AdanaVan

AdanaVanInvalid date
Aramayı Değiştir
Gidiş
Varış
Fiyat Grafiği

Şehir Merkezinden Adana Şakirpaşa Havalimanı’na Nasıl Gidilir?

Adana’nın şehir merkezi olan Seyhan’dan Şakirpaşa Havalimanı’na ulaşmanın birçok farklı yolu var. Bu yollardan en çok tercih edilenleri ise Havaş otobüsleri veya Adana Büyük Şehir otobüsleri oluyor. Uçağının kalkmasına az bir süre kalanların sıklıkla tercih ettiği seçenek ise taksiler. Adana’nın merkezine 3.5 kilometre uzaklıkta yer alan Adana Şakirpaşa Havalimanı’na yapacağınız yolculukta hangi aracı kullanırsanız kullanın yolda geçireceğiniz süre trafiğin durumuna göre en fazla 10 ila 15 dakika sürüyor.

Toplu Taşıma Araçları (Havaş Otobüsleri, Dolmuş, Halk Otobüsleri)

Havaş Otobüsleri

Havaş otobüslerini kullanarak şehir merkezinden Adana Şakirpaşa Havalimanı’na rahatça ulaşabiliyorsunuz. Osmaniye, Mersin veya Tarsus’tan direkt olarak havalimanına ulaşmak mümkün. Öte yandan Adana Havaş otobüslerinin 2 farklı hattı bulunuyor. Bu hatlar ise Mersin ve Osmaniye Havaş otobüslü olarak sıralanıyor. Osmaniye’deki Cumhuriyet Meydanı’nın otoparkının karşısından ve Ceyhan’daki eski adliye binasının önünden kalkan bu otobüsler, haftanın 7 günü sabah 5:30’dan akşamüzeri 18:30’a kadar sefer düzenliyor. Toplam yolculuk süresinin yaklaşık 100 dakika olduğunu da unutmamakta yarar var. Mersin Havaş otobüsleri ise Mersin Forum AVM, Mersin şehir merkezi stadyum önü ve Tarsus şehir merkezinden kalkıyor. Bu hattı kullandığınızda yolda geçireceğiniz süre ise yaklaşık 2 saat.

Dolmuş ve Halk Otobüsü

Havaş otobüslerini kullanmak istemiyorsanız veya bulunduğunuz noktadan kalkan bir servis yoksa Adana Büyükşehir Belediyesi’nin bünyesinde hizmet veren halk otobüslerini tercih edebilirsiniz. Şehir içi ulaşımın en popüler araçlarından olan halk otobüslerinden 135 ve 159 numaralı olanlar şehir merkezinden Adana Şakirpaşa Havalimanı’na gidiyor. 159 numaralı halk otobüsü, Seyhan Uygulama Hastanesi’nden yola çıkarak Adana Şakirpaşa Havalimanı’na gidiyor. 135 numaralı halk otobüsü ise Balcalı’dan direkt olarak Adana Şakirpaşa Havalimanı’na gidiyor. Seferlerine sabahın erken saatlerinde başlayan bu 2 hat da gece yarısına dek konforlu bir ulaşım hizmeti sunuyor. Tek kullanımlık kartlarla veya ulaşım kartıyla binebileceğiniz halk otobüslerinin bir diğer alternatifi ise dolmuşlar. Halk otobüslerinden daha hızlı bir ulaşım imkânı sunan Meydan 1 numaralı dolmuşlar, Seyhan şehir merkezinden kalkıyor ve sizi Şakirpaşa Havalimanı’nın gidiş terminaline kadar götürüyor.

Özel Ulaşım Araçları (Taksi, Araç Kiralama)

Taksi

Halk otobüsleri, dolmuşlar veya Havaş otobüsleri size cazip gelmiyorsa ve uçağınızın kalkmasına sınırlı bir süre kaldıysa herhangi bir taksiye binerek Adana Şakirpaşa Havalimanı’na rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Günün 24 saati sabit fiyatla ulaşım hizmeti veren taksiler daha hızlı ve konforlu bir ulaşım için de biçilmiş kaftan.

Araç Kiralama

Birçok ilin aksine Adana’daki çoğu firma şehir merkezinden havalimanına kadar kısa bir süre için araç kiralama hizmeti sunmuyor. En az 1 günlük olacak şekilde araç kiralanabiliyor olması ise havalimanına gitmek için araç kiralamayı mantıklı bir seçenek olmaktan çıkarıyor. Fakat uzun süreli konaklamalarınızda önceden araç kiralayarak gideceğiniz tarihe kadar kullanabiliyor ve havalimanında teslim edebiliyorsunuz. Hem şehir içinde hem de havalimanında şubesi bulunan ve en çok tercih edilen araç kiralama firmalarını ise Enterprise, Europcar, Rent Go, Ser-Bey, Taro Rent A Car, Central Rent A Car ve Garenta olarak sıralayabiliriz. Adana Şakirpaşa Havalimanı Hakkında 2016 senesinde 5 milyondan fazla yolcunun kalkış, varış veya transit noktası olan Adana Şakirpaşa Havalimanı şehir merkezine sadece 3,5 km mesafede yer alıyor. AtlasGlobal, SunExpress, AnadoluJet, Flynas, Germania Airlines, Türk Hava Yolları, Pegasus Havayollar ve daha pek çok yerli ve yabancı hava yolu firmasının uçuş seferi düzenlediği havalimanı 1937 senesinden beri taşımacılık hizmeti veriyor.

