Satış Sözleşmesi

1. TARAFLAR

Bu Satış Sözleşmesi (bundan sonra “Sözleşme” olarak anılacaktır Huge Tours – Rozi Tur.Tic.Nak.Ltd.Şti. (bundan sonra Sözleşmede SATICI SEYAHAT ACENTESİ olarak anılacaktır) ile Gidiyorum.com web sitesi üzerinden hizmet satın alan gerçek yada tüzel kişiler (bundan sonra Sözleşmede ALICI olarak anılacaktır) arasından aşağıda yazılı hükümler ve esaslar çerçevesinde tanzim edilmiştir.

2. KONU

 1. Gidiyorum.com ; IATA ( Uluslararası Yolcu Taşımacılığı Birliği ) üyesi ve TURSAB (Türkiye seyahat ACENTASI Birliği ) üyesi A Grubu seyahat acentası olan Huge Tours - Rozi Turizm Tic Nak Ltd Şti nın markası olup, son kullanıcı diye tabir edilen internet müşterilerinin otobüs ve uçak biletlerini, konaklama hizmeti alabilmeleri için oluşturduğu web satış portalının adıdır.
 2. İşbu sözleşmenin konusu, ALICI'nın SATICI SEYAHAT ACENTESİ'NE ait gidiyorum.com internet sitesinden elektronik ortamda siparişini yaptığı aşağıda nitelikleri ve satış fiyatı belirtilen ürünün satışı ve teslimi ile ilgili olarak 4077 sayılı Tüketicilerin Korunması hakkındaki Kanun ve Mesafeli Sözleşmeleri Uygulama Esas ve Usulleri Hakkında Yönetmelik hükümleri gereğince tarafların hak ve yükümlülüklerinin saptanmasıdır.

3. SÖZLEŞME KONUSU HİZMETLER

 1. Hizmetlerin cinsi ve türü, miktarı, satış bedeli, fatura adresi sitede belirtildiği gibidir.
   
 2. Bu hizmetlerin ödeme şekli kredi kartı veya banka kartı ile gerçekleşecektir.

4. UYGULAMA

 1. Sunulmuş veya rezervasyonu yapılmış olan tüm fiyatlar veya kotasyonlar ve/veya Gidiyorum.com (‘SATICI SEYAHAT ACENTESİ’) tarafından yapılan ya da Gidiyorum.com adına yapılmış tüm hizmetler, aşağıda belirtilen şart ve kurallara tabidir.

1. CAYMA, İPTAL VE İADE ŞARTLARI

 1. Site üzerinden satın alınan uçak biletlerinde iade, iptal ve değişiklikler gerçekleştiğinde uygulanacak ceza bedelleri havayollarının kendi uyguladıkları değerler üzerinden gerçekleşecektir. Biletin satın alınmasından sonra oluşabilecek herhangi bir kural değişikliğinde o an için geçerli güncel detaylar dikkate alınacaktır.
 2. Site üzerinden satın alınan otobüs biletlerinde iade, iptal ve değişiklikler talebi gerçekleştiğinde Karayolları Taşıma Yönetmeliği 36.Madde 8.fıkrası gereği otobüs hareket saatinin 24 saat öncesine kadar yapılacak müracaatlarda, bilet ücretinin tamamını iade edilecek olup, otobüs hareket saatinden 12 saat öncesine kadar yapılacak müracaatlarda ise 6 ay geçerli açık bilet düzenlenecektir. Otobüs Şirketlerinin işbu yönetmelik maddesine uymamasından doğacak zararlardan Gidiyorum.com sorumlu değildir
 3. Biletin hazırlandığı zaman tahsili gerçekleşen Biletleme Hizmet Bedeli’nin iade durumlarında Gidiyorum.com sitesi tarafında değişiklik gösterebilmektedir. Buna ek olarak ekstra bir ceza veya benzeri bedel talep edilmeyecektir. Eğer biletin iadesi sağlanabiliniyorsa geri ödenecek ücret biletin satın alındığı kredi kartına artı bakiye olarak yansıtılır.
 4. Tüm dünya üzerinde uygulandığı şekilde aynı tarih aralığı içerisinde tek bir kişi için birden fazla rezervasyon sağlandığı tespit edildiğinde taleplerden yalnızca bir tanesi geçerli sayılarak geri kalanlar herhangi bir geri dönüş sağlama zorunluluğu olmaksızın iptal edilecektir. Bu şekilde gerçekleşen ekstra rezervasyonların iptali konusunda internet sitesi herhangi bir sorumluluk üstlenmemektedir.

2. DEĞİŞİKLİKLER

 1. Gidiyorum Destek Hattı ya da internet sitesi üzerinden satın alınmış uçak ve otobüs biletlerinin kontrol ve değişiklik işlemlerini Online İşlemler sekmesinden uygulayabilirsiniz.
 2. Biletlerde uygulanması istenilen değişim işlemleri için gerçekleşen yazışmalarda sağlanan bilgiler tamamı ile bilet sahibinin sorumluluğundandır. İşlemlerin tam olarak arzu edildiği şekilde gerçekleşmesi için detayların hatasız olarak verilmesi önerilmektedir. Yanlış aktarılacak bilgilerden oluşan hatalarda internet sitesi herhangi bir sorumluluk kabul etmemektedir.
 3. Değişiklik yapılacak biletlerde havayollarına göre değişebilecek uçuş, parkur veya sınıf kuralları gereği ceza veya iade bedeli oluşmuş ise, söz konusu işlem için onay aynı ekran üzerinden yöneltilmektedir. Onayınız dışında kalacak hiçbir işlem uygulanmayacaktır.

1. BAGAJ HAKLARI

 1. Gidiyorum.com internet sitesinden satışı yapılacak biletlerin iç veya dış hat ile tüm mesafelerde beraberinde gelen bagaj haklarında söz konusu havayolunun kuralları dikkate alınacaktır. Ekstra bagajlar için ödemelerinizi havaalanında veya çağrı merkezimizden uçuşunuza 2 saat kalaya kadar gerçekleştirebilirsiniz.
 2. Uçuş sırasında taşınacak evcil hayvan ve standart dışı malzemeleri çalışılacak havayoluna bildirmek zaruridir. Söz konusu bilgilendirmenin yapılmaması ve uçuş öncesinde buna binaen bir problemle karşılaşılması durumunda SATICI SEYAHAT ACENTESİ  herhangi bir sorumluluk almayacaktır.

5. TÜRK HAVA YOLLARI UÇAK BİLET KURALLARI

 1. Yolcular söz konusu seyahatleri için düzenlenmiş yolcu biletini ve kullanılmamış uçuş kuponlarının ibrazını sağlamadıkça havayolu tarafından taşınma hakkına sahip olmamaktadır. Bunun yanı sıra biletlerde yırtma, koparma veya benzeri tahribatlar olması durumunda da uçuş hakkı geçersiz sayılmaktadır.
 2. Türk Hava Yolları tarafından sağlanmış promosyon uçak biletlerinde herhangi bir iade, iptal hakkı bulunmamaktadır. Diğer alınan tüm biletlerde isim soy isim değişikliği yapılmamaktadır. Bebek kategorisine giren yolcular şartlar ne olursa olsun standart bilet ücretinin yüzde doksan indirimli hali üzerinden ücretlendirilirlerken, Promosyon türündeki biletlerde herhangi bir çocuk, yaşı veya öğrenci başlığı altında indirim uygulanmamaktadır.
 3. Esnek kategorisine giren biletlerde uçuşun belirtildiği zamandan on iki saat öncesine kadar iptal sağlanması durumunda hizmet bedeli dışında tüm tutar alıcıya iade edilir. Eğer uçuş süresine on iki saatten az kalmış ise koltuk ücretinin yüzde otuzluk bölümü kesilerek kalan tutarın iadesi sağlanır.
 4. Kıbrıs Uçuşların da 18 yaşından gün almamış kişilerin tekil olarak uçuş sağlayabilmeleri için Muvafakatname gereklidir.
 5. Esnek biletlerde eğer söz konusu uçuşun süresi geçmiş ve bilet kullanılmamış ise yalnızca alan vergisi kısmının iadesi sağlanır.
 6. Türk Hava Yolları’ndan satın alınan Business sınıfı uçak biletlerinde kalkış saatinden on iki saat öncesinde herhangi bir kesinti olmaksızın değişim sağlanabilmekte ve iki bilet arasındaki fark tahsil edilmektedir. On iki saatten az sürelerde hali hazırdaki uçuştan daha önceki bir sefere değişiklik gerçekleştiğinde kesintisiz transfer yapılır aradaki potansiyel fark ücretlendirilirken, daha sonraki bir uçuşta ise bilet bedelinin yüzde otuzu ve aradaki fark ile birlikte yeni bilet temin edilebilmektedir. Aynı şekilde on iki saatten az süre kalması durumunda iade yapmak isteyen yolcular da bilet tutarlarının yüzde otuzu kesilerek söz konusu imkandan faydalanabilmektedirler.
 7. G, F, W, U ve P sınıfı biletlerde herhangi bir durum veya koşulda iade, iptal veya değişiklik işlemlerinden herhangi birisi mümkün olmamaktadır.      

6. ANADOLU JET UÇAK BİLETİ KURALLARI

 1. Anadolu Jet için alınmış P, O, W ve U kodlu ücret sınıflarında geçerli olan tüm biletlerde ve diğer tüm sınıflarda isim değişikliği gerçekleştirilememektedir.  Promosyon  biletlerde iade, iptal ve sefer değişikliği yapılmamaktadır.  Söz konusu kategorideki biletlerde yetişkin kişiler için 15 KG ağırlığında bagaj hakkı bulunurken, Ercan yönüne seferlerde bu sınır 20 KG olarak belirlenmiştir. Bu sınıfta herhangi bir Çocuk veya Öğrenci İndirimi bulunmazken, 0-2 yaş arasındaki koltuk işgal etmeyen bebeklere tekil uçuşlarda 29 TL, aktarmalı seferlerde ise 39 TL sabit ücret yansıtılmaktadır. Yalnızca Ercan yönüne olan seferlerde Er - Erbaş statüsüne sahip askerlerde bilet bedelinin vergiler hariç tutarından yüzde on oranında indirim uygulanmaktadır. Bilet alma süresi kalkış saatine bağlı olarak 1 saat biçiminde belirlenmişken, rezervasyon veya parkur değişikliği de gerçekleştirilememektedir.
 2. Kıbrıs Uçuşların da 18 yaşından gün almamış kişilerin tekil olarak uçuş sağlayabilmeleri için Muvafakatname gereklidir.
 3. B, M, H, S, E, Q, T, L ve V ücret sınıflarında geçerli olan Esnek kategorisindeki biletleri satın alan kişilerin bagaj hakları da aynı şekilde 15 KG ve Ercan yönüne özel 20 KG olarak sınırlanmıştır. 13 yaşından gün almış ve 25 yaşından gün almamış yolculara vergiler hariç biçimde bilet bedelinin %10’u oranında Öğrenci İndirimi uygulanmaktadır. Lefkoşa yönüne yapılan uçuşlarda söz konusu yaş sınırı aralığı 13 ve 28 olarak düzenlenmişken, indirim için söz konusu öğrenim duruma dair belgenin ibrazı gerekmektedir. 2 ilâ 12 yaş arası yolcular da Çocuk İndirimi kategorisinde %10’luk indirimden faydalanabilmektedirler. Ercan seferlerinde Er - Erbaş statüsündeki askerler vergiler hariç koltuk ücreti üzerinden %10’luk indirimden yararlanabilirler. Uçuş zamanına 12 saatten fazla kalan durumlarda herhangi bir kesinti yapılmadan iade sağlanabileceği gibi, 12 saatten az kalması durumunda ise %30 oranında ceza kesilerek iade gerçekleşir. Uçuş hakkının kullanılmaması halinde ise vergilerin iadesi sağlanır. 

7. PEGASUS UÇAK BİLETİ KURALLARI

 1. Pegasus Havayolları’ ndan yapılan rezervasyonlarda herhangi bir isim soy isim değişikliği gerçekleşememektedir. Promosyon biletlerde iptal ve iade, uçuş değişikliği yapılamamaktadır. Tarifeli kalkış saati geçildiğinde biletin tarifesine veya farklı özelliklerine bakılmaksızın herhangi bir iptal veya ücret iadesi gerçekleşememektedir. Tüm biletlerin geçerlilik süresi 1 yıl olup, söz konusu sürenin dışına çıkıldığında uçuş hakkı geçerliliğini yitirmektedir. Değişiklik meydana geldiğinde ilk ve ikinci biletin geçerlilik süreleri aynı kabul edileceğinden, değişiklikler ile birlikte geçerlilik süresi uzatma uygulanamamaktadır.
 2. Havaalanında gerçekleşen Check-In işlemleri iç hatlar için 30 dakika, Kıbrıs ve dış hatlar için 45 dakika kala sona ermektedir.
 3. Kıbrıs yönüne yapılacak uçuşlarda kimlik olarak yalnızca nüfus cüzdanı veya pasaport kabul edilmektedir. Bunun dışındaki belgeler ile Check-In işlemi gerçekleştirmek mümkün olmamaktadır. Bunun yanı sıra Kıbrıs içerisinde askerlik görevini yapmakta olan yolcularda asker kimliklerine ek olarak Hudut Geçiş Belgesi’nin de ibrazı gerekmektedir. Bu konuda sorun yaşanmaması ve Check-In işlemlerinin sorunsuz biçimde sonlandırılması yolcunun sorumluluğunda olduğundan, detaylara dikkat edilmesi tavsiye edilmektedir.
 4. Kıbrıs Uçuşların da 18 yaşından gün almamış kişilerin tekil olarak uçuş sağlayabilmeleri için Muvafakatname gereklidir.
 5. Pegasus Havayolları’ndan alınan biletler Eko Paket, Avantaj Paket ve Ekstra Paket tarifelerine dahil olmaktadırlar.
 6. Eko Paket fiyatlandırması ile satın alınan biletlerde değişebilen ücretler ile bilette değişiklik hakkı mevcutken, Avantaj Paket tarifesinde ise ücretli değişim hakkının yanı sıra uçak içi ikram, koltuk seçimi, ekstra baraj hakkı gibi hizmetler sunulmaktadır. Ekstra Paket biletlerde ise ücretsiz iade ve değişiklik hakkının yanı sıra uçak içi ikramlar, XL koltuk seçimi ve 10 KG’a kadar ekstra bagaj hakkı sunulmaktadır.

8. SUN EXPRESS UÇAK BİLETİ KURALLARI

 1. Sun Express’den temin edilen biletlerde üç farklı sınıf mevcuttur. Sun Eco, Sun Classic ve Sun Premium olarak değişen kategorilerdeki biletlerin farklı iptal, iade ve değişiklik detayları bulunmaktadır. Promosyon biletler de iptal ve iade bulunmamaktadır. Tüm biletlerde isim soyisim değişikliği yapılamamaktadır.

