İzmirBalıkesir

İzmirBalıkesirInvalid date
Aramayı Değiştir
Gidiş
Varış
Fiyat Grafiği

En Ucuz İzmir - Balıkesir Uçak Biletleri

Sonuç Bulunamadı

Üzgünüz, aradığınız kriterlere uygun uçuş bulunamadı.

En Ucuz Balıkesir - İzmir Uçak Biletleri

Sonuç Bulunamadı

Üzgünüz, aradığınız kriterlere uygun uçuş bulunamadı.

Şehir Merkezinden Adnan Menderes Havalimanı’na Nasıl Gidilir?

İzmir’in şehir merkezine 18 kilometre uzaklıkta konumlanan Adnan Menderes Havalimanı’na şehir merkezinden ulaşabilmenizi sağlayan çok sayıda toplu taşıma aracı ve özel ulaşım aracı mevcut. ESHOT otobüsleri, Havaş, İzmir Metro, İzban ve İzdeniz olarak sıralayabileceğimiz bu toplu taşıma araçlarını kullanmak istemediğiniz takdirde özel taşıma araçlarından da yararlanabiliyorsunuz. Daha hızlı ve daha konforlu bir yolculuk fırsatı sunan özel taşıma araçlarını ise taksi ve araç kiralama olarak sıralayabiliriz. Şehir merkezinden Adnan Menderes Havalimanı’na ulaşım trafiğin durumuna göre yaklaşık 20 ila 25 dakika sürüyor. İş çıkışı saatlerinde ve hafta sonlarında uzayabilen bu yolculuk süresini ise İzban kullanarak kısaltabiliyorsunuz.

Toplu Taşıma Araçları (ESHOT Otobüsleri, Havaş, İzban, İzmir Metro)

ESHOT Otobüsleri

İzmir’deki en aktif toplu taşıma aracı olarak nitelendirebileceğimiz ve şehrin hemen her noktasına konumlanan duraklarıyla Adnan Menderes Havalimanı’na rahatça gitmenizi sağlayan ESHOT otobüslerine, nerede olursanız olun rahatça ulaşabiliyorsunuz. Adnan Menderes Havalimanı’na Karşıyaka ve Mavişehir’den 200 numaralı otobüse, Alsancak Cumhuriyet Meydanı’ndan 202 numaralı otobüse ve İzotaş’tan 204 numaralı otobüse binerek rahatlıkla ulaşabiliyorsunuz.

Havaş Otobüsleri

Her ne kadar ESHOT otobüslerinden daha pahalı olsa da dakikliği ve hızıyla dikkatleri üzerine çeken Havaş otobüsleri taksilere para vermek istemeyenler tarafından sıklıkla tercih ediliyor. Alsancak’tan direkt olarak havaalanına giden Havaş otobüsleri, sabaha karşı 03:30’dan akşam 23:30’a kadar saatte bir olmak üzere hizmet veriyor. Alsancak’ta Swissotel Büyük Efes Oteli’nin önünden kalkan Havaş otobüsleri, sırasıyla Çankaya, Basmahane, Kahramanlar, Yeşildere, Karabağlar, Gaziemir ve Adnan Menderes Havalimanı rotasını izliyor. Adnan Menderes Havalimanı’na Alsancak’tan yaklaşık 1 saatte gitmenizi sağlayan Havaş otobüslerine aynı zamanda Aydın ve Manisa gibi çevre illerden de ulaşabiliyorsunuz.

İzban ve İzmir Metro

Direkt olarak veya aktarmalı bir şekilde şehrin dilediğiniz her noktasından Adnan Menderes Havalimanı’na varmanızı sağlayan İzban ve İzmir Metro, trafikte vakit kaybetmeden hızlı ve konforlu bir şekilde seyahat etmek isteyenler için en ideal tercih. Eğer bulunduğunuz bölgede herhangi bir İzban veya İzmir Metro durağı yoksa ESHOT otobüsleri ile Halkapınar veya Alsancak Garı’na giderek yaklaşık 50 dakikada Adnan Menderes Havalimanı’na ulaşabiliyorsunuz.

