AğrıAnkara

AğrıAnkaraInvalid date
Aramayı Değiştir
Gidiş
Varış
Fiyat Grafiği

En Ucuz Ağrı - Ankara Uçak Biletleri

Sonuç Bulunamadı

Üzgünüz, aradığınız kriterlere uygun uçuş bulunamadı.

En Ucuz Ankara - Ağrı Uçak Biletleri

Sonuç Bulunamadı

Üzgünüz, aradığınız kriterlere uygun uçuş bulunamadı.

Şehir Merkezinden Ağrı Ahmed-i Hani Havalimanı’na Nasıl Gidilir?

Ağrı Ahmed-i Hani Havalimanı ile şehir merkezi arasında 8.5 kilometrelik bir mesafe bulunuyor. Şehir merkezinden kalkan havalimanı servisleriyle en fazla 15 dakikada bu mesafeyi katedebilirsiniz. Eğer aceleniz varsa ya da rahatınıza düşkün biriyseniz özel ulaşım araçlarından taksileri de kullanabilirsiniz. Bunların dışında yararlanabileceğiniz diğer ulaşım alternatifleri ise araç kiralama ve transfer hizmeti. Özel ulaşım araçlarından hangisini tercih ederseniz edin, şehir merkezinden Ağrı Ahmed-i Hani Havalimanı’na gitmeniz en fazla 10 dakika sürecektir.

Toplu Taşıma Araçları (Havalimanı Servisi)

Havalimanı Servis

Ağrı Ahmed-i Hani Havalimanı’na gitmek için belediye otobüsleri ve minibüsleri kullanamadığınız şehirde toplu taşıma aracı olarak şehirdeki tek hizmeti havalimanı servisleri veriyor. Ağrı'nın en merkezi noktalarından hareket eden, AnadoluJet ile ortaklık yürüten Pinaşya Turizm, Mefser Turizm vb. firmalarla Ağrı Ahmed-i Hani Havalimanı’na en fazla 15 dakikada ulaşabilirsiniz. Malazgirt, Doğubeyazıt, Kütüphane, Belediye İş Merkezi, Öğretmenevi, Eski Otogar, Saat Kulesi ve Yeni Otogar’dan kalkan ve hiçbir yere uğramadan direkt Ağrı Ahmed-i Hani Havalimanı’na giden havalimanı servisleri hakkında daha detaylı bilgi edinmek istiyorsanız, 472 616 63 63 ve 0472 312 67 72 numaralı telefonları arayabilirsiniz.

Özel Ulaşım Araçları (Taksi, Araç Kiralama, Transfer)

Taksi

Şehir içi ulaşımda belediye otobüsleri ve minibüslerle birlikte en sık kullanılan araç olan taksilerle Ağrı Ahmed-i Hani Havalimanı’na gitmek oldukça rahat. Şehir merkezinde yer alan taksi duraklarından herhangi bir tanesine gidebilir, dilerseniz de bulunduğunuz yere taksi çağırabilirsiniz. Haftanın 7 günü ve günün 24 saati aynı ücret tarifesinden hizmet veren taksilerin boş olanlarından bir tanesini yoldan da çevirerek seyahatinizi tamamlayabilirsiniz. Ağrı'da arayabileceğiniz taksi duraklarından birkaç tanesi şu şekilde; İnan Taksi (0472 215 48 08), Acar Taksi (0472 215 44 12) ve Özlem Taksi (0472 215 22 25). Şehir merkezinden Ağrı Ahmed-i Hani Havalimanı’na taksiyle gitmek için 18 ile 23 TL arasındaki ücreti gözden çıkarmanız gerekiyor. Yolculuk ise ortalama 10 dakika sürüyor.

Araç Kiralama

Ağrı ziyaretiniz birkaç gün sürecekse eğer, şehir içi ulaşımda belediye otobüsleri ya da taksilerle uğraşmamak için araç kiralama formülünü tercih edebilirsiniz. Eğer Ağrı Ahmed-i Hani Havalimanı’na indiğiniz gibi aracınızı kiralarsanız, dönüşte de yine havalimanına giderek aracınızı kolayca teslim edebilirsiniz. Hem şehir merkezinde hem de Ağrı Ahmed-i Hani Havalimanı’nda şubesi bulunan araç kiralama firmaları şu şekilde; Ağrı Dağı Oto Kiralama (0544 318 51 91), Ağrı Oto Kiralama (0533 656 19 11), Azizoğlu Oto Kiralama (0472 215 90 03). Şehir merkezinden kiraladığınız aracınızla  D965 yolu üzerinden Ağrı Ahmed-i Hani Havalimanı'na giderseniz yolculuğunuz ortalama 10 dakika sürer.