Yurtdışı Uçuşlara Özel Kurallar

 1. Tarife çeşidi fark etmeksizin yurtdışı yönlü biletlerde uçuş zamanına 48 saatten az kalan durumlarda herhangi bir değişiklik ve iptal işlemi mümkün olmamaktadır.
 2. Sun Eco tarifesinde 48 saatten ve 1 haftadan fazla kalan durumlarda ise ceza bedeli artı biletler arası fiyat farkı alınarak söz konusu işlemler gerçekleştirilebilinmektedir. 2 ilâ 11 yaş arası çocuklarda net biletin %25’i üzerinden indirim uygulanırken, iki yaşın altındaki bebeklere de sabit ücret uygulanmaktadır. Sun Classic tarifesinde de aynı kurallar geçerli olup, değişiklik durumunda ödenecek ekstra tutarlar azalmaktadır.
 3. Sun Premium tarifesinde ise uçuş zamanına bir haftadan fazla kalan durumlarda herhangi ekstra bir bedel ödemeden yalnızca fiyat farkı alınarak değişiklik yapılabilinmektedir.
 4. Kıbrıs Uçuşların da 18 yaşından gün almamış kişilerin tekil olarak uçuş sağlayabilmeleri için Muvafakatname gereklidir.

Yurtiçi Uçuşlara Özel Kurallar

 1. Biletin hangi tarifeden olduğuna bakılmaksızın uçuşa 2 saatten az süre kalması durumunda bilette iptal ve değişiklik işlemi uygulanamamaktadır.
 2. Sun Eco tarifesindeki yurtiçi uçuşlarda sefere 2 saatten ve 24 saatten fazla zaman olması durumunda değişen fiyat farkları ödenerek değişiklik gerçekleşirken, altı saatten fazla olması durumunda ceza ödenerek iptal sağlanabilinmektedir.
 3. Sun Classic ve Sun Premieum tarifelerinde uçuş zamanına 24 saatten fazla kalması durumunda fiyat farkı ödenerek değişiklik yapılırken, 2 saatten fazla kalması durumunda da ceza ve fiyat farkı ile işlem gerçekleşebilmektedir.
 4. 2 - 11 yaş arasında herhangi bir çocuk indirimi bulunmaz. 2 yaşının altındaki bebekler 25 TL sabit uçuş bedeli üzerinden ücretlendirilir.

9. ATLASJET UÇAK BİLETİ KURALLARI

 1. Atlasjet ile yapılacak uçuşlarda Ekonomi Plus ve Business sınıf biletler temin edilebilinmektedir.
 2. Bilet sınıfları, P,O,W i, promosyon bilet sınıfları F, U,  biletleridir. Ekonomi sınıfı biletler B / C / M / H / S / E / Q / T / L / V sınıfı biletlerdir.
 3. Tüm biletlerde isim soyisim değişikliği yapılmamaktadır. Promosyon biletlerinde iptal, iade işelemleri için %50 kesinti uygulanmaktadır. F class biletlerde iade, değişiklik yapılamamaktadır.
 4. Ekonomi Plus kategorisindeki biletlerde uçuş saatine 12 saatlik süre kalana değin tarih değişikliği, iptal veya açık bilete çevirme işlemlerinde 30 Euro’luk ceza uygulanmaktadır. Söz konusu süre 12 saat ilâ 3 saat arasında değişiyorsa 50 Euro ceza uygulanırken, 3 saatten az kalan durumlarda ise bu işlemlere izin verilmemektedir.
 5. Business sınıfı biletlerde kalkış zamanına 3 saat kalana değin bilet üzerinde her türlü iptal, değişiklik ve iade işlemi sağlanabilmektedir. Uçuş zamanına 3 saatten az kalan durumlarda ise bu işlemler uygulanamamaktadır.
 6. Kıbrıs Uçuşların da 18 yaşından gün almamış kişilerin tekil olarak uçuş sağlayabilmeleri için Muvafakatname gereklidir.

10. ONURAİR UÇAK BİLETİ KURALLARI

 1. Onurair uçuş biletleri Promosyon, Esnek ve Ekstra Esnek olarak üç kategoride bulunabilinmektedir. Tüm biletlerde isim soyisim değişikliği yapılmamaktadır. Onur Air Promosyon biletleri R,O,E,U  sınıflarıdır.
 2. Promosyon bilet sınıfına dahil iç hat biletlerde uçuşa 30 dakika kalıncaya değin yapılan değişiklik ve iadelerde bilet ücretinin tamamının %50’si oranında kesinti uygulanırken, söz konusu süreden az zaman kalması durumunda ise herhangi bir işlem gerçekleştirilememektedir. İptal işlemleri sonunda hizmet bedellerinin iadesi sağlanmadığı gibi, mevcut biletten daha düşük ücretli bir bilete rezervasyon değişikliği yapılması halinde de herhangi bir ücret iadesi gerçekleşmemektedir. Kıbrıs uçuşlarında bu kuralların tamamı geçerliyken, 30 dakikalık süre 45 dakika olarak değişmektedir. Dış hatlar yönüne olan uçuşlarda ise uçuş anına 72 saat kalana kadar yapılan işlemlerde %40, 72 ilâ 3 saat arası işlemlerde ise %50 oranında kesinti uygulanacaktır. 3 saatlik sürenin aşılması durumunda herhangi bir değişiklik veya iade uygulanmamaktadır.
 3. Esnek tarifenin iç hatlar uçuşlarında uçuşa 24 saat kalana kadar gerçekleşen değişim ve iptallerde herhangi bir kesinti uygulanmazken, 24 saat ilâ 30 dakika arasındaki sürelerde %30 oranında kesinti uygulanmaktadır. 30 dakikadan az sürelerde herhangi bir işlem yapılmamaktadır. Kıbrıs yönüne seferlerde aynı kurallar mevcutken 30 dakikalık süre 45 dakika olarak değiştirilmiştir. Dış hatlarda ise uçuş süresine 72 saat kalana değin iptal ve değişikliklerde %30’luk kesinti uygulanırken, 72 ilâ 3 saat arasında ise kesinti oranı %40 olacaktır. 3 saatten az sürelerde değişiklik veya iptal yapılmamaktadır.
 4. Ekstra esnek sınıfında ise iç hatlar ve Kıbrıs uçuşlarında tarifeli kalkış saati üzerinden 12 saat öncesine değin kesintisiz biçimde iptal ve iade gerçekleşmektedir. Sürenin 12 saatten az olması durumunda ise %20 kesinti bedeli uygulanacaktır. Dış hatlarda uçuşa 72 saat kalana değin bilet ücretinin %10’u kesilerek değişiklik ve iade yapılabilinirken, sürenin 72 saatten az olduğu durumlarda ise kesinti oranı %30 olacaktır.
 5. Kıbrıs Uçuşların da 18 yaşından gün almamış kişilerin tekil olarak uçuş sağlayabilmeleri için Muvafakatname gereklidir.

11. BORAJET UÇAK BİLETİ KURALLARI

 1. Borajet firmasından satın alınacak tüm iç hat biletlerde Asker ve Polis görevinde bulunanlar ile söz konusu kişilerin 1.derece yakınlarına en az 3 kişi olmaları kaydı ile %20 oranında indirim uygulanmaktadır. Buna ek olarak engelliler, şehit aileleri ve gazilere ömür boyu %50 oranında indirim sağlanırken, 13 ilâ 23 yaş arasındaki öğrenciler de %20’lik indirimden faydalanabilmektedirler. Ayrıca minimum iki maksimum beş kişi olmak üzere %50 oranında da aile indirimi uygulanmaktadır.
 2. Borajet Promosyon bilet sınıfları Z ve X ‘tir. Borajet Promosyonlu biletlerde herhangi bir iade işlemi uygulanamamaktadır. Söz konusu biletlerde yapılacak parkur değişikliği veya açığa alma işlemlerinde bilet ücretinin tamamı kesintiye uğratılacaktır. Tüm biletlerde isim soyisim değişikliği kesinlikle yapılmamaktadır.
 3. KKTC ve İç Hatlar yönüne uçuşlarda kalkış saatine 12 saat kalana değin gerçekleşen iptal, iade ve değişikliklerde herhangi bir ücret kesintisi gerçekleşmemektedir. Kalkış saatine 12 saatten az süre kalmış ise toplam bilet ücretinin %30’u oranında kesinti uygulanırken, kalkış saati geçmiş biletlerde ise herhangi bir iade yapılmamaktadır.
 4. Dış Hatlar yönüne olan uçuşlarda ise kalkış anından 7 gün önceye kadar gerçekleşen iptal, iade ve değişikliklerde %30 oranında kesinti yapılırken, 7 ilâ 2 gün arasında ise kesinti oranı %50 olarak uygulanmaktadır. Uçuş anında 48 saatten az kalan durumlarda ise herhangi bir değişiklik, iptal veya iade yapılmamaktadır.
 5. Kıbrıs Uçuşların da 18 yaşından gün almamış kişilerin tekil olarak uçuş sağlayabilmeleri için Muvafakatname gereklidir.

12. ÜÇÜNCÜ PARTİ HİZMET SAĞLAYICILAR

SATICI SEYAHAT ACENTESİ Müşterilere seyahat ve/veya diğer hizmetlerini ya kendisi sağlar ya da seyahat sektöründe faaliyet gösteren, sektörle ilgili tedarikçilerin, havayolları gibi (genel olarak 'tedarikçi' adlandırılır) acentesi olarak hareket eder. SATICI SEYAHAT ACENTESİ Tedarikçiyi sadece acenteleri gibi temsil eder. Buna göre herhangi bir Müşterinin herhangi bir eylem veya ihmal sonucu uğrayabileceği ya da tedarikçinin seyahat düzenlemeleri konaklama ve bunun gibi zorunluluklarını gerçekleştirememesi sonucunda oluşabilecek herhangi bir kayıp, zarar, yaralanma, hastalık veya ölüm gibi hiçbir Alıcı mağduriyetinin sorumluluğunu kabul etmez. Tedarikçi tarafından kullanılan sözleşme(Sıklıkla Tedarikçi tarafından düzenlenen biletleri kapsar), Tedarikçi ve Alıcı arasındaki tek sözleşmeyi kapsayacaktır ve Müşterinin herhangi bir rücu hakkı Tedarikçiye karşı olacaktır. SATICI SEYAHAT ACENTESİ Müşterinin rezervasyonu için sağlanmış olan herhangi bir hizmet ile ilgili olarak Alıcı tarafından talep edilmesi halinde Tedarikçilerin kimliği, şart ve kurallarını sağlayacaktır. (Tedarikçilerin Kuralları) gibi şartlar ve kurallar hakkında bilgilenmek Müşterinin sorumluluğundadır.

13. REZERVASYON SORGULAMA VE REZERVASYONLAR

Alıcı SATICI SEYAHAT ACENTESİ’nin web sitesinde gidiyorum.com ('Web sitesi) belirli bir gidilecek yer, yolculuk, tur veya seyahat şekli hakkında talepte bulunabilmek için tüm doldurulabilir alanları doldurduğunda veya verilmiş olan bir reklama yazılı veya sözlü olarak, e-mail veya internet kanalıyla veya, sözü geçenlerden hiçbirine danışmadan, telefon aracılığıyla daha fazla detay sorması halinde(genel anlamıyla 'Sorgulama' olarak anılır), Web sitesi veya Seyahat Danışmanı Sorgulamasına karşılık ücretlendirme yapıp bunu (internet üzerinden e-mail ile veya telefon aracılığıyla) ('ücretlendirme') Müşteriye verecektir. Alıcı ücretlendirmeyi web sitesinde belirtilen adımları tamamlayarak veya telefonda sözlü olarak veya e-mail ile kabul eder. Ücretlendirme de belirtildiği gibi Ücretin ('fiyat') tamamının ödenmesi rezervasyonların Tedarikçi ('Rezervasyon')tarafından kesin teyidinin yapılabilmesi için gerekmektedir. SATICI SEYAHAT ACENTESİ tarafından etkilenmiş olan online rezervasyon veya rezervasyon tamamlandığında ve AlıcıGidiyorum.com ‘u, ayırttığı yeri rezervasyon olarak girerek ödemeyi işleme alması için yetkilendirdiğinde, Müşteriye ayırttıkları yere ait detayların son şeklini içeren ('rezervasyon onay formu') e-posta ile ulaştırılacaktır. Uçak biletleri için, Rezervasyon Onay Formuna göre fiyatlandırılan ücretin garanti edilebilmesi için rezervasyonun yapıldığı günün, Türkiye saatiyle gece yarısına kadar tüm ödemenin yapılması gerekmektedir.

14. GİDİLECEK OLAN YERİN SEÇİLMESİ

Alıcı rezervasyonu teşkil eden gidilecek olan yerin/yerlerin ve seyahat planının internetten alınmış olan bilgilere dayalı olarak seçildiğini peşinen kabul eder. Ayrıca internet rezervasyonunun tedarikçi tarafından derlenip yönetildiğini ve güncellendiğini bunda SATICI SEYAHAT ACENTESİ’nin hiçbir şekilde kontrolünün olmadığını da peşinen kabul eder. Buna göre SATICI SEYAHAT ACENTESİ seyahat planı ve/veya herhangi bir gidilecek yerin tamamının veya bir kısmının internette tanıtımının yapıldığı gibi olup olmayacağını garanti edemez ve etmeyecektir. Bununla ilgili bütün sorumluluk Tedarikçiye aittir.

15. ÖDEME VE ÖDEME ŞARTLARI

 1. Visa, Master, American Express veya Diners Club kredi kartları, EFT veya havale işlemlerinden herhangi biri ile anında tam ödeme yapılır. Eğer rezervasyonun yapıldığı günün Türkiye saatiyle gece yarısına kadar ödeme yapılmadığı takdirde SATICI SEYAHAT ACENTESİ veya ilgili Tedarikçinin rezervasyonu iptal etme hakkı vardır. Ödemenin bahsi geçen süreden sonra yapılması durumunda doğabilecek herhangi bir fiyat farkı Müşterinin fiyatın yükselmesi durumunda işleme devam etmek istemesi tamamen Müşterinin kendi sorumluluğundadır.
 2. Gidiyorum.com/ Huge Tours – Rozi Tur.Tic.Nak.Ltd.Şti. bir Türk şirketi olup tüm parasal işlemler Türk Lirası üzerinden işlem görür. Başka bir ülkeden yapılan veya Türk Lirası haricinde başka bir ülkenin döviz kuru ile yapılan işlemlerde bankanız tarafından döviz kurunun çevrilmesinden kaynaklanan ücret farkı tarafınıza yansıtılabilir. Bu ücret farkı ilgili kredi kartının küresel hazinesinden müteharrik olup günlük kur değişikliklerinden etkilenmektedir.

16. ÜCRETLER

Ücretler günlük döviz kuruna göre fiyatlandırılır. Ücretin tamamının ödenmesi tamamlanana kadar SATICI SEYAHAT ACENTESİ oluşabilecek kur farklılıklarını Alıcının hesabına yansıtma hakkına sahip olup Alıcıda oluşabilecek bu gibi farklılıkları talep edilmesi halinde ödemekle yükümlüdür. Tam ve son ödemeyi yapmadan önce Ücrette değişiklik olmadığına dair kontrolü yapmak Müşterinin sorumluluğundadır. Uçak bileti ücretleri havayolu ve SATICI SEYAHAT ACENTESİ  tarafından verilen fiyat ve kurallara bağlıdır. Fiyatın tamamı ödendiğinde, rezervasyonun yapıldığı günün gece yarısına kadar ödeme yapıldığı göz önüne alınarak ücret garanti altına alınır. Alıcının grup rezervasyonu yaptırması ve grup sayısının talep edilenden farklı olarak değişmesi durumunda Tedarikçi fiyatı yeniden ücretlendirip ek ücret talep etme hakkını saklı tutar. Müşterinin ek ücreti ödemeyi kabul etmemesi, Tedarikçinin rezervasyonu iptal edip yapılan her türlü ödemeyi alıkoyması sonucunu doğurabilir. SATICI SEYAHAT ACENTESİ’nin ödenen her türlü hizmet bedelini tutma hakkı vardır.

17. HİZMET BEDELİ

Hizmet Bedeli, SATICI SEYAHAT ACENTESİ tarafından seyahat ile ilgili rezervasyonun yapılması ve hizmetin verilmesinden doğan masraflar karşılığında alınan ücretlerdir.

18. SORUMLULUK

ALICI, SATICI SEYAHAT ACENTESİ’ni ve çalışanlarını seyahat esnasında oluşabilecek kayıp, hasar, kaza, yaralanma, hastalık, zarar, travma, ölüm, gecikme, bagajları, veya diğer sorumlu olmadıklarını ve oluşacak zararlardan Gidiyorum.com’dan talep etmeyeceğinin kabul ve taahhüt eder.

19. SİGORTA

Tüm Alıcılar hastalıktan dolayı iptal, kaza veya yaralanma, bireysel kaza ve bireysel sorumluluk, bagaj veya spor malzemelerinin kaybı veya zarar görmesi ve benzeri gibi durumlara karşı kendilerini uygun bir güvence altına almaları şiddetle tavsiye edilir. Eğer Alıcı uygun sigorta güvencesine sahip değilse SATICI SEYAHAT ACENTESİ sorumlu veya yükümlü olmayacaktır. SATICI SEYAHAT ACENTESİ Müşteriye sigorta poliçesi çıkarmak zorunda değildir, istisnai olarak yazılı verilen detaylı direktifler ve bu direktiflere göre ve SATICI SEYAHAT ACENTESİ tarafından çıkarılan tüm poliçeler bu tip istisnalara ve sigorta şirketi veya risk alan sigortacı tarafından dayatılabilecek şartlara bağlı olacaktır. Kapsam dışındaki tüm riskler için SATICI SEYAHAT ACENTESİ ayrı güvence sağlamak zorunda değildir. Sigorta edenler herhangi bir nedenden dolayı yükümlülüklerini kabul etmezler ise, Alıcı sadece sigorta edenlere başvuracaktır. Bazı kredi kartı şirketleri sınırlı aşaması olan seyahat sigortası sunmaktadır, SATICI SEYAHAT ACENTESİ uluslararası seyahatler için bunu yeterli bir güvence olarak saymamaktadır. Müşterilerin sunulan güvence hakkında detaylı özellikli bilgiye ulaşmak için ilgili kredi kartı şirketi ile temasa geçmeleri önerilir.

20. SEYAHAT DOKÜMANLARI

Seyahate ilişkin Dokümanlar (voucherlar, seyahat planları v.b gibi ) sadece Ücretin tamamı alındığında hazırlanıp Alıcının verdiği adrese veya e-posta adresine gönderilir.

21. PASAPORT VİZE, VE SAĞLIK

 1. Pasaport ve vizelerin güncel, geçerli, zamanında alınmış ve kendi ülkelerine döndükten sonra 6 ay geçerliliğinin olması ve her türlü koruyucu ve önleyici aşı(örneğin, sıtma) ve benzerinin gerektiği yerler için ve durumlarda yapılmış olması tamamen Müşterinin sorumluluğundadır. Müşterinin seyahati başlamadan önce SATICI SEYAHAT ACENTESİ ile tüm gereksinimleri kontrol etmesi şiddetle tavsiye edilmektedir. SATICI SEYAHAT ACENTESİ müşteriye yardım etmek için gayret gösterecektir ancak bu tip bir yardım acentenin kendi takdirine bağlı olup Alıcı SATICI SEYAHAT ACENTESİ’nin bunu yaparken hiçbir zorunluluğu veya yükümlülüğü olmadığını peşinen kabul eder.
 2. Alıcı kendi kusuru ile SATICI SEYAHAT ACENTESİ nezdinde doğacak her türlü zarar için kefil olduğunu peşinen kabul eder.
 3. Teklif edilen Seyahat Düzenlemesi için lazım olan seyahatin doğası gereği oluşabilecek tehlikeler ve bunlar için gerekli fiziksel ve düşünsel şartlara hazırlıkları yapmak sorumluluğu tamamen Alıcıya aittir.

22. DEĞİŞİKLİK ÜCRETLERİ

Her bir rezervasyon için değişiklik ücreti onaylanmış olan bir seyahat planı ve veya bilet için yapılan herhangi bir değişiklik için alınır. Bu Tedarikçi tarafından alınan değişiklik ücretine ilaveten alınan bir ücrettir.

23. İPTAL

 1. Müşterinin bir rezervasyonu iptal etmesi durumunda, SATICI SEYAHAT ACENTESİ ücret talep etme ya da ödemenin bir kısmını kesme hakkına sahip olacak ve SATICI SEYAHAT ACENTESİ’nin uğramış olduğu zararı talep edecektir. Tedarikçiler, vermiş oldukları hizmetlerin hareketten önce iptal etme hakkını saklı tutmaktadırlar. İptal durumunda bilet ücreti Tedarikçilerin ve mevzuatın öngördüğü kapsamda SATICI SEYAHAT ACENTESİ’nin daha başka yükümlülüğü olmadan, yolcuya iade edilecektir.
 2. SATICI SEYAHAT ACENTESİ iade talebini işleme almak için hizmet bedeli alacaktır. (Müşteriler bu Şartlar için 'İadeler' bölümüne bakmalıdır, iptal provizyonları Tedarikçinin Şartlarında da mevcuttur, web sitesi. Tedarikçiler burada belirtilen iptal ücretlerinin fazlası ve üzerinde iptal ücreti tahsil edebilirler.)

24. TARİFE DIŞI EKLENTİLER

Uçuş tarifesinin yenilenmesi, gecikmeler, kötü hava şartları, grevler veya SATICI SEYAHAT ACENTESİnin, acentelerinin veya Tedarikçinin kontrolü dışında gelişen diğer etkenler nedeniyle seyahat planının son haline beklenmedik tarife dışı eklentiler yapılması durumunda, bu gibi beklenti dışı eklentiler (hotel konaklaması v.b gibi) için yapılan harcamalar Alıcıya ait olacaktır.

25. SEYAHAT PLANI FARKLILIKLARI VE TRANSFERLER

SATICI SEYAHAT ACENTESİ ve/veya Tedarikçiler seyahat planının son halini korumaya yönelik azami çabayı gösterecektir. Tedarikçiler ve/veya SATICI SEYAHAT ACENTESİ Alıcı’ya kolaylık sağlanması amacıyla değişikliler yapma hakkına sahiptirler. Örneğin bazı durumlarda hava durumu seyahat planında değişiklik yapılması mecburiyetini doğurabilir ancak bu iade için hiç bir gerekçe oluşturmaz. Seyahat planında ki her türlü değişikliği kontrol etme görevi Alıcıya aittir.

26. YOLCULUKTA UYULMASI GEREKEN KURALLAR

Alıcı kendi davranışına bağlı olarak SATICI SEYAHAT ACENTESİ’nin veya diğerlerinin direktiflerine daima uyacağını ve hiç bir şekilde uçaktaki diğer yolcuları rahatsız etmeyeceğini kabul eder.

27. ÖZEL TALEPLER

Özel talepleri olan Alıcılar Alıcı hizmetleri bölümü kanalıyla bu gibi taleplerini net olarak bildirmelidirler. Müşteri Hizmetleri Temsilcisi talepleri karşılamaya çalışacaktır. SATICI SEYAHAT ACENTESİ bu taleplerin karşılanacağının garantisini vermez.

28. ŞARTLARIN DEĞİŞTİRİLMESİ

 1. Yazıya dökülüp Alıcı ve Satıcının tam yetkili temsilcisi tarafından karşılıklı olarak imzalanmadığı sürece, burada belirtilen şart veya haklardan hiçbirinin değişiklik, iptal veya muafiyeti geçerli veya bağlayıcı olmayacaktır.

29. İADELER

 1. Rezervasyonun yapıldığı esnada Alıcı tarafından 'İptal ve İade Poliçesi' satın alınmadı ise hiçbir koşulda iadeler SATICI SEYAHAT ACENTESİ tarafından değerlendirilmeyecektir
 2. Tedarikçilerin yapmış oldukları iadeler kendilerinin ilgili şartlar ve kurallarına bağlıdır. SATICI SEYAHAT ACENTESİ iade talebinin işleme alınması için bir ücret alacaktır. Tedarikçiler yukarıda belirtilen iade işlem bedellerini alabilirler.

30. E-BİLET, SEYAHAT İÇİN GEREKLİ EVRAKLAR

 1. Alıcı ilgili havayolu firmasının check-in kontuarında pasaport, kimlik ve elektronik biletini göstermeye hazırlıklı olmalıdır. Bazı havayolu firmaları yukarıda bahsi geçen evraklara ilaveten ödemenin yapıldığı kredi kartının fotokopisini istemektedirler. Pasaport ve kimlik seyahat eden tüm bireyler için gereklidir.
 2. Alıcı ilgili otobüs firmasının standında pasaport veya kimliği ile biletini almalı veya elektronik biletin ile birlikte kimliğini/pasaportunu yanında bulundurmalıdır.

31. İNTERNET REZERVASYONLARI

Eğer Alıcı Satıcıdan internet kanalıyla rezervasyon yapmasını talep eder ve yazılı/sözlü direktif verirse, Alıcı geri dönülemez biçimde Satıcının kendisi adına aşağıdakileri yapması yönünde yetki verdiğini kabul ve beyan eder;

(1) Teklif edilen Seyahat Düzenlemesi için seçim yapmak

(2) Rezervasyon ve yan hizmetlerin ücretini ödemek

(3) Rezervasyon şartlarını kabul etmek

32. SORUMLULUĞUN SINIRLANDIRILMASI

SATICI SEYAHAT ACENTESİ, SATICI SEYAHAT ACENTESİ yetkilileri, yöneticileri, çalışanları veya acenteleri, seyahat nedeni ile ve SATICI SEYAHAT ACENTESİNİN kendi kusuru ile Alıcı’nın şahsına veya malına gelebilecek zararlardan zarar gerçekleştikten sonra 30 (otuz) gün içinde yazılı olarak SATICI SEYAHAT ACENTESİNE bildirilmekdikçe ve SATICI SEYAHAT ACENTESİ mahkeme kararı ile tespit edilmiş bir kusuru bulunmadıkça sorumlu tutulamayacaklardır.

33. YASAL ÜCRETLER

 1. SATICI SEYAHAT ACENTESİ herhangi bir yasal hakkını almak için avukatını devreye sokması durumunda Alıcı tüm yasal avukatlık ücretlerinden ve kendisinin Alıcı avukatlık ücretlerinden sorumludur.

34. GİZLİLİK VE KİŞİSEL VERİLERİN KORUNMASI

Yasal mevzuat gereği SATICI SEYAHAT ACENTESİ tarafından sözleşmenin kurulabilmesi amacıyla Alıcı’nın kişisel nitelikteki verileri işlenmekte olup bu verilerin gizlilik ve güvenliği Kişisel Veriler Koruma Kanunu gereği veri sorumlusu olan SATICI SEYAHAT ACENTESİ tarafından korunmaktadır. Detaylı Bilgi ve Açıklamalar için lütfen “Kişisel Verileri Koruma Politikamızı” ve “Aydınlatma Metnini” okuyunuz.

35. SEYAHAT DÜZENLEMELERİNİN ONAYLANMASI

 1. Tüm ileri tarihli uçuşlarda (iç hat, Uluslararası, Türkiye ye dönüş, iç hat bağlantı uçuşları) Alıcı tarafından 72 (yetmiş-iki) saat öncesinde uçuş tekrardan onaylanmalıdır.

36. FİKRİ MÜLKİYET

 1. gidiyorum.com web sitesi Huge Tours – Rozi Tur. Tic. Nak.Ltd.Şti. mülkiyetindedir. Alan adı Huge Tours – Rozi Tur. Tic. Nak.Ltd.Şti. adına kayıtlı olup Huge Tours – Rozi Tur. Tic. Nak.Ltd.Şti. Türkiye’de kurulmuş Marmaris Ticaret Odasına kayıtlı bir şirkettir.
 2. Tüm fikri mülkiyet hakları bahsi geçen mülkiyet sahiplerine aittir. Bu web sitesinde bulunan hiçbir içerik veya veri Huge Tours – Rozi Tur. Tic. Nak.Ltd.Şti. ‘nın yazılı izni olmadan çoğaltılamaz, satılamaz, transfer edilemez veya değiştirilemez.

37. ŞART VE KURALLARIN DEĞİŞTİRİLMESİ VE YENİLENMESİ

 1. Gidiyorum.com yukarıda bahsi geçen Şart ve Kuralları, bilgileri, grafikleri, ürünleri, özellikleri, hizmetleri ve linkleri herhangi bir zamanda ve uyarı yapmadan değiştirebilir, silebilir veya yenileyebilir ve müşterinin bu web sitesini daha sonraki kullanımı veya gezintisi esnasındaki değişiklikleri, silintiler ve yenilikleri Alıcı kabul etmiş sayılır.
 2. SATICI SEYAHAT ACENTESİ mülkiyeti dahilinde bulunan Gidiyorum.com  Web sitesi ve Mobil sitesinin şartlar, kurallar ve uyarılarını değiştirme hakkını saklı tutar. Alıcı bu Web sitesini, Mobil sitesini ve hizmet araçlarını kullandığı anda etkin olan şartlar, kurallar ve uyarıları kabul edip bunlara bağlı kalır.

