Şeremetyevo Uluslararası Havalimanı - Los Angeles Intl Arpt Uçak Bileti | En Ucuz Uçak Bileti Satış Sitesi

Şeremetyevo Uluslararası HavalimanıLos Angeles Intl Arpt

En Ucuz Moskova - Los Angeles Uçak Biletleri

Sonuç Bulunamadı

Üzgünüz, aradığınız kriterlere uygun uçuş bulunamadı.

En Ucuz Los Angeles - Moskova Uçak Biletleri

Sonuç Bulunamadı

Üzgünüz, aradığınız kriterlere uygun uçuş bulunamadı.

Şehir Merkezinden Moskova Sheremetyevo Havalimanı'na Nasıl Gidilir?

Moskova'da şehir içi ulaşım Aeroexpress adı verilen metro hattı sayesinde oldukça hızlı ve kolay bir şekilde ilerliyor. Kalabalık bir şehir olmasından kaynaklı olarak çoğu zaman trafik yoğun olsa da yer altı ulaşım alternatifi trafik problemini bir nebze de olsa ortadan kaldırıyor. Şehir merkezinden havalimanına gitmek için Aeroexpress'in yanı sıra otobüsler de kullanılıyor. Hatta otobüs, şehir merkezinden Moskova Sheremetyevo Havalimanı'na gitmenin en ekonomik yolu. Özel ulaşım araçlarından taksi, araç kiralama ve transfer seçenekleri de ziyaretçiler tarafından sıklıkla kullanılıyor.

Toplu Taşıma Araçları (Aeroexpress, Otobüs)

Aeroexpress

Nerede olursanız olun, eğer çevrenizde bir metro istasyonu bulunuyorsa, kolaylıkla Moskova Sheremetyevo Havalimanı'na gidebilirsiniz. Şehir merkezinden havalimanına giden hızlı trenler Belorussky Metro İstasyonu'ndan kalkıyor. Bu istasyon, havalimanına aktarma istasyonu olarak biliniyor. Trafik çilesinin içine düşmeden yolculuğunuzu hızlı bir şekilde tamamlayabileceğiniz Aeroexpress ile şehir merkezinden Moskova Sheremetyevo Havalimanı'na 30 - 35 dakikada gidebiliyorsunuz. Tek ayrıntı, ineceğiniz terminali önceden belirlemeniz gerekiyor. Aeroexpress aracılığıyla şehir merkezinden havalimanına gitmenin bedeli ise 500 Ruble (46.5 TL).

Otobüs

Aeroexpress ile birlikte şehir içinde sıklıkla kullanılan otobüsler, şehir merkezi - Moskova Sheremetyevo Havalimanı güzergahında da çalışıyor. Fakat, trafiğin yoğun olduğu bir zamanda otobüsle havalimanına gitmeye kalkarsanız, yolculuğunuz 1,5 - 2 saat sürebilir. Bu nedenle yola çıkmadan önce şehirdeki trafik durumunu öğrenmenizde yarar var. Havalimanına gitmek için en ekonomik yol olan otobüsler, her yarım saatte bir sefer düzenliyor. 817 ve 947 numaralı otobüsler Planernaya Metro İstasyonu'ndan, 851 ve 949 numaralı otobüsler ise Rechnoy Vokzal Metro İstasyonu'ndan hareket ediyor. Şehir merkezinden Moskova Sheremetyevo Havalimanı'na giden otobüslerin bilet fiyatı ise 55 ile 75 Ruble (5 ile 7 TL) arasında değişkenlik gösteriyor.

Özel Ulaşım Araçları (Taksi, Araç Kiralama, Transfer)

Taksi

Şehir merkezinden ya da çevre ilçelerden havalimanına hızlı ve rahat bir şekilde ulaşmak isteyenler genellikle taksileri kullansa da, trafiği hesaba katmadıkları için çok fazla zaman kaybedebiliyorlar. Üstelik Moskova'da taksiler sabit ücret üzerinden çalışmıyorlar. Bağlı oldukları şirketlere göre fiyatlandırma yapan taksilerin bazıları havalimanına sabit bir ücret ile giderken, bazıları da kilometre başına ücret alıyorlar. Fakat ne olursa olsun, Moskova'da taksi ücreti, İstanbul'dan çok daha pahalı. 29 kilometrelik mesafe için 1000 - 1800 Ruble (93 - 167 TL) arasında ücret ödemeniz gerekiyor. Kent merkezinde taksi bulmaksa oldukça kolay. Dilerseniz şehirde bulunan taksi duraklarından bir tanesini arayarak taksinizi ayağınıza kadar çağırabilir, dilerseniz de TaxiTender firmasının sunduğu online rezervasyon fırsatından yararlanarak taksinizi internet üzerinden çağırabilirsiniz. Sokağa çıkarak boş bir taksi çevirmek de diğer bir alternatif.

Araç Kiralama

Ulaşım özgürlüğünü elinde bulundurmayı sevenlerin tercihi araç kiralama seçeneği, yalnızca şehir merkezinden havalimanına giderken değil, Moskova'da kaldığınız süre boyunca size büyük kolaylık sağlayabilir. Bu nedenle, eğer Moskova'da kısa vadeli kalmayı planlıyorsanız, uçağınız iner inmez, terminalde bulunan araç kiralama firmalarının ofislerinden bir tanesine girerek size en uygun aracı kiralayabilirsiniz. Bunların dışında şehir merkezinde de pek çok araç kiralama firması bulunuyor. Yapacağınız ufak çaplı bir araştırmayla bütçenize en uygun teklifi veren firmadan araç kiralayarak havalimanına gidebilirsiniz.

Transfer

Konakladığınız otel, havalimanı transfer hizmeti veriyorsa, otel yetkililerine bir gün öncesinden uçağınızın saat kaçta hareket edeceğini bildirirseniz, sizin için şoförlü bir araç temin ediyorlar. Bu araç sizi, uçak kalkış saatinden en az 1.5 saat önce havalimanında olacak şekilde havalimanına ulaştırıyor. Diğer transfer işleminde ise şehir merkezinde bulunan birçok transfer firmasından bir tanesine giderek veya internet üzerinden araştırma yaparak rezervasyonunuzu uçağınızın sefer saatine göre yapabilirsiniz. Eğer yolculuğu paylaşacak birkaç arkadaş daha bulabilirseniz, transfer ücretini baya cüzi bir miktara getirebilirsiniz.

Moskova Sheremetyevo Havalimanı Hakkında

Rusya'nın başkenti Moskova'da konumlanan Sheremetyevo Uluslararası Havalimanı, Domodedevo Havalimanı'ndan sonra hem Moskova'nın hem Rusya'nın en büyük ikinci havalimanı olma unvanını taşıyor. Zamanında Avrupa'nın en iyi havalimanı olma ödülüne layık görülen Moskova Sheremetyevo Havalimanı, verdiği kaliteli hizmetle de pek çok yolcunun takdirini kazanıyor. Moskova Sheremetyevo Havalimanı ile şehir merkezi arasında 29 kilometrelik bir mesafe bulunuyor. Yıllık ortalama 20 milyona yakın yolcunun durak noktası olan havalimanına dünyanın çoğu yerinden seferler düzenleniyor. Türkiye'den de Türk Hava Yolları ve Pegasus'un aktarmalı ve aktarmasız uçuşları bulunuyor. İlk hizmete açıldığında Sovyet orduları tarafından kullanılan havalimanında zaman içerisinde sivil taşımacılık yapılmaya başlanmış.