Amsterdamİstanbul

AmsterdamİstanbulInvalid date
Aramayı Değiştir
Gidiş
Varış
Fiyat Grafiği

En Ucuz Amsterdam - İstanbul Uçak Biletleri

Sonuç Bulunamadı

Üzgünüz, aradığınız kriterlere uygun uçuş bulunamadı.

En Ucuz İstanbul - Amsterdam Uçak Biletleri

Sonuç Bulunamadı

Üzgünüz, aradığınız kriterlere uygun uçuş bulunamadı.

Şehir Merkezinden Amsterdam Schiphol Havalimanı'na Nasıl Gidilir?

Ulaşım ağı oldukça gelişmiş olan Amsterdam'da havalimanına gitmek için kullanabileceğini birçok alternatif bulunuyor Tren, belediye otobüsü ve shuttle servis, hızlı, güvenilir ve ekonomik ulaşım hizmeti sağlıyorlar. Toplu taşıma araçları dışında taksi, araç kiralama ya da transfer hizmetlerinden bir tanesini de tercih edebilirsiniz. Tüm bunların dışında, Amsterdam Schiphol Havalimanı'na ulaşmak için çoğu ülkede bulunmayan alternatif bir ulaşım şekli bulunuyor; bisiklet. Şehir merkezinden kiralayacağınız bisikletle ortalama 50 - 60 dakikada Amsterdam Schiphol Havalimanı'na ulaşabilirsiniz.

Toplu Taşıma Araçları (Tren, Belediye Otobüsü, Shuttle Servis)

Tren

Şehir merkezinden havalimanına giden en hızlı ulaşım aracı olan trenle ortalama 15 - 20 dakika içerisinde Amsterdam Schiphol Havalimanı'na ulaşabilirsiniz. Schiphol Tren İstasyonu'nda indikten sonra havalimanına gitmek ise yürüyerek yalnızca 6 dakika. Günün 2 saati hizmet veren trenler, gece ve gündüz olmak üzere iki hatta ayrılıyor. Gündüz hattı saat 06:00 - 00:00 saatleri arasında hizmet veriyor ve her 10 dakikada bir sefer düzenleniyor. 00:00'dan 06:00'ya kadarsa gece hattı devreye giriyor ve seferler saat başına düşüyor. Şehir merkezindeki duraklardan bulunan sarı bilet makinelerinden tren biletinizi temin edebilirsiniz. Eğer ikinci vagonda yolculuk etmek istiyorsanız 4.20 avro (30 TL), 1. sınıf bilet almak istiyorsanız da 7.10 avro (51 TL) bilet parası ödemeniz gerekiyor. Ayrıca, kredi kartı ile yapılan işlemlerde 0.50 avro (2.50 TL) işlem ücreti alınıyor. 0 - 4 yaş arası çocuklar trende ücretsiz yolculuk edebilirken, 4 - 11 yaş arası çocuklar içinse 2.50 avroya (18 TL) Railrunner bileti alınabiliyor.

Belediye Otobüsü

Trende olduğu gibi belediye otobüsünde de gece ve gündüz olmak üzere iki ayrı hat çalışıyor. Gündüz hattında çalışan 197 ve 370 numaralı otobüsler her 15 dakikada bir geçiyor. Gece hattında çalışan 97 ve 358 numaralı otobüslerse saat başı sefer düzenliyor. Otobüs ile şehir merkezinden Amsterdam Schiphol Havalimanı'na gitmek ortalama 30 - 40 dakika sürüyor. Tek yön için otobüs bileti fiyatı 4 avro (29 TL). Tabii OV-chipkaart, Amsterdam Travel Ticket veya  I Amsterdam Card'la da otobüsleri kullanabilirsiniz.
Shuttle Servis Toplu taşıma hizmetlerinden bir diğer olan shuttle servisle de şehir merkezinden havalimanına kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Connexxion firması, şehirde bulunan 100'den fazla otelle anlaşmalı olarak Amsterdam Schiphol Havalimanı - şehir merkezi güzergahında yolcu taşıyor. Shuttle servisler her yarım saatte bir hareket ediyor. Tek yön için bilet fiyatı 17 avro (122 TL) iken, gidiş - dönüş bilet fiyatı ise 27 avro (193 TL). Shuttle servislerle yolcu yoğunluğuna göre ortalama 45 - 50 dakikada havalimanına ulaşabilirsiniz. Dilerseniz internet üzerinden rezervasyon yapma imkanınız da bulunuyor.