Ağrı Ahmed-i Hani Havalimanı Hakkında

Ağrı Ahmed-i Hani Havalimanı ile şehir merkezi arasında 8.5 kilometrelik bir mesafe bulunuyor. 1997 senesinde sivil taşımacılığa açılan Ağrı Ahmed-i Hani Havalimanı,yılda ortalama 300 bin yolcunun durak noktası oluyor. Ağrı Ahmed-i Hani Havalimanı'ndan AnadoluJet hava yolu firmasıyla Ankara Esenboğa Havalimanı'na, Türk Hava Yolları firmasıyla da İstanbul Atatürk Havalimanı'na direkt uçuş gerçekleştirebilirsiniz. Havalimanı içerisinde 100 araç kapasiteli otopark, kafeler, restoranlar, dinlenme salonları, VİP salonları, banka hizmetleri, araç kiralama firmalarının ofisleri, transfer hizmeti veren firmaların ofisleri, market vb. imkanlar bulunuyor. Ayrıca kapalı otopark inşası da halen devam ediyor. 2015 senesinin temmuz ayında Ağrı Havalimanı olan ismi Ağrı Ahmed-i Hani Havalimanı olarak değiştirilmiş olup günümüzde de halen bu isimle hizmet veriyor.

Ankara Şehir İçi Ulaşımı Hakkında

Siz nerede olursanız olun veya gideceğiniz yer neresi olursa olsun birçok farklı taşıma aracı ile sizi hedeflediğiniz noktaya direkt olarak götürebilecek kadar çok seçeneğe sahip olan Ankara, bu özelliği ile Türkiye’nin önde gelen şehirlerinden biri olmayı başarıyor. Ego halk otobüsleri, metro, banliyö, dolmuş ve Ankaray ile geniş bir ulaşım ağında hizmet veren Ankara’nın toplu taşıma araçları için geliştirilen birden çok web tabanlı uygulama da toplu taşıma araçlarını tercih edenlerin kullanımına sunuluyor. Ankara’nın yerlileri için geliştirilse dahi herkes tarafından kullanabilen ve toplu taşıma araçları hakkında bilgi sağlayan bu uygulamalar ile Ankara içinde seyahat etmek de bir o kadar kolaylaşıyor. Kartınıza dolum yapmaktan tutun da otobüslerin bulunduğunuz durağa kaç dakika sonra ulaşacağını öğrenmeye kadar birçok farklı işlemi tek tıkla yapabileceğiniz bu uygulamalar sayesinde hangi taşıtı kullanırsanız daha hızlı seyahat edebileceğinizi dahi görebiliyorsunuz. Diğer yandan ülkemizin yüzölçümü olarak en büyük şehirleri arasında yer alan Ankara’da aktarmalı ulaşım da bir o kadar kaçınılmaz. 16 Aralık 192 tarihinde kurulan EGO (Ankara Elektrik, Gaz ve Otobüs İşletme Müessesi) ise tüm toplu taşıma araçlarının bağlı olduğu kurum.
Öte yandan Ankara’da toplu taşıma araçlarından faydalanabilmek için fiyatları ve özellikleri birbirinden farklı olan 5 adet ulaşım kartından birine sahip olmak gerekiyor. Güvenceli AnkaraKart’ın Tam AnkaraKart’lardan farkı, ek güvence özelliğinin bulunması. Güvenceli AnkaraKart’ınıza kiosklardan veya bayilerden dolum yapabiliyorsunuz. Tam AnkaraKart’lar ise Smart veya Mini Banko cihazlarından ya da bayilerden doldurulabiliyor. İndirimli AnkaraKart ise belirli evraklar karşılığında sadece öğretmen ve öğrencilerin alabildiği bir kart. Bir diğer toplu taşıma kartı olan Serbest AnkaraKart, Ankara Büyükşehir Belediyesi tarafından ihtiyaç sahiplerinin kullanımına sunuluyor. Son kart olan Kullan-At AnkaraKart ise Ankara’da kısa bir süre kalacakların sıklıkla tercih ettiği kart çeşidi. Fakat bu kartlara dolum yapılamadığı için her geçişte yenisinin alınması gerekiyor. Bir haftadan daha uzun süre kalacakların ve toplu taşıma araçlarını sıklıkla kullanacakların Tam AnkaraKart alması ise en akıllıca tercih.

