AntalyaBerlin

AntalyaBerlinInvalid date
Aramayı Değiştir
Gidiş
Varış
Fiyat Grafiği

En Ucuz Antalya - Berlin Uçak Biletleri

Sonuç Bulunamadı

Üzgünüz, aradığınız kriterlere uygun uçuş bulunamadı.

En Ucuz Berlin - Antalya Uçak Biletleri

Sonuç Bulunamadı

Üzgünüz, aradığınız kriterlere uygun uçuş bulunamadı.

Şehir Merkezi’nden Antalya Havalimanı’na Nasıl Gidilir?

Şehir merkezinden Antalya Havalimanı’na gitmek için kullanabileceğiniz birçok yol mevcut. HAVAŞ otobüsleri, Antobüs, Antray, taksiler, araç kiralama seçenekleri ve transfer araçları vasıtasıyla Antalya Havalimanı’na zahmetsiz bir şekilde ulaşabiliyorsunuz. Şehir merkezinden havalimanına gitmek için yolda geçireceğiniz süre ise yaklaşık 20 dakika.

Antalya’nın Turistik İlçelerinden Antalya Havalimanı’na Nasıl Gidilir?

Özellikle yaz sezonlarında yoğun ilgi gören Antalya, ziyaretçilerinin ulaşım açısından zorluk çekmemesi için oldukça fazla ulaşım seçeneği sunuyor. Gerek Antalya’nın merkezinden gerekse turistik ilçelerinden halk otobüsleri ve diğer toplu taşıma araçlarının yanında özel ulaşım araçlarıyla da oldukça rahat bir şekilde Antalya Havalimanı’na ulaşım sağlayabiliyorsunuz. Tek başınıza yapacağınız yolculuklarda toplu taşıma seçenekleri daha cazip olsa da paylaşımlı bir şekilde kullandığınızda özel ulaşım araçlarıyla da oldukça cüzi bir miktar karşılığına Antalya Havalimanı’na ulaşmak mümkün.


Toplu Taşıma Araçları (Antobüs, HAVAŞ Otobüsleri ve Antray)

Antobüs

Havalimanı’na aktarmasız bir şekilde ulaşmanızı sağlayan 2 farklı belediye otobüsü mevcut. Bunlardan ilki olan 600 numaralı hat, Antalya Spor Kavşağı, Antalya Araştırma Hastanesi ve Serik Caddesi güzergâhında ilerleyerek Antalya Havalimanı’na ulaşmanızı sağlıyor. 800 numaralı diğer hat ise Sarısu’dan hareket ettikten sonra Antalya Eğitim Araştırma Hastanesi, Yüzüncü yıl Bulvarı, Mevlana Caddesi ve Aspendos Bulvarı güzergâhında hareket ederek Antalya Havalimanı’na gidiyor. İlk seferini sabah 6.15’te düzenleyen 800 numaralı otobüs son seferini ise 22.15’te gerçekleştiriyor. İki saatte bir olmak üzere taşımacılık hizmeti veren bu otobüsleri Antalya Kart veya kullan-at kartlar sayesinde kullanabiliyorsunuz.

HAVAŞ Otobüsleri

Pahalı olmasına rağmen ulaşım kolaylığı bakımından övgüyü hak eden HAVAŞ otobüsleri, Migros AVM otoparkından hareket ediyor. Saat 04.00 ve 22.00 arasında taşımacılık hizmeti veren HAVAŞ otobüsleri buna ek olarak gece 01.30’da da bir sefer düzenliyor. Öte yandan Antalya’nın merkezinde değil de turistik ilçelerinden birinde bulunuyorsanız ve havalimanına ulaşmak için HAVAŞ’ı kullanmak istiyorsanız öncelikle şehir merkezine gitmeniz gerekiyor. Bunun için ise Batı Anadolu Tur ve Kâmil Koç gibi firmaları kullanabiliyorsunuz. Kemer’den Antalya’ya gelmek için ise deniz otobüslerini tercih edebilirsiniz.

Antray

Antalya Havalimanı’nda da bir durağı bulunan ve hızlı olduğu kadar rahat da olan Antray sayesinde EXPO ve Fatih arasındaki her noktadan havalimanına rahatça ulaşabiliyorsunuz. Kullan-at kartlar veya Antalya Kart aracılığı ile yararlanabileceğiniz Antray sayesinde aktarmasız bir şekilde ulaşımınızı gerçekleştirebiliyorsunuz.

