Baküİstanbul

BaküİstanbulInvalid date
Aramayı Değiştir
Gidiş
Varış
Fiyat Grafiği

En Ucuz Bakü - İstanbul Uçak Biletleri

Sonuç Bulunamadı

Üzgünüz, aradığınız kriterlere uygun uçuş bulunamadı.

En Ucuz İstanbul - Bakü Uçak Biletleri

Sonuç Bulunamadı

Üzgünüz, aradığınız kriterlere uygun uçuş bulunamadı.

Şehir Merkezinden Bakü Haydar Aliyev Uluslararası Havalimanı’na Nasıl Gidilir?

Şehir içi ulaşımda en çok kullanılan toplu taşıma aracı olarak ön plana çıkan metroyla Bakü Haydar Aliyev Uluslararası Havalimanı'na ulaşmak mümkün değil. Bunun yerine otobüsler ve shuttle servisler kullanılıyor. Eğer rahat yolculuk etmeyi seviyorsanız ya da uçak saatini kaçırma riskiyle karşı karşıyaysanız taksi, araç kiralama veya transfer seçeneklerinden de herhangi bir tanesini tercih edebilirsiniz.

Toplu Taşıma Araçları (Otobüs, Shuttle)

Otobüs

Şehir merkezinden Bakü Haydar Aliyev Uluslararası Havalimanı'na direkt otobüsle gitmek yerine İçeri Seher adıyla bilinen kent merkezinden metroya binebilir ve 28 May İstasyonu'nda inebilirsiniz. Bu duraktan geçen N96 ve 116 numaralı otobüslerle de kolaylıkla havalimanına ulaşabilirsiniz. Dilerseniz de kent merkezinde Samed Vurgun parkından N96 numaralı otobüse binerek direkt olarak Bakü Haydar Aliyev Uluslararası Havalimanı'na gidebilirsiniz. En ekonomik ulaşım alternatifi olan otobüste biletler, bilet makinelerinden değil, otobüs şoförlerinden temin ediliyor. Yani otobüse bindiğinizde kart kullanmak yerine ücretinizi nakit olarak şoföre ödüyorsunuz. Şehir merkezinden Bakü Haydar Aliyev Uluslararası Havalimanı'na otobüsle gitmek ortalama 40 -45 dakika sürüyor.

Shuttle

Günün 24 saati hizmet veren H1 Express Bus adlı shuttle servis ile kent merkezinden Bakü Haydar Aliyev Uluslararası Havalimanı'na kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Saat 22.00 – 06.00 aralığında her yarım saat bir düzenlenen seferler, bu saatlerin dışında seyrekleşerek devam ettiriliyor. 28 May İstasyonu'nun yanından hareket eden shuttle servislere Bakü Kart ile binebilirsiniz. Şehir merkezinden shuttle servisle Bakü Haydar Aliyev Uluslararası Havalimanı'na gitmekse ortalama 35 - 40 dakika sürüyor.

Özel Ulaşım Araçları (Taksi, Araç Kiralama, Transfer)

Taksi

Genellikle uçak saatini kaçırma riski yaşayan yolcular tarafından kullanılan taksi alternatifinde dikkat etmeniz gereken en önemli nokta, taksilerde taksimetre bulunmaması. Gideceğiniz yeri söylediğinizde şoför size bir fiyat söylüyor. Eğer kabul ederseniz yolculuğa başlıyorsunuz. Tabii pazarlık yapmanız da mümkün. Bakü'de bulunan; 189 Taxi (+994 12 565 31 89), Ok Taxi Xidmeti (+994 50 000 30 03), City Taxi (+994 12 310 08 44), UTAP (+994 55 205 46 01) taksi duraklarından herhangi bir tanesini arayarak bulunduğunuz yere taksi çağırabilirsiniz. Dilerseniz de sokağa çıkarak boş gördüğünüz bir taksiyi çevirebilirsiniz. Şehir merkezinden Bakü Haydar Aliyev Uluslararası Havalimanı'na taksiyle gitmek ortalama 20 - 25 dakika sürüyor.

Araç Kiralama

Bakü'de kalacağınız süre boyunca kaliteli bir tatil geçirmenizin püf noktası; yüksek ihtimalle kiraladığınız aracın faydalarını görmek olacak. Toplu taşıma araçlarını, cebinizden çıkan paraları, kaybettiğiniz vakti düşünmeden nereye, ne zaman isterseniz gidebileceğiniz bir seçenek olarak araç kiralamayı düşünebilirsiniz. Bakü Haydar Aliyev Uluslararası Havalimanı'nda Sixt, Hertz, Thrity ve Aznur gibi araç kiralama firmalarının ofisleri bulunuyor. İnternet üzerinden, telefonla arayarak veya ofislerini ziyaret ederek bu firmalardan detaylı bilgi elde edebilirsiniz. Üstelik çoğu firma erken rezervasyon yaptırmanız durumunda size özel indirim ve fırsatlar sunuyor. Tüm bunlar toplandığında, araç kiralama seçeneğinin yanından kocaman bir artı işareti oluşuyor. Ayrıca kiraladığınız araçla şehir merkezinden Bakü Haydar Aliyev Uluslararası Havalimanı'na gitmek ortalama 25 - 30 dakika sürüyor.