Ankara Esenboğa Havalimanı’ndan Şehir Merkezine Nasıl Gidilir?

Ankara Esenboğa Havalimanı’ndan şehir merkezine ulaşmak için birden fazla yol mevcut. Eğer zamanınız kısıtlıysa ve hızlı bir şekilde seyahat etmeniz gerekiyorsa taksileri tercih etmenizde fayda var. Yine aynı şekilde araç kiralayarak da hızlı bir şekilde ulaşımınızı gerçekleştirebiliyorsunuz. Fakat herhangi bir aceleniz yoksa ve özel taşıma araçlarına para vermek istemiyorsanız halk otobüsleri ile de şehir merkezine rahatlıkla ulaşabiliyorsunuz. Otobüse bindikten sonra şehir merkezine ulaşmanız ise trafiğin durumuna göre yaklaşık 2 saat sürüyor.

Toplu Taşıma Araçları (Halk Otobüsleri)

Halk otobüsleri ile Esenboğa Havalimanı’ndan şehir merkezine ulaşmak her ne kadar rahat ve kolay olsa da daha önce de belirttiğimiz gibi yaklaşık 2 saat sürüyor. Fakat aceleniz yoksa kullanabileceğiniz ve şehrin en merkezi noktalarında duraklara sahip olan 442-3 numaralı hat, sizi istediğiniz noktaya götürmeye yetiyor. İlk durağı Esenboğa Havalimanı iç hatlar geliş terminali olan 442-3 hatlı otobüsle yolculuk Aşti’de son buluyor. Atatürk Kültür Merkezi, Ankara Arena Spor Salonu, Güvenpark ve şehirlerarası otobüs terminali ise sırasıyla güzergâhta yer alan duraklar. Hafta içi ve cumartesi olmak üzere 6 gün boyunca gece 24:00’ten akşam 23:30’a kadar hizmet veren 442-3 numaralı otobüsler yarım saatte bir olmak üzere hareket ediyor.

Özel Ulaşım Araçları (Araç Kiralama, Taksi)

Araç Kiralama

Belli bir süre Ankara’da kalacaksanız ve sürekli yollarda olmanız gerekiyorsa tercih edebileceğiniz en rahat yöntem araç kiralamak. Konforlu ve hızlı bir şekilde şehrin her yerine ulaşmanızı sağlayacak ve anlaştığınız süre zarfında sürekli elinizin altında olacak bu araçları Esenboğa Havalimanı’nda şubesi olan yerli ve yabancı birçok farklı firmadan temin edebiliyorsunuz. Ön rezervasyon yaptırdığınız takdirde havaalanında sizi bekleyecek olan araçları kiralayabileceğiniz en bilindik firmalar ise Eco Rent A Car, Div Rent, Payless, Thrifty, Sixt, Avis, Garenta, Central, Europcar, Hertz, Budget, Almira ve Rent Go. Araç kiraladıktan sonra Ankara şehir merkezine ulaşmanız ise trafiğin durumuna göre yaklaşık 40 dakika sürüyor.

Taksi

Eğer şehir içine gitmek için taksiyi tercih edecekseniz Esenboğa Havalimanı bünyesinde hizmet veren taksileri tercih etmenizi öneriyoruz. Diğer taksilerin aksine sabit fiyat sunmaları sebebiyle büyük beğeni toplayan Esenboğa Havalimanı taksileri sayesinde fahiş fiyatlar ödemekten kaçınabiliyorsunuz. Havalimanından şehir merkezine rahat bir şekilde ulaşmanızı sağlayan taksilerle de araç kiralamada olduğu gibi yaklaşık 40 dakikada hedefinize ulaşabiliyorsunuz. Esenboğa Havalimanı ve şehir merkezi arasındaki mesafenin de yaklaşık 30 kilometre olduğunu hatırlatalım.