İzmirVan

İzmirVanInvalid date
Aramayı Değiştir
Gidiş
Varış
Fiyat Grafiği

Şehir Merkezinden Adnan Menderes Havalimanı’na Nasıl Gidilir?

İzmir’in şehir merkezine 18 kilometre uzaklıkta konumlanan Adnan Menderes Havalimanı’na şehir merkezinden ulaşabilmenizi sağlayan çok sayıda toplu taşıma aracı ve özel ulaşım aracı mevcut. ESHOT otobüsleri, Havaş, İzmir Metro, İzban ve İzdeniz olarak sıralayabileceğimiz bu toplu taşıma araçlarını kullanmak istemediğiniz takdirde özel taşıma araçlarından da yararlanabiliyorsunuz. Daha hızlı ve daha konforlu bir yolculuk fırsatı sunan özel taşıma araçlarını ise taksi ve araç kiralama olarak sıralayabiliriz. Şehir merkezinden Adnan Menderes Havalimanı’na ulaşım trafiğin durumuna göre yaklaşık 20 ila 25 dakika sürüyor. İş çıkışı saatlerinde ve hafta sonlarında uzayabilen bu yolculuk süresini ise İzban kullanarak kısaltabiliyorsunuz.

Toplu Taşıma Araçları (ESHOT Otobüsleri, Havaş, İzban, İzmir Metro)

ESHOT Otobüsleri

İzmir’deki en aktif toplu taşıma aracı olarak nitelendirebileceğimiz ve şehrin hemen her noktasına konumlanan duraklarıyla Adnan Menderes Havalimanı’na rahatça gitmenizi sağlayan ESHOT otobüslerine, nerede olursanız olun rahatça ulaşabiliyorsunuz. Adnan Menderes Havalimanı’na Karşıyaka ve Mavişehir’den 200 numaralı otobüse, Alsancak Cumhuriyet Meydanı’ndan 202 numaralı otobüse ve İzotaş’tan 204 numaralı otobüse binerek rahatlıkla ulaşabiliyorsunuz.

Havaş Otobüsleri

Her ne kadar ESHOT otobüslerinden daha pahalı olsa da dakikliği ve hızıyla dikkatleri üzerine çeken Havaş otobüsleri taksilere para vermek istemeyenler tarafından sıklıkla tercih ediliyor. Alsancak’tan direkt olarak havaalanına giden Havaş otobüsleri, sabaha karşı 03:30’dan akşam 23:30’a kadar saatte bir olmak üzere hizmet veriyor. Alsancak’ta Swissotel Büyük Efes Oteli’nin önünden kalkan Havaş otobüsleri, sırasıyla Çankaya, Basmahane, Kahramanlar, Yeşildere, Karabağlar, Gaziemir ve Adnan Menderes Havalimanı rotasını izliyor. Adnan Menderes Havalimanı’na Alsancak’tan yaklaşık 1 saatte gitmenizi sağlayan Havaş otobüslerine aynı zamanda Aydın ve Manisa gibi çevre illerden de ulaşabiliyorsunuz.

İzban ve İzmir Metro

Direkt olarak veya aktarmalı bir şekilde şehrin dilediğiniz her noktasından Adnan Menderes Havalimanı’na varmanızı sağlayan İzban ve İzmir Metro, trafikte vakit kaybetmeden hızlı ve konforlu bir şekilde seyahat etmek isteyenler için en ideal tercih. Eğer bulunduğunuz bölgede herhangi bir İzban veya İzmir Metro durağı yoksa ESHOT otobüsleri ile Halkapınar veya Alsancak Garı’na giderek yaklaşık 50 dakikada Adnan Menderes Havalimanı’na ulaşabiliyorsunuz.

Özel Ulaşım Araçları (Taksi, Araç Kiralama)

Eğer uçağınızın kalkmasına az bir zaman kaldıysa sizler için en ideal ulaşım aracı taksi. Her ne kadar İstanbul’da olduğu kadar popüler olmasa da taksiler geceleri otobüs seferlerinin az olduğu saatlerde havalimanına ulaşım açısından hayat kurtarıcı olabiliyor. Şehir içinde havalimanı taksilerine denk gelmeniz zor olduğundan özel olarak çağıracağınız bir taksiye binebilir ve yaklaşık yarım saatte Adnan Menderes Havalimanı’na ulaşabilirsiniz.

Araç Kiralama

Hem şehir içinde hem de havalimanında ofisi bulunan Sixt, Europcar, Avro Rent a Car, Trendcar, Garenta, Circular, Duray, Windy Car, Erboy, Avis, Budget, Pappilion, Rent Go ve Enterprise gibi firmalardan bir araç kiralayarak İzmir’de kaldığınız süre zarfında aracı kullanabilir ve döneceğiniz zaman aracı havalimanında firmaya teslim edebilirsiniz. Şahsi aracınızı kullanarak Adnan Menderes Havalimanı’na ulaşmanız ise şehir merkezinden yaklaşık yarım saat sürüyor.

İzmir Adnan Menderes Havalimanı Hakkında

TAV Havalimanları tarafından işletilen ve eski adı Cumaovası Havalimanı olan İzmir Adnan Menderes Havalimanı, yolcu trafiği bakımından Türkiye’nin en işlek havalimanlarından biri olma özelliğini taşıyor. 2016 yılının istatistiklerine göre neredeyse 12 milyon yolcuya taşımacılık hizmeti vermiş olan İzmir Adnan Menderes Havalimanı toplamda 118 bin metrekarelik bir alanı kaplayan terminal binasına sahip. İzmir şehir merkezine 18 km mesafede yer alan havalimanına yerli ve yabancı 65’ten fazla hava yolu firması aktarmalı ve aktarmasız uçuş seferleri düzenliyor.