Transfer

Konakladığınız otel havalimanı transfer hizmeti veriyorsa eğer, uçağınızın hareketinden en az bir gün öncesinde otel yetkilileriyle konuşarak havalimanına transfer hizmeti almak istediğinizi bildirebilirsiniz. Belirli bir ücret karşılığında faydalanabileceğiniz bu hizmet karşılığında, uçuş saatinizden en az 1,5 saat önce sizin için hazırlanan şoförlü bir araçla Bakü Haydar Aliyev Uluslararası Havalimanı'na bırakılıyorsunuz. Havalimanı transferi adıyla bilinen bir diğer hizmet ise farklı firmalar tarafından veriliyor. Şehir merkezinde bulunan onlarca firmadan fiyat alabilir, istediğiniz saatte Bakü Haydar Aliyev Uluslararası Havalimanı'na gitmek için rezervasyon yaptırabilirsiniz. Eğer bunların hiçbiriyle uğraşmak istemiyorsanız, www.bakutransferairport.com adresi üzerinden ya da +90 530 799 92 79 numaralı telefondan bilgi alabilir ve rezervasyonunuzu yaptırabilirsiniz. Yolcu sayısı arttıkça kişi başına düşen ücretin azaldığını göz önünde bulunduracak olursak, sizinle birlikte havalimanına gitmek isteyen birkaç kişiyle havalimanı transfer hizmeti almanızda fayda var.

Bakü Haydar Aliyev Uluslararası Havalimanı Hakkında

Şehir merkezine 20 kilometre uzaklıkta bulunan Bakü Haydar Aliyev Uluslararası Havalimanı'nda 2 adet yolcu terminali bulunuyor. Kafkasya'nın en büyük ve en işlek havalimanı olma özelliği taşıyan Bakü Haydar Aliyev Uluslararası Havalimanı'ndan yurt içine haftada en az 7, yurt dışına ise haftada en az 763 uçuş gerçekleştiriliyor. 3 milyon yolcu kapasiteli havalimanında çocuk oyun odaları, VİP salonlar, sigara içme yerleri, ücretsiz Wi-fi, duty free mağazaları, kafeler, restoranlar, ATM'ler, araç kiralama firmalarının ofisleri ve transfer hizmeti veren firmaların ofisleri bulunuyor. Türkiye'den Türk Hava Yolları firmasının İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan Bakü Haydar Aliyev Uluslararası Havalimanı düzenlenen uçak seferlerini bulmak oldukça kolay. Bunun dışında Azerbaijan Airlines ile Ankara, Bodrum, İstanbul ve İzmir'e de seferler düzenleniyor.

İstanbul’da Ulaşım Hakkında

Sabiha Gökçen Havalimanı, geniş bir alana yayılmış olan dış ve iç hat terminalleriyle 2001 yılından beri verdiği taşımacılık hizmetleriyle Avrupa’nın en hızlı büyüyen havalimanlarından biri olarak da gösteriliyor. İstanbul’un Anadolu Yakası’nda yer alan Sabiha Gökçen Havalimanı; Taksim’e 50, Kadıköy’e ise 40 kilometre uzaklıkta yer alıyor. E-5 karayoluna sadece 5 kilometre uzaklıkta yer alan ve 25 milyon yolcuya hizmet verebilen Sabiha Gökçen Havalimanı; VIP salonları, otelleri, alışveriş mağazaları, seyahat acenteleri ve yeme içme alanlarıyla da göz doldurmayı başarıyor. Gerek Avrupa gerekse Anadolu yakasında onlarca farklı toplu taşıma aracı ile her gün milyonlarca insanı gitmek istediği yere ulaştıran İstanbul, dünyanın sayılı ulaştırma ağlarından birine sahip. Trafiği her ne kadar zaman zaman yoğun da olsa şehir içi ulaşımda hangi yolu veya hangi taşıtı kullanırsanız hedefinize daha hızlı ulaşabileceğinizi gösteren web tabanlı uygulamalar da mevcut. Tren, metro, Marmaray, otobüs, minibüs, taksi dolmuş ve İDO gibi onlarca toplu taşıma aracının yanında taksi ve Uber gibi özel taşıma araçlarıyla da istediğiniz her yere rahatlıkla ulaşabileceğiniz İstanbul’da Sabiha Gökçen Havalimanı’nın ulaşımı hakkında en sık sorulan soruları yanıtladık.

Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan Şehir Merkezine Nasıl Gidilir?

Pendik Deniz Otobüsü İskelesi ve Pendik Tren İstasyonu’na yaklaşık 15 kilometre mesafede konumlanan Sabiha Gökçen Havalimanı’na; Taksim’den 50 Kurtköy ve Kadıköy’den de 40 kilometrelik bir yolculuk sonucunda ulaşılabiliyor. Bu sebeple otobüs gibi toplu taşıma araçlarının yanında deniz otobüsü ve tren kullanarak da ulaşım sağlanabilen Sabiha Gökçen Havalimanı’na eğer aceleniz varsa araç kiralayarak veya taksi çağırarak da ulaşabilirsiniz.

Toplu Taşıma Araçları (Havabüs Otobüsleri, İETT Otobüsleri)

Havabüs Otobüsleri

Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan Taksim veya Kadıköy’e seyahat etmek isteyenler için ideal bir yol olan Havabüs otobüsleri gideceğiniz noktaya göre değişen bir ücrete de sahip. Havalimanı terminal binasının gelen katında çıkışın hemen karşısından kalkan ve üzerinde HAVATAŞ yazan beyaz otobüsler, havalimanından kalktıktan sonra direkt olarak Point Otel ve Taksim Divan Otel’in önüne gidiyor. 1. Levent, Dolapdere, Zincirlikuyu, Kavacık-FSM Köprüsü ve Taksim güzergâhlarında ilerleyen Havabüs otobüsleri, sabaha karşı 3’te başladığı seferlerine gece 1’de son veriyor. Yaklaşık 1,5 saat civarı süren bir yolculukla istediğiniz noktaya ulaşmanızı sağlayan bu otobüslerin bir diğer güzergâhı ise Kadıköy. Kadıköy Havabüsleri, rıhtımdaki İETT duraklarının önünden kalktıktan sonra Yeni Sahra, Tem bağlantılı yol ve Kadıköy güzergâhını takip ediyor. Sultanahmet’e gitmek için ise HAVATAŞ otobüsleriyle Kadıköy’e gittikten sonra Kadıköy-Eminönü vapuruna binerek Sirkeci durağına, oradan da tramvaya binerek Sultanahmet Meydanı’na ulaşabilirsiniz.

İETT Otobüsleri

Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan çıktıktan sonra kolaylıkla karşı yakaya geçerek Taksim’e ve diğer yakın ilçelere ulaşmanızı sağlayan İETT otobüsleri; E4 ve E3 otobüsleri ile Levent’e, E9 otobüsü ile Bostancı’ya, E10 otobüsü ile Kurtköy ve Kadıköy’e, E11 otobüsü ile Sultanahmet’e, E18 otobüsü ile Ümraniye ve Altunizade’ye, 16S Metrobüsü ile Uzunçayır’a, 132 numaralı otobüs ile Tepeören ve Kartal’a ve KM20 ile Pendik Metro’ya rahat bir ulaşım sunuyor. Gişelerden tek geçişlik olarak alabileceğiniz biletler ise gideceğiniz noktaya göre fiyat olarak değişkenlik gösteriyor. Öte yandan İstanbul’da daha uzun süre kalmayı planlıyorsanız, Mavi Kart veya İstanbul Kart alarak daha indirimli bir yolculuk yapma şansına da sahipsiniz.

Özel Ulaşım Araçları (Araç Kiralama, Taksi)

Araç Kiralama

Özel aracınızla en kısa ve rahat yoldan Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan İstanbul’un şehir merkezine gitmek için öncelikle 1,5 kilometre uzaklıkta yer alan TEM otoyolunu veya E5 Karayolunu kullanmanız gerekiyor. Ardından gideceğiniz istikâmetin tabela ve göstergelerini kullanarak İstanbul’un hemen her yerine rahatlıkla ulaşım sağlayabilirsiniz. Öte yandan araç kiralamak isterseniz havalimanının terminalinde hizmet veren onlarca araç kiralama firması mevcut. Bu firmalardan öne çıkanları ise RentGo, Sixt, Hertz ve Enterprise.

Taksi

Uber, özel ve paylaşımlı olmak üzere farklı türde hizmetlerinden yararlanabileceğiniz taksiler, Sabiha Gökçen Havalimanı’nda günün 24 saati olmak üzere her gün hizmet veriyor. Terminalin dışına çıktığınızda denk geleceğiniz taksilerin genellikle havalimanı taksileri olduğunu belirtmekte de fayda var. Bunun anlamı ise havalimanı taksilerinin kilometre başına sabit bir fiyat uyguluyor olması. Yani hangi taksiye binerseniz binin, taksinin tekerlek boyu ne olursa olsun vereceğiniz ücret değişmiyor. Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan Taksim Meydanı’na taksi ile ulaşım ise trafiğin durumuna göre ortalama 1 saat sürüyor.

İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı