Üyelik Sözleşmesi

1. TANIMLAR

 1. Şirket : Huge Tours – Rozi Tur.Tic.Nak.Ltd.Şti.’yi,
 2. Web Sitesi /Site : Şirket’e ait web sitesi olan Gidiyorum.com’u ifade eder.
 3. Üye : Şirket’e ait web sitesi olan Gidiyorum.com’un aracılık ettiği hizmetler ile ilgili özel ve genel kampanyalar, promosyon, tanıtım, puan kazanma vb. gibi indirim ve avantajlardan yararlanmak amacıyla işbu sözleşmede belirtilen şart ve Kuralları kabul ederek Site’ye kayıt olan kişileri ifade eder. 
 4. Kullanıcı : Şirket’e ait Web Sitesi olan Gidiyorum.com’un aracılık ettiği hizmetleri, siteye kayıt olmadan satın alan ve/veya rezervasyon işlemini gerçekleştiren kişileri ifade eder.
 5. Çağrı Merkezi : Üye ve Kullanıcı’larına, Web Sitesi üzerinden aracılık ettiği hizmetler için, ilgili hizmetin, sağlayıcılarından alınmasını müteakip Kullanıcı ve/veya Üye’ye destek hizmeti veren 0 (252)4175858 numaralı çağrı merkezini ifade eder.
 6. Tedarikçi : Ulusal ve ulusalar arası havayolları şirketleri, otel, otel tedarikçileri, araç kiralama firmaları veya tedarikçileri, Tur firmaları vb. ve Servis Sağlayıcı tarafından Site’ ye iletilen ve/veya ileride eklenecek tüm hizmetlerin gerçekleşmesini sağlayan, ulusal ve uluslararası havayolu şirketleri, otel ve/veya tedarikçileri, araç firma ve/veya tedarikçileri, tur firma ve/veya tedarikçileri vb. firmaları ifade eder.

2. SÖZLEŞMENİN KONUSU VE KAPSAMI

 1. İşbu Üyelik Sözleşmesi ve Kullanım Kuralları , Gidiyorum.com (Bundan böyle "Web Sitesi/Site" olarak adlandırılacaktır.) kullanılırken uyulması gereken kuralları ve üyelik şartlarını açıklamaktadır.
 2. Şirket, işbu Site ve Site uzantısında mevcut her tür hizmet, ürün, siteyi kullanma kuralları ile sitede sunulan bilgileri önceden bir ihtara gerek olmaksızın değiştirme, Siteyi yeniden organize etme, yayını durdurma hakkını saklı tutar. Değişiklikler, Sitede yayım anında yürürlüğe girer. Üyelerin, Site’yi kullanması ya da Site’ye girmesi ile bu değişiklikleri de kabul ettiği anlamına gelir. 
 3. Site’de sağlanan tüm turizm hizmetlerine ilişkin otel, uçak rezervasyonları, tarifeli ve charter uçak bileti, konaklama, araba kiralama, transfer, tatil paketleri ve benzeri rezervasyon ve satış işlemleri için aracı hizmet sağlayıcı olarak A- 5116 TÜRSAB sicil numaralı Huge Tours – Rozi Tur.Tic.Nak.Ltd.Şti. hizmet vermektedir.

3. ÜYELİK KURALLARI

 1. "Üye"lik statüsünün kazanılması için, "Üye" olmak isteyen kişinin Site’de bulunan Üyelik Formu’nu doldurup, Gidiyorum.com Kullanım Kurallarını ve Aydınlatma Metnini okuduğunu onaylayarak, üyelik formunda talep edilen bilgiler doğrultusunda gerçek bilgilerle doldurması ve üyelik başvurusunun "Şirket" tarafından değerlendirilerek onaylanması ve üye olmak isteyen gerçek kişi ise 18 yaşını doldurmuş olması gerekmektedir. 
 2. Kullanıcı/Üye, şifrelerinin güvenliğini sağlamakla yükümlü olduğunu kabul, beyan ve taahhüt eder. Üye, kendisine verilen kullanıcı adı ve şifresini başkasına vermemeyi, bunların saklanmasından sorumlu olduğunu, şifrelerinin 3. Kişilerin eline geçmesi halinde Şirket’in oluşabilecek zararlardan sorumlu olmadığını, kullanıcı adı ve şifrenin kötüye kullanılması ve/veya başkası tarafından kullanılması halinde üyelikten doğan tüm haklarını kaybedeceğini, üyeliğe ilişkin her türlü hak ve kazanımlarının geri alınacağını, her türlü tedbirin uygulanabileceğini kabul, beyan ve taahhüt eder. 
 3. Üye, ayrıca Şirket tarafından sağlanan hak ve imkanlardan sadece üyeliğinin devam ettiği sürece faydalanabileceğini, üyeliğinin sona ermesi halinde ise biriken puan ve kazanılan diğer haklardan yararlanamayacağını kabul, beyan ve taahhüt eder. 
 4. Şirket, Üyelik Sözleşmesi ve Kullanım Kurallarının Üye tarafından ihlalinin tespiti halinde yahut bu ihlaller ile ilgili bir şikayet alınması halinde herhangi bir bildirimde bulunmaksızın Üye’nin Web Sitesi’ne erişimini engelleyebilir ve üyelikten çıkarabilir. Üye, üyeliğinin tüm Kullanım Şartlarını yerine getirdiği takdirde devam edeceğini kabul etmektedir. Bu halde doğabilecek tüm sorumluluk ile, 3. kişiler ve/veya yetkili merciler tarafından Şirket’e karşı öne sürülebilecek tüm iddia, talep ve/veya ödemeler için Şirket’in, ilgili Üyeye ferileri ile birlikte rücu hakkı saklıdır.

