Vanİzmir

VanİzmirInvalid date
Aramayı Değiştir
Gidiş
Varış
Fiyat Grafiği

Van Ferit Melen Havalimanı kalkış, İzmir Adnan Menderes Havalimanı varış uçak bileti fiyatlarını karşılaştırın, en ucuz uçak biletini satın alın.

Şehir Merkezinden Van Ferit Melen Havalimanı’na Nasıl Gidilir?

Şehir merkezine yaklaşık 8 kilometre uzaklıkta yer alan Van Ferit Melen Havalimanı’na ulaşmak için tercih edebileceğiniz birçok yol mevcut. Bunlardan ilki ve en çok tercih edileni olan halk otobüsleri en ekonomik ulaşım aracı olarak karşımıza çıkıyor. Öte yandan taksiler sayesinde de rahatça Van Ferit Melen Havalimanı’na ulaşımınızı sağlayabiliyorsunuz. Hem şehir içinde hem de terminal binasının içinde yer alan yerli ve yabancı birçok firmadan araç kiralayarak da ulaşımınızı sağlayabileceğiniz gibi şehir merkezinden Van Ferit Melen Havalimanı’na hangi ulaşım aracını kullanırsanız kullanın 15 dakika gibi kısa bir sürede rahatça gidebiliyorsunuz.

Toplu Taşıma Araçları

Halk Otobüsleri

Van Ferit Melen Havalimanı istikametinde genellikle yarım saatte bir veya saat başı olmak üzere çalışan halk otobüsleri, Van Belediyesi’nin bünyesinde hizmet veriyor ve oldukça ekonomik bir şekilde Van Ferit Melen Havalimanı’na gidebilmenizi sağlıyor. Güzergâhlarını ve hareket saatlerini internet üzerinden rahatça kontrol edebileceğiniz halk otobüsleri vasıtasıyla Van Ferit Melen Havalimanı’na ulaşabilmeniz için yapmanız gereken tek şey ise kalkış saatinde belirtilen durakta olmak. Şehrin farklı noktalarından havalimanına gitmek için ise öncelikle şehir merkezine gitmeniz ve arından aktarma yaparak havalimanı istikâmetinde çalışan otobüslere binmeniz gerekiyor. Şehir merkezinden Van Ferit Melen Havalimanı’na giderken kullanmanız gereken otobüsün hat numarası ise 351. 351 numaralı bu halk otobüsleri şehir merkezindeki Belyol Halk Eğitim Merkezi’nden kalktıktan sonra Cemaller Sokak, eski emniyet kavşağı, İpekyolu Bulvarı, havalimanı kavşağı güzergâhında ilerleyerek Van Ferit Melen Havalimanı gidiş terminaline ulaşmanızı sağlıyor. Şehir merkezinden halk otobüslerine bindikten sonra havalimanına ulaşmak için yolda geçireceğiniz süre ise trafiğin durumuna göre 25 dakikaya kadar çıkabiliyor.

Özel Ulaşım Araçları (Taksi, Araç Kiralama)

Taksi

Van Ferit Melen Havalimanı’na gitmeniz gereken saatte herhangi bir otobüse denk gelemezseniz veya uçağınızın kalkmasına sınırlı bir süre kaldıysa tercih edebileceğiniz taksiler, oldukça hızlı bir şekilde Van Ferit Melen Havalimanı’na ulaşmanızı sağlıyor. Şehrin her noktasından rahatça ulaşabileceğiniz taksiler, haftanın her günü 24 saat olmak üzere hizmet veriyor. Şehir merkezine yalnızca 8 kilometre uzaklıkta olan havalimanına ulaşmak için taksiye bindiğiniz takdirde ise yolda geçireceğiniz süre yaklaşık 10 dakika. Sabit bir fiyat tarifesi bulunmayan bu taksilere binmeden önce fiyat konusunda pazarlık yapmanız ise yararınıza olabilir.

Araç Kiralama

Van şehir merkezinde havalimanında bulabileceğinizden çok daha fazla araç kiralama firması mevcut. Önceden araştırıp ön rezervasyon yaptırdığınız takdirde oldukça ucuza araç kiralayabileceğiniz gibi bu araçlar vasıtasıyla otobüs veya taksi bekleme derdi olmadan Van Ferit Melen Havalimanı’na rahatça ulaşabiliyorsunuz. Van seyahatiniz bittiğinde havalimanında teslim ederek vakit kaybetmenizi sağlayan ve hem şehir merkezinde hem de Van Ferit Melen Havalimanı’nda ofisi bulunan araç kiralama firmaları ise Central Rent A Car, Avis, Budget ve Garenta Rent A Car.

Van Ferit Melen Havalimanı Hakkında

Van Ferit Melen Havalimanı da diğer birçok havalimanı gibi DHMİ tarafından işletiliyor. Van şehir merkezine 8 kilometre uzaklıkta konumlanan Van Ferit Melen Havalimanı; 140 araç kapasiteli park yeri, araç kiralama şirketleri, turizm danışma ofisi,  VIP/CIP salonları, transfer firmaları, banka ve sağlık hizmetleri, alışveriş dükkânları ve yeme içme mekânları ile her yıl yüzbinlerce yolcuya hizmet veriyor. Öte yandan Türkiye’de ilk kez uyduyla iniş sisteminin uygulandığı Van Ferit Melen Havalimanı’na birçok şehirden SunExpress, Pegasus Havayolları, Türk Hava Yolları ve AnadoluJet gibi büyük firmaların direkt uçuşlarıyla rahatça ulaşabiliyorsunuz. Adana Şakirpaşa, İstanbul Sabiha Gökçen Antalya, İzmir Adnan Menderes, İstanbul Atatürk ve Ankara Esenboğa ise Van Ferit Melen Havalimanı’na direkt olarak uçuş imkânı sağlayan bazı havalimanları olarak karşımıza çıkıyor.

İzmir’de Ulaşım Hakkında

Toplu taşıma araçları ile ulaşamayacağınız yer sayısının neredeyse sıfır olduğu İzmir’de şehir içi ulaşım ağı o kadar geniş ve gelişmiş ki Türkiye’nin hatta dünyanın sayılı yerleri arasında gösteriliyor. ESHOT otobüsleri, İzdeniz, İzban ve İzmir Metro gibi çok sayıda farklı toplu taşıma aracı ile tüm yolcularını başarıyla gitmek istedikleri yerlere ulaştırmayı başaran İzmir’de en dikkat çekici noktalardan biri ise bu farklı seçeneklerin tümüne ortak bir kart ile binilebiliyor olunması. Konaklayacağınız süreye göre alabileceğiniz Bilet 35, aylık bilet ve İzmirim Kart ile tüm bu ulaşım hizmetlerinden zahmetsizce yararlanabileceğiniz İzmir’de Urla gibi şehir merkezinden uzak ilçelere normal tarifeden biraz daha fazla bir ulaşım ücreti kesilse de merkeze yakın ilçelerin tümüne aynı fiyat tarifesi uygulanıyor. Kredi kartınız vasıtasıyla nerede olursanız olun kartınıza online olarak para yükleyebildiğiniz İzmir’de hangi toplu taşıma aracına binerseniz binin sabit bir fiyat tarifesinden yararlanabiliyor ve 90 dakika içerisinde yaptığınız hiçbir aktarmada ekstra bir ücret ödemiyorsunuz. Fakat bu 90 dakikalık aktarma uygulamasını Bilet 35 kartları ile kullanamayacağınızı belirtmekte fayda var. Bilet 35 kartları, genellikle şehirde birkaç gün veya birkaç hafta konaklayacak turistler tarafından kullanılıyor ve kullanıldığı ilk andan itibaren 35 gün boyunca geçerliliğini sürdürüyor. Size belirli bir sayıda toplu taşıma aracı kullanma imkânı sağlayan Bilet 35 kartları tüm gişelerden kolaylıkla temin edilebiliyor. Öte yandan gece geç vakitlerde de ulaşım imkânı sağlayan İzmir’de, bazı güzergâhlar arasında “Baykuş” adı verilen toplu taşıma araçları yer alıyor. Baykuşlar her ne kadar normal tarifenin iki katı kadar ücret talep etseler de geç vakitlerde sizi fahiş taksi fiyatlarından kurtarabiliyor.

Adnan Menderes Havalimanı’ndan Şehir Merkezine Nasıl Gidilir?

İzmir’in şehir merkezine 18 kilometre uzaklıkta konumlanan Adnan Menderes Havalimanı’nda yolcuların şehir merkezine ulaşabilmesini sağlayan çok sayıda toplu taşıma aracı ve özel ulaşım aracı mevcut. ESHOT otobüsleri, Havaş, İzmir Metro, İzban ve İzdeniz olarak sıralayabileceğimiz bu toplu taşıma araçlarını kullanmak istemediğiniz takdirde özel taşıma araçlarından da yararlanabiliyorsunuz. Daha hızlı ve daha konforlu bir yolculuk fırsatı sunan özel taşıma araçları ise taksi ve araç kiralama olarak karşımıza çıkıyor. Adnan Menderes Havalimanı’ndan şehir merkezine ulaşım, trafiğin durumuna göre yaklaşık 20 ila 25 dakika sürüyor. İş çıkışı saatlerinde ve hafta sonlarında uzayabilen bu yolculuk süresini ise İzban kullanarak kısaltabiliyorsunuz.

