PekinMoskova

PekinMoskovaInvalid date
Aramayı Değiştir
Gidiş
Varış
Fiyat Grafiği

En Ucuz Pekin - Moskova Uçak Biletleri

Sonuç Bulunamadı

Üzgünüz, aradığınız kriterlere uygun uçuş bulunamadı.

En Ucuz Moskova - Pekin Uçak Biletleri

Sonuç Bulunamadı

Üzgünüz, aradığınız kriterlere uygun uçuş bulunamadı.

Moskova'da Ulaşım Hakkında

Ulaşım ağı oldukça gelişmiş olan şehirlerin başını çekse de Moskova'da zaman zaman trafik yoğunluğu yaşanabiliyor. Çoğu noktaya yürüyerek gitme imkânınız bulunsa dahi, soğuk hava ve kalabalıktan dolayı ulaşım araçlarını tercih etmek akıllıca görünüyor. Şehirde en yaygın olarak kullanılan ulaşım aracı ise metro. Moskova'nın en büyük ve en basit metro hattından bir tanesi olan Moskova metrosu, sabah saat 05.30 ile gece saat 01.00 aralığında hizmet veriyor. Metronun son seferi düzenlendikten sonra ise şehirde ulaşım yalnızca taksilerle sağlanıyor. Sovyet döneminden kalma Moskova metrosu, içinde yaşattığı tarihle yalnızca ulaşım aracı olarak değil, gezilip görülmesi gereken yerlerden bir tanesi olarak kabul görüyor. Metronun yanı sıra şehirde belediye otobüsleri ve troleybüsler de kullanılıyor. Şehrin neredeyse her yerine yolcu taşıyan bu toplu ulaşım araçları, durakların birbirine uzak olması ve trafiğin yoğun şekilde yaşanmasından dolayı metro kadar tercih edilmiyor. Taksi ise Moskova'da kullanmanız gereken son ulaşım aracı olsa gerek. Taksiler, bağlı oldukları şirketlerin fiyatlandırma politikasına göre ücretlendirme yaptığı için, aynı güzergaha farklı ücretler ödenebiliyor. Ayrıca, gece vakti Moskova'da taksi kullanmak da bir nebze de olsa tehlikeli sayılabilir.

Moskova Domodedovo Havalimanı'ndan Şehir Merkezine Nasıl Gidilir?

Moskova Domodedovo Havalimanı ile şehir merkezi arasında bulunan 42 kilometrelik mesafe arasında birçok ulaşım aracı hizmet veriyor. Şehirde ulaşım ağının bir hayli gelişmiş olması, yolcuların da işini kolaylaştırıyor. Moskova Domodedovo Havalimanı'ndan şehir merkezine gitmek için toplu taşıma araçlarından Aeroexpress treni, banliyö treni, havalimanı servisleri, belediye otobüslerini kullanabilirsiniz. Eğer aceleniz varsa veya rahatınıza düşkünseniz de taksiler sizin için iyi bir alternatif oluşturuyor. Bunların dışında havalimanından kent merkezine gitmek için kullanabileceğiniz ulaşım araçların araç kiralama ve transfer seçenekleri.

Toplu Taşıma Araçları (Aeroexpress Treni, Banliyö Treni, Havalimanı Servisi, Belediye Otobüsü)

Aeroexpress Treni

Moskova Domodedovo Havalimanı'ndan kent merkezine gitmek için toplu taşıma aracı kullanmak istiyorsanız, Aeroexpress treni ilk tercihiniz olmalı. Son derece modern yapısıyla dikkatleri üzerine çeken Aeroexpress treni ile Moskova Domodedovo Havalimanı'ndan kent merkezinde yer alan Paveletskaya Tren İstasyonu'na seyahat edebilirsiniz. Her yarım saatte bir sefer düzenleyen Aeroexpress treni için tek yön bilet 500 Ruble. Moskova Domodedovo Havalimanı'ndan Aeroexpress treni ile şehir merkezine gitmekse ortalama 40 - 50 dakika sürüyor.

Banliyö Treni

Aeroexpress trenlerin kalktığı istasyondan hareket eden banliyö treni, Aeroexpress trene göre daha yavaş olsa da daha ucuz. Havalimanından kalkan banliyö treniyle Aeroexpress treninden ortalama 4 kat daha ucuz bir şekilde Paveletskaya Tren İstasyonu'na seyahat edebilirsiniz. Fakat banliyö treni ile Moskova Domodedovo Havalimanı'ndan kent merkezine gitmek ortalama 60 - 70 dakika sürüyor.

