İzmirAğrı

İzmirAğrıInvalid date
Aramayı Değiştir
Gidiş
Varış
Fiyat Grafiği

Şehir Merkezinden Adnan Menderes Havalimanı’na Nasıl Gidilir?

İzmir’in şehir merkezine 18 kilometre uzaklıkta konumlanan Adnan Menderes Havalimanı’na şehir merkezinden ulaşabilmenizi sağlayan çok sayıda toplu taşıma aracı ve özel ulaşım aracı mevcut. ESHOT otobüsleri, Havaş, İzmir Metro, İzban ve İzdeniz olarak sıralayabileceğimiz bu toplu taşıma araçlarını kullanmak istemediğiniz takdirde özel taşıma araçlarından da yararlanabiliyorsunuz. Daha hızlı ve daha konforlu bir yolculuk fırsatı sunan özel taşıma araçlarını ise taksi ve araç kiralama olarak sıralayabiliriz. Şehir merkezinden Adnan Menderes Havalimanı’na ulaşım trafiğin durumuna göre yaklaşık 20 ila 25 dakika sürüyor. İş çıkışı saatlerinde ve hafta sonlarında uzayabilen bu yolculuk süresini ise İzban kullanarak kısaltabiliyorsunuz.

Toplu Taşıma Araçları (ESHOT Otobüsleri, Havaş, İzban, İzmir Metro)

ESHOT Otobüsleri

İzmir’deki en aktif toplu taşıma aracı olarak nitelendirebileceğimiz ve şehrin hemen her noktasına konumlanan duraklarıyla Adnan Menderes Havalimanı’na rahatça gitmenizi sağlayan ESHOT otobüslerine, nerede olursanız olun rahatça ulaşabiliyorsunuz. Adnan Menderes Havalimanı’na Karşıyaka ve Mavişehir’den 200 numaralı otobüse, Alsancak Cumhuriyet Meydanı’ndan 202 numaralı otobüse ve İzotaş’tan 204 numaralı otobüse binerek rahatlıkla ulaşabiliyorsunuz.

Havaş Otobüsleri

Her ne kadar ESHOT otobüslerinden daha pahalı olsa da dakikliği ve hızıyla dikkatleri üzerine çeken Havaş otobüsleri taksilere para vermek istemeyenler tarafından sıklıkla tercih ediliyor. Alsancak’tan direkt olarak havaalanına giden Havaş otobüsleri, sabaha karşı 03:30’dan akşam 23:30’a kadar saatte bir olmak üzere hizmet veriyor. Alsancak’ta Swissotel Büyük Efes Oteli’nin önünden kalkan Havaş otobüsleri, sırasıyla Çankaya, Basmahane, Kahramanlar, Yeşildere, Karabağlar, Gaziemir ve Adnan Menderes Havalimanı rotasını izliyor. Adnan Menderes Havalimanı’na Alsancak’tan yaklaşık 1 saatte gitmenizi sağlayan Havaş otobüslerine aynı zamanda Aydın ve Manisa gibi çevre illerden de ulaşabiliyorsunuz.

İzban ve İzmir Metro

Direkt olarak veya aktarmalı bir şekilde şehrin dilediğiniz her noktasından Adnan Menderes Havalimanı’na varmanızı sağlayan İzban ve İzmir Metro, trafikte vakit kaybetmeden hızlı ve konforlu bir şekilde seyahat etmek isteyenler için en ideal tercih. Eğer bulunduğunuz bölgede herhangi bir İzban veya İzmir Metro durağı yoksa ESHOT otobüsleri ile Halkapınar veya Alsancak Garı’na giderek yaklaşık 50 dakikada Adnan Menderes Havalimanı’na ulaşabiliyorsunuz.

Özel Ulaşım Araçları (Taksi, Araç Kiralama)

Eğer uçağınızın kalkmasına az bir zaman kaldıysa sizler için en ideal ulaşım aracı taksi. Her ne kadar İstanbul’da olduğu kadar popüler olmasa da taksiler geceleri otobüs seferlerinin az olduğu saatlerde havalimanına ulaşım açısından hayat kurtarıcı olabiliyor. Şehir içinde havalimanı taksilerine denk gelmeniz zor olduğundan özel olarak çağıracağınız bir taksiye binebilir ve yaklaşık yarım saatte Adnan Menderes Havalimanı’na ulaşabilirsiniz.

Araç Kiralama

Hem şehir içinde hem de havalimanında ofisi bulunan Sixt, Europcar, Avro Rent a Car, Trendcar, Garenta, Circular, Duray, Windy Car, Erboy, Avis, Budget, Pappilion, Rent Go ve Enterprise gibi firmalardan bir araç kiralayarak İzmir’de kaldığınız süre zarfında aracı kullanabilir ve döneceğiniz zaman aracı havalimanında firmaya teslim edebilirsiniz. Şahsi aracınızı kullanarak Adnan Menderes Havalimanı’na ulaşmanız ise şehir merkezinden yaklaşık yarım saat sürüyor.

İzmir Adnan Menderes Havalimanı Hakkında

TAV Havalimanları tarafından işletilen ve eski adı Cumaovası Havalimanı olan İzmir Adnan Menderes Havalimanı, yolcu trafiği bakımından Türkiye’nin en işlek havalimanlarından biri olma özelliğini taşıyor. 2016 yılının istatistiklerine göre neredeyse 12 milyon yolcuya taşımacılık hizmeti vermiş olan İzmir Adnan Menderes Havalimanı toplamda 118 bin metrekarelik bir alanı kaplayan terminal binasına sahip. İzmir şehir merkezine 18 km mesafede yer alan havalimanına yerli ve yabancı 65’ten fazla hava yolu firması aktarmalı ve aktarmasız uçuş seferleri düzenliyor.