Toplu Taşıma Araçları (ESHOT Otobüsleri, Havaş, İzban, İzmir Metro)

ESHOT Otobüsleri

İzmir’deki en aktif toplu taşıma aracı olarak nitelendirebileceğimiz ve şehrin hemen her noktasına konumlanan duraklarıyla istediğiniz yere rahatça gitmenizi sağlayan ESHOT otobüslerine, havalimanının geliş terminalinden çıktığınızda rahatlıkla ulaşabiliyorsunuz. Gitmek istediğiniz yer Karşıyaka ve Mavişehir istikâmeti ise 200 numaralı otobüse, Alsancak Cumhuriyet Meydanı ise 202 numaralı otobüse ve Bornova, Metro ve Otogar durakları ise 204 numaralı otobüse binmeniz gerekiyor. Günün 24 saati çalışan bu otobüs hatları sayesinde Adnan Menderes Havalimanı’ndan şehir merkezine rahatlıkla ulaşabiliyorsunuz.

Havaş Otobüsleri

Her ne kadar ESHOT otobüslerinden daha pahalı olsa da dakikliği ve hızıyla dikkatleri üzerine çeken Havaş otobüsleri taksiye para vermek istemeyenler tarafından sıklıkla tercih ediliyor. Havalimanından Alsancak’a direkt olarak giden Havaş otobüsleri, sabah 08:40’tan sabaha karşı 03:30’a kadar saatte bir olmak üzere hizmet veriyor. Alsancak’taki son durağı Swissotel Büyük Efes Oteli olan Havaş otobüsleri, Adnan Menderes Havalimanı’ndan başlayarak sırasıyla Gaziemir, Karabağlar, Yeşildere, Kahramanlar, Basmahane ve Çankaya rotasını izliyor. Havalimanından Alsancak’a yaklaşık 1 saatte gitmenizi sağlayan Havaş otobüsleri ile aynı zamanda Aydın ve Manisa gibi çevre illere de ulaşabiliyorsunuz.

İzban ve İzmir Metro

Direkt olarak veya aktarmalı bir şekilde şehrin dilediğiniz her noktasına varmanızı sağlayan İzban ve İzmir Metro, trafikte vakit kaybetmeden hızlı ve konforlu bir şekilde seyahat etmek isteyenler için en ideal tercih. ESHOT otobüsleri gibi İzmir’in en popüler toplu taşıma araçlarından biri olan İzban’a havaalanından da rahatlıkla ulaşabiliyorsunuz. İzmir’in en uzak ilçelerine dahi ulaşabilmenizi sağlayan ve Gaziemir, Alsancak, Halkapınar, Şirinyer, Bayraklı, Menderes, Torbalı gibi yerlere giderken kullanabileceğiniz İzban, seferlerine saat 05:20’de başlayıp gece 01:20’de son veriyor. Hatay, Kemeraltı, Konak ve Çankaya gibi daha merkezi yerlere ulaşmanızı sağlayan İzmir Metro’nun seferleri ise haftanın 7 günü boyunca sabah 06:00’dan başlayıp gece 00:20’ye kadar devam ediyor. Havalimanından şehir merkezine gitmek istediğinizde ise Aliağa-Menemen istikâmetindeki İzban’a binerek Sarnıç, Gaziemir, Esbaş, Semt Garajı, Şirinyer, Kemer duraklarından sonra Alsancak’a ulaşabiliyorsunuz.

Özel Ulaşım Araçları (Taksi, Araç Kiralama)

Eğer zamanınız kısıtlıysa veya tek başınıza seyahat etmek istiyorsanız sizler için en ideal ulaşım aracı taksi. Havalimanı bünyesinde çalışan taksilerden birine binerek sabit fiyat tarifesinin verdiği avantajdan yararlanarak hangi taksiye binerseniz binin aynı ücreti ödüyorsunuz. Adnan Menderes Havalimanı’na inişinizi gerçekleştirdikten sonra terminalin dışında 7 gün ve 24 saat boyunca hizmet veren havalimanı taksilerinden birine binerek trafiğin durumuna göre yaklaşık 20-25 dakikada şehir merkezine ulaşabiliyorsunuz.

Araç Kiralama

Şehirde daha uzun süre kalacaklar veya sürekli ve hızlı olarak seyahat etmesi gerekenler için ise en ideal tercih araç kiralamak. Önceden rezervasyon yaptırdığınızda siz havalimanına indiğinizde kapıda sizi bekleyecek olan aracınızı terminal içerisinde hizmet veren yerli ve yabancı birçok farklı firmadan temin edebiliyorsunuz. Adnan Menderes Havalimanı içerisinde yer alan başlıca araç kiralama firmalarını ise Sixt, Europcar, Avro Rent a Car, Trendcar, Garenta, Circular, Duray, Windy Car, Erboy, Avis, Budget, Pappilion, Rent Go ve Enterprise olarak sıralayabiliriz.