İzmirMalatya

İzmirMalatyaInvalid date
Aramayı Değiştir
Gidiş
Varış
Fiyat Grafiği

En Ucuz Malatya - İzmir Uçak Biletleri

Sonuç Bulunamadı

Üzgünüz, aradığınız kriterlere uygun uçuş bulunamadı.

Şehir Merkezinden Adnan Menderes Havalimanı’na Nasıl Gidilir?

İzmir’in şehir merkezine 18 kilometre uzaklıkta konumlanan Adnan Menderes Havalimanı’na şehir merkezinden ulaşabilmenizi sağlayan çok sayıda toplu taşıma aracı ve özel ulaşım aracı mevcut. ESHOT otobüsleri, Havaş, İzmir Metro, İzban ve İzdeniz olarak sıralayabileceğimiz bu toplu taşıma araçlarını kullanmak istemediğiniz takdirde özel taşıma araçlarından da yararlanabiliyorsunuz. Daha hızlı ve daha konforlu bir yolculuk fırsatı sunan özel taşıma araçlarını ise taksi ve araç kiralama olarak sıralayabiliriz. Şehir merkezinden Adnan Menderes Havalimanı’na ulaşım trafiğin durumuna göre yaklaşık 20 ila 25 dakika sürüyor. İş çıkışı saatlerinde ve hafta sonlarında uzayabilen bu yolculuk süresini ise İzban kullanarak kısaltabiliyorsunuz.

Toplu Taşıma Araçları (ESHOT Otobüsleri, Havaş, İzban, İzmir Metro)

ESHOT Otobüsleri

İzmir’deki en aktif toplu taşıma aracı olarak nitelendirebileceğimiz ve şehrin hemen her noktasına konumlanan duraklarıyla Adnan Menderes Havalimanı’na rahatça gitmenizi sağlayan ESHOT otobüslerine, nerede olursanız olun rahatça ulaşabiliyorsunuz. Adnan Menderes Havalimanı’na Karşıyaka ve Mavişehir’den 200 numaralı otobüse, Alsancak Cumhuriyet Meydanı’ndan 202 numaralı otobüse ve İzotaş’tan 204 numaralı otobüse binerek rahatlıkla ulaşabiliyorsunuz.

Havaş Otobüsleri

Her ne kadar ESHOT otobüslerinden daha pahalı olsa da dakikliği ve hızıyla dikkatleri üzerine çeken Havaş otobüsleri taksilere para vermek istemeyenler tarafından sıklıkla tercih ediliyor. Alsancak’tan direkt olarak havaalanına giden Havaş otobüsleri, sabaha karşı 03:30’dan akşam 23:30’a kadar saatte bir olmak üzere hizmet veriyor. Alsancak’ta Swissotel Büyük Efes Oteli’nin önünden kalkan Havaş otobüsleri, sırasıyla Çankaya, Basmahane, Kahramanlar, Yeşildere, Karabağlar, Gaziemir ve Adnan Menderes Havalimanı rotasını izliyor. Adnan Menderes Havalimanı’na Alsancak’tan yaklaşık 1 saatte gitmenizi sağlayan Havaş otobüslerine aynı zamanda Aydın ve Manisa gibi çevre illerden de ulaşabiliyorsunuz.

İzban ve İzmir Metro

Direkt olarak veya aktarmalı bir şekilde şehrin dilediğiniz her noktasından Adnan Menderes Havalimanı’na varmanızı sağlayan İzban ve İzmir Metro, trafikte vakit kaybetmeden hızlı ve konforlu bir şekilde seyahat etmek isteyenler için en ideal tercih. Eğer bulunduğunuz bölgede herhangi bir İzban veya İzmir Metro durağı yoksa ESHOT otobüsleri ile Halkapınar veya Alsancak Garı’na giderek yaklaşık 50 dakikada Adnan Menderes Havalimanı’na ulaşabiliyorsunuz.