38. GİRİŞ VE KULLANIM

 1. Web sitesi ve Mobil sitesi Alıcıya Alıcının buradaki şartları, kuralları ve uyarıları değiştirmeden kabul etmesi şartıyla sunulur. Alıcı bu web sitesini ve Mobil sitesini kullanarak şartları, kuralları ve uyarıları kabul etmiş sayılır.
 2. Web sitesine ve Mobil sitesine giriş ve bu Web sitesi ile Mobil sitesini kullanım tamamen Alıcının kendi riskindedir.
 3. Gidiyorum.com  Web sitesi ve Mobil sitesini önceden uyarı yapmadan ara verip durdurabilir ve diğer kullanıcıların girişine izin verildiği halde takdir hakkını kullanarak herhangi bir kullanıcının Web sitesine girişini her an, bloke edip, sona erdirebilir veya durdurabilir.

38. KULLANIM SINIRLAMASI

 1. Bu Web sitesi ve Mobil sitesi Müşterilerin bireysel ve ticari olmayan kullanımları içindir. Alıcı, bu web sitesi ve mobil sitesinde yer alan içerik ve bilgileri (ücret ve seyahat hizmetlerinin müsaitlik durumu dahil ancak bunlarla sınırlı olmayan), Gidiyorum.com  ve tedarikçilerinden elde edilen içerik ve bilgileri, bireysel kullanım için satın almış olduğu hizmetleri herhangi bir doğrudan veya dolaylı ticari veya bireysel olmayan bir amaçla, tekrardan satış yapmak gibi, kullanmamayı kabul, beyan ve taahhüt eder.
 2. Alıcı’nın ticari ve bireysel olmayan amaçla hareket ettiği tespit edilirse SATICI SEYAHAT ACENTESİNİN tüm hizmetleri durdurma hakkı vardır. Alıcı, ticari ve bireysel olmayan amaçla kullanımdan doğan zararlar sorumludur.
 3. Alıcı, bu Web sitesi ve Mobil sitesi kanalıyla satın almış olduğu seyahat ve hizmetler ile ilgili seyahat planının ve ilgili dokümanların sınırlı sayıda kopyasını alabilecektir. Bu Web sitesi ve Mobil sitesinden alınmış hiçbir bilgi, yazılım, ürün veya, servislerin değiştirilmesi, kopyalanması, dağıtılması, yayılması, gösterimi, sunulması, tekrardan üretilmesi, yayınlanması, lisanslandırılması, türevlerinin yaratılmayacağını kabul eder.
 4. Müşterinin ticari amacı olsun veya olmasın Alıcıa şağıdakileri yapmayacağını kabul, beyan ve taahhüt eder:
  1.  Gidiyorum.com’ un yazılı iznini almadan robot, örümcek, scraper yoluyla veya diğer otomatik veya manuel işlemlerle herhangi bir amaç için bu Web sitesi ve Mobil sitesine giriş yapmak, gözlem yapmak veya içerik veya bilgiyi kopyalamak;
  2. Bu Web sitesi veya Mobil sitedeki robot dışı başlıkların herhangi birinin kısıtlamalarını ihlal etmek veya bu Web sitesine ve Mobil sitesine girişi engelleyen veya sınırlandıran diğer önlemleri baypas edip atlatmak
  3.   Gidiyorum.com’ un takdirinde Gidiyoru.com’ un altyapısında aşırı veya oransız miktarda büyük yük yükleyecek veya yükleyebilecek eylemlerde bulunmak
  4.  Gidiyorum.com’u un yazılı izni olmaksızın bu Web sitesi ve Mobil sitenin herhangi bir bölümüne herhangi bir sebeple derin bağlantı kurmak.
  5. Yukarıdaki durumlardan birinin tespiti halinde SATICI SEYAHAT ACENTESİ tarafından derhal hukuki ve cezai işlemler başlatılacaktır.

40. WEB SİTESİNDE VE MOBİL SİTEDE YER ALAN İÇERİKLER

 1. Bu Web sitesi ve Mobil sitesinde yayınlanan bilgi, yazılım, ürünler ve hizmetlerde yazım hatalar ve yanlışlıklar bulunabilir. Gidiyorum.com’da yer alan içeriği sınırlı olmamakla birlikte fotoğraf, hotel listeleri, genel ürün tanımlamaları v.b, bilgileri tedarikçi tarafından sağlanmakta olup SATICI SEYAHAT ACENTESİ hotel, havayolu ve diğer seyahat ürünlerinin kesin doğruluğunu garanti etmez. Alıcı, SATICI SEYAHAT ACENTESİ’nin Gidiyorum.com’da bahsi geçen bilgi ve tanımlamalar ile ilişkili hatalara ilişkin sorumluluğu olmadığını yanlışlıklardan dolayı doğacak zararları tedarikçiden isteyeceğini kabul eder.
 2. Bu Web sitesinde ve Mobil sitesinde gösterilen hotel fiyatları ücretler hakkında Alıcıya fikir vermesi bakımından sunulmuş olup Gidiyorum.com ücretlerin kesin doğruluğunu garanti etmez. Değişiklikler dönemsel olarak web sitesine eklenmektedir. SATICI SEYAHAT ACENTESİ ve /veya tedarikçileri bu Web sitesinde ve Mobil sitesinde her an düzeltmeler ve / veya değişiklikler yapabilir.
 3. Bu Web sitesi ve Mobil sitesinde bulunan bilgi, yazılım, ürünler ve hizmetler veya bunların satışa sunulması, SATICI SEYAHAT ACENTESİ  tarafından bu bilgi, yazılım, ürünlerin ve hizmetlerin tasdik edildiği ve tavsiye edildiği anlamına gelmez. Bu şekilde sunulan bilgi, yazılım, ürünler ve hizmetler hiç bir şekilde güvence kapsamında değildir. 
 4. Havayolları, hoteller ve Gidiyorum.com için seyahat ve diğer hizmetleri sağlayan diğer tedarikçiler bağımsız sözleşme tarafı olup SATICI SEYAHAT ACENTESİ ve Satış ortaklarının acentesi veya ücretli çalışanları değillerdir.
 5. Satış ortakları, SATICI SEYAHAT ACENTESİNİ ve/veya ilgili tedarikçileri daha önceden olası zararlar hakkında bilgilendirilmiş olsalar da, SATICI SEYAHAT ACENTESİ ve/veya ilgili tedarikçileri hiçbir şekilde, meydana gelen doğrudan, doğrudan olmayan, cezai, tesadüfi, özel, ya da dolaylı oluşan, ya da bir şekilde web sitesi ve mobil sitesinin kullanımıyla bağlantılı olan, ya da kullanımdaki gecikme veya yetersizlikten kaynaklanan, ya da web sitesi ve mobil sitesinde temin edilmiş olan bilgi, yazılım, ürünler ve, servisler ile ilgili olarak, ya da kontrata, haksız muameleye, kusursuz sorumluluğa bağlı olsa da web sitesinin ve mobil sitesinin kullanımımdan kaynaklanan hasarlardan sorumlu değildir. Mevzuatın öngördüğü sorumluluk halleri bu madde kapsamı dışındadır.

