İzmirBrüksel

İzmirBrükselInvalid date
Aramayı Değiştir
Gidiş
Varış
Fiyat Grafiği

En Ucuz İzmir - Brüksel Uçak Biletleri

Sonuç Bulunamadı

Üzgünüz, aradığınız kriterlere uygun uçuş bulunamadı.

En Ucuz Brüksel - İzmir Uçak Biletleri

Sonuç Bulunamadı

Üzgünüz, aradığınız kriterlere uygun uçuş bulunamadı.

Şehir Merkezinden Adnan Menderes Havalimanı’na Nasıl Gidilir?

İzmir’in şehir merkezine 18 kilometre uzaklıkta konumlanan Adnan Menderes Havalimanı’na şehir merkezinden ulaşabilmenizi sağlayan çok sayıda toplu taşıma aracı ve özel ulaşım aracı mevcut. ESHOT otobüsleri, Havaş, İzmir Metro, İzban ve İzdeniz olarak sıralayabileceğimiz bu toplu taşıma araçlarını kullanmak istemediğiniz takdirde özel taşıma araçlarından da yararlanabiliyorsunuz. Daha hızlı ve daha konforlu bir yolculuk fırsatı sunan özel taşıma araçlarını ise taksi ve araç kiralama olarak sıralayabiliriz. Şehir merkezinden Adnan Menderes Havalimanı’na ulaşım trafiğin durumuna göre yaklaşık 20 ila 25 dakika sürüyor. İş çıkışı saatlerinde ve hafta sonlarında uzayabilen bu yolculuk süresini ise İzban kullanarak kısaltabiliyorsunuz.

Toplu Taşıma Araçları (ESHOT Otobüsleri, Havaş, İzban, İzmir Metro)

ESHOT Otobüsleri

İzmir’deki en aktif toplu taşıma aracı olarak nitelendirebileceğimiz ve şehrin hemen her noktasına konumlanan duraklarıyla Adnan Menderes Havalimanı’na rahatça gitmenizi sağlayan ESHOT otobüslerine, nerede olursanız olun rahatça ulaşabiliyorsunuz. Adnan Menderes Havalimanı’na Karşıyaka ve Mavişehir’den 200 numaralı otobüse, Alsancak Cumhuriyet Meydanı’ndan 202 numaralı otobüse ve İzotaş’tan 204 numaralı otobüse binerek rahatlıkla ulaşabiliyorsunuz.

Havaş Otobüsleri

Her ne kadar ESHOT otobüslerinden daha pahalı olsa da dakikliği ve hızıyla dikkatleri üzerine çeken Havaş otobüsleri taksilere para vermek istemeyenler tarafından sıklıkla tercih ediliyor. Alsancak’tan direkt olarak havaalanına giden Havaş otobüsleri, sabaha karşı 03:30’dan akşam 23:30’a kadar saatte bir olmak üzere hizmet veriyor. Alsancak’ta Swissotel Büyük Efes Oteli’nin önünden kalkan Havaş otobüsleri, sırasıyla Çankaya, Basmahane, Kahramanlar, Yeşildere, Karabağlar, Gaziemir ve Adnan Menderes Havalimanı rotasını izliyor. Adnan Menderes Havalimanı’na Alsancak’tan yaklaşık 1 saatte gitmenizi sağlayan Havaş otobüslerine aynı zamanda Aydın ve Manisa gibi çevre illerden de ulaşabiliyorsunuz.

İzban ve İzmir Metro

Direkt olarak veya aktarmalı bir şekilde şehrin dilediğiniz her noktasından Adnan Menderes Havalimanı’na varmanızı sağlayan İzban ve İzmir Metro, trafikte vakit kaybetmeden hızlı ve konforlu bir şekilde seyahat etmek isteyenler için en ideal tercih. Eğer bulunduğunuz bölgede herhangi bir İzban veya İzmir Metro durağı yoksa ESHOT otobüsleri ile Halkapınar veya Alsancak Garı’na giderek yaklaşık 50 dakikada Adnan Menderes Havalimanı’na ulaşabiliyorsunuz.

Özel Ulaşım Araçları (Taksi, Araç Kiralama)

Eğer uçağınızın kalkmasına az bir zaman kaldıysa sizler için en ideal ulaşım aracı taksi. Her ne kadar İstanbul’da olduğu kadar popüler olmasa da taksiler geceleri otobüs seferlerinin az olduğu saatlerde havalimanına ulaşım açısından hayat kurtarıcı olabiliyor. Şehir içinde havalimanı taksilerine denk gelmeniz zor olduğundan özel olarak çağıracağınız bir taksiye binebilir ve yaklaşık yarım saatte Adnan Menderes Havalimanı’na ulaşabilirsiniz.