Özel Ulaşım Araçları (Taksi, Araç Kiralama)

Eğer uçağınızın kalkmasına az bir zaman kaldıysa sizler için en ideal ulaşım aracı taksi. Her ne kadar İstanbul’da olduğu kadar popüler olmasa da taksiler geceleri otobüs seferlerinin az olduğu saatlerde havalimanına ulaşım açısından hayat kurtarıcı olabiliyor. Şehir içinde havalimanı taksilerine denk gelmeniz zor olduğundan özel olarak çağıracağınız bir taksiye binebilir ve yaklaşık yarım saatte Adnan Menderes Havalimanı’na ulaşabilirsiniz.

Araç Kiralama

Hem şehir içinde hem de havalimanında ofisi bulunan Sixt, Europcar, Avro Rent a Car, Trendcar, Garenta, Circular, Duray, Windy Car, Erboy, Avis, Budget, Pappilion, Rent Go ve Enterprise gibi firmalardan bir araç kiralayarak İzmir’de kaldığınız süre zarfında aracı kullanabilir ve döneceğiniz zaman aracı havalimanında firmaya teslim edebilirsiniz. Şahsi aracınızı kullanarak Adnan Menderes Havalimanı’na ulaşmanız ise şehir merkezinden yaklaşık yarım saat sürüyor.

İzmir Adnan Menderes Havalimanı Hakkında

TAV Havalimanları tarafından işletilen ve eski adı Cumaovası Havalimanı olan İzmir Adnan Menderes Havalimanı, yolcu trafiği bakımından Türkiye’nin en işlek havalimanlarından biri olma özelliğini taşıyor. 2016 yılının istatistiklerine göre neredeyse 12 milyon yolcuya taşımacılık hizmeti vermiş olan İzmir Adnan Menderes Havalimanı toplamda 118 bin metrekarelik bir alanı kaplayan terminal binasına sahip. İzmir şehir merkezine 18 km mesafede yer alan havalimanına yerli ve yabancı 65’ten fazla hava yolu firması aktarmalı ve aktarmasız uçuş seferleri düzenliyor.

Balıkesir'de Ulaşım Hakkında

Hem şehir içi hem de Balıkesir'in ilçeleri arasındaki ulaşım Balıkesir Toplu Taşıma (BTT) araçları ile sağlanıyor. Bu araçlara binebilmek için bayilerden Balkart satın almanız gerekiyor. Belediye otobüsleri belirli saatlerinde dışında hizmet vermiyor o nedenle Balıkesir Belediyesi'nin internet sitesi üzerinden otobüs duraklarını ve sefer saatlerini kontrol etmekte yarar var. Balıkesir merkezde ulaşım belediye otobüsleri ile sağlanıyorken, Kapıdağ Yarımadası'na yalnızca Erdek Otobüs Terminali'nden ve Bandırma minibüs duraklarından hareket eden minibüslerle gidilebiliyor. Bunların dışında taksi de şehir içi ulaşımda iyi bir alternatif oluşturuyor. Yaz aylarında turist sayısında yaşanan artışla birlikte trafikte zaman zaman sıkışıklıklar yaşanabiliyor. Bu nedenle insanlar özellikle köy yerlerinde bisiklet kullanmayı tercih ediyorlar. Aynı zamanda şahsi aracınızla da hem kent merkezinde hem de Balıkesir'in çevre ilçelerinde rahatlıkla seyahat edebilirsiniz.

Balıkesir Koca Seyit Havalimanı'ndan Turistik Yerlere Ulaşım

Ayvalık

Balıkesir’in turistik merkezlerinden bir tanesi olan Ayvalık, ulaşımı en rahat ilçeler arasında. Balıkesir Koca Seyit Havalimanı'ndan Ayvalık'a gitmek için kullanabileceğiniz toplu taşıma araçları arasında belediye otobüsleri ve havalimanı servisleri yer alıyor. Türkiye’nin çoğu bölgesinde hizmet veren HAVAŞ maalesef Balıkesir Koca Seyit Havalimanı'nda hizmet vermiyor. Ancak Ayvalık'a ulaşım Borajet ve Pegasus gibi hava yolu firmalarının yalnızca kendi müşterilerine sundukları havalimanı servis hizmeti ile sağlanıyor. Aynı zamanda Baytur ile Balıkesir Koca Seyit Havalimanı’ndan da Ayvalık'a gidebilirsiniz. Toplu taşıma araçlarının yanı sıra taksi, araç kiralama ve transfer hizmetlerinden de yararlanarak Balıkesir Koca Seyit Havalimanı ile Ayvalık arasında yer alan 40 kilometrelik mesafeyi kat edebilirsiniz. Bu aradaki ulaşım ortalama 45 dakika ile 1 saat arasında sürüyor.

Cunda

Balıkesir’in göz bebeği Cunda'ya havalimanından ulaşabilmek için 48 kilometrelik bir mesafe kat etmeniz gerekiyor. Bu güzergah arasında maalesef herhangi bir toplu taşıma aracı hizmet vermiyor. Fakat toplu taşıma araçlarıyla aktarma yaparak Balıkesir Koca Seyit Havalimanı’na ulaşabilirsiniz. Ayrıca taksi, araç kiralama ve transfer hizmetlerinden de faydalanarak havalimanından Cunda'ya gitmek ortalama 60 ile 70 dakika arasında sürüyor.

Kaz Dağları

Balıkesir Koca Seyit Havalimanı'ndan Kaz Dağları'na gitmek için herhangi bir toplu taşıma aracı bulunuyor fakat 46 kilometrelik bu güzergaha aktarma yaparak da ulaşmak mümkün. Tüm bunları yanı sıra taksi, araç kiralama ve transfer seçenekleri de bulunuyor. Balıkesir Koca Seyit Havalimanı'ndan Kaz Dağları'na gitmek ortalama 70 - 80 dakika sürüyor. Mesafeyi göz önünde bulundurursanız fazla ücret ödemek istemeyenlerin aktarma yapması daha mantıklı bir seçenek gibi gözüküyor.

Edremit

Özellikle yaz aylarında turistlerin akın ettiği Edremit ulaşım açısından da Balıkesir’in en gelişmiş ilçelerinden bir tanesi olarak kabul görüyor. Balıkesir Koca Seyit Havalimanı’ndan Edremit'e gitmek için belediye otobüslerini kullanabilirsiniz. Ayrıca taksi, araç kiralama ve transfer seçenekleri de yararlanabileceğiniz diğer hizmetler arasında yer alıyor. Balıkesir Koca Seyit Havalimanı ile Edremit arasındaki 4 kilometrelik mesafeyi yaklaşık 10 - 15 dakikada gidebilirsiniz.
Altınoluk: Balıkesir Koca Seyit Havalimanı ile Altınoluk arasında 29 kilometrelik bir mesafe bulunuyor. Bu güzergah üzerinde herhangi bir toplu taşıma aracı hizmet vermediği için ulaşım taksi, araç kiralama ve transfer gibi özel ulaşım araçları ile sağlanıyor. Havalimanından Altınoluk'a gitmek ortalama 45 - 50 dakika sürüyor.

Balıkesir Koca Seyit Havalimanı'ndan Şehir Merkezine Ulaşım

Balıkesir’de yer alan iki havalimanından büyük olanı yani Balıkesir Koca Seyit Havalimanı’na Balıkesir merkezden ulaşım bir hayli zor. Bunun nedeni ise havalimanı ile şehir merkezi arasında 90 kilometrelik bir mesafe olması. Havalimanından şehir merkezine gitmek için tek toplu taşıma aracı olarak havalimanı servisleri hizmet veriyor. Ayrıca belediye otobüsleriyle Balıkesir Koca Seyit Havalimanı’ndan Edremit'e, Edremit'ten de Ayvalık ve Burhaniye'ye gidebilirsiniz. Rahatına düşkün ya da vakit kaybetmek istemeyen yolcular içinse taksi, araç kiralama ve transfer seçenekleri bulunuyor. Balıkesir Koca Seyit Havalimanı ile şehir merkezi arasındaki 90 kilometrelik mesafeyi kat etmek için hangi ulaşım taşıma aracını kullanırsanız kullanın, yolculuk ortalama 1,5 - 2 saat sürüyor.

Toplu Taşıma Araçları (Havalimanı Servisi)

Havalimanı Servisi: Balıkesir Koca Seyit Havalimanı'ndan şehir merkezine ulaşım sağlayan tek toplu taşıma aracı olan havalimanı servisi Pegasus ile Borajet gibi havayolu firmaları tarafından sağlanıyor ve bu hizmetten yalnızca kendi müşterileri faydalanabiliyor. Fakat havalimanında ofisi bulunan ve servis hizmeti veren Baytur ile şehir merkezine kolaylıkla seyahat edebilirsiniz. Baytur'un servis saatlerini öğrenmek için 444 2 807 numaralı telefonu arayabilirsiniz. Balıkesir Koca Seyit Havalimanı'ndan havalimanı servisi ile şehir merkezine gitmek ise ortalama 100 - 120 dakika sürüyor.