Özel Ulaşım Araçları (Taksi, Araç Kiralama, Transfer)

Taksi

Eğer toplu taşıma araçlarının saatleri size uymuyorsa veya uçağınızın kalkmasına sınırlı bir süre kaldıysa hayat kurtarıcı olabilen taksiler vasıtasıyla oldukça ekonomik ve hızlı bir şekilde şehir içinden havalimanına ulaşabiliyorsunuz. Turistik ilçelerden ise paylaşımlı olarak kullandığınız takdirde toplu taşımadan bile daha ucuz olabilen taksiler sayesinde otobüs bekleme derdi de ortadan kalkmış oluyor.
Araç Kiralama: Her geçen gün daha çok kişi tarafından tanınan ve kullanılan araç kiralama seçeneği sayesinde yine bekleme derdi olmadan Antalya Havalimanı’na ulaşımınızı gerçekleştirebiliyorsunuz. Antalya’da konakladığınız süre boyunca dilediğiniz her yere ekonomik bir şekilde ulaşmanızı sağlayan kiralık araçları döneceğiniz gün havalimanında teslim edebiliyor olmanız ise araç kiralama seçeneğini daha da cazip kılıyor. Şehrin çeşitli yerlerinden rahatça ulaşabileceğiniz ve havalimanında da ofisi bulunan yerli ve yabancı en popüler araç kiralama firmalarını ise Avis, Hertz, Budget, Alamo ve Europcar şeklinde sıralayabiliriz.

Transfer

Antalya Havalimanı’na gitmek için kullanabileceğiniz bir diğer özel ulaşım seçeneği ise transfer araçları. Kendinize uygun bir araç seçip rezervasyon yaptırdıktan sonra sizi bulunduğunuz noktadan alıp havalimanına kadar bırakacak birçok firma mevcut. Öte yandan eğer bir otelde konaklıyorsanız otelden de eğer varsa bir transfer aracı talep edebiliyorsunuz. Eğer kalabalık bir grupsanız ve erken rezervasyon yaptırdıysanız oldukça makul fiyatlarla taşımacılık hizmetlerinden yararlanabileceğiniz transfer araçlarına Akdeniz Transfer ve Belek Transfer gibi firmalardan ulaşabiliyorsunuz.

Antalya Havalimanı Hakkında

Her yıl yerli ve yabancı milyonlarca turiste ev sahipliği yapan Antalya Havalimanı, Antalya’nın Muratpaşa ilçesinde konumlanıyor. 1960 yılından beri hizmet veren ve her gün gelişerek büyümeye devam eden Antalya Havalimanı günümüzde 13 milyar metrekarelik bir alanı kaplıyor. Şehir merkezine yaklaşık 15 kilometre uzaklıkta konumlanan ve yerli ve yabancı birçok havayolu firmasına hizmet veren Antalya Havalimanı’nın oldukça geniş bir uçuş ağı mevcut. Önemli turistik noktalara olan yakınlığı sebebiyle sadece Antalya’ya gidecekler için değil, birçok farklı yere seyahat edecek yolcular için de önemli bir noktada yer alan ve sıklıkla kullanılan Antalya Havalimanı; Serik’e 30, Kemer’e 57, Manavgat’a 65, Finike ve Alanya’ya 125, Kaş’a 200 ve Kalkan’a 229 kilometre mesafede konumlanıyor.

 

Berlin Şehir İçi Ulaşım Hakkında

Almanya’nın başkenti Berlin, Avrupa’nın en gelişmiş şehirleri arasında ilk sıralarda yer alıyor. Her yıl binlerce turisti ağırlayan bu muhteşem şehrin en çok misafiri ise hiç kuşkusuz Türkiye’den oluyor. Özellikle Soğuk Savaş döneminin simgesi haline elmiş bu şehir yılın her dönemi görülmeye değer…
Peki Berlin’e gittiğinizde ulaşımı nasıl sağlayacağınızı biliyor musunuz? Zira bilmediğiniz bir şehre gittiğinizde en büyük problem yol bulmak oluyor. Berlin’in çok gelişmiş bir toplu taşıma ağı var. Her ne kadar Berlin toplu taşıma ve raylı sistemler haritası karışık ve korkutucu görünse de bu şehirde istediğiniz her yere toplu ulaşım araçlarıyla varabilirsiniz. Haritayı ise turist danışma bürolarından veyahut istasyonlardan edinebiliyorsunuz.
Berlin’de tren hattı S Bahn, metro hattı ise U Bahn olarak adlandırılıyor. Bu iki hat ile hemen hemen şehrin her noktasına ulaşım mümkün. Daha hızlı bir ulaşım imkânı sunan banliyö trenler ile şehrin çevresindeki bölgelere, metroyla ise kent içindeki yerleşim yerlerine ulaşım sağlanıyor. Berlin’de metrolar sabah 04.00 ila gece 01.00 arasında hizmet veriyor. Metrodan sonra en çok kullanılan toplu taşıma aracı ise otobüs. Çift katlı otobüsler, normal otobüsler, geceleri yolcu taşıyan ve N harfiyle başlayan otobüsler olmak üzere şehir içi ulaşımda üç tip otobüs kullanılıyor. Dünyanın en eski tramvay hatlarından birine sahip olan bu muhteşem şehirde, şehrin doğu kesimine hizmet veren ve metro hattıyla bağlı 22 tramvay hattı var. Berlin’de tramvay hatları 24 saat boyunca yolculara ulaşım imkanı sunuyor. Son olarak, bu şehirde ulaşım ağı A, B ve C olmak üzere 3’e ayrılıyor. A bölgesi Berlin’in ana şehir merkezini, B bölgesi büyük kısım yerleşim bölgelerini, C bölgesi ise şehir merkezinden uzaktaki yerleşim yerlerini ifade ediyor. Bilet alırken A – B, B – C ya da A – B – C şeklinde gideceğiniz bölgeleri kapsayan kombinasyonları tercih edebiliyorsunuz. Aylık, turistik ve kısa mesafe olarak da bilet seçenekleriniz var. Bunun dışında tek seferlik, günlük ve 4 biniş hakkı veren biletler alınabiliyor. Tek seferlik bileti 2 saatlik süreyle tek yönde kullanabiliyorsunuz. Günlük kartı ise gün içinde sınırsız kullanabiliyorsunuz.

