İstanbulŞanlıurfa

İstanbulŞanlıurfaInvalid date
Aramayı Değiştir
Gidiş
Varış
Fiyat Grafiği

Sabiha Gökçen Havalimanı kalkış, Kıbrıs Ercan Havalimanı varış uçak bileti fiyatlarını karşılaştırın, en ucuz uçak biletini satın alın.

En Ucuz İstanbul - Şanlıurfa Uçak Biletleri

Sonuç Bulunamadı

Üzgünüz, aradığınız kriterlere uygun uçuş bulunamadı.

En Ucuz Şanlıurfa - İstanbul Uçak Biletleri

Sonuç Bulunamadı

Üzgünüz, aradığınız kriterlere uygun uçuş bulunamadı.

Şehir Merkezinden Sabiha Gökçen Havalimanı’na Nasıl Gidilir?

Pendik Tren İstasyonu ve Pendik Deniz Otobüsü İskelesi’ne yaklaşık 15 kilometre mesafede konumlanan Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan şehir merkezine gitmek için yaklaşık 50 kilometrelik bir yolculuk yapmak gerekiyor. Öte yandan otobüs gibi toplu taşıma araçlarının yanında deniz otobüsü ve tren kullanarak da şehir içine ulaşabileceğiniz gibi eğer aceleniz varsa araç kiralayarak veya taksi çağırarak da rahatlıkla ulaşımınızı sağlayabilirsiniz.

Toplu Taşıma Araçları (Havabüs Otobüsleri, İETT Otobüsleri)

Havabüs Otobüsleri

Taksim veya Kadıköy’den Sabiha Gökçen Havalimanı’na seyahat etmek isteyenler için ideal bir yol olan Havabüs otobüsleri bulunduğunuz noktaya göre değişen bir ücrete sahip. Point Otel ve Divan Otel’in önünden kalkan beyaz renkli HAVATAŞ otobüsleri, sizleri havalimanı terminal binasının gelen katında çıkışın hemen karşısında bırakıyor. 1. Levent, Dolapdere, Zincirlikuyu, Kavacık-FSM Köprüsü ve Taksim güzergâhlarında ilerleyen Havabüs otobüsleri, sabaha karşı 3’te başladığı seferlerine gece 1’de son veriyor. Bindiğiniz noktaya göre yaklaşık 1,5 saat civarı süren bir yolculukla Sabiha Gökçen Havalimanı’na ulaşmanızı sağlayan bu otobüslerin bir diğer kalkış noktası ise Kadıköy. Kadıköy Havabüsleri, Yeni Sahra, Tem bağlantılı yol ve Kadıköy güzergâhını takip ederek Sabiha Gökçen Havalimanı’na ulaşıyor. Sultanahmet’ten Sabiha Gökçen Havalimanı’na gitmek isteyenler ise tramvaya binerek Sirkeci durağına, sonra Eminönü-Kadıköy vapurunu kullanıp son olarak da HAVATAŞ otobüslerine binerek yolculuklarını tamamlayabilirler.

İETT Otobüsleri

Levent’ten E4 ve E3 otobüsleri ile Botancı’dan E9 otobüsü ile Kadıköy ve Kurtköy’den E10 otobüsü ile Sultanahmet’ten E11 otobüsü ile Altunizade ve Ümraniye’den E18 otobüsü ile Uzunçayır’dan 16S Metrobüsü ile Kartal ve Tepeören’den 132 numaralı otobüs ile ve Pendik Metro’dan KM20 ile rahatlıkla Sabiha Gökçen Havalimanı’na ulaşım sağlayabilirsiniz. Gişelerden tek geçişlik olarak alabileceğiniz biletler ise aldığınız noktaya göre fiyat olarak değişkenlik gösterebiliyor. Öte yandan İstanbul’da daha uzun süre kalmayı planlıyorsanız, Mavi Kart veya İstanbul Kart alarak kaldığınız süre içerisinde daha indirimli ve sorunsuz bir şekilde ulaşımınızı sağlayabilirsiniz.