Van’da Ulaşımı Hakkında

Türkiye’nin en büyük 6. Şehri olan ve Van Gölü sayesinde dünya çapında bir üne sahip olan Van; ev sahipliği yaptığı onlarca medeniyetten izler taşıyor bünyesinde. Gerek festivalleri gerekse tarihi dokusuyla her yıl yüz binlerce ziyaretçiyi ağırlayan Van’da, turizmin bir sonucu olarak şehir içi ulaşım çevre illere göre bir hayli gelişmiş durumda. Farklı hatlarda çalışan halk otobüsleriyle şehrin hemen her yerine aktarma yaparak ulaşabileceğiniz gibi taksi vasıtasıyla da cüzi miktarlar karşılığında ulaşımınızı sağlayabiliyorsunuz. Öte yandan birçok araç kiralama firması da bulunan Van’da, makul sayılabilecek fiyatlarla aracınızı kiralayarak şehir içinde ve çevre illerde rahatlıkla gezme fırsatını da yakalayabiliyorsunuz.

Van Ferit Melen Havalimanı’ndan Şehir Merkezine Nasıl Gidilir?

Şehir merkezine yaklaşık 8 kilometre uzaklıkta yer alan Van Ferit Melen Havalimanı’na indiğiniz saat ne olursa olsun şehir içine ulaşmanızı sağlayacak birden fazla yol mevcut. Bunlardan ilki ve en çok tercih edileni olan halk otobüsleri en ekonomik ulaşım aracı olarak karşımıza çıkıyor. Öte yandan taksiler sayesinde de rahatça şehir merkezine ulaşımınızı sağlayabiliyorsunuz. Terminal binasının içinde yer alan yerli ve yabancı birçok firmadan araç da kiralayabileceğiniz gibi Van Ferit Melen Havalimanı’ndan şehir merkezine en fazla 15 dakikada gidebiliyorsunuz.

Toplu Taşıma Araçları

Halk Otobüsleri

Van Ferit Melen Havalimanı’na indiğinizde terminal binasının hemen önünde rahatça görebileceğiniz ve nizamiye kapısından bir aksilik olmadığı sürece gününe göre yarım saatte bir veya saat başı olmak üzere kalkan halk otobüsleri Van Belediyesi’nin bünyesinde hizmet veriyor ve oldukça ekonomik bir şekilde şehir merkezine gidebilmenizi sağlıyor. Güzergâhlarını ve hareket saatlerini internet üzerinden rahatça kontrol edebileceğiniz halk otobüsleri, Van Ferit Melen Havalimanı’ndan hareket ettikten sonra direkt olarak şehir merkezine gitme imkânı sunuyor. Şehrin diğer noktalarına ise şehir merkezine gittikten sonra aktarma yaparak kolayca ulaşabiliyorsunuz. Van Ferit Melen Havalimanı’ndan şehir merkezine giderken kullanmanız gereken otobüsün hat numarası ise 351. 351 numaralı bu halk otobüsleri Van Ferit Melen Havalimanı geliş terminalinden kalktıktan sonra havalimanı kavşağı, İpekyolu Bulvarı, eski emniyet kavşağı, Sıhke Caddesi, Cemaller Sokak ve Beşyol Halk Eğitim Merkezi duraklarını takip ederek şehir merkezine varıyor.

Özel Ulaşım Araçları (Taksi, Araç Kiralama)

Taksi

Van Ferit Melen Havalimanı’na vardığınızda herhangi bir otobüse denk gelemezseniz veya aceleniz varsa kullanabileceğiniz taksiler oldukça hızlı bir şekilde şehir merkezine ulaşmanızı sağlıyor. Havalimanı geliş terminalinin önünde bekleyen taksiler haftanın her günü 24 saat olmak üzere hizmet veriyor. Şehir merkezine 8 kilometre uzaklıkta olan havalimanından taksiye bindiğiniz takdirde ise yaklaşık 10 dakikada rahatça şehir merkezine ulaşabiliyorsunuz. Sabit bir fiyat tarifesi bulunmayan bu taksilere binmeden önce fiyat konusunda pazarlık yapmanız ise yararınıza olabilir. Öte yandan havalimanı bünyesinde görev yapan bazı taksiler sabit fiyat tarifesi uyguladıkları için daha akıllıca bir seçim olabiliyor.

Araç Kiralama

Van Ferit Melen Havalimanı’na inişinizi gerçekleştirmeden önce ön rezervasyon yaparak kiralayacağınız taksiler, siz inişinizi gerçekleştirdiğinizde hazır bir şekilde sizi bekliyor. Kiralık araçlar, çevre il ve ilçeleri rahatça gezmek isteyenler ya da Van’da bulunduğu süre boyunca sürekli olarak bir taşıma aracına ihtiyaç duyacaklar tarafından sıkça tercih ediliyor. Central Rent A Car, Avis, Budget ve Garenta Rent A Car ise Van Ferit Melen Havalimanı’nda ofisini bulabileceğiniz ve en çok tercih edilen araç kiralama firmaları.