Özel Ulaşım Araçları (Taksi, Araç Kiralama, Transfer, Bisiklet)

Taksi

Genellikle kalabalık grupların veya uçağı kaçırma tehlikesiyle karşı karşıya olanların kullandığı taksiler, günün 24 saati hizmet veriyorlar. Şehir merkezinden ortalama 40 - 50 avro (286 - 358 TL) fiyatla Amsterdam Schiphol Havalimanı'na gidebilirsiniz. Nakit ya da kredi kartı ile ödeyebileceğiniz ücretinizde eğer erken rezervasyon yaparsanız indirme de gidilebiliyor. Şehir merkezi ile havalimanı arasındaki 15 kilometrelik yol taksi ile ortalama 30 - 35 dakika sürüyor.

Araç Kiralama

Ulaşım derdini düşünmek istemeyenler genellikle araç kiralama formülünü seçiyorlar. Eğer bütçeniz de uygunsa, şehir merkezinde bulunan Avis, Alamo, Sixt, Hertz gibi dünyaca ünlü firmaların bir tanesinden aracınızı kiralayabilirsiniz.

Transfer

Konakladığınız otelin transfer hizmetinin olup olmadığını otel yetkililerinden veya Booking.com üzerinden öğrenebilirsiniz. Eğer transfer hizmeti veriliyorsa ve fiyatı da sizin için uygunsa, dileseniz internet üzerinden, dilerseniz de direkt otel yetkilileriyle konuşarak rezervasyonunuzu yapabilirsiniz.

Bisiklet

Amsterdam'da kullanılan alternatif ulaşım aracı bisikletle şehrin tüm noktalarına gidebileceğiniz gibi kent merkezinden Amsterdam Schiphol Havalimanı'na gidebilirsiniz. Yalnızca bisiklet kullanıcıları için kullanıma açık olan özel bisiklet yolundan ortalama 50 - 60 dakika içerisinde havalimanına varmış olursunuz. Günlük ortalama 10 avro (71 TL) olan bisiklet kiraları, kiralayacağınız gün sayısı arttıkça daha makul seviyeler düşebiliyor.

Amsterdam Schiphol Havalimanı Hakkında

2003 senesinde inşa edilen ve dünyanın en büyük havalimanlarından bir tanesi olan Schiphol Havalimanı, Hollanda'nın başkenti Amsterdam'da bulunuyor. Yılda 50 milyonu aşkın ziyaretçinin durak noktası olan havalimanına dünyanın neredeyse her yerinden ulaşmak mümkün. Türkiye'den de Pegasus Havayolları ve Türk Hava Yolları, aktarmalı ve aktarmasız seferler düzenliyor. Amsterdam Schiphol Havalimanı ile şehir merkezi arasında 15 kilometrelik bir mesafe bulunuyor.

İstanbul’da Ulaşım Hakkında

Sabiha Gökçen Havalimanı, geniş bir alana yayılmış olan dış ve iç hat terminalleriyle 2001 yılından beri verdiği taşımacılık hizmetleriyle Avrupa’nın en hızlı büyüyen havalimanlarından biri olarak da gösteriliyor. İstanbul’un Anadolu Yakası’nda yer alan Sabiha Gökçen Havalimanı; Taksim’e 50, Kadıköy’e ise 40 kilometre uzaklıkta yer alıyor. E-5 karayoluna sadece 5 kilometre uzaklıkta yer alan ve 25 milyon yolcuya hizmet verebilen Sabiha Gökçen Havalimanı; VIP salonları, otelleri, alışveriş mağazaları, seyahat acenteleri ve yeme içme alanlarıyla da göz doldurmayı başarıyor. Gerek Avrupa gerekse Anadolu yakasında onlarca farklı toplu taşıma aracı ile her gün milyonlarca insanı gitmek istediği yere ulaştıran İstanbul, dünyanın sayılı ulaştırma ağlarından birine sahip. Trafiği her ne kadar zaman zaman yoğun da olsa şehir içi ulaşımda hangi yolu veya hangi taşıtı kullanırsanız hedefinize daha hızlı ulaşabileceğinizi gösteren web tabanlı uygulamalar da mevcut. Tren, metro, Marmaray, otobüs, minibüs, taksi dolmuş ve İDO gibi onlarca toplu taşıma aracının yanında taksi ve Uber gibi özel taşıma araçlarıyla da istediğiniz her yere rahatlıkla ulaşabileceğiniz İstanbul’da Sabiha Gökçen Havalimanı’nın ulaşımı hakkında en sık sorulan soruları yanıtladık.

Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan Şehir Merkezine Nasıl Gidilir?