Berlin Tegel Havalimanı’ndan Şehir Merkezine Nasıl Ulaşılır?

Almanya’nın başkenti Berlin’de, Schönefeld ve Tegel olmak üzere iki havalimanı bulunuyor. Tegel Havalimanı, şehir merkezine daha yakın olduğundan daha çok tercih ediliyor. Öyle ki Tegel Havalimanı, Berlin şehir merkezinin 8 km kuzeybatısında konumlanıyor. Dolayısıyla havalimanından şehir merkezine varmak yarım saatinizi dahi almıyor. Berlin Tegel Havalimanı’ndan şehir merkezine ulaşım için pek çok seçeneğiniz var. Gece gündüz, 7/24 hizmet veren otobüslerle Berlin Tegel Havalimanı’ndan tren ya da metro istasyonuna gidip, buradan da şehir merkezine geçiş yapabiliyorsunuz. Öte yandan havaalanı ekspres otobüsleri de çokça tercih ediliyor. Bunların dışında taksiye binebilir ya da araç kiralama hizmetlerinden faydalanabilirsiniz.

Toplu Ulaşım Araçları

Otobüs

Berlin Tegel Havalimanı’ndan şehir merkezine direkt götüren bir otobüs yok. Ancak 128 ve 109 hat numaralı otobüslerle son durağa kadar gidip, buradan metro ya da trenle aktarmalı olarak merkeze geçebiliyorsunuz. 128 ve 109 hat numaralı otobüsler, havalimanı terminal çıkışındaki otobüs durağından kalkıyor ve sizi istediğiniz durakta indiriyor. İki otobüs de 10’ar dakika aralıklarla hareket ediyor ancak güzergahları farklı. 109 numaralı otobüs şehrin batısına doğru ilerliyor ve hayvanat bahçesi durağına kadar gidiyor. Diğer yandan 128 numaralı otobüs ise Osloer Strasse metro istasyonuna kadar götürüyor.
Havaalanı Ekspres Otobüsü: Berlin Tegel Havalimanı’ndan şehir merkezine ulaşımda en çok havalimanı ekspres otobüsleri tercih ediliyor. İki ekspres otobüs var: TXL JetExpressBus ve X9 JetExpressBus. 109 numaralı otobüsün olduğu gibi X9 ekspresin de son durağı havalimanı ve 10 dakikada bir kalkıyor. X9 ekspres otobüsle şehir merkezine 20 dakikada varılabiliyor. TXL JetExpressBus ise 6 dakikada bir kalkıyor ancak hayvanat bahçesi yönüne gitmiyor. TXL’nin son durağı Alexanderplatz ve yolculuk ise ortalama yarım saat sürüyor. Diğer otobüsler gibi ekspres otobüsler de direkt şehir merkezine götürmüyor, bu nedenle son duraklarında inip metro ya da trene aktarma yapmanız gerekecek.

Özel Ulaşım Araçları

Taksi

Her havalimanında olduğu gibi Berlin Tegel Havalimanı’nda da terminalin hemen çıkışında onlarca taksi sizi bekliyor. Dilerseniz toplu ulaşım araçlarının saatlerini beklemek yerine taksiye binebilir, hızlı ve rahat bir şekilde gideceğiniz yere varabilirsiniz. Özellikle çantalarınız ağırsa ya da çocuklarınızla seyahat ediyorsanız toplu ulaşım araçlarıyla aktarmalı olarak merkeze gitmek sizin için yorucu olabilir. Üstelik taksiler günün her saati hizmet veriyor ve sizi gideceğiniz noktaya kadar bırakıyor.

Araç Kiralama

Tegel Havalimanı’ndan Berlin şehir merkezine direkt ve kolayca ulaşım için bir diğer seçeneğiniz de araç kiralama olabilir. Havalimanında birden fazla araç kiralama hizmeti veriyor. Dilerseniz önceden araştırdıktan sonra internet üzerinden, dilerseniz de bu firmalardan birinin şubesine uğrayıp detaylı bilgi alarak istediğiniz aracı kısa sürede kiralayabiliyorsunuz. Araç kiralama firmalarının tamamının ofisleri, havalimanının en alt katında, terminal E ve P2 park yerine yakın bir yerde konumlanıyor. Berlin Tegel Havalimanı’nda, Avis, Enterprise, Europcar, Hertz ve Sixth araç kiralama firmaları hizmet veriyor.

Berlin Tegel Havalimanı