AnkaraÇanakkale

AnkaraÇanakkaleInvalid date
Aramayı Değiştir
Gidiş
Varış
Fiyat Grafiği

En Ucuz Ankara - Çanakkale Uçak Biletleri

Sonuç Bulunamadı

Üzgünüz, aradığınız kriterlere uygun uçuş bulunamadı.

En Ucuz Çanakkale - Ankara Uçak Biletleri

Sonuç Bulunamadı

Üzgünüz, aradığınız kriterlere uygun uçuş bulunamadı.

Şehir Merkezinden Ankara Esenboğa Havalimanı’na Nasıl Gidilir?

Şehir merkezinden Ankara Esenboğa Havalimanı’na ulaşmak için birden fazla yol mevcut. Eğer zamanınız kısıtlıysa ve hızlı bir şekilde seyahat etmeniz gerekiyorsa taksileri tercih etmenizde yarar var. Yine aynı şekilde araç kiralayarak da hızlı bir şekilde Esenboğa Havalimanı’na ulaşabiliyorsunuz. Fakat uçağınızın kalkmasına daha vakit varsa ve özel taşıma araçlarına para vermek istemiyorsanız halk otobüsleri ile de Esenboğa Havalimanı’na rahatlıkla ulaşım sağlayabiliyorsunuz. Otobüse bindikten sonra havaalanına ulaşmanız yaklaşık 2 saat sürüyor. Taksi ve araç kiralamada ise bu sürenin yaklaşık olarak 40 dakika.

Toplu Taşıma Araçları (Halk Otobüsleri)

Halk otobüsleri ile şehir merkezinden Esenboğa Havalimanı’na ulaşmak her ne kadar rahat ve kolay olsa da daha önce de belirttiğimiz gibi yaklaşık 2 saat sürüyor. Fakat aceleniz yoksa kullanabileceğiniz ve şehrin en merkezi noktalarında duraklara sahip olan 442-3 numaralı hat sizi Esenboğa Havaalanı’na götürmeye yetiyor. Hafta içi ve cumartesi olmak üzere 6 gün boyunca gece 24:00’ten akşam 23:30’a kadar hizmet veren 442-3 numaralı otobüsler yarım saatte bir olmak üzere harekete geçiyor. Aşti’den kalkan 442-3 numaralı otobüslerin izlediği rota ise sırasıyla şehirlerarası otobüs terminali, Güvenpark, Ankara Arena Spor Salonu, Atatürk Kültür Merkezi ve Esenboğa Havalimanı iç hatlar gidiş terminali. Dış hatlar terminalinden de geçen halk otobüslerine tek kullanımlık kartlar vasıtasıyla veya AnkaraKart ile binmeniz mümkün.

Özel Ulaşım Araçları (Araç Kiralama, Taksi)

Araç Kiralama

Ankara’da kaldığınız sürece sıklıkla araç kullanmanız gerekiyorsa ve sürekli elinizin altında bir araç olmasını istiyorsanız araç kiralamak sizin için en doğru tercih. Konforlu ve hızlı bir şekilde şehrin her yerine ulaşmanızı sağlayacak ve anlaştığınız süre zarfında sürekli elinizin altında olacak bu araçları hem şehir merkezinde hem de Esenboğa Havalimanı’nda şubesi olan yerli ve yabancı birçok farklı firmadan temin edebiliyorsunuz. Güvenle araç kiralayabileceğiniz en bilindik araç kiralama firmaları ise Eco Rent A Car, Div Rent, Payless, Thrifty, Sixt, Avis, Garenta, Central, Europcar, Hertz, Budget, Almira ve Rent Go olarak sıralayabiliriz. Araç kiraladıktan sonra Ankara şehir merkezinden Esenboğa Havalimanı’na ulaşmanız ise trafiğin durumuna göre yaklaşık 40 dakika sürüyor.

Taksi

Her ne kadar toplu taşıma araçları kadar tercih edilmese de taksiler, geç saatlerde ve sınırlı vaktiniz kaldığında şehir merkezinden Esenboğa Havalimanı’na ulaşım açısından hayat kurtarıcı olabiliyor. Daha önce de belirttiğimiz gibi sabit bir fiyat politikasını takip eden ve Esenboğa Havalimanı bünyesinde çalışan bu taksiler fahiş fiyatlar ödememeniz açısından oldukça önemli bir yere sahip. Şehir içinde bir durakları olmamasına karşın telefonla arayarak Esenboğa Taksi firmasından bir taksi talep ettiğinizde aynı fiyat tarifesi ile Esenboğa Havalimanı’na rahatlıkla ulaşabiliyorsunuz. Şehir merkezine yaklaşık 30 kilometre uzaklıkta yer alan Esenboğa Havalimanı’na trafiğin yoğunluğuna ve bindiğiniz noktaya göre ulaşmanız ise yaklaşık 40 dakika sürüyor.