Ağrı'da Ulaşım Hakkında

Türkiye'nin Doğu Anadolu Bölgesi'nde yer alan ve İran'la sınır komşusu olan Ağrı, şehir içi ulaşımda ziyaretçilerine ve yerel halka oldukça ekonomik alternatifler sunuyor. Genellikle taksilerin ve belediye otobüslerinin kullanıldığı şehir içi ulaşımda uzak mesafedeki ilçelere ulaşım da dolmuşlarla sağlanıyor. Belediye otobüsleri ve minibüsler için tam bilet 1 TL iken öğrenci bileti ise 65 kuruş.

Ağrı Ahmed-i Hani Havalimanı’ndan Şehir Merkezine Nasıl Gidilir?

Ağrı Ahmed-i Hani Havalimanı'ndan şehir merkezine gitmek için ziyaretçilerin pek çok ulaşım alternatifi bulunuyor. Şehir içi ulaşımda en çok tercih edilen belediye otobüsleri ve minibüsleri havalimanından şehir merkezine seferleri bulunmasa da toplu taşıma araçlarından havalimanı servisleri, şehir merkezine gitmek için kullanılabiliyor. Bunun dışında özel ulaşım araçlarından taksileri de kullanabilirsiniz. Ağrı Ahmed-i Hani Havalimanı ile şehir merkezi arasında 8.5 kilometrelik bir mesafe bulunmasından dolayı, taksilere çok yüksek meblağlarda ücret ödemeniz gerekmiyor. Araç kiralama ve transfer hizmetleri de havalimanından şehir merkezine gitmek için kullanabileceğiniz diğer ulaşım araçları. Hangi ulaşım aracını tercih ederseniz edin, havalimanından kent merkezine gitmek ortalama 10 - 15 dakika sürüyor.

Toplu Taşıma Araçları (Havalimanı Servisi)

Havalimanı Servis

Ağrı Ahmed-i Hani Havalimanı'ndan şehir merkezine toplu taşıma aracı ile gitmek istiyorsanız tek bir seçeneğiniz bulunuyor. Belediye otobüsleri ve minibüsler havalimanı - şehir merkezi güzergahında hizmet vermezken, AnadoluJet hava yolu firmasına bağlı firmalar bu hat üzerinde seferler düzenliyor. Pinaşya Turizm, Mefser Turizm gibi AnadoluJet ile ortaklık yürüten firmalar, araçların sefer saatlerine AnadoluJet uçaklarının sefer saatlerine göre ayarlıyorlar. Havalimanı servisi aracılığıyla Ağrı Ahmed-i Hani Havalimanı’ndan Patnos, Malazgirt, Doğubeyazıt, Kütüphane, Belediye İş Merkezi, Öğretmenevi, Eski Otogar, Saat Kulesi ve Yeni Otogar’a gidebilirsiniz. Havalimanı servisleri hakkında daha detaylı bilgi edinmek istiyorsanız 0472 616 63 63 ve 0472 312 67 72 numaralı telefonları arayabilirsiniz.

Özel Ulaşım Araçları (Taksi, Araç Kiralama, Transfer)

Taksi

Ağrı Ahmed-i Hani Havalimanı'ndan şehir merkezine gitmenin en hızlı yolu olan taksiler, havalimanı terminal binasının hemen önünden kalkıyorlar. Gece gündüz aynı fiyat tarifesi üzerinden ücretlendirme yapan taksiler, havalimanı ile şehir merkezi arasındaki 8.5 kilometrelik mesafe için ortalama 18 ile 23 TL arasında bir ücret talep ediyorlar. Eğer hızlı bir şekilde şehir merkezine ulaşmak istiyorsanız ya da konforunuza düşkünseniz taksileri tercih edebilirsiniz. Üstelik taksi ile Ağrı Ahmed-i Hani Havalimanı'ndan şehir merkezine gitmek en fazla 10 dakika sürüyor.
Araç Kiralama: Yalnızca Ağrı Ahmed-i Hani Havalimanı'ndan şehir merkezine gitmek için değil, Ağrı seyahatiniz boyunca sizi oldukça rahatlatacak olan araç kiralama yöntemini gözden geçirmelisiniz. Araç kiraladığınız takdirde Ağrı'da kaldığınız süre boyunca bir daha ulaşım derdini düşünmenize gerek kalmıyor. Ulaşım özgürlüğünüz tamamen sizin elinizde oluyor. Ağrı Ahmed-i Hani Havalimanı'nda pek çok araç kiralama firması bulunuyor. Bunlardan bazıları şu şekilde; Ağrı Dağı Oto Kiralama (0544 318 51 91), Ağrı Oto Kiralama (0533 656 19 11) ve Azizoğlu Oto Kiralama (0472 215 90 03). Ağrı'ya doğru olan seyahatinize başlamadan önce yukarıda yer alan numaralardan araç kiralama firmalarını arayarak daha detaylı bilgi alabilirsiniz. Ayrıca erken rezervasyon yaptırdığınız ve aracı teslim alma ve teslim etme tarihlerinizi bildirdiğiniz takdirde firmaların size özel sunduğu indirim ve fırsatlardan da yararlanabilirsiniz. Ağrı Ahmed-i Hani Havalimanı’ndan kiraladığınız araçla şehir merkezine gitmek için D965 yolunu kullanabilirsiniz. Böylece yolculuğunuz en fazla 10 dakika sürer.