Pendik Deniz Otobüsü İskelesi ve Pendik Tren İstasyonu’na yaklaşık 15 kilometre mesafede konumlanan Sabiha Gökçen Havalimanı’na; Taksim’den 50 Kurtköy ve Kadıköy’den de 40 kilometrelik bir yolculuk sonucunda ulaşılabiliyor. Bu sebeple otobüs gibi toplu taşıma araçlarının yanında deniz otobüsü ve tren kullanarak da ulaşım sağlanabilen Sabiha Gökçen Havalimanı’na eğer aceleniz varsa araç kiralayarak veya taksi çağırarak da ulaşabilirsiniz.

Toplu Taşıma Araçları (Havabüs Otobüsleri, İETT Otobüsleri)

Havabüs Otobüsleri

Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan Taksim veya Kadıköy’e seyahat etmek isteyenler için ideal bir yol olan Havabüs otobüsleri gideceğiniz noktaya göre değişen bir ücrete de sahip. Havalimanı terminal binasının gelen katında çıkışın hemen karşısından kalkan ve üzerinde HAVATAŞ yazan beyaz otobüsler, havalimanından kalktıktan sonra direkt olarak Point Otel ve Taksim Divan Otel’in önüne gidiyor. 1. Levent, Dolapdere, Zincirlikuyu, Kavacık-FSM Köprüsü ve Taksim güzergâhlarında ilerleyen Havabüs otobüsleri, sabaha karşı 3’te başladığı seferlerine gece 1’de son veriyor. Yaklaşık 1,5 saat civarı süren bir yolculukla istediğiniz noktaya ulaşmanızı sağlayan bu otobüslerin bir diğer güzergâhı ise Kadıköy. Kadıköy Havabüsleri, rıhtımdaki İETT duraklarının önünden kalktıktan sonra Yeni Sahra, Tem bağlantılı yol ve Kadıköy güzergâhını takip ediyor. Sultanahmet’e gitmek için ise HAVATAŞ otobüsleriyle Kadıköy’e gittikten sonra Kadıköy-Eminönü vapuruna binerek Sirkeci durağına, oradan da tramvaya binerek Sultanahmet Meydanı’na ulaşabilirsiniz.

İETT Otobüsleri

Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan çıktıktan sonra kolaylıkla karşı yakaya geçerek Taksim’e ve diğer yakın ilçelere ulaşmanızı sağlayan İETT otobüsleri; E4 ve E3 otobüsleri ile Levent’e, E9 otobüsü ile Bostancı’ya, E10 otobüsü ile Kurtköy ve Kadıköy’e, E11 otobüsü ile Sultanahmet’e, E18 otobüsü ile Ümraniye ve Altunizade’ye, 16S Metrobüsü ile Uzunçayır’a, 132 numaralı otobüs ile Tepeören ve Kartal’a ve KM20 ile Pendik Metro’ya rahat bir ulaşım sunuyor. Gişelerden tek geçişlik olarak alabileceğiniz biletler ise gideceğiniz noktaya göre fiyat olarak değişkenlik gösteriyor. Öte yandan İstanbul’da daha uzun süre kalmayı planlıyorsanız, Mavi Kart veya İstanbul Kart alarak daha indirimli bir yolculuk yapma şansına da sahipsiniz.

Özel Ulaşım Araçları (Araç Kiralama, Taksi)

Araç Kiralama

Özel aracınızla en kısa ve rahat yoldan Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan İstanbul’un şehir merkezine gitmek için öncelikle 1,5 kilometre uzaklıkta yer alan TEM otoyolunu veya E5 Karayolunu kullanmanız gerekiyor. Ardından gideceğiniz istikâmetin tabela ve göstergelerini kullanarak İstanbul’un hemen her yerine rahatlıkla ulaşım sağlayabilirsiniz. Öte yandan araç kiralamak isterseniz havalimanının terminalinde hizmet veren onlarca araç kiralama firması mevcut. Bu firmalardan öne çıkanları ise RentGo, Sixt, Hertz ve Enterprise.

Taksi

Uber, özel ve paylaşımlı olmak üzere farklı türde hizmetlerinden yararlanabileceğiniz taksiler, Sabiha Gökçen Havalimanı’nda günün 24 saati olmak üzere her gün hizmet veriyor. Terminalin dışına çıktığınızda denk geleceğiniz taksilerin genellikle havalimanı taksileri olduğunu belirtmekte de fayda var. Bunun anlamı ise havalimanı taksilerinin kilometre başına sabit bir fiyat uyguluyor olması. Yani hangi taksiye binerseniz binin, taksinin tekerlek boyu ne olursa olsun vereceğiniz ücret değişmiyor. Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan Taksim Meydanı’na taksi ile ulaşım ise trafiğin durumuna göre ortalama 1 saat sürüyor.

İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı