İstanbulTrabzon

İstanbulTrabzonInvalid date
Aramayı Değiştir
Gidiş
Varış
Fiyat Grafiği

Şehir Merkezinden Sabiha Gökçen Havalimanı’na Nasıl Gidilir?

Pendik Tren İstasyonu ve Pendik Deniz Otobüsü İskelesi’ne yaklaşık 15 kilometre mesafede konumlanan Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan şehir merkezine gitmek için yaklaşık 50 kilometrelik bir yolculuk yapmak gerekiyor. Öte yandan otobüs gibi toplu taşıma araçlarının yanında deniz otobüsü ve tren kullanarak da şehir içine ulaşabileceğiniz gibi eğer aceleniz varsa araç kiralayarak veya taksi çağırarak da rahatlıkla ulaşımınızı sağlayabilirsiniz.

Toplu Taşıma Araçları (Havabüs Otobüsleri, İETT Otobüsleri)

Havabüs Otobüsleri

Taksim veya Kadıköy’den Sabiha Gökçen Havalimanı’na seyahat etmek isteyenler için ideal bir yol olan Havabüs otobüsleri bulunduğunuz noktaya göre değişen bir ücrete sahip. Point Otel ve Divan Otel’in önünden kalkan beyaz renkli HAVATAŞ otobüsleri, sizleri havalimanı terminal binasının gelen katında çıkışın hemen karşısında bırakıyor. 1. Levent, Dolapdere, Zincirlikuyu, Kavacık-FSM Köprüsü ve Taksim güzergâhlarında ilerleyen Havabüs otobüsleri, sabaha karşı 3’te başladığı seferlerine gece 1’de son veriyor. Bindiğiniz noktaya göre yaklaşık 1,5 saat civarı süren bir yolculukla Sabiha Gökçen Havalimanı’na ulaşmanızı sağlayan bu otobüslerin bir diğer kalkış noktası ise Kadıköy. Kadıköy Havabüsleri, Yeni Sahra, Tem bağlantılı yol ve Kadıköy güzergâhını takip ederek Sabiha Gökçen Havalimanı’na ulaşıyor. Sultanahmet’ten Sabiha Gökçen Havalimanı’na gitmek isteyenler ise tramvaya binerek Sirkeci durağına, sonra Eminönü-Kadıköy vapurunu kullanıp son olarak da HAVATAŞ otobüslerine binerek yolculuklarını tamamlayabilirler.

İETT Otobüsleri

Levent’ten E4 ve E3 otobüsleri ile Botancı’dan E9 otobüsü ile Kadıköy ve Kurtköy’den E10 otobüsü ile Sultanahmet’ten E11 otobüsü ile Altunizade ve Ümraniye’den E18 otobüsü ile Uzunçayır’dan 16S Metrobüsü ile Kartal ve Tepeören’den 132 numaralı otobüs ile ve Pendik Metro’dan KM20 ile rahatlıkla Sabiha Gökçen Havalimanı’na ulaşım sağlayabilirsiniz. Gişelerden tek geçişlik olarak alabileceğiniz biletler ise aldığınız noktaya göre fiyat olarak değişkenlik gösterebiliyor. Öte yandan İstanbul’da daha uzun süre kalmayı planlıyorsanız, Mavi Kart veya İstanbul Kart alarak kaldığınız süre içerisinde daha indirimli ve sorunsuz bir şekilde ulaşımınızı sağlayabilirsiniz.

Özel Ulaşım Araçları (Araç Kiralama, Taksi)

Araç Kiralama

Gerek Avrupa gerekse Anadolu yakalarının merkezlerinde bulabileceğiniz dünyaca ünlü araç kiralama şirketleri mevcut. Eğer kendi aracınız yoksa bu şirketlerin birinden araç kiralayarak havalimanına ulaştığınızda aracı burada bırakabiliyorsunuz. Bu araç kiralama şirketlerinden öne çıkanlarını ise Windy Car Rental, Rent Go, Sun, Europark, Sixt, Europcar, Hertz, Budget, Dollar, Avis, Thrifty olarak sıralayabiliriz. Özel bir araçla Sabiha Gökçen Havalimanı’na gitmek isteyenler ve kısıtlı zamanı olanlar için ise E5 veya TEM otoyolunu tavsiye ediyoruz. Zira diğer yollar kilometre bazında daha kısa olsalar bile yoğun trafik sebebiyle yolda geçirdiğiniz süre iki hatta üç katına çıkabiliyor. Öte yandan otelde konaklayacaksanız önceden görüştüğünüz takdirde otelin shuttle hizmetinden yararlanabileceğinizi de hatırlatmadan geçmeyelim.

Taxi

Uber, özel ve paylaşımlı olmak üzere farklı türde hizmetlerinden yararlanabileceğiniz taksiler, İstanbul’un dört bir yanında 7/24 hizmet veriyor. Avrupa Yakası’ndan Sabiha Gökçen Havalimanı’na taksi ile gitmek her ne kadar pahalı da olsa paylaşımlı taksi kullanılarak bu fiyat aşağılara çekilebilir. Havaalanının Pendik’ten 12, Taksim Meydanı’ndan ise yaklaşık 50 kilometre uzakta olduğunu düşünürsek seçim sizin. Öte yandan Sawkoop bünyesinde hizmet veren ve havalimanı için sabit bir tarife uygulayan taksileri de internetten rahatlıkla bulabileceğiniz numaralar sayesinde çağırabilirsiniz. Gittiğiniz yol ne kadar uzak olsa da sabit bir fiyat tarifesi izledikleri için bu taksileri rahatlıkla tercih edebilirsiniz.

