 - 100 dakika sürüyor.

Özel Ulaşım Araçları (Taksi, Araç Kiralama)

Taksi

Şehir merkezi ile havalimanı arasındaki uzaklık, taksilerin aynı fiyat tarifesi üzerinden hizmet vermemesi, trafik yoğunluğu ve taksilerin güvenilir olmaması gibi sebepler, Moskova'da taksi kullanımının bir hayli az olduğunu gösterse de özellikle uçağı karşıma riski ile karşı karşıya kalanlar için taksiler iyi bir alternatif oluşturuyor. Dilerseniz kent merkezinde yer alan taksi duraklarından; Old Taxi Moscow (+7 495 665 16 65), Taksi Moscow Onlayn (+7 925 482 22 14), Vezot. Zakaz Taksi Moscow (+7 495 909 90 90), Angel Taxi (+7 812 777 20 10) herhangi bir tanesini arayarak bulunduğunuz yere taksi çağırabilir, dilerseniz de yoldan geçen boş bir taksiyi çevirerek yolculuğunuzu gerçekleştirebilirsiniz. Kent merkezi ile havalimanı arasındaki mesafe taksiyle ortalama 2000 Ruble civarında tutuyor. Sizden fazla para talep etmeye çalışacak taksi şoförleri çıkacağı için, iki güzergâh arasında taksilerin ortalama ne kadar yazdığını bilmekte fayda var. Şehir merkezinden taksiyle Moskova Domodedovo Havalimanı'na gitmekse ortalama 60 - 70 dakika sürüyor.

Araç Kiralama

Moskova'da araç kiralamak pek fazla tavsiye edilmese de istediğiniz zaman istediğiniz yere gitmek istiyorsanız, altınızda şahsi bir araç bulunması gerekiyor. Bu nedenle trafiği boş vererek özgürce dolaşabilmek için araç kiralayabilirsiniz. Şehir merkezinde yer alan araç kiralama firmalarıyla görüşerek rezervasyonunuzu yaptırabilirsiniz. Ancak, aracı kiralayacağınız firmanın havalimanında şubesi bulunmasına dikkat edin. Eğer firmanın, havalimanında şubesi bulunmuyorsa aracı havalimanından almak için sizden ekstra ücret talep edebiliyor. Moskova Domodedovo Havalimanı'nda; Sixt, Avis, Rentmotors ve Europcar araç kiralama firmalarının ofisleri bulunuyor. Bu firmalardan ön rezervasyon yaptırmanız durumunda hem paradan hem de zamandan kazanabilirsiniz. Şehir merkezinden kiraladığınız araçla Moskova Domodedovo Havalimanı'na gitmekse ortalama 70 - 80 dakika sürüyor.

Moskova Domodedovo Havalimanı Hakkında

Rusya'nın en çok yolcu taşıyan havalimanı konumunda olan Moskova Domodedovo Havalimanı'nı yılda ortalama 30 milyonda fazla yolcu ziyaret ediyor. Dünyanın neredeyse her yerinden aktarmalı ve aktarmasız uçuşların bulunduğu havalimanına Türkiye'den Türk Hava Yolları, Pegasus, Atlas Jet, Onur Air gibi hava yolu firmaları sefer düzenliyor. İstanbul Atatürk Havalimanı, İzmir Adnan Menderes Havalimanı ve Ankara Esenboğa Havalimanı'ndan Moskova Domodedovo Havalimanı'na direkt uçuşlar bulabilirsiniz.