TrabzonAdana

TrabzonAdanaInvalid date
Aramayı Değiştir
Gidiş
Varış
Fiyat Grafiği

En Ucuz Trabzon - Adana Uçak Biletleri

Sonuç Bulunamadı

Üzgünüz, aradığınız kriterlere uygun uçuş bulunamadı.

En Ucuz Adana - Trabzon Uçak Biletleri

Sonuç Bulunamadı

Üzgünüz, aradığınız kriterlere uygun uçuş bulunamadı.

Şehir Merkezinden Trabzon Havalimanı’na Nasıl Gidilir?

Karadeniz’in en gelişmiş şehirlerinden biri olan Trabzon’da şehir merkezinden havalimanına ulaşmanızı sağlayan birçok yöntem mevcut. Trabzon’un merkezine sadece 6 kilometre uzaklıkta yer alan Trabzon Havalimanı’na dilediğiniz noktadan Havaş otobüslerine veya dolmuşlara binerek ulaşabiliyorsunuz. Eğer uçağınızın kalkmasına az bir vakit varsa veya toplu taşıma araçlarını kullanmayı sevmiyorsanız tercih edebileceğiniz taksiler, trafiğin durumuna göre yaklaşık 10 dakikada sizi Trabzon Havalimanı’na götürebiliyor. Tatilinizin başında kiraladığınız araçları havalimanındaki ofislere temin edebileceğiniz gibi uçuş yapacağınız havayolu şirketinin transfer hizmetleri sayesinde de Trabzon Havalimanı’na rahatlıkla ulaşabiliyorsunuz.

Toplu Taşıma Araçları (Havaş Otobüsleri, Dolmuş)

Havaş Otobüsleri

Trabzon Havalimanı’na rahatça ulaşabilmenizi sağlayan Havaş otobüsleri, 3 farklı güzergâhta hizmet veriyor. Şehir merkezinden Trabzon Havalimanı’na giden Havaş otobüsleri; şehir merkezinden başlayarak Beşirli, Uzunkum, Yavuz Selim Bulvarı, Tanjant Erdoğdu Kavşağı ve Tanjant yolu rotasında ilerliyor. Kiler Market’in önü, Tanjant yolundaki dershanenin karşısı, Yavuz Selim Bulvarı Migros önü, Orhan Petrol Ofisi ve Beşirli Uzunkum Otel ise Havaş otobüslerinin bu güzergâhtaki yolcu alma noktaları. Şehir merkezinden Trabzon Havalimanı’na ise bu hattaki Havaş otobüsleri ile yaklaşık yarım saatte ulaşabiliyorsunuz. Öte yandan Trabzon Havalimanı’na gitmek isteyen tüm yolcular için Hopa-Ardeşen ve Rize’den de Havaş otobüsleri kalkıyor. Hopa, Arhavi, Fındıklı, Ardeşen, Pazar, Çayeli, Rize, Derepazarı ve Of’tan binebileceğiniz Havaş otobüsleri sizi geliş terminalinin hemen dışında indiriyor. Trabzon Havalimanı’na Hopa’dan 3,5 saat, Ardeşen’den 2,5 saat ve Rize’den 1,5 saatte ulaşabildiğinizi de belirtmeden geçmeyelim. Giresun Havaş otobüsleri ile ise Trabzon Havalimanı’na direkt olarak ulaşabiliyorsunuz. Gece 00:00 ile akşam 21:30 arasında haftanın her günü hizmet veren Giresun Havaş otobüsleri, Keşap, Espiye, Çavuşlu, Görele, Çarşıbaşı ve Bulancak’tan yolcularını alıyor ve son durak olan Trabzon Havalimanı’na Giresun şehir merkezinden yaklaşık 3 saatte ulaşılabiliyor.

Dolmuş

Hamamizade İhsanbey Kültür Merkezi’nden Trabzon Havalimanı’na kadar gitmenizi sağlayan dolmuşlar, Havaş otobüslerini kullanmak istemeyenler için ideal bir tercih olarak yolcularını bekliyor. Trabzon şehir merkezindeki birçok duraktan binebileceğiniz ve geliş terminalinin dışına kadar rahatlıkla ulaşmanızı dolmuşlar Havaş otobüslerinin denk gelmediği saatlerde hayat kurtarıcı olabiliyor.

