İstanbulBrüksel

İstanbulBrükselInvalid date
Aramayı Değiştir
Gidiş
Varış
Fiyat Grafiği

En Ucuz İstanbul - Brüksel Uçak Biletleri

Sonuç Bulunamadı

Üzgünüz, aradığınız kriterlere uygun uçuş bulunamadı.

En Ucuz Brüksel - İstanbul Uçak Biletleri

Sonuç Bulunamadı

Üzgünüz, aradığınız kriterlere uygun uçuş bulunamadı.

Şehir Merkezinden Sabiha Gökçen Havalimanı’na Nasıl Gidilir?

Pendik Tren İstasyonu ve Pendik Deniz Otobüsü İskelesi’ne yaklaşık 15 kilometre mesafede konumlanan Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan şehir merkezine gitmek için yaklaşık 50 kilometrelik bir yolculuk yapmak gerekiyor. Öte yandan otobüs gibi toplu taşıma araçlarının yanında deniz otobüsü ve tren kullanarak da şehir içine ulaşabileceğiniz gibi eğer aceleniz varsa araç kiralayarak veya taksi çağırarak da rahatlıkla ulaşımınızı sağlayabilirsiniz.

Toplu Taşıma Araçları (Havabüs Otobüsleri, İETT Otobüsleri)

Havabüs Otobüsleri

Taksim veya Kadıköy’den Sabiha Gökçen Havalimanı’na seyahat etmek isteyenler için ideal bir yol olan Havabüs otobüsleri bulunduğunuz noktaya göre değişen bir ücrete sahip. Point Otel ve Divan Otel’in önünden kalkan beyaz renkli HAVATAŞ otobüsleri, sizleri havalimanı terminal binasının gelen katında çıkışın hemen karşısında bırakıyor. 1. Levent, Dolapdere, Zincirlikuyu, Kavacık-FSM Köprüsü ve Taksim güzergâhlarında ilerleyen Havabüs otobüsleri, sabaha karşı 3’te başladığı seferlerine gece 1’de son veriyor. Bindiğiniz noktaya göre yaklaşık 1,5 saat civarı süren bir yolculukla Sabiha Gökçen Havalimanı’na ulaşmanızı sağlayan bu otobüslerin bir diğer kalkış noktası ise Kadıköy. Kadıköy Havabüsleri, Yeni Sahra, Tem bağlantılı yol ve Kadıköy güzergâhını takip ederek Sabiha Gökçen Havalimanı’na ulaşıyor. Sultanahmet’ten Sabiha Gökçen Havalimanı’na gitmek isteyenler ise tramvaya binerek Sirkeci durağına, sonra Eminönü-Kadıköy vapurunu kullanıp son olarak da HAVATAŞ otobüslerine binerek yolculuklarını tamamlayabilirler.

İETT Otobüsleri

Levent’ten E4 ve E3 otobüsleri ile Botancı’dan E9 otobüsü ile Kadıköy ve Kurtköy’den E10 otobüsü ile Sultanahmet’ten E11 otobüsü ile Altunizade ve Ümraniye’den E18 otobüsü ile Uzunçayır’dan 16S Metrobüsü ile Kartal ve Tepeören’den 132 numaralı otobüs ile ve Pendik Metro’dan KM20 ile rahatlıkla Sabiha Gökçen Havalimanı’na ulaşım sağlayabilirsiniz. Gişelerden tek geçişlik olarak alabileceğiniz biletler ise aldığınız noktaya göre fiyat olarak değişkenlik gösterebiliyor. Öte yandan İstanbul’da daha uzun süre kalmayı planlıyorsanız, Mavi Kart veya İstanbul Kart alarak kaldığınız süre içerisinde daha indirimli ve sorunsuz bir şekilde ulaşımınızı sağlayabilirsiniz.

Özel Ulaşım Araçları (Araç Kiralama, Taksi)

Araç Kiralama

Gerek Avrupa gerekse Anadolu yakalarının merkezlerinde bulabileceğiniz dünyaca ünlü araç kiralama şirketleri mevcut. Eğer kendi aracınız yoksa bu şirketlerin birinden araç kiralayarak havalimanına ulaştığınızda aracı burada bırakabiliyorsunuz. Bu araç kiralama şirketlerinden öne çıkanlarını ise Windy Car Rental, Rent Go, Sun, Europark, Sixt, Europcar, Hertz, Budget, Dollar, Avis, Thrifty olarak sıralayabiliriz. Özel bir araçla Sabiha Gökçen Havalimanı’na gitmek isteyenler ve kısıtlı zamanı olanlar için ise E5 veya TEM otoyolunu tavsiye ediyoruz. Zira diğer yollar kilometre bazında daha kısa olsalar bile yoğun trafik sebebiyle yolda geçirdiğiniz süre iki hatta üç katına çıkabiliyor. Öte yandan otelde konaklayacaksanız önceden görüştüğünüz takdirde otelin shuttle hizmetinden yararlanabileceğinizi de hatırlatmadan geçmeyelim.