Araç Kiralama

Hem şehir içinde hem de havalimanında ofisi bulunan Sixt, Europcar, Avro Rent a Car, Trendcar, Garenta, Circular, Duray, Windy Car, Erboy, Avis, Budget, Pappilion, Rent Go ve Enterprise gibi firmalardan bir araç kiralayarak İzmir’de kaldığınız süre zarfında aracı kullanabilir ve döneceğiniz zaman aracı havalimanında firmaya teslim edebilirsiniz. Şahsi aracınızı kullanarak Adnan Menderes Havalimanı’na ulaşmanız ise şehir merkezinden yaklaşık yarım saat sürüyor.

İzmir Adnan Menderes Havalimanı Hakkında

TAV Havalimanları tarafından işletilen ve eski adı Cumaovası Havalimanı olan İzmir Adnan Menderes Havalimanı, yolcu trafiği bakımından Türkiye’nin en işlek havalimanlarından biri olma özelliğini taşıyor. 2016 yılının istatistiklerine göre neredeyse 12 milyon yolcuya taşımacılık hizmeti vermiş olan İzmir Adnan Menderes Havalimanı toplamda 118 bin metrekarelik bir alanı kaplayan terminal binasına sahip. İzmir şehir merkezine 18 km mesafede yer alan havalimanına yerli ve yabancı 65’ten fazla hava yolu firması aktarmalı ve aktarmasız uçuş seferleri düzenliyor.

Brüksel’de Ulaşım Hakkında

Belçika’nın başkenti Brüksel, Avrupa’nın en gelişmiş şehirlerinden biri. Turistik olarak tercih edilmesinin yanı sıra NATO ve AB’nin de bu şehirde konumlanması onu daha da ilgi çekici kılıyor. Ulaşım açısından da avantajlı olan Brüksel’de şehir içi ulaşımda en çok bisiklet tercih ediliyor. Öte yandan sabah 6’dan gece 00:30’a kadar hizmet veren tren, otobüs, metro ve tramvay da şehir içi ulaşımda en aktif araçlar olarak karşımıza çıkıyor.
Nisan ile ocak ayları arasında şehir içinde günlük veyahut saatlik olarak bisiklet kiralanabiliyor. Metro hattının haritası, metro istasyonlarında ücretsiz olarak yer alıyor. Gün ve saate göre metro seferleri 3 ila 10 dakika arasında değişiklik gösteriyor ve metro ağı 4 hattan oluşuyor. Diğer yandan metro kadar hızlı olmasa da şehir içi ulaşımda tramvaylar da yaygın olarak kullanılıyor ve pek çok turistik yere direkt ulaşım imkanı sunuyor. Şehir içi ulaşımı organize eden STIB’ın internet sitesinde otobüs, metro ve tramvay seferlerine ilişkin tüm bilgiler yer alıyor. Duraklar, sefer saatleri vs. bilgilere rahatlıkla ulaşılabildiği gibi STIB noktaları, gazete bayileri ve istasyonlardan da bilet alınabiliyor.
Öte yandan turistlerin toplu ulaşım araçlarını rahatlıkla kullanıp turistik yerleri gezebilmesi için de bir sistem düşünülmüş. Brüksel Kart alarak tüm toplu ulaşım araçlarını sınırsız kullanabiliyor, 30‘dan fazla müzeye ücretsiz giriş yapabiliyorsunuz. Brüksel Kart’ın 24, 48 ve 72 saatlik seçenekleri bulunuyor. Brüksel Kart sahiplerine özel bazı alışveriş merkezlerinde, restoran ve barlarda indirim ve fırsatlar düzenleniyor.
Son olarak Brüksel şehri iki su kanalı üzerinde bulunduğundan şehir içi ulaşımda su otobüsünü tercih ederek farklı bir deneyim yaşayabilirsiniz. Su otobüsleri, temmuz ayı başlangıcından ağustos ayının ortasına kadar hizmet veriyor. 7 iskeleye uğrayan teknelerle Zenne Kanalı‘nın Brüksel ile Vilvoorde arasında kalan 10 kilometrelik kısmında ulaşım sağlanabiliyor.

Brüksel Havalimanı’ndan Şehir Merkezine Nasıl Ulaşılır?

Belçika’nın başkenti Brüksel’de yer alan ve şehir merkezine 11 km mesafede bulunan Brüksel Havalimanı, uluslararası hizmet veriyor. Ülke içi yapılan uçak seferlerinin yanı sıra gerek Avrupa içi gerekse Avrupa dışından Brüksel’e çokça sefer düzenleniyor. Brüksel sadece turistik bir şehir olarak değil, aynı zamanda NATO ve AB’nin de konumlandığı şehir olmasıyla da dikkat çekiyor. Dolayısıyla yaz kış binlerce kişiyi ağırlıyor.
Brüksel Havalimanı’nın şehir merkezine uzaklığı yaklaşık 11 km ve merkeze ulaşım için birçok ulaşım yöntemi mevcut. İster tren ve otobüs gibi toplu ulaşım araçlarıyla, isterseniz de taksi ve araç kiralama gibi özel ulaşım yöntemleriyle havalimanından şehir merkezine ulaşabilirsiniz. Tabi ulaşım yöntemlerine göre hız, konfor ve ücret değişiklik gösteriyor.