Özel Ulaşım Araçları (Taksi, Araç Kiralama)

Taksi

Trabzon’un şehir içi ulaşımında turistler tarafından olduğu kadar yerliler tarafından da sıklıkla kullanılan taksilere hemen her yerde rastlayabiliyorsunuz. Olur da yakınlarda bir taksi göremezseniz en yakın taksi durağı ile iletişime geçerek beş dakika gibi kısa bir sürede bulunduğunuz noktaya kadar gelen taksiler vasıtasıyla trafiğin durumuna göre en fazla 10 dakikada Trabzon Havalimanı’na ulaşabiliyorsunuz. Eğer uçağınızın kalmasına dakikalar kaldıysa ve son servisi de kaçırdıysanız taksiler sayesinde uçağınızı rahatlıkla yakalayabiliyorsunuz.

Araç Kiralama

Trabzon’da uzun süre boyunca kalmayı planlayanlar ve sürekli olarak bir araca ihtiyacı olanlar ya da toplu taşıma araçlarını sevmeyip taksilere de fahiş fiyatlar ödemek istemeyenler için en ideal tercih olan araç kiralama, uzun süreli tatillerde oldukça ekonomik bir ulaşım yolu oluyor. Sadece havalimanına gitmek için değil çevre il ve ilçeleri gezmek için de kullanabileceğiniz gibi kiraladığınız aracı uçağa binmeden hemen önce havalimanında da teslim edebiliyorsunuz. Fakat bu noktada dikkat etmeniz gereken husus ise araç kiralayacağınız firmanın havalimanında da bir şubesinin bulunması. Hem havalimanının içinde hem de şehir merkezinde rahatlıkla bulabileceğiniz yerli ve yabancı firmaları ise  Garenta Rent A Car, Nehir Rent A Car, Avis Rent A Car, Sixt Rent A Car, Ece Oto Kiralama, Esas Rent A Car ve Budget Rent A Car şeklinde sıralayabiliriz.

Trabzon Havalimanı Hakkında

Yıllık 3.5 milyon yolcu kapasitesiyle Türkiye’nin en büyük havalimanlarından biri olarak gösterilen Trabzon Havalimanı, 2 adet terminaliyle yolcularını en iyi şekilde ağırlıyor. Şehre sadece 6 kilometre mesafede bulunan havalimanı, 1,5 milyon metrekarelik yüzölçümüyle de dikkatleri çekmeyi başarıyor. Anadolu Jet, Sun Express, Pegasus Havayolları, Onur Air, Bora Jet, Atlas Global, ve Türk Hava Yolları gibi en bilindik firmaları bünyesinde barındıran Trabzon Havalimanı’ndan Kıbrıs, İstanbul, Ankara, İzmir, Antalya, Köln, Berlin, Düsseldorf, Stuttgart, Viyana ve Kuveyt gibi şehirlere de direkt olarak uçabiliyorsunuz.

Adana Şakirpaşa Havalimanı’ndan Şehir Merkezine Nasıl Gidilir?

Şakirpaşa Havalimanı’ndan Adana’nın şehir merkezi olan Seyhan’a ulaşmanın birçok farklı yolu var. Bu yollardan en çok kullanılanları ise Havaş otobüsleri veya Adana Büyük Şehir otobüsleri. Zamanı kısıtlı olanların sıklıkla tercih ettiği ulaşım araçları ise genellikle taksiler oluyor. Öte yandan eğer Adana’da kaldığınız süre zarfında sıkça araç kullanmanız gerekiyorsa araç kiralamak da bir başka seçenek olarak karşımıza çıkıyor. Fakat kullandığınız araç veya yöntem ne olursa olsun Adana’nın merkezine 3.5 kilometre uzaklıkta yer alan Adana Şakirpaşa Havalimanı’ndan şehir merkezine yolculuk, trafiğin durumuna göre maksimum 10 ila 15 dakika sürüyor.