41. SEYAHAT NOKTALARI

Gidiyorum.com’da satışa sunulan yurtdışı seyahatlerinde, SATICI SEYAHAT ACENTESİ bu seyahat noktalarının risksiz ya da tavsiye edilir olduğunu belirtmez ya da garanti etmez. Bu noktalara seyahatten doğabilecek zarar ve kayıplardan SATICI SEYAHAT ACENTESİ sorumlu tutulamaz.

42. TAZMİNAT

Alıcının ya da alıcı adına yukarda açıklanmış olan sorumlulukların aşılması, üçüncü şahıslar tarafından Alıcının bu web sitesi ve mobil sitesinin şartlarını, koşullarını ve uyarılarını ya da burada belirtilmiş olan dokümanları ihlal etmesi, Alıcının herhangi bir kanunu ya da üçüncü kişilerin haklarını çiğnemesi, Alıcının bu web sitesini ve mobil sitesini kullanımından kaynaklanan iddia, dava hakkı veren nedenler, talepler, düzeltmeler, kayıplar, hasarlar, para cezaları ve bunlarla sınırlı olmamak kaydıyla hukuki ve finansal ücretlerin de dâhil olduğu diğer maliyet ve harcamalarda Alıcı sorumlu olduğunu ve SATICI SEYAHAT ACENTESİ ve/veya ilgili tedarikçilerini ve diğer görevlilerini, yöneticilerini, çalışanlarını ve acentelerini savunmayı ve korumayı kabul etmektedir.

43. KANUNA AYKIRI OLMAYAN YA DA YASAKLANMAMIŞ KULLANIM

Alıcı, bu web sitesini ve mobil sitesini kullanması halinde, işbu sözleşmede belirlenen şartlar ve koşullar çerçevesinde ve Türkiye Cumhuriyeti Kanunları doğrultusunda, web sitesini ve mobil sitesini kanuna aykırı ya da yasaklanmış olan amaçlar için kullanmayacağını garanti eder.

44. DİĞER WEB SİTELERİNE BAĞLANTILAR

 1. Bu web sitesinde ve mobil sitesinde üçüncü şahısların sitelerini ziyareti sağlayan bağlantılar bulunmaktadır. bu siteler ve sitelerin sahibi olan şirketler SATICI SEYAHAT ACENTESİ  tarafından kontrol edilememektedir. SATICI SEYAHAT ACENTESİ tarafından Gidiyorum.com’da bu tip sitelerdeki bilgileri kapsayan bildirilerde bulunulmamaktadır.
 2. SATICI SEYAHAT ACENTESİ, üçüncü kişilerin sitelerinde sunduğu bilgileri, bu sitelerde herhangi biri ya da kuruluş tarafından sunulan servislerin ya da ürünlerin kalitesinin ya da geçerliliğinin garantisini vermemektedir.
 3.  Gidiyorum.com’da bu sitelere ilişkin bağlantılar bulunması bu sitelerdeki materyali ya da yöneticileriyle bir iletişimi uygun bulduğu anlamına gelmez. SATICI SEYAHAT ACENTESİ  bu sitelerde bulunan hiçbir yazılımı ve güvenliğini test etmemiştir. Bu yazılımların doğruluğu, performansı veya kalitesi ile ilgili olarak garanti taahhüdünde bulunmamaktadır.
 4. Alıcı kullanmadan önce, internet üzerinde herhangi bir yazılıma girmekte ya da kullanmakta oluşacak riskleri kendisi araştırmakla ve değerlendirmekle yükümlüdür. Alıcı, kendi kullanımından, elde edilen bilgiden, bu tip bağlantılı sitelere giriş yapılmasından kaynaklanan kayıp veya zarardan SATICI SEYAHAT ACENTESİ’nin sorumlu olmadığını kabul eder.

45. UYGULANACAK KANUN VE YETKİ

Bu web sitesinin ve mobil sitesinin işbu sözleşmede yer alan kullanımı şart ve koşullarına Türkiye Cumhuriyeti Kanunları tatbik olunacaktır. Taraflar, aralarında çıkacak uyuşmazlıklarda Türk Mahkemelerinin yargı yetkisini kabul etmişlerdir.

46. DİĞER HÜKÜMLER

 1. SATICI SEYAHAT ACENTESİ tarafından işbu sözleşmenin tamamında yer alan şartların ve koşulların yürürlüğe koyulmadığı herhangi bir yetki alanında web sitesinin ve mobil sitesinin kullanımına izin verilmez.
 2. Alıcı , bu sözleşme ya da web sitesinin ve mobil sitesinin kullanımı sonucunda SATICI SEYAHAT ACENTESİ ile arasında bir ortak girişim, ortaklık, görevlendirme veya acente ilişkisinin olmadığını kabul, beyan ve taahhüt eder.
 3. SATICI SEYAHAT ACENTESİ bu anlaşmayı uygulaması geçerli olan kanunlara ve hukuki sürece tabidir. Bu anlaşma kapsamında, Alıcının web sitesini ve mobil sitesinin kullanımıyla, sağlanan ya da kullanıma uygun şekilde toplanan bilgiyle ilgili olarak SATICI SEYAHAT ACENTESİ’nin kanuni yaptırım talepleri ya da mevzuat gerekliliklerine uyma yükümlülüğü sınırlandırılamaz.
 4. Bu anlaşmanın herhangi bir bölümünün geçersiz olması durumunda veya bazı kısımlarının kanun değişiklikleri vb. nedenlerle artık yürürlüğe konulamayacağı ve bu nedenlerle sınırlı olmaksızın sözleşmede yer alan hükümlerin uygulanmayacağı tespit edilirse bu durumda SATICI SEYAHAT ACENTESİ tarafından geçersiz ve uygulanamayan hükmün yerine orijinal hüküm ile örtüşen geçerli bir hüküm koyulacak ve anlaşma etkin olmaya devam edecektir.
 5. Bu anlaşma ve burada belirtilen diğer şartlar ve koşullar web sitesi ve mobil sitesi ile ilgili olarak Alıcı ve SATICI SEYAHAT ACENTESİ arasındaki tüm anlaşmayı oluşturur.
 6. İşbu sözleşme bu web sitesi ve mobil sitesi ile ilgili olarak, Alıcı ve SATICI SEYAHAT ACENTESİ arasındaki sözleşmeden önce yapılmış elektronik, sözlü ya da yazılı eski ya da eşzamanlı var olan iletişimi ve teklifleri hükümsüz kılar.
 7. SATICI SEYAHAT ACENTESİ’nin burada açıkça onaylanmamış bütün haklar saklıdır.
 8. Gidiyorum.com üzerinden bilet veya hizmet satın alan tüm alıcılar, sözleşmede bulunan kuralları ve maddeleri okumuş ve kabul etmiş sayılırlar.

Uyarı: SITMA VE DİĞER TROPİK HASTALIKLAR

Müşteri'nin seyahat planının bazı bölümleri yüksek derecede sıtma ve diğer tropikal hastalık riskleri taşıyan bölgeler olabilir. Bundan dolayı Müşteri'nin gerekli önlemleri alması şiddetle tavsiye edilir ve yine bu yüzden Müşteri'nin seyahat başlangıcından önce doktoru tarafından kontrol edilmesini veya tropikal veya sub-tropikal varışlı noktalarda tropikal hastalıklar konusunda tecrübeli bir doktor tarafından varışında derhal kontrol edilmesini öneririz. Bu işlem gidişten önce yapılmamış ise dönüşte yapılması zorunludur.