Belediye Otobüsü

Trafiğiyle nam salmış bir şehir olan Moskova'da kara yolu ile Moskova Domodedovo Havalimanı'ndan şehir merkezine gitmeye çalışmak pek mantıklı olmasa da yine de kısaca bahsetmek gerekiyor. Özellikle gece saatlerinde banliyö treni ve Aeroexpress trenin sefer düzenlemediğini ve trafik yoğunluğunun azaldığını düşünürsek belediye otobüsleri iyi bir alternatif oluşturabilir. Havalimanı terminal binası önünden hareket eden 308 numaralı otobüsle kent merkezine ulaşabilirsiniz. Sabah saat 06.00 ile gece saat 12.00 arasında her 15 dakikada bir, geri kalan saatlerde ise her 40 dakikada bir sefer düzenleyen bu otobüsle direkt kent merkezine gitmek yerine havalimanına en yakın metro istasyonu olan Domodedovo Metro İstasyonu'na gidebilir, buradan da metroya binerek dilerseniz şehir merkezine dilerseniz de civar bölgelere ulaşım sağlayabilirsiniz. Moskova Domodedovo Havalimanı'ndan belediye otobüsüyle kent merkezine gitmek ortalama 100 - 120 dakika sürerken, Domodedovo Metro İstasyonu’na gitmek ortalama 30 - 40 dakika sürüyor.

Havalimanı Servisi

Özel bir şirket tarafından işletilen havalimanı servisleri, 308 numaralı belediye otobüsü gibi 24 saat hizmet veriyor. Belediye otobüsüne nazaran daha hızlı olsa da yine de yaşanan trafik dolayısıyla pek fazla tercih edilmiyor. Havalimanı terminal binasının hemen önünden hareket eden havalimanı servisleriyle Moskova Domodedovo Havalimanı'ndan şehir merkezine gitmekse ortalama 80 - 100 dakika sürüyor.

Özel Ulaşım Araçları (Taksi, Araç Kiralama)

Taksi

Moskova'da taksiler belirli bir ücret tarifesi üzerinden hizmet vermediği ve çok da fazla güvenilmediği için yolcular tarafından genellikle tercih edilmiyor. Fakat acelesi olanlar veya rahatına düşkün kişiler tarafından iyi birer alternatif oluşturuyor. Havalimanı terminal binası önünden birden fazla şirketin taksisi bulunuyor. Siz de yolculuğa başlamadan önce şoförlerle konuşarak gitmek istediğiniz yere en uygun fiyatla götüren taksiyi kullanabilirsiniz. Ancak, havalimanı ile şehir merkezi arasında 42 kilometrelik mesafenin bulunduğunu unutmayın. Moskova Domodedovo Havalimanı'ndan taksiyle kent merkezine gitmek ortalama 60 - 70 dakika sürüyor.

Araç Kiralama

Gelişmiş ulaşım ağıyla ziyaretçilerine kaliteli hizmet vermeyi hedefleyen Moskova'da araç kiralama seçeneği mantıklı bir tercih gibi görünse de gün içerisinde yaşanan trafik yoğunluğundan dolayı canınızdan bezebilirsiniz. Fakat siz yine ulaşım özgürlüğünü elinde bulundurmak isteyenlerdenseniz, Moskova Domodedovo Havalimanı'ndan kiraladığınız araçla kent merkezine kolaylıkla seyahat edebilirsiniz. Moskova Domodedovo Havalimanı'nda; Sixt (+7 495 589 11 11), Avis (+7 926 626 45 75), Rentmotors (+7 968 39638 48), Europcar (+7 495 926 63 53) gibi araç kiralama firmalarının ofisleri bulunuyor. Size en uygun teklif veren firmadan aracınızı kiralayabilirsiniz. Üstelik, erken rezervasyon yaptırmanız durumunda şirketlerin size özel sundukları fırsat ve kampanyalardan da yararlanmak mümkün. Moskova Domodedovo Havalimanı'ndan kiraladığınız araçla şehir merkezine gitmekse ortalama 70 - 80 dakika sürüyor.

Moskova Domodedovo Havalimanı