Özel Ulaşım Araçları (Taksi, Araç Kiralama)

Eğer uçağınızın kalkmasına az bir zaman kaldıysa sizler için en ideal ulaşım aracı taksi. Her ne kadar İstanbul’da olduğu kadar popüler olmasa da taksiler geceleri otobüs seferlerinin az olduğu saatlerde havalimanına ulaşım açısından hayat kurtarıcı olabiliyor. Şehir içinde havalimanı taksilerine denk gelmeniz zor olduğundan özel olarak çağıracağınız bir taksiye binebilir ve yaklaşık yarım saatte Adnan Menderes Havalimanı’na ulaşabilirsiniz.

Araç Kiralama

Hem şehir içinde hem de havalimanında ofisi bulunan Sixt, Europcar, Avro Rent a Car, Trendcar, Garenta, Circular, Duray, Windy Car, Erboy, Avis, Budget, Pappilion, Rent Go ve Enterprise gibi firmalardan bir araç kiralayarak İzmir’de kaldığınız süre zarfında aracı kullanabilir ve döneceğiniz zaman aracı havalimanında firmaya teslim edebilirsiniz. Şahsi aracınızı kullanarak Adnan Menderes Havalimanı’na ulaşmanız ise şehir merkezinden yaklaşık yarım saat sürüyor.

İzmir Adnan Menderes Havalimanı Hakkında

TAV Havalimanları tarafından işletilen ve eski adı Cumaovası Havalimanı olan İzmir Adnan Menderes Havalimanı, yolcu trafiği bakımından Türkiye’nin en işlek havalimanlarından biri olma özelliğini taşıyor. 2016 yılının istatistiklerine göre neredeyse 12 milyon yolcuya taşımacılık hizmeti vermiş olan İzmir Adnan Menderes Havalimanı toplamda 118 bin metrekarelik bir alanı kaplayan terminal binasına sahip. İzmir şehir merkezine 18 km mesafede yer alan havalimanına yerli ve yabancı 65’ten fazla hava yolu firması aktarmalı ve aktarmasız uçuş seferleri düzenliyor.

Malatya’da Ulaşım Hakkında

Şehir içinde ulaşımın genellikle Malatya Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Hizmetleri tarafından sağlanan belediye otobüsleri vasıtasıyla sağlandığı Malatya’da ayrıca trambüsler, dolmuşlar, taksiler ve kiralık araçlar da sıkça kullanılıyor. Belediye otobüsleri 77 farklı güzergâhı ve 2000’i aşan durağıyla beraber istediğiniz hemen her yere gitmenizi sağlıyor. Öte yandan Türkiye’de türünün ilk örneği olan trambüsler de 36 kilometrelik bir rotada sabah 06.00 ve gece 23.30 arasında hizmet veriyor. Toplu taşıma araçlarını kullanmak için edinmeniz gereken kartın ismi ise Malatya Kart. Bir aydan uzun süre kalacaklar için önceden öğrenci veya diğer kartları çıkartmak mantıklı olsa da daha kısa süreli konaklayacaklar için Malatya Kart yeterli oluyor.

Malatya Erhaç Havalimanı’ndan Şehir Merkezi’ne Nasıl Gidilir?

Şehir merkezinden yaklaşık 35 kilometre uzaklıkta konumlanan Malatya Erhaç Havalimanı’ndan şehir merkezine gitmek için kullanabileceğiniz birçok farklı ulaşım aracı bulunuyor. En çok tercih edilen toplu taşıma araçları ise Havaş otobüsleri. Eğer Havaş otobüslerinin bulunmadığı saatlerde Malatya Erhaç Havalimanı’na iniş yaptıysanız taksi tutmak veya araç kiralamak da diğer seçenekler arasında yer alıyor. Öte yandan eğer bir otelde konaklayacaksanız, konaklayacağınız otel ile önceden görüşüp eğer varsa bir transfer aracı da talep edebiliyorsunuz. Malatya Erhaç Havalimanı’ndan Malatya’nın merkezine gitmek ise yaklaşık 45 dakika sürüyor.

