AntalyaSaraybosna

AntalyaSaraybosnaInvalid date
Aramayı Değiştir
Gidiş
Varış
Fiyat Grafiği

En Ucuz Antalya - Saraybosna Uçak Biletleri

Sonuç Bulunamadı

Üzgünüz, aradığınız kriterlere uygun uçuş bulunamadı.

En Ucuz Saraybosna - Antalya Uçak Biletleri

Sonuç Bulunamadı

Üzgünüz, aradığınız kriterlere uygun uçuş bulunamadı.

Şehir Merkezi’nden Antalya Havalimanı’na Nasıl Gidilir?

Şehir merkezinden Antalya Havalimanı’na gitmek için kullanabileceğiniz birçok yol mevcut. HAVAŞ otobüsleri, Antobüs, Antray, taksiler, araç kiralama seçenekleri ve transfer araçları vasıtasıyla Antalya Havalimanı’na zahmetsiz bir şekilde ulaşabiliyorsunuz. Şehir merkezinden havalimanına gitmek için yolda geçireceğiniz süre ise yaklaşık 20 dakika.

Antalya’nın Turistik İlçelerinden Antalya Havalimanı’na Nasıl Gidilir?

Özellikle yaz sezonlarında yoğun ilgi gören Antalya, ziyaretçilerinin ulaşım açısından zorluk çekmemesi için oldukça fazla ulaşım seçeneği sunuyor. Gerek Antalya’nın merkezinden gerekse turistik ilçelerinden halk otobüsleri ve diğer toplu taşıma araçlarının yanında özel ulaşım araçlarıyla da oldukça rahat bir şekilde Antalya Havalimanı’na ulaşım sağlayabiliyorsunuz. Tek başınıza yapacağınız yolculuklarda toplu taşıma seçenekleri daha cazip olsa da paylaşımlı bir şekilde kullandığınızda özel ulaşım araçlarıyla da oldukça cüzi bir miktar karşılığına Antalya Havalimanı’na ulaşmak mümkün.


Toplu Taşıma Araçları (Antobüs, HAVAŞ Otobüsleri ve Antray)

Antobüs

Havalimanı’na aktarmasız bir şekilde ulaşmanızı sağlayan 2 farklı belediye otobüsü mevcut. Bunlardan ilki olan 600 numaralı hat, Antalya Spor Kavşağı, Antalya Araştırma Hastanesi ve Serik Caddesi güzergâhında ilerleyerek Antalya Havalimanı’na ulaşmanızı sağlıyor. 800 numaralı diğer hat ise Sarısu’dan hareket ettikten sonra Antalya Eğitim Araştırma Hastanesi, Yüzüncü yıl Bulvarı, Mevlana Caddesi ve Aspendos Bulvarı güzergâhında hareket ederek Antalya Havalimanı’na gidiyor. İlk seferini sabah 6.15’te düzenleyen 800 numaralı otobüs son seferini ise 22.15’te gerçekleştiriyor. İki saatte bir olmak üzere taşımacılık hizmeti veren bu otobüsleri Antalya Kart veya kullan-at kartlar sayesinde kullanabiliyorsunuz.

HAVAŞ Otobüsleri

Pahalı olmasına rağmen ulaşım kolaylığı bakımından övgüyü hak eden HAVAŞ otobüsleri, Migros AVM otoparkından hareket ediyor. Saat 04.00 ve 22.00 arasında taşımacılık hizmeti veren HAVAŞ otobüsleri buna ek olarak gece 01.30’da da bir sefer düzenliyor. Öte yandan Antalya’nın merkezinde değil de turistik ilçelerinden birinde bulunuyorsanız ve havalimanına ulaşmak için HAVAŞ’ı kullanmak istiyorsanız öncelikle şehir merkezine gitmeniz gerekiyor. Bunun için ise Batı Anadolu Tur ve Kâmil Koç gibi firmaları kullanabiliyorsunuz. Kemer’den Antalya’ya gelmek için ise deniz otobüslerini tercih edebilirsiniz.

Antray

Antalya Havalimanı’nda da bir durağı bulunan ve hızlı olduğu kadar rahat da olan Antray sayesinde EXPO ve Fatih arasındaki her noktadan havalimanına rahatça ulaşabiliyorsunuz. Kullan-at kartlar veya Antalya Kart aracılığı ile yararlanabileceğiniz Antray sayesinde aktarmasız bir şekilde ulaşımınızı gerçekleştirebiliyorsunuz.