Trabzon’da Ulaşım Hakkında

Şehir içi ulaşımın genellikle otobüs ve dolmuşlarla sağlandığı Trabzon’da uzun süre kalmayı planlayanlar tüm toplu taşıma araçlarında geçerli olan TAKKart sahibi olabilir ya da araç kiralama hizmetlerinden faydalanmayı düşünebilir. Bunun yanı sıra kısa mesafeli ulaşımlarınız için taksileri de tercih edebilirsiniz.

Trabzon Havalimanı’ndan Şehir Merkezine Nasıl Gidilir?

Karadeniz’in en gelişmiş şehirlerinden biri olan Trabzon’a inişinizi gerçekleştirdiğinizde havalimanından şehir içine ulaşmanızı sağlayan birçok yöntem çıkıyor karşınıza. Trabzon’un merkezine sadece 6 kilometre uzaklıkta yer alan Trabzon Havalimanı’ndan dilediğiniz noktaya gitmek için kullanabileceğiniz Havaş otobüsleri, şehir içi dolmuşları, taksi ve araç kiralama gibi birçok ulaşım hizmetinden yararlanabilirken aynı zamanda önceden konuşmak şartıyla konaklayacağınız otelin shuttle servislerinden de yararlanabiliyorsunuz.

Toplu Taşıma Araçları (Havaş Otobüsleri, Dolmuş)

Havaş Otobüsleri

Trabzon Havalimanı’ndan rahatça ulaşabileceğiniz Havaş otobüsleri, 3 farklı güzergâhta hizmet veriyor gelen yolculara. Bu güzergâhları ise şehir merkezi, Hopa-Ardeşen-Rize hattı ve Giresun olarak sıralayabiliriz. Trabzon Havalimanı’ndan şehir merkezine giden Havaş otobüsleri; havalimanından başlayarak Tanjant yolu, Tanjant Erdoğdu kavşağı, Yavuz Selim Bulvarı, Uzunkum ve Beşirli rotasında ilerliyor. Kiler Market’in önü, Tanjant yolundaki dershanenin karşısı, Yavuz Selim Bulvarı Migros önü, Orhan Petrol Ofisi ve Beşirli Uzunkum Otel ise Havaş otobüslerinin bu güzergâhtaki yolcu indirme noktaları. Havaalanından şehir merkezine ise yaklaşık yarım saatte ulaşabiliyorsunuz. Öte yandan Trabzon Havalimanı’na inen tüm yolcular için Hopa-Ardeşen ve Rize’ye de Havaş otobüsleri mevcut. Hopa, Arhavi, Fındıklı, Ardeşen, Pazar, Çayeli, Rize, Derepazarı ve Of güzergâhını izleyen Havaş otobüslerine geliş terminalinin hemen dışından binebiliyor ve Hopa’ya yaklaşık 3,5 saatte ulaşabiliyorsunuz. Havaş otobüslerinin son hattıyla ise Trabzon Havalimanı’ndan Giresun’un merkezine direkt olarak ulaşabiliyorsunuz. Gece 00:00 ile akşam 21:30 arasında haftanın her günü hizmet veren Giresun Havaş otobüsleri, Keşap, Espiye, Çavuşlu, Görele, Çarşıbaşı ve Bulancak’ta da duruyor ve son durak olan Giresun şehir merkezine olan yolculuk yaklaşık 3 saat sürüyor.

Dolmuş

Trabzon Havalimanı’ndan Hamamizade İhsanbey Kültür Merkezi’ne kadar gitmenizi sağlayan dolmuşlar, Havaş otobüslerini kullanmak istemeyenler için ideal bir tercih olarak yolcularını bekliyor. Trabzon şehir merkezindeki birçok durakta duran ve geliş terminalinin dışından rahatlıkla ulaşılabilen dolmuşlar Havaş otobüslerinin denk gelmediği saatlerde hayat kurtarıcı olabiliyor.

Özel Ulaşım Araçları (Taksi, Araç Kiralama)

Taksi

Trabzon Havalimanı bünyesinde çalışan ve sabit bir fiyat tarifesiyle hizmet veren taksiler, haftanın 7 günü 24 saat boyunca en hızlı ulaşım yolu olarak karşımıza çıkıyor. Turistler tarafından sıklıkla tercih edilen taksiler vasıtasıyla Trabzon Havalimanı’ndan şehir merkezine yolculuk ise sadece 10 dakika sürüyor.

Araç Kiralama

Trabzon’da uzun süre boyunca kalmayı planlayanlar ve sürekli olarak bir araca ihtiyacı olanlar ya da toplu taşıma araçlarını sevmeyip taksilere de fahiş fiyatlar ödemek istemeyenler için en ideal tercih olan araç kiralama, uzun süreli tatillerde oldukça ekonomik bir ulaşım yolu oluyor. Gelmeden önce iletişime geçtiğiniz takdirde Trabzon’a indiğinizde sizi hazır bir şekilde bekleyecek aracınızı kiralayabileceğiniz en bilindik firmalar ise Garenta Rent A Car, Nehir Rent A Car, Avis Rent A Car, Sixt Rent A Car, Ece Oto Kiralama, Esas Rent A Car ve Budget Rent A Car.