Toplu Ulaşım Araçları

Tren

Belçika’da trenle seyahat oldukça tercih edilen bir toplu ulaşım yöntemi. Öyle ki Brüksel Havalimanı terminal çıkışının zemin katında yer alan tren istasyonundan şehir merkezine gidilebiliyor. Havalimanına 11 km mesafedeki şehir merkezine tren vasıtasıyla yaklaşık 20 – 25 dakikada varılabiliyor. Üstelik her 15 dakikada bir tren seferi bulunuyor.
Brüksel Havalimanı’nın hemen çıkışında zemin katta yer alan tren istasyonundan Brüksel şehir merkezinin yanı sıra çevre şehirlere de ulaşım sağlanabiliyor. Kuzey istasyonu, Merkez istasyon ve Midi istasyonu olmak üzere üç tren ağı ile hizmet veriliyor. Kuzey ve Midi istasyonları daha çok çevre şehirlere hizmet verirken, Merkez istasyon üzerinden de şehir içi ulaşım sağlanıyor.

Otobüs

Başkent Brüksel başta olmak üzere Belçika’da tercih edilen bir diğer toplu taşıma aracı ise otobüs. Otobüs durağı, tren istasyonu gibi havalimanı geliş terminalinin zemin katında yer alıyor. Brüksel otobüslerini De Lijn adı altında görmeniz mümkün. Öte yandan 3 ana bölgeye seferler düzenleyen bu otobüslerle şehir merkezine rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Brüksel Havalimanı durağından şehir merkezine ulaşım için birden çok otobüs var ama hepsinin güzergahları farklı. 272 ve 471 numaralı otobüsler ile Brüksel North Train Station’a, 359 ve 659 numaralı otobüslerle de Roodebeek metro istasyonuna kadar gidebilirsiniz. Ayrıca yarım saatte bir sefer düzenleyen ve Platform C’den kalkan B12 numaralı otobüsle de şehir merkezine ulaşmanız mümkün. Brüksel Havalimanı’ndan şehir merkezine otobüs vasıtasıyla maksimum yarım saatte varabiliyorsunuz. Öte yandan 12 numaralı ekspres otobüs yalnızca belli duraklarda yolcu indirip bindiriyor. 21 numaralı otobüs ise gece saatlerinde hizmet veriyor. Şehir merkezinde otobüs ve trenin yanı sıra metro ve tramvaylar çokça kullanılıyor ancak bu ulaşım araçları havalimanına direkt hizmet vermiyor. Şehir içi ulaşımda tüm toplu ulaşım araçları yaygın olarak kullanılırken, yalnızca Merkez istasyon hattında sefer yapan trenler ile bazı otobüsler havalimanına ulaşımı sağlıyor.

Özel Ulaşım Araçları

Taksi

Daha konforlu bir yöntem olarak tren ve otobüs gibi toplu ulaşım araçlarından ziyade taksiye binmeyi tercih edebilirsiniz. Özellikle gece saatlerinde uçaktan indiyseniz taksiler sizin için ideal, zira terminalin hemen çıkışında bekleyen taksiler 7/24 hizmet veriyor. Gelen yolcu terminal çıkışında bekleyen araçların büyük kısmı Sympa Tax, Taxis Carolo Rapid Tax, Ideal Tax ve Taxi Europe’a ait oluyor.
Brüksel Havalimanı geliş terminalinden çıktığınız an kapıda birden fazla taksi sizi bekliyor. Geneli havalimanı taksisi ancak içlerinde lisanssız çalışanlar da olabiliyor. Dolayısıyla taksi seçiminde dikkatli olmak gerekiyor. Havalimanından şehir merkezine en hızlı ve konforlu yöntem olan taksilerle ortalama 15 – 20 dakikada varabilirsiniz.

Araç Kiralama

Brüksel Havalimanı’na vardıktan sonra terminaldeki araç kiralama firmalarından birini tercih ederek birkaç dakika içinde kolayca araç kiralayabilirsiniz. Avis, Enterprise, Europcar, Hertz, Sixt vb. şirketlerin araç kiralama ofisleri gelen yolcu terminalinde hizmet veriyor. Fiyat başta olmak üzere araç kiralama üzerine her konuda bilgi alarak kolayca istediğiniz aracı kiralamanız mümkün. Öte yandan Brüksel Havalimanı’nın web sitesinde araç kiralama şirketlerinin iletişim numaraları yer alıyor. Daha şehre varmadan da ön rezervasyon yöntemiyle araç kiralamak mümkün.

Brüksel Havalimanı