Özel Ulaşım Araçları (Taksi, Araç Kiralama, Transfer)

Taksi

Eğer toplu taşıma araçlarının saatleri size uymuyorsa veya uçağınızın kalkmasına sınırlı bir süre kaldıysa hayat kurtarıcı olabilen taksiler vasıtasıyla oldukça ekonomik ve hızlı bir şekilde şehir içinden havalimanına ulaşabiliyorsunuz. Turistik ilçelerden ise paylaşımlı olarak kullandığınız takdirde toplu taşımadan bile daha ucuz olabilen taksiler sayesinde otobüs bekleme derdi de ortadan kalkmış oluyor.
Araç Kiralama: Her geçen gün daha çok kişi tarafından tanınan ve kullanılan araç kiralama seçeneği sayesinde yine bekleme derdi olmadan Antalya Havalimanı’na ulaşımınızı gerçekleştirebiliyorsunuz. Antalya’da konakladığınız süre boyunca dilediğiniz her yere ekonomik bir şekilde ulaşmanızı sağlayan kiralık araçları döneceğiniz gün havalimanında teslim edebiliyor olmanız ise araç kiralama seçeneğini daha da cazip kılıyor. Şehrin çeşitli yerlerinden rahatça ulaşabileceğiniz ve havalimanında da ofisi bulunan yerli ve yabancı en popüler araç kiralama firmalarını ise Avis, Hertz, Budget, Alamo ve Europcar şeklinde sıralayabiliriz.

Transfer

Antalya Havalimanı’na gitmek için kullanabileceğiniz bir diğer özel ulaşım seçeneği ise transfer araçları. Kendinize uygun bir araç seçip rezervasyon yaptırdıktan sonra sizi bulunduğunuz noktadan alıp havalimanına kadar bırakacak birçok firma mevcut. Öte yandan eğer bir otelde konaklıyorsanız otelden de eğer varsa bir transfer aracı talep edebiliyorsunuz. Eğer kalabalık bir grupsanız ve erken rezervasyon yaptırdıysanız oldukça makul fiyatlarla taşımacılık hizmetlerinden yararlanabileceğiniz transfer araçlarına Akdeniz Transfer ve Belek Transfer gibi firmalardan ulaşabiliyorsunuz.

Antalya Havalimanı Hakkında

Her yıl yerli ve yabancı milyonlarca turiste ev sahipliği yapan Antalya Havalimanı, Antalya’nın Muratpaşa ilçesinde konumlanıyor. 1960 yılından beri hizmet veren ve her gün gelişerek büyümeye devam eden Antalya Havalimanı günümüzde 13 milyar metrekarelik bir alanı kaplıyor. Şehir merkezine yaklaşık 15 kilometre uzaklıkta konumlanan ve yerli ve yabancı birçok havayolu firmasına hizmet veren Antalya Havalimanı’nın oldukça geniş bir uçuş ağı mevcut. Önemli turistik noktalara olan yakınlığı sebebiyle sadece Antalya’ya gidecekler için değil, birçok farklı yere seyahat edecek yolcular için de önemli bir noktada yer alan ve sıklıkla kullanılan Antalya Havalimanı; Serik’e 30, Kemer’e 57, Manavgat’a 65, Finike ve Alanya’ya 125, Kaş’a 200 ve Kalkan’a 229 kilometre mesafede konumlanıyor.

 

Saraybosna Şehir İçi Ulaşım Hakkında

Etrafı dağlar ve tepelerle çevrili bir şehir olan Saraybosna’nın merkezi o kadar küçük ki şehri yürüyerek rahatlıkla turlayabiliyorsunuz. Ancak küçük olması şehir merkezinde ulaşım araçlarının kullanılmadığı anlamına gelmiyor. Saraybosna toplu ulaşım ağı GRAS tarafından işletiliyor ve şehirde ulaşım için daha çok tramvaylar ile otobüsler kullanılıyor. Ring şeklinde hareket eden tramvaya binmek için bileti büfeden ya da bilet makinelerinden temin edebiliyorsunuz. Tramvay, turistik yerlerin hemen hemen her yerinden geçiyor ve şehirde en yaygın kullanılan ulaşım aracı. Her ne kadar tramvaylardan bazıları oldukça eski olsa da sistem etkin bir şekilde işliyor. Öte yandan tramvayla gidemeyeceğiniz yerlere de otobüsle ulaşabiliyorsunuz. Otobüsler gece yarısına kadar hizmet veriyor. Saraybosna şehir içi ulaşımda tramvay ve otobüsün dışında troleybüs ya da minibüsleri de tercih edebilirsiniz. Toplu ulaşım araçlarına binmek içinse bileti kiosk makinelerinden veyahut büfelerden alabilirsiniz. Son olarak taksiler de şehir içi ulaşımda bir diğer seçenek ancak gereğinden pahalı olması onları iyi bir alternatif kılmıyor. Yine de 4 kişiyseniz ya da fiyatın çok da fazla önemi yoksa taksiyi tercih edebilirsiniz. Özgürce bir şehir turu içinse en iyi seçenek hiç kuşkusuz araç kiralamak demek yanlış olmaz.

Saraybosna Havalimanı’ndan Şehir Merkezine Nasıl Ulaşılır?