Taxi

Uber, özel ve paylaşımlı olmak üzere farklı türde hizmetlerinden yararlanabileceğiniz taksiler, İstanbul’un dört bir yanında 7/24 hizmet veriyor. Avrupa Yakası’ndan Sabiha Gökçen Havalimanı’na taksi ile gitmek her ne kadar pahalı da olsa paylaşımlı taksi kullanılarak bu fiyat aşağılara çekilebilir. Havaalanının Pendik’ten 12, Taksim Meydanı’ndan ise yaklaşık 50 kilometre uzakta olduğunu düşünürsek seçim sizin. Öte yandan Sawkoop bünyesinde hizmet veren ve havalimanı için sabit bir tarife uygulayan taksileri de internetten rahatlıkla bulabileceğiniz numaralar sayesinde çağırabilirsiniz. Gittiğiniz yol ne kadar uzak olsa da sabit bir fiyat tarifesi izledikleri için bu taksileri rahatlıkla tercih edebilirsiniz.

Brüksel’de Ulaşım Hakkında

Belçika’nın başkenti Brüksel, Avrupa’nın en gelişmiş şehirlerinden biri. Turistik olarak tercih edilmesinin yanı sıra NATO ve AB’nin de bu şehirde konumlanması onu daha da ilgi çekici kılıyor. Ulaşım açısından da avantajlı olan Brüksel’de şehir içi ulaşımda en çok bisiklet tercih ediliyor. Öte yandan sabah 6’dan gece 00:30’a kadar hizmet veren tren, otobüs, metro ve tramvay da şehir içi ulaşımda en aktif araçlar olarak karşımıza çıkıyor.
Nisan ile ocak ayları arasında şehir içinde günlük veyahut saatlik olarak bisiklet kiralanabiliyor. Metro hattının haritası, metro istasyonlarında ücretsiz olarak yer alıyor. Gün ve saate göre metro seferleri 3 ila 10 dakika arasında değişiklik gösteriyor ve metro ağı 4 hattan oluşuyor. Diğer yandan metro kadar hızlı olmasa da şehir içi ulaşımda tramvaylar da yaygın olarak kullanılıyor ve pek çok turistik yere direkt ulaşım imkanı sunuyor. Şehir içi ulaşımı organize eden STIB’ın internet sitesinde otobüs, metro ve tramvay seferlerine ilişkin tüm bilgiler yer alıyor. Duraklar, sefer saatleri vs. bilgilere rahatlıkla ulaşılabildiği gibi STIB noktaları, gazete bayileri ve istasyonlardan da bilet alınabiliyor.
Öte yandan turistlerin toplu ulaşım araçlarını rahatlıkla kullanıp turistik yerleri gezebilmesi için de bir sistem düşünülmüş. Brüksel Kart alarak tüm toplu ulaşım araçlarını sınırsız kullanabiliyor, 30‘dan fazla müzeye ücretsiz giriş yapabiliyorsunuz. Brüksel Kart’ın 24, 48 ve 72 saatlik seçenekleri bulunuyor. Brüksel Kart sahiplerine özel bazı alışveriş merkezlerinde, restoran ve barlarda indirim ve fırsatlar düzenleniyor.
Son olarak Brüksel şehri iki su kanalı üzerinde bulunduğundan şehir içi ulaşımda su otobüsünü tercih ederek farklı bir deneyim yaşayabilirsiniz. Su otobüsleri, temmuz ayı başlangıcından ağustos ayının ortasına kadar hizmet veriyor. 7 iskeleye uğrayan teknelerle Zenne Kanalı‘nın Brüksel ile Vilvoorde arasında kalan 10 kilometrelik kısmında ulaşım sağlanabiliyor.

Brüksel Havalimanı’ndan Şehir Merkezine Nasıl Ulaşılır?

Belçika’nın başkenti Brüksel’de yer alan ve şehir merkezine 11 km mesafede bulunan Brüksel Havalimanı, uluslararası hizmet veriyor. Ülke içi yapılan uçak seferlerinin yanı sıra gerek Avrupa içi gerekse Avrupa dışından Brüksel’e çokça sefer düzenleniyor. Brüksel sadece turistik bir şehir olarak değil, aynı zamanda NATO ve AB’nin de konumlandığı şehir olmasıyla da dikkat çekiyor. Dolayısıyla yaz kış binlerce kişiyi ağırlıyor.
Brüksel Havalimanı’nın şehir merkezine uzaklığı yaklaşık 11 km ve merkeze ulaşım için birçok ulaşım yöntemi mevcut. İster tren ve otobüs gibi toplu ulaşım araçlarıyla, isterseniz de taksi ve araç kiralama gibi özel ulaşım yöntemleriyle havalimanından şehir merkezine ulaşabilirsiniz. Tabi ulaşım yöntemlerine göre hız, konfor ve ücret değişiklik gösteriyor.