4. SİTE'NİN İŞLEYİŞİ VE HİZMETLERİN SUNULMASINA İLİŞKİN ŞARTLAR

Genel Kurallar

 1. Kullanıcı/Üye, Site’ye girilen yolcu bilgilerinin içeriğinden ve doğruluğundan sorumlu olduğunu, sisteme bilgileri girdikten sonra değişiklik yapılamayacağını, bununla ilgili bir zarar oluşması halinde tüm sorumluluğun kendisinde olduğunu kabul beyan ve taahhüt eder.
 2. Kullanıcı/Üye, site üzerinde aracılık edilerek sunulan hizmetlerde, Tedarikçi firmalar ve Kullanıcı/Üye arasında doğabilecek uyuşmazlıklardan, zararlardan ve/veya taleplerden Şirket’in sorumlu tutulamayacağını, tek muhatabın ilgili hizmetin asıl sağlayıcısı olduğunu kabul beyan ve taahhüt eder. 
 3. Kullanıcı/Üye, Site üzerinde, tedarikçi ve/veya aracı kurumlardan alınan içeriğin doğru, , eksiksiz veya kesintisiz olacağı hakkında Şirket tarafından hiçbir taahhütte bulunulmadığını, ayrıca, internet alt yapı ve telekomünikasyon sağlayıcı firmalardan kaynaklanan bağlantı kopukluğu, iletişim aksaklığı gibi durumlarda yaşanan zararlardan Şirket’in sorumlu olmadığını kabul, beyan ve taahhüt eder.
 4. Kullanıcı/Üye, Şirket’in tedarikçi ve/veya aracı kurumlardan alınarak Web Sitesi üzerinde ilan edilen bilgilerin doğruluğu konusunda azami özen gösterdiğini ancak alınan veya talep edilen hizmetin belirtilen nitelik ve yer müsaitliğini göstermemesinden dolayı Şirket’in sorumlu tutulamayacağını kabul, beyan ve taahhüt eder.
 5. Kullanıcı/Üye, Web Sitesi bulunan ürünlerin ilgili tedarikçi ve/veya aracı kurumlar tarafından ve o kurumların sorumluluğunda düzenlenmekte olduğunu, Site’deki içerikler ile ilgili kural ve şartlar için ilgili tedarikçinin kural ve koşullarının geçerli olduğunu kabul eder. Şirket, Site üzerinde sunduğu hizmetlerde Kullanıcı/Üye ile Tedarikçi arasında aracı konumdadır.
 6. Kullanıcı/Üye, Şirket’in Site üzerinde aracılık ettiği hizmetlerde oluşabilecek aksaklıklardan dolayı sorumlu tutulamayacağını, kabul beyan ve taahhüt eder.
 7. Kullanıcı/Üye, Şirket’in Site ve Çağrı Merkezi üzerinden aracılık ederek verdiği hizmetlerde siyasi olay, grev, asgari yolcu sayısı, devletlerarası ilişkilerde değişiklik, halk hareketleri, hava şartları, doğal afet ve teknik sorunlar gibi iradesi dışındaki nedenlerden dolayı oluşabilecek aksaklıklardan sorumlu tutulmayacağını, kabul beyan ve taahhüt eder.
 8. Kullanıcı/Üye, Web Sitesi aracılığı ile bir ürün ya da hizmetin satın alma işlemini gerçekleştirirken adını, soyadını resmi kimlik belgesinde yazdığı şekilde yazmalı, e-posta adresini, kredi ya da banka kartı numarasını, kartın son kullanma tarihini ve telefon numarasını belirtmelidir. (Bu kapsamda üyelerin vermiş olduğu kişisel verileri Kişisel Verileri Koruma Politikamızda belirtildiği üzere korunmaktadır.)Kullanıcı/Üye, bu bilgilerin verilmemesi, eksik ya da yanlış verilmesi nedeniyle Şirket’in herhangi bir sorumluluğunun olmadığını kabul, beyan ve taahhüt eder. Şirket, Kullanıcı/Üye’ye temin edilen ürün veya hizmete ilişkin bilgi vermek amacıyla Kullanıcı/Üye’nin işlem sırasında girdiği iletişim detaylarına elektronik ileti/sms gönderecektir.
 9. Site üzerinden yapılacak tüm satın alma işlemlerinde ödemeler, kredi veya banka kartı ile gerçekleşecektir. Kullanıcı/Üye, ödeme için kullanılan banka veya kredi kartının, 3D Secure sistemi üyesi olması gerektiğini kabul, beyan ve taahhüt eder. 3D Secure sistemi kart sahibini, banka veya kredi kartının 3. Kişiler tarafından izinsiz kullanımını engelleyen ve olası risklere karşı güvence altına alan bir sistemdir. Site üzerinden 3D sistemi ile yapılan satın alımlardan, Kullanıcı/Üye tek sorumluluğun kendisinde olduğunu, 3D Secure sistemi ile gerçekleşen ödemeleri için harcama itirazında bulunamayacaklarını, bulunsalar dahi 3D Secure tam doğrulama sistemi ile işlemler gerçekleştiğinden itirazlarının geçerli olmayacağını kabul, beyan ve taahhüt eder.
 10. Hizmetin ifasından sonra Üye’nin bedeli ödemek için kullandığı kredi kartının Site’nin kusurundan kaynaklanmayan bir şekilde yetkisiz kişilerce haksız ve hukuka aykırı olarak kullanılması iddiası ile ilgili banka veya finans kuruluşunun hizmet bedelini Site’ye ödememesi halinde Üye, itiraz edilen hizmet bedelinden ve her türlü zarardan satın alma tarihinden itibaren işleyecek yasal faizi ile birlikte sorumlu olacaktır.
 11. Site üzerinde yapılan bir rezervasyon veya satın alınan hizmet, bir başkası adına devredilemez ve isim değişikliği yapılamaz.
 12. Kullanıcı/Üye, Site üzerinden alınan hizmetler için ücret iadesi söz konusu olan durumlarda, hizmet sağlayıcının koşul ve şartlarına uygun olarak, ücret iadelerinin belirleneceğini ve söz konusu belirlenen ücret iadelerinin, satın alma esnasında kullanılan kredi veya banka kartına iade edileceğini kabul eder.
 13. Site üzerinden satın alınan yurt dışı seyahat ve konaklamalarında yolcuların pasaportlarını ve nüfus cüzdanlarını, Kıbrıs seyahatlerinde ise nüfus cüzdanlarını yanlarında bulundurmaları, gidilecek ülkenin talebine bağlı olarak reşit olmayan çocukların ebeveynlerinden biri ile seyahat yapması durumunda ise diğer ebeveynin noterden düzenlenmiş muvafakatnameyi, yanında iki ebeveynin de bulunmadığı durumda ise her iki ebeveynin noterden verecekleri muvafakatnameyi vermiş olması gerekmektedir.
 14. Kullanıcı/Üye, pasaport ve vize işlemleri ile ilgili herhangi bir muamele eksikliğinden, seyahat edilecek ülkeye ait vize işlemlerinin tamamlanmamasından veya yolcunun kendinden kaynaklanan kişisel nedenlerle (vergi borcu, transit vize eksikliği vs.) çıkışın engellenmesi durumunda Şirket’in herhangi bir sorumluluğu olmadığını, bu nedenle oluşabilecek iptal ve gecikmenin sorumluluğunun tamamıyla kendisine ait olduğunu kabul beyan ve taahhüt eder.
 15. Kullanıcı/Üye, Web Sitesi ve / veya Çağrı Merkezi aracılığı ile satın aldığı hizmetlerin tamamı için, Hizmet Sağlayıcı firma koşul ve şartlarına (iptal/iade ve değişiklik ) bağlı olduğunu, Hizmet Sağlayıcı firmanın, bu koşul ve şartlarında değişiklik yapması halinde, güncel bilgilerin geçerli olduğunu, iptal/iade ve değişiklik işlemleri için, her Hizmet Sağlayıcı firmanın farklı uygulamaları ve ücret cezası uygulamaları olduğunu, kabul beyan ve taahhüt eder.