Saraybosna Havalimanı’ndan şehir merkezine gitmek için otobüs, troleybüs, taksi ya da kiralık aracı tercih edebilirsiniz. Bosna Hersek’in başkenti Saraybosna’nın tek havalimanı olan Saraybosna Havalimanı, diğer adıyla Butmir Havalimanı, şehir merkezine ortalama 10 km uzaklıkta yer alıyor. Şehrin ortalama 10 km güneybatısında konumlanan Saraybosna Butmir Havalimanı’ndan şehir merkezine isterseniz toplu ulaşım araçlarıyla, isterseniz de taksi ve araç kiralama gibi özel ulaşım yöntemlerini kullanarak varabilirsiniz.
Otobüs ve troylebüs havalimanı yakınındaki Dobrinja durağından kalkıyor ve merkezdeki Başçarşı durağına kadar sizi götürüyor. Şehir içi ulaşımda yaygın olarak kullanılan tramvaylar ise Saraybosna Havalimanı yönünde hizmet vermiyor, daha çok merkezdeki yerlere sizi götürüyor. Öte yandan otobüs ve troleybüslerle gündüz belirli saatlerde yolculuk edebiliyorken bu muhteşem Balkan şehrine gece yarısından sonra iniş yaptıysanız taksiye binmeniz ya da araç kiralamayı düşünmeniz gerekiyor.

Toplu Ulaşım Araçları

Otobüs

Saraybosna Butmir Havalimanı’ndan şehir merkezine giden 31E hat numaralı otobüsler ile ortalama yarım saatte şehir merkezine ulaşmanız mümkün. 15 dakikada bir seferleri olan belediye otobüslerine binmek için bileti kiosklardan alabiliyorsunuz. Şehir içi kullanımda çokça tercih edilmeyen otobüsler, daha çok tramvayla gidilemeyecek bölgelerde yaygın olarak kullanılıyor ve havalimanı da bu yerlerden biri. Öte yandan 15 dakika aralıklarla kalkan ve Saraybosna Havalimanı’ndan şehir merkezine yarım saatte varan otobüsler, sabah 06.00 ila gece 00.00 arasında hizmet veriyor. Havalimanının yakınındaki Dobrinja durağından kalkan otobüsler, merkezdeki Başçarşı durağına kadar gidiyor.

Troleybüs

Otobüsün yanı sıra troleybüs ile de Saraybosna Butmir Havalimanı’ndan şehir merkezine rahatça varılabiliyor. 103 numaralı troleybüsler, belediye otobüsleri gibi havalimanının yakınındaki Dobrinja durağından kalkıyor. Şehir merkezine ulaşmak için 103 hat numaralı troleybüsleri tercih ettiğinizde Trg Austrije durağında inmeniz gerekiyor. Her 5 dakikada bir kalkan troleybüslerle havalimanından Başçarşı’ya yaklaşık 50 dakikada gidebiliyorsunuz.

Özel Ulaşım Araçları

Taksi

Toplu ulaşım araçları otobüs ile troleybüs size şehir merkezine en ekonomik ulaşım imkanını sunuyor olabilir ancak zamandan tasarruf etmek ve yol yorgunluğunun üzerine daha rahat bir yolculuk etmek isteyebilirsiniz. Bu durumda terminalin hemen çıkışında bekleyen taksilerden birine binmek sizin için daha iyi bir seçenek olabilir. Ancak şunu belirtmeliyiz ki haftanın her günü ve günün her saati hizmet veren taksiler ile şehir merkezine gitmek, bir toplu ulaşım aracının ortalama 10 katı bir ücrete mal oluyor. Şehir merkezine ortalama 10 km mesafedeki Butmir Havalimanı’ndan Saraybosna merkeze taksiyle gitmek ortalama 20 – 25 dakika sürüyor. İster daha yola çıkmadan şoförle fiyat konusunda pazarlık yapabilir, isterseniz de taksimetreyi çalıştırmasını isteyebilirsiniz. Saraybosna Havalimanı taksi durağının iletişim numaraları şu şekilde; +387 33 660 666; +387 33 660 970; +387 33 1515

Araç Kiralama

Taksinin yanı sıra araç kiralayarak da Saraybosna şehir merkezine gidebilirsiniz. Saraybosna Butmir Havalimanı’nda araç kiralama hizmeti sunan birden fazla firma var. Öyle ki Saraybosna Havalimanı’nda Avis, Europcar, Dollar Thrifty, Budget, Hyundai, Minell, City Car Sarajevo, Enterprise, Euro Rent a Car, Kapitals, Hertz and Sixt firmalarının ofisleri bulunuyor. Kiralama ücreti seçtiğiniz aracın cinsine, kullanacağınız süreye ve aracı bırakacağınız noktaya göre hesaplandığından bütçenize uygun bir aracı rahatlıkla bulabilirsiniz. Ayrıca aracınızın önceden hazır olmasını istiyorsanız internet üzerinden sizden istenen bilgileri girerek ön rezervasyon ile araç kiralama işlemini gerçekleştirebilir, uçaktan iner inmez aracınızı hazır halde bulabilirsiniz. Bunun için tek yapmanız gereken, yukarıda belirtilen araç kiralama firmalarından birinin web sitesine girip istediğiniz model araç için ön rezervasyon talebinde bulunmak, geriye kalan her konuda firma yetkilileri size seve seve yardımcı olabilirler.

Sarajevo (Saraybosna) Havalimanı