Toplu Ulaşım Araçları

Tren

Belçika’da trenle seyahat oldukça tercih edilen bir toplu ulaşım yöntemi. Öyle ki Brüksel Havalimanı terminal çıkışının zemin katında yer alan tren istasyonundan şehir merkezine gidilebiliyor. Havalimanına 11 km mesafedeki şehir merkezine tren vasıtasıyla yaklaşık 20 – 25 dakikada varılabiliyor. Üstelik her 15 dakikada bir tren seferi bulunuyor.
Brüksel Havalimanı’nın hemen çıkışında zemin katta yer alan tren istasyonundan Brüksel şehir merkezinin yanı sıra çevre şehirlere de ulaşım sağlanabiliyor. Kuzey istasyonu, Merkez istasyon ve Midi istasyonu olmak üzere üç tren ağı ile hizmet veriliyor. Kuzey ve Midi istasyonları daha çok çevre şehirlere hizmet verirken, Merkez istasyon üzerinden de şehir içi ulaşım sağlanıyor.

Otobüs

Başkent Brüksel başta olmak üzere Belçika’da tercih edilen bir diğer toplu taşıma aracı ise otobüs. Otobüs durağı, tren istasyonu gibi havalimanı geliş terminalinin zemin katında yer alıyor. Brüksel otobüslerini De Lijn adı altında görmeniz mümkün. Öte yandan 3 ana bölgeye seferler düzenleyen bu otobüslerle şehir merkezine rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Brüksel Havalimanı durağından şehir merkezine ulaşım için birden çok otobüs var ama hepsinin güzergahları farklı. 272 ve 471 numaralı otobüsler ile Brüksel North Train Station’a, 359 ve 659 numaralı otobüslerle de Roodebeek metro istasyonuna kadar gidebilirsiniz. Ayrıca yarım saatte bir sefer düzenleyen ve Platform C’den kalkan B12 numaralı otobüsle de şehir merkezine ulaşmanız mümkün. Brüksel Havalimanı’ndan şehir merkezine otobüs vasıtasıyla maksimum yarım saatte varabiliyorsunuz. Öte yandan 12 numaralı ekspres otobüs yalnızca belli duraklarda yolcu indirip bindiriyor. 21 numaralı otobüs ise gece saatlerinde hizmet veriyor. Şehir merkezinde otobüs ve trenin yanı sıra metro ve tramvaylar çokça kullanılıyor ancak bu ulaşım araçları havalimanına direkt hizmet vermiyor. Şehir içi ulaşımda tüm toplu ulaşım araçları yaygın olarak kullanılırken, yalnızca Merkez istasyon hattında sefer yapan trenler ile bazı otobüsler havalimanına ulaşımı sağlıyor.

Özel Ulaşım Araçları

Taksi

Daha konforlu bir yöntem olarak tren ve otobüs gibi toplu ulaşım araçlarından ziyade taksiye binmeyi tercih edebilirsiniz. Özellikle gece saatlerinde uçaktan indiyseniz taksiler sizin için ideal, zira terminalin hemen çıkışında bekleyen taksiler 7/24 hizmet veriyor. Gelen yolcu terminal çıkışında bekleyen araçların büyük kısmı Sympa Tax, Taxis Carolo Rapid Tax, Ideal Tax ve Taxi Europe’a ait oluyor.
Brüksel Havalimanı geliş terminalinden çıktığınız an kapıda birden fazla taksi sizi bekliyor. Geneli havalimanı taksisi ancak içlerinde lisanssız çalışanlar da olabiliyor. Dolayısıyla taksi seçiminde dikkatli olmak gerekiyor. Havalimanından şehir merkezine en hızlı ve konforlu yöntem olan taksilerle ortalama 15 – 20 dakikada varabilirsiniz.

Araç Kiralama

Brüksel Havalimanı’na vardıktan sonra terminaldeki araç kiralama firmalarından birini tercih ederek birkaç dakika içinde kolayca araç kiralayabilirsiniz. Avis, Enterprise, Europcar, Hertz, Sixt vb. şirketlerin araç kiralama ofisleri gelen yolcu terminalinde hizmet veriyor. Fiyat başta olmak üzere araç kiralama üzerine her konuda bilgi alarak kolayca istediğiniz aracı kiralamanız mümkün. Öte yandan Brüksel Havalimanı’nın web sitesinde araç kiralama şirketlerinin iletişim numaraları yer alıyor. Daha şehre varmadan da ön rezervasyon yöntemiyle araç kiralamak mümkün.

Brüksel Havalimanı