Toplu Taşıma Araçları (Havaş)

Havaş Otobüsleri

Malatya Erhaç Havalimanı’na indiğinizde geliş terminalinin önünden rahatlıkla ulaşabileceğiniz Havaş otobüsleri sayesinde zahmetsiz bir şekilde Malatya şehir merkezine ulaşımınızı sağlayabiliyorsunuz. Haftanın her günü olmak üzere sabah 04.00 ve akşam 21.45 arasında hizmet veren Havaş otobüsleri, uçakların havalimanına inişinden yaklaşık 25 dakika sonra hareket ediyor. Bu sebeple eğer Havaş otobüsüne binmek istiyorsanız havalimanında çok da oyalanmamanızda fayda var zira bir sonraki Havaş otobüsünü beklemek biraz can sıkıcı olabilir. Malatya Erhaç Havalimanı geliş terminalinden kalkan Havaş otobüslerinin güzergâhı ise MAŞTİ, çevre yolu ve Hava Şehir Ofisi olarak sıralanıyor. Öte yandan güzergâhta yer alan yolcu indirme durakları ise İnönü Stat karşısı Havaş Ofisi - Doğu Garajı - Emeksiz Kavşağı - Eski Garaj - Altın Kayısı - Beydağı Devlet Hastanesi (SSK) - 2. Ordu TSK Lojman kavşağı – MAŞTİ – AFRA - Polis Okulu - Polis Kantini ve Onbin Konut. Havaş otobüslerine bindikten sonra yolda geçireceğiniz süre ise yaklaşık 45 dakika. Fakat bu süre trafiğin durumuna göre değişkenlik gösterebiliyor. Havaş otobüsleri ile ilgili daha ayrıntılı bilgi almak için ise 04223239808’i arayabilirsiniz.

Özel Ulaşım Araçları (Taksi, Araç Kiralama, Transfer)

Taksi

Malatya Erhaç Havalimanı’na inişinizi gerçekleştirdiğinizde Havaş otobüslerini beklemek istemiyorsanız ya da daha hızlı ve daha konforlu bir taşıma aracı arıyorsanız tercih edebileceğiniz en mantıklı araçlar taksiler. İster tek başınıza ister paylaşımlı olarak kullanabileceğiniz taksiler ile Malatya Erhaç Havalimanı’ndan şehir merkezine sabit bir fiyat tarifesi ile ulaşabiliyorsunuz. Sabit bir fiyat politikası uygulandığı için taksilerle fazla pazarlık yapma şansınız olmadığını belirtmekte de fayda var. Taksilerle ilgili daha ayrıntılı bilgiye ise havalimanı ve şehir merkezi arasında ulaşımı sağlayan duraklara ait 05442191444 ve 05313901886 numaralarından ulaşabilirsiniz.

Araç Kiralama

Malatya Erhaç Havalimanı’na gelmeden önce ön araştırma ve ön rezervasyon yaparak oldukça uygun fiyatlara bir araç kiralayabiliyorsunuz. Malatya’da uzun süre kalacaklar veya dilediği her an elinin altında bir araç olmasını isteyenler için oldukça mantıklı bir tercih olan kiralık araçlar toplu taşıma ile uğraşmak istemeyenler için de biçilmiş kaftan. Malatya Erhaç Havalimanı’nda ofisi olan ve ön rezervasyon yaptırdığınız takdirde siz indiğinizde hazır bir şekilde sizi bekleyecek araçları kiralayabileceğiniz en popüler ve en çok tercih edilen araç kiralama firmaları ise Avis (04222660076), Grand Rent A Car (04222660022), Meydan Oto Kiralama (04223243434) ve Meydan Taşımacılık (04223256060). Havalimanından bir araç kiraladığınız takdirde trafiğin durumuna göre 30 ila 40 dakika arasında şehir merkezine ulaşımınızı sağlayabiliyorsunuz.