Özel Ulaşım Araçları (Araç Kiralama, Taksi)

Araç Kiralama

Gerek Avrupa gerekse Anadolu yakalarının merkezlerinde bulabileceğiniz dünyaca ünlü araç kiralama şirketleri mevcut. Eğer kendi aracınız yoksa bu şirketlerin birinden araç kiralayarak havalimanına ulaştığınızda aracı burada bırakabiliyorsunuz. Bu araç kiralama şirketlerinden öne çıkanlarını ise Windy Car Rental, Rent Go, Sun, Europark, Sixt, Europcar, Hertz, Budget, Dollar, Avis, Thrifty olarak sıralayabiliriz. Özel bir araçla Sabiha Gökçen Havalimanı’na gitmek isteyenler ve kısıtlı zamanı olanlar için ise E5 veya TEM otoyolunu tavsiye ediyoruz. Zira diğer yollar kilometre bazında daha kısa olsalar bile yoğun trafik sebebiyle yolda geçirdiğiniz süre iki hatta üç katına çıkabiliyor. Öte yandan otelde konaklayacaksanız önceden görüştüğünüz takdirde otelin shuttle hizmetinden yararlanabileceğinizi de hatırlatmadan geçmeyelim.

Taxi

Uber, özel ve paylaşımlı olmak üzere farklı türde hizmetlerinden yararlanabileceğiniz taksiler, İstanbul’un dört bir yanında 7/24 hizmet veriyor. Avrupa Yakası’ndan Sabiha Gökçen Havalimanı’na taksi ile gitmek her ne kadar pahalı da olsa paylaşımlı taksi kullanılarak bu fiyat aşağılara çekilebilir. Havaalanının Pendik’ten 12, Taksim Meydanı’ndan ise yaklaşık 50 kilometre uzakta olduğunu düşünürsek seçim sizin. Öte yandan Sawkoop bünyesinde hizmet veren ve havalimanı için sabit bir tarife uygulayan taksileri de internetten rahatlıkla bulabileceğiniz numaralar sayesinde çağırabilirsiniz. Gittiğiniz yol ne kadar uzak olsa da sabit bir fiyat tarifesi izledikleri için bu taksileri rahatlıkla tercih edebilirsiniz.

Şanlıurfa'da Ulaşım Hakkında

Doğal ve tarihi güzellikleri ve eşsiz mutfağıyla ziyaretçilerinin gölünde taht kurmayı başaran Şanlıurfa, gün geçtikçe popülerliğini arttırarak Türkiye'nin yeni turistik yerlerinden bir tanesi haline geliyor. Sürekli gelişen ve değişen Şanlıurfa'da ulaşım da gelişimine devam ediyor. Şehir içinde belediye otobüsleri ve minibüsler en ekonomik ve en çok tercih edilen ulaşım araçları olarak göze çarparken, taksiler ve kiralık araçlar da alternatif ulaşım yolları olarak hizmet veriyor. Ulaşım alanında kendisini geliştirmeye devam eden Şanlıurfa'da eğer belediye otobüslerini sıklıkla kullanacaksanız, Urfa Kart edinmenizde yarar var. Böylece sürekli bilet parası ödemekten kurtulmuş olursunuz.

Şanlıurfa GAP Havalimanı'ndan Şehir Merkezi'ne Nasıl Gidilir?

Şanlıurfa - Diyarbakır yolu üzerinde konumlanan Şanlıurfa GAP Havalimanı'ndan Şehir Merkezi'ne gitmek için pek çok farklı ulaşım şekli bulunuyor. Havalimanına indiğiniz vakit tercih edeceğiniz ulaşım aracı ile kent merkezine inmeniz, trafik yoğunluğuna bağlı olarak ortalama 45 dakika ile 1 saat aralığında sürüyor. Şanlıurfa GAP Havalimanı'ndan Şehir Merkezi'ne olan uzaklık ise 35 kilometre. Havalimanından şehir merkezine gitmek için Şanlıurfa Belediyesi'nin otobüslerini kullanabilir ya da havalimanı servislerinden yaralanabilirsiniz. Bunların dışında taksiler ve araç kiralama firmaları da diğer ulaşım alternatiflerini oluşturuyor. Eğer konaklamayı düşündüğünüzün otelin havalimanı transfer hizmeti bulunuyorsa, otelinizle daha önceden irtibata geçerek havalimanı transferi için kayıt yaptırabilirsiniz.