Ankara Esenboğa Havalimanı Hakkında

Şehrin merkezine yaklaşık 30 kilometre mesafede yer alan ve Ankara’nın kuzeyinde konumlanan Esenboğa Uluslararası Havalimanı (ESB), İzmir Adnan Menderes ve İstanbul Atatürk havalimanları gibi TAV Havalimanları tarafından işletiliyor. Başkentimizin ana havalimanı olan Esenboğa Havalimanı, 1955 yılından beri taşımacılık hizmetine devam ediyor. İç hatlar ve dış hatlar terminalinde duty free mağazaları, eczane, klinik, turizm ofisleri, maliye bürosu (Yurt dışı çıkış harç pulu), PTT şubesi, Garanti Bankası şubesi, VIP salonları, hediyelik eşya dükkânları araç kiralama firmaları, çeşitli bankalara ait ATM'ler, restoranlar, kafe ve kafeteryalar, gazete bayileri, marketler, CIP ve seyahat acenteleri ile hizmet veren Esenboğa Havalimanı, 10 milyon yolculuk kapasitesiyle ön plana çıkıyor. İç hatlar ve dış hatların tek terminalde olduğu Türkiye’nin ilk havalimanı olma unvanını da elinde bulunduran Esenboğa Havalimanı, her yıl 10 milyonun üzerinde yolcuya hizmet veriyor.

Çanakkale'de Ulaşım Hakkında

Marmara Bölgesi'nin incisi olarak kabul edilen Çanakkale, gerek tarihi gerekse doğal güzellikleriyle hem yerli hem de yabancı turistlerin son yıllarda ilgisini çekmeyi başarıyor. Gelişen hizmet ağıyla birlikte ulaşım da önemli adımlar atarak takdiri hak eden Çanakkale'de bir yerden bir yere gitmek için belediye otobüsü, minibüs, taksi gibi pek çok ulaşım alternatifi bulunuyor. Belediye otobüslerinde ücretler 'Kent Kart' ile ödeniyor. Otobüsler arası aktarma yaptığınız takdirde ile 20 dakikada ücret ödemiyorsunuz, sonraki 10 dakikada %50 indirimli seyahat ediyorsunuz. Buna ek olarak toplu taşıma araçlarında kullanılan 5 TL'lik bir fiyata sahip olan 'Serbest Kart'ı geçerlilik süresini doldurana kadar kullanabiliyorsunuz. Özellikle kent merkezinde otobüsler ve minibüsler aktif şekilde çalışıyor ve neredeyse 10 dakikada bir hareket ediyorlar. Şehir içi ulaşımda taksiler de yolcular için iyi bir alternatif oluşturuyor.

Çanakkale Havalimanı'ndan Şehir Merkezine Nasıl Gidilir?

Çanakkale Havalimanı'ndan şehir merkezine gitmek için katedilmesi gereken mesafe olan 17 kilometreyi birçok farklı ulaşım alternatifiyle aşabilirsiniz. Çanakkale, yaz kış binlerce yerli ve yabancı turistin akınına uğrayan, doğal ve tarihi güzellikleri ile her geleni kendine hayran bırakan eşsiz bir kent. Şehir dışından gelen ziyaretçiler için de otobüs ve uçak alternatifleri bulunuyor. Uçakla gelmeyi tercih eden ziyaretçilerin, havalimanına iniş yaptıkları anda şehir merkezine gitmek için ortalama 25 dakikalık bir yol katetmesi gerekiyor. Bu süre, tercih edilecek ulaşım aracı ve trafiğe bağlı olarak kısalıp uzayabiliyor. Çanakkale Havalimanı'ndan şehir merkezine gitmek için toplu taşıma aracı olarak Çanakkale Belediyesi'nin sağladığı otobüsler kullanılıyor. Bunların yanı sıra taksi, araç kiralama ve transfer seçenekleri de yolcular tarafından sıklıkla başvurulan ulaşım alternatifleri olarak ön plana çıkıyor.