Özel Ulaşım Araçları (Taksi, Araç Kiralama, Transfer)

Taksi

Balıkesir Koca Seyit Havalimanı'nda toplu taşıma aracı olarak yalnızca havalimanı servislerinin hizmet vermesinden dolayı taksiler de iyi bir alternatif oluşturuyor. Ancak havalimanı ile şehir merkezi arasında 90 kilometrelik bir mesafe bulunmasından dolayı taksi ücretleri bir hayli pahalı olabiliyor. Bu nedenle, eğer taksiyle seyahat edecekseniz yola çıkmadan önce şoförle pazarlık etmenizde yarar var. Haftanın 7 günü, 24 saat aynı fiyat tarifesi üzerinden hizmet veren taksiciler havalimanı terminal binasının hemen çıkışında bulunuyor. Havalimanı taksileri ile ilgili daha detaylı bilgi almak istiyorsanız, 0266 376 12 97 ve 0266 376 13 02 numaralı telefonlardan havalimanı santralini arayabilirsiniz. Balıkesir Koca Seyit Havalimanı'ndan taksiyle şehir merkezine gitmekse ortalama 80 - 90 dakika kadar sürüyor.

Araç Kiralama

Yalnızca havalimanından şehir merkezine gitmek için değil tüm Balıkesir tatiliniz boyunca sizi büyük bir yükten kurtaracak olan araç kiralama formülünü havalimanına iner inmez devreye sokabilirsiniz. Balıkesir Koca Seyit Havalimanı'nda, Budget (0532 634 10 38), Avec Cars (0266 631 28 33), Avis (0542 252 60 61) gibi pek çok araç kiralama firmasının şubesi bulunuyor.  Havalimanı ile şehir merkezi birbirine oldukça uzak olduğu için araç kiralama diğer ulaşım seçeneklerine göre bir adım öne çıkıyor. Üstelik kiraladığınız aracı sadece şehir merkezine gitmek için değil tüm Balıkesir tatiliniz boyunca da kullanabilirsiniz. Size en iyi teklifi sunan firmayı yola çıkmadan önce telefonla arayarak veya firmanın internet sitesi üzerinden erken rezervasyon yaptırmanız durumunda hem zamandan hem de paradan tasarruf edebilirsiniz. Balıkesir Koca Seyit Havalimanı'ndan kiraladığınız araçla şehir merkezine gitmek ortalama 90 - 100 dakika sürüyor.

Transfer

Balıkesir Koca Seyit Havalimanı'ndan şehir merkezine gitmenin en kolay ve zahmetsiz yolu olan transfer hizmetinden yararlanabilmek için konaklamayı planladığınız otelin bu hizmeti veriyor olması gerekiyor. Otelinizin havalimanı transfer hizmet verip vermediğini telefonunu arayarak ya da internet sitesi üzerinden öğrenebilirsiniz. Otelinizin havalimanı transfer hizmeti bulunması durumunda seyahatinizden en az bir gün önce otel yetkililerini arayarak ya da internet sitesi üzerinden rezervasyon yaptırmanız gerekiyor. Ardından otel tarafından havalimanına indiğinizde, sizi hazır bekleyecek şoförlü bir araç temin ediliyor. Siz de yolculuğun tadını çıkartıyorsunuz. Fakat şunu unutmayın ki çoğu otel, havalimanı transfer hizmeti için ekstra ücret talep ediyor. Diğer bir transfer hizmeti ise bu iş için özel olarak çalışan firmalar tarafından sağlanıyor. Balıkesir Koca Seyit Havalimanı’nda yer alan ve transfer hizmeti veren ofislerle görüşerek daha detaylı bilgi alabilirsiniz. Ne kadar kalabalık olursanız, kişi başına düşen ücret de o kadar azaldığı için sizinle birlikte aynı yöne giden birkaç kişi daha bulmanız, transfer hizmetinden oldukça uygun fiyatlara faydalanmanızı sağlayabilir.

Balıkesir Koca Seyit Havalimanı