Toplu Taşıma Araçları (Belediye Otobüsleri ve Havalimanı Servisleri)

Belediye Otobüsü

Şanlıurfa GAP Havalimanı'ndan Şehir Merkezi'ne gitmek için kullanabileceğiniz en ekonomik ulaşım şekli belediye otobüsleri. Şanlıurfa Belediyesi'ne ait bu otobüsler, uçağınız indikten ortalama 30 dakika sonra hareket ediyor. Şehir merkezi ile arasında bulunan 35 kilometrelik mesafeden dolayı belediye otobüsü ile yolculuk ortalama 1 saat sürüyor. Otobüse binmek için herhangi bir karta ihtiyaç duymadan, direk nakit ödeme yaparak binebilirsiniz.

Havalimanı Servisleri

Türkiye'nin çoğu şehrinde olduğu gibi Şanlıurfa'da da havalimanı servisi olarak Havaş hizmet veriyor. Uçak indikten yaklaşık olarak 25 - 30 dakika sonra hareket eden Havaş otobüsleri, şehir merkezine ortalama 50 dakika içerisinde gidiyor. Belediye otobüsüne göre bilet fiyatları biraz daha yüksek olsa da belediye otobüslerine nazaran daha hızlı ve konforlu bir yolculuk yapma imkanı sunuyor.

Özel Ulaşım Araçları (Taksi, Araç Kiralama ve Transfer)

Taksi

Şanlıurfa GAP Havalimanı'ndan Şehir Merkezi'ne gitmek için en az başvurulan ulaşım şekli taksi olsa gerek. 35 kilometrelik mesafeden dolayı yüksek bir meblağ karşılığında yolculuğunuzu tamamlayabiliyorsunuz. Fakat, bir taksiyi 3 ya da 4 kişi paylaşıyorsanız, mantıklı bir ulaşım aracı olabilir. Her gün, 7/24 hizmet veren taksiler, hızlı ve rahat ulaşım garanti ediyor. Taksi ile havalimanından şehir merkezine inmek ortalama 40 - 45 dakika sürüyor.

Araç Kiralama

Diğer bir ulaşım alternatifi olan araç kiralama, genellikle rahatına düşkün yolcular tarafından tercih ediliyor. Diğer ulaşım seçeneklerine oranla pek çok olumlu yönü bulunan araç kiralama formülünü uygulamak için Şanlıurfa GAP Havalimanı'nda 5 farklı araç kiralama firması bulunuyor. Bu firmalardan dilediğiniz aracı uygun fiyatlara kiralayabilirsiniz. Üstelik varmak istediğiniz yerden önce ufak bir gezintiye de çıkabilirsiniz. Ayrıca erken rezervasyon yapıp, aracı alma ve teslim etme tarihlerinizi yetkili firmayla paylaşırsanız, indirim ve diğer fırsatlardan da faydalanabilirsiniz.

Transfer

Havalimanı transferi için öncelikle konaklamayı düşündüğünüz otelin havalimanı transfer hizmeti veriyor olması gerek. Eğer bu hizmet otel tarafından sağlanıyorsa uçağa binmeden bir gün önce, otel yetkilisiyle görüşerek uçağınızın saat kaçta Şanlıurfa'da olacağını bildirerek transfer hizmetinden yararlanmak istediğinizi belirtebilirsiniz. Böylelikle vakit kaybetmeden şehir merkezine olan yolculuğunuza başlayabilirsiniz.