Toplu Taşıma Araçları (Belediye Otobüsleri)

Belediye Otobüsleri

Çanakkale Havalimanı ile şehir merkezi arasında bulunan 17 kilometrelik mesafeyi belediye otobüslerini kullanarak kolayca katedebilirsiniz. Kent içi ulaşımda en çok tercih edilen ulaşım aracı olan belediye otobüsleri, Çanakkale Havalimanı'ndan şehir merkezine gitmek isteyen yolcuların da oldukça uygun bir fiyata seyahatlerini tamamlamalarına olanak sağlıyor. Üstelik, normal şartlarda 'Kent Kart' ya da 'Serbest Kart' kullanılan otobüslere nakit ödeme yaparak da binebiliyorsunuz. Belediye otobüslerini kullanarak şehir içine ulaşım, trafik yoğunluğu ve yolcu sayısına göre değişkenlik gösterse de ortalama 30 dakika sürüyor. Otobüslerin hareket saatleri uçak sefer saatlerine göre belirlense de, uçak havalimanına indikten en fazla 30 dakika sonra otobüs de harekete geçiyor. Belediye otobüslerinin nereden kalktığı, sefer saatleri vb. bilgileri edinmek için 444 17 17 numaralı telefondan Çanakkale Belediyesi'ni arayabilir, dilerseniz de 0286 217 58 90 numaralı telefonu tuşlayarak Çanakkale Belediyesi Araç Takip Merkezi'nden gerekli bilgiyi elde edebilirsiniz.

Özel Ulaşım Araçları (Taksi, Araç Kiralama ve Transfer)

Taksi

Çanakkale kent merkezinde sıklıkla tercih edilen taksiler, Çanakkale Havalimanı'ndan şehir merkezine gitmek isteyen yolcular tarafından genellikle tercih edilmiyor. Bunun nedeni ise taksilerin hem normalin üzerinde bir fiyata taşımacılık yapması hem de havalimanı ile şehir merkezi arasında 17 kilometrelik bir mesafe bulunması. Yine de taksiler haftanın 7 günü ve günün 24 saati hizmete daima hazır olduklarından, belediye otobüsünün saatinin gelmesini beklemek isteyenler ya da rahatına düşkün olanlar için iyi bir alternatif oluşturuyor. Üstelik yolculuğunuzu hangi saatte yaparsanız yapın, tek tarife üzerinden ücretlendiriliyorsunuz. Çanakkale Havalimanı'ndan şehir merkezine taksiyle gelmeyi tercih eden ziyaretçilerin yolculuk süreleri ortalama 20 dakika sürüyor. Eğer kalabalık bir grupla Çanakkale'ye geldiyseniz, taksi kent merkezine yapacağınız yolculukta iyi bir alternatif oluşturabilir. Dilerseniz 0286 212 33 66 numaralı telefondan Çanakkale Havalimanı Taksi Durağı'nı arayarak daha detaylı bilgi alabilirsiniz.

Araç Kiralama

Çanakkale Havalimanı'ndan şehir merkezine gitmek isteyenlerin ve yapacakları tatil boyunca ulaşım özgürlüğünü ellerinde bulundurmak için tercih ettikleri bir diğer ulaşım alternatifi ise araç kiralama. Çanakkale Havalimanı'nda bulunan birçok araç kiralama firmasından size en uygun teklifi vereni tercih edebilirsiniz. Ayrıca araç kiraladığınız takdirde direkt olarak gitmek istediğiniz yere yolculuk etmektense, Çanakkale ilçelerini ve görülmesi gereken yerlerini ziyaret edebilirsiniz. Araç kiralama seçeneğini tercih edenler için havalimanından şehir merkezine gelmekse ortalama 20 dakika sürüyor. Buna ek olarak seyahatinize başlamadan önce internet üzerinden araştırma yaparak ve firmaları telefonla arayarak aldığınız bilgiler doğrultusunda seçeceğiniz firmadan ön rezervasyon yaparsanız ve aracı teslim alma ve teslim etme tarihlerinizi açık bir şekilde beyan ederseniz, size özel indirim ve kampanyalardan da yararlanabilirsiniz.
Transfer: Çanakkale Havalimanı'ndan şehir merkezine gitmek için kullanılabilecek en cazip ulaşım şekli olan havalimanı transferi, yalnızca konaklamayı planladığınız otelin hizmeti sayesinde gerçekleştirilebilir. Eğer otelinizin havalimanı transfer hizmeti bulunuyorsa Çanakkale'ye gelmeden önce otel yetkililerine uçağınızın sefer saatini bildirirseniz, uçağınız indiğinde terminal binasının önünde sizi arabasıyla bekleyen bir şoför bulunacaktır. Böylece siz de otelinizin gönderdiği araç ile konforlu yolculuğunuzun tadını çıkarabilirsiniz. Bir diğer transfer hizmeti ise özel firmaların verdikleri transfer hizmeti. Genellikle yerel araç kiralama firmalarının uyguladıkları bir hizmet olsa da bazen yalnızca transfer hizmeti veren firmalar da olabiliyor. Çanakkale Havalimanı'ndan şehir merkezine gitmek için oldukça ekonomik fiyatlar sunan bu transfer firmaları, sizi havalimanından alarak gitmek istediğiniz yere kadar bırakıyor. Ayrıca, eğer kalabalık bir grup halinde gelirseniz, araba yerine otobüs de tercih edebiliyorsunuz.

Çanakkale Havalimanı