5. DİĞER HÜKÜMLER

 1. Kullanıcı/Üye, her bir satın alma işlemi sırasında kendisiyle her seferinde paylaşılacak olan satış ve biletine dair kurallar içeren “Acente Kurallarını” okuyup onaylarak satın alma işlemini tamamlayacağını kabul, beyan ve taahhüt etmektedir.
 2. İşbu Kullanım Kuralları'nın farklı dillere tercümesi tamamen yardım amaçlı olup, taraflar arasında bağlayıcı olan metin her daim Türkçe versiyon olacaktır.
 3. Şirket, tamamen kendi takdirinde bağlı ve tek taraflı olarak işbu sözleşmeyi uygun göreceği herhangi bir zamanda Site’de ilan ederek değiştirebilir. İşbu sözleşmenin değişen hükümleri, ilan edildikleri tarihte geçerlilik kazanacak, geri kalan hükümler aynen yürürlükte kalarak hüküm ve sonuçlarını doğurmaya devam edecektir.
 4. Şirket’in aracılık ederek, Site üzerinden sunduğu hizmetlere, ilişkin sorumluluğu, yasaların izin verdiği ölçüde, Kullanıcı/Üye’nin toplam rezervasyon tutarı ile sınırlı olacaktır. 
 5. İşbu Üyelik Sözleşmesi ve Kullanım Kuralları'nın herhangi bir hükmünün geçerliliğini veya bağlayıcılığını yitirmesi, geçersiz veya uygulanamaz hale gelmesi diğer hükümlerin geçerliliğini etkilemeyecektir.
 6. İşbu Üyelik Sözleşmesi Kullanım Kuralları, Türk hukukuna tabi olup, taraflar arasında doğabilecek ihtilaflarda ve her türlü hukuki işlemde Muğla Mahkemeleri ve İcra Daireleri yetkilidir.
 7. ÜYE, Web Sitesi'ni kullanarak, işbu Üyelik Sözleşmesini ve Kullanım Kurallarının içeriğini peşinen kabul ettiğini Üyelik Sözleşmesi ve Kullanım Kurallarına bağlı kalacağını kabul, beyan ve taahhüt etmektedir.
 8. Kullanıcı/Üye, işbu Kullanım Kuralları'nın tümünü ve ayrıca aşağıdaki linklerde de sitede de yer almakta olan web sitesi kullanım kuralları, aydınlatma metni ve gizlilik sözleşmesini okuduğunu, anladığını, kabul ettiğini ve kendisi ile ilgili olarak verdiği bilgilerin doğruluğunu onayladığını kabul, beyan ve taahhüt eder.