İzmirElazığ

İzmirElazığInvalid date
Aramayı Değiştir
Gidiş
Varış
Fiyat Grafiği

Şehir Merkezinden Adnan Menderes Havalimanı’na Nasıl Gidilir?

İzmir’in şehir merkezine 18 kilometre uzaklıkta konumlanan Adnan Menderes Havalimanı’na şehir merkezinden ulaşabilmenizi sağlayan çok sayıda toplu taşıma aracı ve özel ulaşım aracı mevcut. ESHOT otobüsleri, Havaş, İzmir Metro, İzban ve İzdeniz olarak sıralayabileceğimiz bu toplu taşıma araçlarını kullanmak istemediğiniz takdirde özel taşıma araçlarından da yararlanabiliyorsunuz. Daha hızlı ve daha konforlu bir yolculuk fırsatı sunan özel taşıma araçlarını ise taksi ve araç kiralama olarak sıralayabiliriz. Şehir merkezinden Adnan Menderes Havalimanı’na ulaşım trafiğin durumuna göre yaklaşık 20 ila 25 dakika sürüyor. İş çıkışı saatlerinde ve hafta sonlarında uzayabilen bu yolculuk süresini ise İzban kullanarak kısaltabiliyorsunuz.

Toplu Taşıma Araçları (ESHOT Otobüsleri, Havaş, İzban, İzmir Metro)

ESHOT Otobüsleri

İzmir’deki en aktif toplu taşıma aracı olarak nitelendirebileceğimiz ve şehrin hemen her noktasına konumlanan duraklarıyla Adnan Menderes Havalimanı’na rahatça gitmenizi sağlayan ESHOT otobüslerine, nerede olursanız olun rahatça ulaşabiliyorsunuz. Adnan Menderes Havalimanı’na Karşıyaka ve Mavişehir’den 200 numaralı otobüse, Alsancak Cumhuriyet Meydanı’ndan 202 numaralı otobüse ve İzotaş’tan 204 numaralı otobüse binerek rahatlıkla ulaşabiliyorsunuz.

Havaş Otobüsleri

Her ne kadar ESHOT otobüslerinden daha pahalı olsa da dakikliği ve hızıyla dikkatleri üzerine çeken Havaş otobüsleri taksilere para vermek istemeyenler tarafından sıklıkla tercih ediliyor. Alsancak’tan direkt olarak havaalanına giden Havaş otobüsleri, sabaha karşı 03:30’dan akşam 23:30’a kadar saatte bir olmak üzere hizmet veriyor. Alsancak’ta Swissotel Büyük Efes Oteli’nin önünden kalkan Havaş otobüsleri, sırasıyla Çankaya, Basmahane, Kahramanlar, Yeşildere, Karabağlar, Gaziemir ve Adnan Menderes Havalimanı rotasını izliyor. Adnan Menderes Havalimanı’na Alsancak’tan yaklaşık 1 saatte gitmenizi sağlayan Havaş otobüslerine aynı zamanda Aydın ve Manisa gibi çevre illerden de ulaşabiliyorsunuz.

İzban ve İzmir Metro

Direkt olarak veya aktarmalı bir şekilde şehrin dilediğiniz her noktasından Adnan Menderes Havalimanı’na varmanızı sağlayan İzban ve İzmir Metro, trafikte vakit kaybetmeden hızlı ve konforlu bir şekilde seyahat etmek isteyenler için en ideal tercih. Eğer bulunduğunuz bölgede herhangi bir İzban veya İzmir Metro durağı yoksa ESHOT otobüsleri ile Halkapınar veya Alsancak Garı’na giderek yaklaşık 50 dakikada Adnan Menderes Havalimanı’na ulaşabiliyorsunuz.

Özel Ulaşım Araçları (Taksi, Araç Kiralama)

Eğer uçağınızın kalkmasına az bir zaman kaldıysa sizler için en ideal ulaşım aracı taksi. Her ne kadar İstanbul’da olduğu kadar popüler olmasa da taksiler geceleri otobüs seferlerinin az olduğu saatlerde havalimanına ulaşım açısından hayat kurtarıcı olabiliyor. Şehir içinde havalimanı taksilerine denk gelmeniz zor olduğundan özel olarak çağıracağınız bir taksiye binebilir ve yaklaşık yarım saatte Adnan Menderes Havalimanı’na ulaşabilirsiniz.

Araç Kiralama

Hem şehir içinde hem de havalimanında ofisi bulunan Sixt, Europcar, Avro Rent a Car, Trendcar, Garenta, Circular, Duray, Windy Car, Erboy, Avis, Budget, Pappilion, Rent Go ve Enterprise gibi firmalardan bir araç kiralayarak İzmir’de kaldığınız süre zarfında aracı kullanabilir ve döneceğiniz zaman aracı havalimanında firmaya teslim edebilirsiniz. Şahsi aracınızı kullanarak Adnan Menderes Havalimanı’na ulaşmanız ise şehir merkezinden yaklaşık yarım saat sürüyor.

İzmir Adnan Menderes Havalimanı Hakkında

TAV Havalimanları tarafından işletilen ve eski adı Cumaovası Havalimanı olan İzmir Adnan Menderes Havalimanı, yolcu trafiği bakımından Türkiye’nin en işlek havalimanlarından biri olma özelliğini taşıyor. 2016 yılının istatistiklerine göre neredeyse 12 milyon yolcuya taşımacılık hizmeti vermiş olan İzmir Adnan Menderes Havalimanı toplamda 118 bin metrekarelik bir alanı kaplayan terminal binasına sahip. İzmir şehir merkezine 18 km mesafede yer alan havalimanına yerli ve yabancı 65’ten fazla hava yolu firması aktarmalı ve aktarmasız uçuş seferleri düzenliyor.

Elazığ’da Ulaşım Hakkında

Doğu Anadolu Bölgesi’nin Yukarı Fırat Bölgesi’nde yer alan Elazığ bölgenin 4. büyük ili olarak biliniyor. Şehir içi ulaşımın gelişmiş olduğu illerimizden Elazığ’da ulaşım için ilk tercih genellikle belediye otobüsleri diyebiliriz. El – Kart ile şehir içi ulaşımda belediye otobüslerini rahatlıkla kullanabilirsiniz. Öte yandan özel halk otobüsleri ve minibüsler de şehrin her yerine ulaşım imkanı sunuyor. Toplu taşıma araçlarını tercih etmezseniz taksiyle de rahat bir ulaşım sağlayabilirsiniz ya da araç kiralayarak özgürce şehirde turlayabilirsiniz.

Elazığ Havalimanı’ndan şehir merkezine nasıl gidilir?

Elazığ Havalimanı’ndan Elazığ şehir merkezine ulaşım en fazla 15 – 20 dakika sürüyor. Zira havalimanı ile şehir merkezi arasındaki mesafe yaklaşık 12 km. Büyük şehirlerde havalimanı ile şehir merkezi en az bir saat sürerken Elazığ’da bu sürenin 15 – 20 dakika olması şehre havayoluyla ulaşımı en ideal ve konforlu yöntem kılıyor. Havalimanından şehir merkezine ulaşmak içinse birden fazla seçeneğiniz var. Araç kiralayabilir, taksiye binebilir ya da Havaş havalimanı servislerini tercih edebilirsiniz. Havaş servisleri için servislerin kalkış saatlerine bakmanız, araç kiralamak içinse ön rezervasyon yapmanız gerekiyor. Taksiler ise 7/24 havalimanı kapısında hizmet veriyor ancak diğer seçeneklere nazaran daha hızlı ve konforlu olmasına rağmen fiyatı da bu ayrıcalığa eş değer olarak artıyor. Dolayısıyla havalimanı ile il merkezi arasında en konforlu ulaşım için taksiler bir seçenekken konfordan çok bütçesini düşünenler için Havaş servisleri ilk tercih oluyor.

Toplu Ulaşım Araçları

Havaş Otobüsü

Elazığ Havalimanı’ndan şehir merkezine Havaş ile gitmek için yapmanız gereken tek şey terminalden çıkmak ve hemen çıkıştaki Havaş otobüs durağına varmak. Havaş otobüsleri yalnızca havalimanı ile şehir merkezi arasında hizmet veriyor ve sabit ücretleri oluyor. Taksiden daha uyguna gelen Havaş otobüslerinin en güncel fiyat ve güzergah bilgilerine www.havas.net adresinden ulaşabilirsiniz. Havaş otobüslerini tercih ettiğinizde çeşitli duraklarda yolcu indirip bindirmesinin de etkisiyle trafik yoksa ortalama yarım saatte Elazığ merkeze varabilirsiniz. Elazığ Havalimanı hareketli Havaş otobüslerinin güzergahı sırasıyla Otogar, Doğu Garajı, Ordu Evi Grand 23 Otel Önü, İzzetpaşa Camii Durağı, Öğretmenevi, Hozat Garajı, DSİ, Karayolları, Orman Bölge Müdürlüğü, Ramada Otel, Çaydaçıra Sabuncu Kavşağı, Çocuk Islah Evi, Belediye, Park 23, Hazardağlı Kavşağı, Tedaş, Tofaş Kavşağı ve Abdullah Paşa Trafo Durağı.

Özel Ulaşım Araçları (Taksi, Araç Kiralama, Transfer)

Taksi

Uçağınız saat kaçta olursa olsun Elazığ Havalimanı çıkışında günün her saati hazır bekleyen taksilerle şehir merkezine rahatça ulaşabilirsiniz. Gece gündüz sabit fiyat tarifesi uygulayan havalimanı taksileri ücretleri km üzerinden hesaplıyor. Elazığ Havalimanı’ndan şehir merkezine yolcu götürüp getiren taksiler hakkında detaylı bilgi almak isterseniz 05317830223 ve 05344176885 nolu numaraları arayabilirsiniz.

Araç Kiralama

Elazığ Havalimanı’nda araç kiralama hizmeti veren çok sayıda şirket var. Bu şirketleri şehre gitmeden önce arayarak bilgi sahibi olabilir, hatta ön rezervasyon yaptırarak uçaktan iner inmez vakit kaybetmeden aracınızla yola çıkabilirsiniz. Elazığ Havalimanı’ndan kiralayacağınız araçla Elazığ şehir merkezine gitmek, trafik olmaması durumunda 15 dakika kadar sürecektir. Elazığ Havalimanı’ndaki araç kiralama şirketlerinin internet sitelerinden ücret hesaplayarak da fikir sahibi olabilirsiniz. Araç kiralama hizmeti veren şirketler ve iletişim bilgileri şu şekilde; Europcar (04242371635), Avis (04242752220) ve Nationol Car Rental (05303408728).