Van’da Ulaşımı Hakkında

Türkiye’nin en büyük 6. Şehri olan ve Van Gölü sayesinde dünya çapında bir üne sahip olan Van; ev sahipliği yaptığı onlarca medeniyetten izler taşıyor bünyesinde. Gerek festivalleri gerekse tarihi dokusuyla her yıl yüz binlerce ziyaretçiyi ağırlayan Van’da, turizmin bir sonucu olarak şehir içi ulaşım çevre illere göre bir hayli gelişmiş durumda. Farklı hatlarda çalışan halk otobüsleriyle şehrin hemen her yerine aktarma yaparak ulaşabileceğiniz gibi taksi vasıtasıyla da cüzi miktarlar karşılığında ulaşımınızı sağlayabiliyorsunuz. Öte yandan birçok araç kiralama firması da bulunan Van’da, makul sayılabilecek fiyatlarla aracınızı kiralayarak şehir içinde ve çevre illerde rahatlıkla gezme fırsatını da yakalayabiliyorsunuz.

Van Ferit Melen Havalimanı’ndan Şehir Merkezine Nasıl Gidilir?

Şehir merkezine yaklaşık 8 kilometre uzaklıkta yer alan Van Ferit Melen Havalimanı’na indiğiniz saat ne olursa olsun şehir içine ulaşmanızı sağlayacak birden fazla yol mevcut. Bunlardan ilki ve en çok tercih edileni olan halk otobüsleri en ekonomik ulaşım aracı olarak karşımıza çıkıyor. Öte yandan taksiler sayesinde de rahatça şehir merkezine ulaşımınızı sağlayabiliyorsunuz. Terminal binasının içinde yer alan yerli ve yabancı birçok firmadan araç da kiralayabileceğiniz gibi Van Ferit Melen Havalimanı’ndan şehir merkezine en fazla 15 dakikada gidebiliyorsunuz.

Toplu Taşıma Araçları

Halk Otobüsleri

Van Ferit Melen Havalimanı’na indiğinizde terminal binasının hemen önünde rahatça görebileceğiniz ve nizamiye kapısından bir aksilik olmadığı sürece gününe göre yarım saatte bir veya saat başı olmak üzere kalkan halk otobüsleri Van Belediyesi’nin bünyesinde hizmet veriyor ve oldukça ekonomik bir şekilde şehir merkezine gidebilmenizi sağlıyor. Güzergâhlarını ve hareket saatlerini internet üzerinden rahatça kontrol edebileceğiniz halk otobüsleri, Van Ferit Melen Havalimanı’ndan hareket ettikten sonra direkt olarak şehir merkezine gitme imkânı sunuyor. Şehrin diğer noktalarına ise şehir merkezine gittikten sonra aktarma yaparak kolayca ulaşabiliyorsunuz. Van Ferit Melen Havalimanı’ndan şehir merkezine giderken kullanmanız gereken otobüsün hat numarası ise 351. 351 numaralı bu halk otobüsleri Van Ferit Melen Havalimanı geliş terminalinden kalktıktan sonra havalimanı kavşağı, İpekyolu Bulvarı, eski emniyet kavşağı, Sıhke Caddesi, Cemaller Sokak ve Beşyol Halk Eğitim Merkezi duraklarını takip ederek şehir merkezine varıyor.

Özel Ulaşım Araçları (Taksi, Araç Kiralama)

Taksi

Van Ferit Melen Havalimanı’na vardığınızda herhangi bir otobüse denk gelemezseniz veya aceleniz varsa kullanabileceğiniz taksiler oldukça hızlı bir şekilde şehir merkezine ulaşmanızı sağlıyor. Havalimanı geliş terminalinin önünde bekleyen taksiler haftanın her günü 24 saat olmak üzere hizmet veriyor. Şehir merkezine 8 kilometre uzaklıkta olan havalimanından taksiye bindiğiniz takdirde ise yaklaşık 10 dakikada rahatça şehir merkezine ulaşabiliyorsunuz. Sabit bir fiyat tarifesi bulunmayan bu taksilere binmeden önce fiyat konusunda pazarlık yapmanız ise yararınıza olabilir. Öte yandan havalimanı bünyesinde görev yapan bazı taksiler sabit fiyat tarifesi uyguladıkları için daha akıllıca bir seçim olabiliyor.

Araç Kiralama

Van Ferit Melen Havalimanı’na inişinizi gerçekleştirmeden önce ön rezervasyon yaparak kiralayacağınız taksiler, siz inişinizi gerçekleştirdiğinizde hazır bir şekilde sizi bekliyor. Kiralık araçlar, çevre il ve ilçeleri rahatça gezmek isteyenler ya da Van’da bulunduğu süre boyunca sürekli olarak bir taşıma aracına ihtiyaç duyacaklar tarafından sıkça tercih ediliyor. Central Rent A Car, Avis, Budget ve Garenta Rent A Car ise Van Ferit Melen Havalimanı’nda ofisini bulabileceğiniz ve en çok tercih edilen araç kiralama firmaları.