Toplu Taşıma Araçları (Havaş Otobüsleri, Dolmuş, Halk Otobüsleri)

Havaş Otobüsleri

Havaş otobüslerini kullanarak Adana Şakirpaşa Havalimanı’ndan şehir merkezine rahatça ulaşabiliyorsunuz. Fakat bu noktada dikkat etmeniz gereken husus birbirinden farklı 2 adet Havaş otobüs hattının olması. Gideceğiniz adrese göre Osmaniye ve Mersin olarak ayrılan bu otobüslerden uygun olanına binmeniz gerekiyor. Osmaniye Havaş otobüsleri; haftanın her günü sabah 09:00, öğleden sonra 16:00 ve akşam 21:30’da olmak üzere 3 kez hareket ediyor. Toplam yolculuk süresinin yaklaşık 100 dakika olduğu Osmaniye Havaş otobüsleri ile gitmek istediğiniz noktaya rahatlıkla ulaşabiliyorsunuz. Öte yandan Havaş otobüsleri ile havalimanından aktarma yapmadan Mersin ve Tarsus’a da kolaylıkla ulaşım sağlayabiliyorsunuz. Sadece Pegasus, Borajet ve Türk Hava Yolları için servis düzenleyen Mersin Havaş otobüslerinin güzergâhı ise Adana Şakirpaşa Havalimanı, Tarsus şehir merkezi, çevreyolu, Mersin Forum AVM ve Mersin şehir merkezi belediye cebi olarak sıralanıyor. Bu hattı kullandığınızda ise yolculuğunuz yaklaşık 2 saat sürüyor.

Dolmuş ve Halk Otobüsü

Havaş otobüslerini kullanmak istemiyorsanız veya gitmek istediğiniz noktaya bir servis bulunmuyorsa Adana Büyükşehir Belediyesi’nin bünyesinde hizmet veren halk otobüslerini tercih edebiliyorsunuz. Şehir içi ulaşımın en popüler araçlarından olan halk otobüslerinin, Adana’nın hemen her noktasına farklı saatlerde seferleri var. Havalimanından şehir içinde istediğiniz her noktaya rahatlıkla ulaşmanızı sağlayan 2 farklı hat bulunuyor. Bu hatlardan ilki olan 135 numaralı halk otobüsü, Adana Şakirpaşa Havalimanı ve Balcalı arasında seferler düzenliyor ve geliş terminalinin hemen dışında yer alan duraklardan kalkıyor. 159 numaralı diğer hat ise Adana Şakirpaşa Havalimanı ve Seyhan Uygulama Hastanesi arasında gidip geliyor. Gişelerden bilet aldıktan sonra rahatlıkla kullanabileceğiniz halk otobüslerinin bir diğer alternatifi ise dolmuşlar. Havalimanının nizamiye kapısından çıktıktan sonra rahatça görebileceğiniz Meydan 1 numaralı dolmuşu kullanarak da hızlı bir şekilde Adana şehir merkezine ulaşabiliyorsunuz.

Özel Ulaşım Araçları (Taksi, Araç Kiralama)

Taksi

Halk otobüsleri, dolmuşlar veya Havaş otobüsleri size cazip gelmiyorsa ve daha hızlı bir ulaşım hizmetinden faydalanmak istiyorsanız Adana Şakirpaşa Havalimanı’nda bekleyen taksilere binmenizi öneriyoruz. Sabit bir fiyat tarifesiyle hizmet veren taksiler ile şehir içine daha konforlu bir yolculuk yapabileceğiniz gibi fiyatlar önceden belirlendiği için bilmediğiniz bir şehirde fahiş fiyatlar ödemekten de kaçınabiliyorsunuz. Günün 24 saati geçerli olan sabit tarifelerin fiyatları kilometre bazında hesaplanıyor. Durum böyle olunca da şehir merkezinden 3.5 kilometre uzaklıkta yer alan Adana Şakirpaşa Havalimanı’ndan şehir merkezine oldukça uygun fiyatlarla gidebiliyorsunuz.

Araç Kiralama

Eğer Adana’da uzun süre konaklamak gibi bir düşünceniz varsa veya çevredeki illeri de gezmek istiyorsanız, taksilere veya otobüslere fazladan para vermek yerine bir araç kiralayabilir ve tatilinizi daha ekonomik bir hale getirebilirsiniz. Uçuşunuzdan önce ön rezervasyon yaptırdığınız takdirde, Adana’ya indiğinizde sizi hazır bir şekilde bekleyecek olan araçları kiralamak için ise Adana Şakirpaşa Havalimanı’nda şubesi bulunan yerli ve yabancı onlarca firmadan biriyle iletişime geçebilirsiniz. Geliş terminalinde şubesi bulunan ve en çok tercih edilen araç kiralama firmalarını ise Enterprise, Europcar, Rent Go, Ser-Bey, Taro Rent A Car, Central Rent A Car ve Garenta olarak sıralayabiliriz.